LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. juli 2017 – 31. juli 2017
Næste uge  >

Mandag 24. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:05 Union Berlin – Queens Park Rangers Træningskamp 2 – 1

Tirsdag 25. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:35 Chelsea – Bayern München Champions Cup - Singapore
17:30 RB Leipzig – Konyaspor Træningskamp
18:30 FC Amberg – SpVgg Bayern Hof Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 Hamburger SV – Sparta Rotterdam Træningskamp
19:00 Augsburg II – FC Unterföhring Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Burghausen – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Nürnberg II – VfB Eichstatt Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 FC Memmingen – SV Seligenporten Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 FC Pipinsried – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 1860 Rosenheim – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Wolfsberger AC – Hannover 96 Træningskamp
19:00 Bielefeld – Aston Villa Træningskamp
20:45 Rusland (k) – Tyskland (k) EM Gruppe B (k)

Onsdag 26. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Schalke 04 – FK Neftchi Træningskamp
18:00 Stuttgart – Kasimpasa Træningskamp
18:30 ASV Neumarkt – TSV Kornburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 FC Ismaning – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 TSV Rain/Lech – 1860 München II Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 TSV Schwabmünchen – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 SpVgg Hankofen-Hailing – DJK Vilzing Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 TSV Landsberg – BCF Wolfratshausen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 TSV Grossbardorf – Würzburger Kickers II Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 FC Sand – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 Viktoria Aschaffenburg – TSV Aubstadt Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 Wurzburger – SV Erlenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 Jahn Forchheim – DJK Don Bosco Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 DJK Ammerthal – FSV Erlangen-Bruck Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:45 SV Kirchanschoring – TuS Holzkirchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
19:00 TSV Buchbach – 1860 München Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 SC Eltersdorf – SpVgg Weiden Oberliga Bayern Nord – Tyskland
19:15 FC Sonthofen – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland
19:30 SV Heimstetten – SB Chiemgau Traunstein Oberliga Bayern Syd – Tyskland

Torsdag 27. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:35 Bayern München – Inter Champions Cup - Singapore
15:30 Alanyaspor – Hannover 96 Træningskamp
17:00 Sassuolo – Eintracht Frankfurt Træningskamp
18:30 Bayer Leverkusen – MP Antalyaspor Træningskamp
18:30 Kayserispor – Hannover 96 Træningskamp
21:05 Freiburg – Domzale Europa League Kvalifikation

Fredag 28. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Lübeck – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland
18:30 SV Steinbach 1920 – TSV Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland
18:30 Werder Bremen – West Ham Træningskamp
19:00 Osnabruck – Wehen 3. Liga – Tyskland
19:00 Unterhaching – Karlsruhe 3. Liga – Tyskland
19:00 Ingolstadt II – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Brinkumer SV – TSV Grolland Oberliga Bremen – Tyskland
19:00 KSV Baunatal – OSC Vellmar Oberliga Hessen – Tyskland
19:15 SC Viktoria 06 Griesheim – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland
19:30 Alemannia Aachen – Gladbach II Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 Ulm – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:30 SC Hessen Dreieich – FC Ederbergland Oberliga Hessen – Tyskland
19:30 SC Idar-Oberstein – Homburg Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:30 Dortmund – Espanyol Træningskamp
20:00 SV Rot-Weiss Hadamar – RW Frankfurt Oberliga Hessen – Tyskland
20:30 Bochum – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland

