LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 17:57
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dudelange 26 20 5 1 68 - 14 65
2. Differdang03 26 20 5 1 65 - 21 65
3. Fola 26 16 8 2 69 - 34 56
4. FC Progres Niedercorn 26 13 5 8 57 - 38 44
5. Una Strassen 26 11 4 11 39 - 47 37
6. Union Titus Petange 26 10 5 11 38 - 33 35
7. US Mondorf les Bains 26 9 3 14 29 - 45 30
8. Jeunesse Esch 26 7 8 11 38 - 49 29
9. FC Victoria Rosport 26 8 4 14 38 - 54 28
10. Racing FC Union Luxembourg 26 8 3 15 38 - 52 27
11. RM Hamm Benfica 26 7 5 14 29 - 47 26
12. FC Jeunesse Canach 26 5 8 13 30 - 54 23
13. US Rumelange 26 5 8 13 29 - 53 23
14. UN Kaerjeng 97 26 7 1 18 37 - 63 22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,43 604 3,32 80 (44,0 %) 36 (19,8 %) 66 (36,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 17:57
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dudelange 13 12 0 1 41 - 7 36
2. Differdang03 13 12 1 0 41 - 9 37
3. Fola 13 8 5 0 38 - 16 29
4. FC Progres Niedercorn 13 5 3 5 26 - 19 18
5. Una Strassen 13 5 2 6 20 - 25 17
6. Union Titus Petange 13 4 4 5 18 - 18 16
7. US Mondorf les Bains 13 6 2 5 15 - 17 20
8. Jeunesse Esch 13 4 4 5 17 - 21 16
9. FC Victoria Rosport 13 4 3 6 20 - 25 15
10. Racing FC Union Luxembourg 13 5 1 7 18 - 22 16
11. RM Hamm Benfica 13 3 3 7 13 - 21 12
12. FC Jeunesse Canach 13 4 2 7 18 - 27 14
13. US Rumelange 13 4 5 4 17 - 19 17
14. UN Kaerjeng 97 13 4 1 8 23 - 33 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,43 604 3,32 80 (44,0 %) 36 (19,8 %) 66 (36,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 17:57
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dudelange 13 8 5 0 27 - 7 29
2. Differdang03 13 8 4 1 24 - 12 28
3. Fola 13 8 3 2 31 - 18 27
4. FC Progres Niedercorn 13 8 2 3 31 - 19 26
5. Una Strassen 13 6 2 5 19 - 22 20
6. Union Titus Petange 13 6 1 6 20 - 15 19
7. US Mondorf les Bains 13 3 1 9 14 - 28 10
8. Jeunesse Esch 13 3 4 6 21 - 28 13
9. FC Victoria Rosport 13 4 1 8 18 - 29 13
10. Racing FC Union Luxembourg 13 3 2 8 20 - 30 11
11. RM Hamm Benfica 13 4 2 7 16 - 26 14
12. FC Jeunesse Canach 13 1 6 6 12 - 27 9
13. US Rumelange 13 1 3 9 12 - 34 6
14. UN Kaerjeng 97 13 3 0 10 14 - 30 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,43 604 3,32 80 (44,0 %) 36 (19,8 %) 66 (36,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 17:57
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Dudelange 15 2 2,62 0,54
2. Differdang03 13 3 2,50 0,81
3. Fola 5 1 2,65 1,31
4. FC Progres Niedercorn 5 5 2,19 1,46
5. Una Strassen 7 7 1,50 1,81
6. Union Titus Petange 9 7 1,46 1,27
7. US Mondorf les Bains 4 9 1,12 1,73
8. Jeunesse Esch 2 4 1,46 1,88
9. FC Victoria Rosport 3 5 1,46 2,08
10. Racing FC Union Luxembourg 4 5 1,46 2,00
11. RM Hamm Benfica 6 8 1,12 1,81
12. FC Jeunesse Canach 4 10 1,15 2,08
13. US Rumelange 5 11 1,12 2,04
14. UN Kaerjeng 97 3 8 1,42 2,42
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,43 604 3,32 80 (44,0 %) 36 (19,8 %) 66 (36,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 17:57
Luxembourg
National Division (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 17:57
Luxembourg
National Division (26 runder)
Opdateret:
21/5-2017 17:57
Luxembourg
National Division (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

338758

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 18:05 Dudelange – FC Jeunesse Canach 6 – 1
07.08.2016 16:00 UN Kaerjeng 97 – Fola 0 – 4
07.08.2016 16:00 US Mondorf les Bains – US Rumelange 0 – 0
07.08.2016 16:00 FC Victoria Rosport – Differdang03 1 – 1
07.08.2016 18:00 Una Strassen – RM Hamm Benfica 0 – 5
07.08.2016 19:05 FC Progres Niedercorn – Racing FC Union Luxembourg 2 – 1
08.08.2016 20:00 Jeunesse Esch – Union Titus Petange 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:30 Differdang03 – FC Progres Niedercorn 2 – 0
13.08.2016 18:05 US Rumelange – FC Victoria Rosport 3 – 1
14.08.2016 18:00 Racing FC Union Luxembourg – Una Strassen 1 – 0
14.08.2016 19:00 Dudelange – UN Kaerjeng 97 1 – 0
15.08.2016 17:00 Union Titus Petange – FC Jeunesse Canach 0 – 0
15.08.2016 18:00 Fola – US Mondorf les Bains 1 – 0
15.08.2016 18:05 RM Hamm Benfica – Jeunesse Esch 1 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 19:30 FC Progres Niedercorn – US Rumelange 4 – 0
21.08.2016 16:00 Union Titus Petange – Dudelange 1 – 1
21.08.2016 16:00 FC Jeunesse Canach – RM Hamm Benfica 4 – 1
21.08.2016 16:00 Jeunesse Esch – Racing FC Union Luxembourg 1 – 2
21.08.2016 16:00 US Mondorf les Bains – UN Kaerjeng 97 2 – 1
21.08.2016 16:00 FC Victoria Rosport – Fola 1 – 3
21.08.2016 18:00 Una Strassen – Differdang03 4 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:45 Fola – FC Progres Niedercorn 1 – 1
27.08.2016 17:00 US Rumelange – Una Strassen 0 – 2
28.08.2016 16:05 UN Kaerjeng 97 – FC Victoria Rosport 2 – 3
28.08.2016 16:05 RM Hamm Benfica – Union Titus Petange 0 – 1
28.08.2016 18:00 Racing FC Union Luxembourg – FC Jeunesse Canach 1 – 0
28.08.2016 18:30 Dudelange – US Mondorf les Bains 1 – 0
28.08.2016 19:30 Differdang03 – Jeunesse Esch 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 16:05 FC Victoria Rosport – US Mondorf les Bains 1 – 3
11.09.2016 16:05 FC Jeunesse Canach – Differdang03 0 – 1
11.09.2016 16:05 Union Titus Petange – Racing FC Union Luxembourg 1 – 1
11.09.2016 16:05 RM Hamm Benfica – Dudelange 0 – 3
11.09.2016 18:00 Una Strassen – Fola 1 – 3
12.09.2016 19:30 Jeunesse Esch – US Rumelange 3 – 0
12.09.2016 19:30 FC Progres Niedercorn – UN Kaerjeng 97 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 19:30 Differdang03 – Union Titus Petange 1 – 0
25.09.2016 16:05 Dudelange – FC Victoria Rosport 3 – 0
25.09.2016 16:05 Racing FC Union Luxembourg – RM Hamm Benfica 2 – 1
25.09.2016 16:05 US Rumelange – FC Jeunesse Canach 1 – 1
25.09.2016 16:05 US Mondorf les Bains – FC Progres Niedercorn 2 – 0
25.09.2016 18:00 Fola – Jeunesse Esch 2 – 2
25.09.2016 18:30 UN Kaerjeng 97 – Una Strassen 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2016 20:00 Union Titus Petange – US Rumelange 1 – 2
29.09.2016 20:15 FC Progres Niedercorn – FC Victoria Rosport 3 – 1
29.09.2016 20:20 Una Strassen – US Mondorf les Bains 3 – 1
01.10.2016 17:00 Jeunesse Esch – UN Kaerjeng 97 3 – 1
01.10.2016 17:00 FC Jeunesse Canach – Fola 3 – 4
01.10.2016 17:00 RM Hamm Benfica – Differdang03 1 – 3
01.10.2016 17:00 Racing FC Union Luxembourg – Dudelange 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 16:00 Differdang03 – Racing FC Union Luxembourg 3 – 2
16.10.2016 16:00 US Rumelange – RM Hamm Benfica 0 – 0
16.10.2016 16:00 Fola – Union Titus Petange 3 – 1
16.10.2016 16:00 US Mondorf les Bains – Jeunesse Esch 1 – 0
16.10.2016 16:00 FC Victoria Rosport – Una Strassen 1 – 2
16.10.2016 16:00 Dudelange – FC Progres Niedercorn 4 – 0