Lørdag 29. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 BSG Chemie Leipzig – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:00 Ingolstadt – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 VfR Garching – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland
13:00 Werder Bremen III – Oberneuland Oberliga Bremen – Tyskland
13:30 ETSV Weiche Flensburg – St. Pauli II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Carl Zeiss Jena – Fortuna Köln 3. Liga – Tyskland
14:00 Aalen – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland
14:00 Paderborn – Chemnitz 3. Liga – Tyskland
14:00 Hansa Rostock – Sonnenhof Großaspach 3. Liga – Tyskland
14:00 FSV Zwickau – Sportfreunde Lotte 3. Liga – Tyskland
14:00 Magdeburg – RW Erfurt 3. Liga – Tyskland
14:00 Preußen Münster – Meppen 3. Liga – Tyskland
14:00 Wuppertal – Bonner SC Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Fortuna Düsseldorf II – FC Wegberg-Beeck Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 TuS Erndtebrück – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Oberhausen – Westfalia Rhynern Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Verl Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 KFC Uerdingen – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 SC Wiedenbrück – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Hoffenheim II – Kickers Offenbach Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 TSV Steinbach – Stuttgart II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Elversberg – Eintracht Stadtallendorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 SV Röchling – Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Freiburg II – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 St.Kickers – Wormatia Worms Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Hessen Kassel – Waldhof Mannheim Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 1860 München – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 FC Schweinfurt – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Schalding-Heining – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 FV Illertissen – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Seligenporten – Burghausen Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 BCF Wolfratshausen – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 Würzburger Kickers II – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:30 SV Erlenbach – DJK Ammerthal Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:30 TuS RW Koblenz – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 BSC Hastedt – Geestemuende Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 TuS Holzkirchen – TSV Rain/Lech Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 DJK Vilzing – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 SV Pullach – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 TSV Schwaben Augsburg – FC Sonthofen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Viktoria Aschaffenburg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 SC Waldgirmes – Teutonia Watzenborn-Steinberg Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Bayern Alzenau – FSC Lohfelden Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 RB Leipzig – Sevilla Træningskamp
15:30 Darmstadt – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
15:30 Bielefeld – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
15:30 VfL Bremen – TuS Schwachhausen Oberliga Bremen – Tyskland
15:30 FSV Salmrohr – TuS Mechtersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FV Diefflen – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FSV Jaegersburg – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FV Eppelborn – Saar 05 Saarbrücken Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 SV Morlautern – Pirmasens Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Werder Bremen – West Ham Træningskamp
15:30 Stuttgart – Asteras Tripolis Træningskamp
16:00 BSV Rehden – FC Hansa Lüneburg Regionalliga Nord – Tyskland
16:00 SSV Jeddeloh – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland
16:00 VfB Eichstatt – FC Pipinsried Regionalliga Bayern – Tyskland
16:00 VfL Pinneberg – Hamburger SV III Oberliga Hamborg – Tyskland
16:00 TSV Kottern – SpVgg Hankofen-Hailing Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 TSV Kornburg – TSV Schwabmünchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 TSV Aubstadt – FC Amberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 SpVgg Weiden – Wurzburger Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 DJK Gebenbach – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 Gladbach – Malaga Træningskamp
16:00 Middlesbrough – Augsburg Træningskamp
16:00 Fulham – Wolfsburg Træningskamp
16:00 Mainz 05 – Newcastle Træningskamp
16:00 Derby – Hoffenheim Træningskamp
17:30 Buchonia Flieden – Borussia Fulda Oberliga Hessen – Tyskland
18:00 SpVgg Bayern Hof – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:00 Hertha Berlin – Liverpool Træningskamp
18:30 SB Chiemgau Traunstein – TSV Landsberg Oberliga Bayern Syd – Tyskland

Søndag 30. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:45 Teutonia Ottensen – Condor Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
11:15 Oberlausitz Neugersdorf – Budissa Bautzen Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:00 VSG Altglienicke – VfB Auerbach Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:00 TuS Dassendorf – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland
13:30 Nürnberg – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 TSG Neustrelitz – Cottbus Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Babelsberg – Hertha Berlin II Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Berliner AK 07 Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 FSV Luckenwalde – BFC Dynamo Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Wacker Nordhausen – Germania Halberstadt Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – ZFC Meuselwitz Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 BTS Neustadt – SG Aumund-Vegesack Oberliga Bremen – Tyskland
14:00 Würzburger Kickers – Werder Bremen II 3. Liga – Tyskland
14:00 Dortmund II – RW Essen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Altonaer FC 93 – TSV Havelse Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Eintracht Norderstedt – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Mainz 05 II – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 FC Unterföhring – Bayern München II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Rugenbergen – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 Niendorfer TSV – TuS Osdorf Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 FC Schweinfurt II – Jahn Forchheim Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:00 Kaiserslautern II – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eutin 08 Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 VfV Hildesheim – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 SV Curslack-Neuengamme – Wedeler TSV Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 TSV Concordia – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 Vorwarts-Wacker – HSV Barmbek-Uhlenhorst Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 Vatan Sport Bremen – Blumenthaler SV Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 Habenhauser FV – Leher Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 FV Dudenhofen – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 RB Leipzig – Benfica Træningskamp
15:30 Dynamo Dresden – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland
15:30 FC Heidenheim – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
15:30 Holstein Kiel – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
16:00 1860 München II – SV Heimstetten Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 FSV Erlangen-Bruck – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
17:00 Udinese – Hannover 96 Træningskamp
17:30 Schalke 04 – Eibar Træningskamp
18:00 Eintracht Frankfurt – Benevento Træningskamp

Mandag 31. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Hamburger SV – MP Antalyaspor Træningskamp
20:00 FC Köln – Bologna Træningskamp
20:30 Fortuna Düsseldorf – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
<  Forrige uge
24. juli 2017 – 31. juli 2017
Næste uge  >