16.10.2016 18:00 UN Kaerjeng 97 – FC Jeunesse Canach 3 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 16:00 RM Hamm Benfica – Fola 1 – 1
23.10.2016 16:00 Racing FC Union Luxembourg – US Rumelange 1 – 1
23.10.2016 16:00 Differdang03 – Dudelange 0 – 0
23.10.2016 16:00 Una Strassen – FC Progres Niedercorn 1 – 3
23.10.2016 16:00 Jeunesse Esch – FC Victoria Rosport 2 – 2
23.10.2016 16:00 FC Jeunesse Canach – US Mondorf les Bains 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 17:00 Dudelange – Una Strassen 3 – 0
05.11.2016 18:00 Fola – Racing FC Union Luxembourg 4 – 1
05.11.2016 18:00 US Rumelange – Differdang03 0 – 0
05.11.2016 18:00 US Mondorf les Bains – Union Titus Petange 0 – 2
05.11.2016 20:00 FC Progres Niedercorn – Jeunesse Esch 1 – 1
06.11.2016 16:00 FC Victoria Rosport – FC Jeunesse Canach 0 – 0
06.11.2016 16:15 UN Kaerjeng 97 – RM Hamm Benfica 6 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 16:00 Union Titus Petange – UN Kaerjeng 97 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 14:30 US Rumelange – Dudelange 0 – 3
27.11.2016 14:30 Union Titus Petange – FC Victoria Rosport 2 – 0
27.11.2016 15:00 Differdang03 – Fola 2 – 0
27.11.2016 16:00 Jeunesse Esch – Una Strassen 1 – 1
27.11.2016 16:00 FC Jeunesse Canach – FC Progres Niedercorn 0 – 5
27.11.2016 16:00 RM Hamm Benfica – US Mondorf les Bains 2 – 0
27.11.2016 16:00 Racing FC Union Luxembourg – UN Kaerjeng 97 3 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 15:30 FC Victoria Rosport – RM Hamm Benfica 0 – 1
04.12.2016 16:00 Una Strassen – FC Jeunesse Canach 0 – 2
04.12.2016 16:00 Fola – US Rumelange 7 – 1
04.12.2016 16:00 UN Kaerjeng 97 – Differdang03 3 – 5
04.12.2016 16:00 US Mondorf les Bains – Racing FC Union Luxembourg 2 – 1
04.12.2016 17:00 Dudelange – Jeunesse Esch 5 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:05 Fola – Dudelange 2 – 2
11.12.2016 15:05 Differdang03 – US Mondorf les Bains 6 – 0
11.12.2016 16:00 FC Jeunesse Canach – Jeunesse Esch 1 – 1
11.12.2016 16:00 Union Titus Petange – Una Strassen 0 – 3
11.12.2016 16:00 RM Hamm Benfica – FC Progres Niedercorn 0 – 3
11.12.2016 16:00 Racing FC Union Luxembourg – FC Victoria Rosport 1 – 2
11.12.2016 16:00 US Rumelange – UN Kaerjeng 97 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 19:40 FC Progres Niedercorn – Union Titus Petange 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 15:00 FC Progres Niedercorn – Differdang03 1 – 2
12.02.2017 15:00 US Mondorf les Bains – Fola 1 – 3
12.02.2017 15:30 FC Victoria Rosport – US Rumelange 4 – 2
12.02.2017 16:00 FC Jeunesse Canach – Union Titus Petange 0 – 4
12.02.2017 16:00 Una Strassen – Racing FC Union Luxembourg 3 – 0
12.02.2017 16:00 Jeunesse Esch – RM Hamm Benfica 1 – 1
12.02.2017 16:00 UN Kaerjeng 97 – Dudelange 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 15:30 Fola – FC Victoria Rosport 3 – 1
19.02.2017 16:00 US Rumelange – FC Progres Niedercorn 1 – 3
19.02.2017 16:00 Differdang03 – Una Strassen 4 – 1
19.02.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Jeunesse Esch 1 – 2
19.02.2017 16:00 RM Hamm Benfica – FC Jeunesse Canach 2 – 0
19.02.2017 16:00 Dudelange – Union Titus Petange 3 – 0
19.02.2017 16:00 UN Kaerjeng 97 – US Mondorf les Bains 1 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 15:00 FC Progres Niedercorn – Fola 2 – 2
25.02.2017 16:00 Una Strassen – US Rumelange 2 – 0
25.02.2017 16:00 FC Victoria Rosport – UN Kaerjeng 97 1 – 2
25.02.2017 18:00 US Mondorf les Bains – Dudelange 1 – 1
25.02.2017 18:00 FC Jeunesse Canach – Racing FC Union Luxembourg 3 – 2
25.02.2017 18:30 Union Titus Petange – RM Hamm Benfica 1 – 2
26.02.2017 16:00 Jeunesse Esch – Differdang03 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.03.2017 16:00 US Rumelange – Jeunesse Esch 3 – 2
05.03.2017 16:00 US Mondorf les Bains – FC Victoria Rosport 2 – 1
05.03.2017 16:00 UN Kaerjeng 97 – FC Progres Niedercorn 2 – 4
05.03.2017 16:00 Fola – Una Strassen 5 – 0
05.03.2017 16:00 Differdang03 – FC Jeunesse Canach 5 – 1
05.03.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Union Titus Petange 0 – 4
05.03.2017 16:00 Dudelange – RM Hamm Benfica 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 15:10 FC Progres Niedercorn – US Mondorf les Bains 1 – 2
12.03.2017 15:30 FC Victoria Rosport – Dudelange 0 – 4
12.03.2017 16:00 Jeunesse Esch – Fola 0 – 3
12.03.2017 16:00 Una Strassen – UN Kaerjeng 97 2 – 0
12.03.2017 16:00 Union Titus Petange – Differdang03 0 – 1
12.03.2017 16:00 FC Jeunesse Canach – US Rumelange 3 – 1
12.03.2017 16:05 RM Hamm Benfica – Racing FC Union Luxembourg 2 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 15:30 Fola – FC Jeunesse Canach 2 – 2
18.03.2017 17:00 FC Victoria Rosport – FC Progres Niedercorn 2 – 2
18.03.2017 18:00 US Mondorf les Bains – Una Strassen 0 – 3
18.03.2017 18:05 Dudelange – Racing FC Union Luxembourg 4 – 0
18.03.2017 18:05 Differdang03 – RM Hamm Benfica 1 – 0
18.03.2017 18:05 US Rumelange – Union Titus Petange 0 – 0
19.03.2017 16:00 UN Kaerjeng 97 – Jeunesse Esch 1 – 4

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2017 14:00 FC Progres Niedercorn – Dudelange 1 – 2
02.04.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Differdang03 0 – 2
02.04.2017 16:00 RM Hamm Benfica – US Rumelange 0 – 0
02.04.2017 16:00 Union Titus Petange – Fola 1 – 1
02.04.2017 16:00 FC Jeunesse Canach – UN Kaerjeng 97 2 – 0
02.04.2017 16:00 Jeunesse Esch – US Mondorf les Bains 1 – 3
02.04.2017 16:00 Una Strassen – FC Victoria Rosport 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 16:00 Dudelange – Differdang03 0 – 1
09.04.2017 16:00 US Mondorf les Bains – FC Jeunesse Canach 3 – 0
09.04.2017 16:00 FC Progres Niedercorn – Una Strassen 5 – 1
09.04.2017 16:00 FC Victoria Rosport – Jeunesse Esch 2 – 1
09.04.2017 16:00 UN Kaerjeng 97 – Union Titus Petange 0 – 3
09.04.2017 16:00 Fola – RM Hamm Benfica 3 – 2
09.04.2017 16:00 US Rumelange – Racing FC Union Luxembourg 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 16:00 RM Hamm Benfica – UN Kaerjeng 97 1 – 2
23.04.2017 16:00 Differdang03 – US Rumelange 2 – 0
23.04.2017 16:00 Union Titus Petange – US Mondorf les Bains 2 – 1
23.04.2017 16:00 Jeunesse Esch – FC Progres Niedercorn 0 – 2
23.04.2017 16:05 FC Jeunesse Canach – FC Victoria Rosport 0 – 2
23.04.2017 16:05 Racing FC Union Luxembourg – Fola 0 – 2
23.04.2017 18:00 Una Strassen – Dudelange 0 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 20:00 FC Progres Niedercorn – FC Jeunesse Canach 2 – 2
30.04.2017 16:00 FC Victoria Rosport – Union Titus Petange 3 – 1
30.04.2017 16:00 Fola – Differdang03 1 – 1
30.04.2017 16:00 Dudelange – US Rumelange 3 – 2
30.04.2017 16:00 US Mondorf les Bains – RM Hamm Benfica 1 – 2
30.04.2017 16:00 UN Kaerjeng 97 – Racing FC Union Luxembourg 0 – 3
01.05.2017 16:00 Una Strassen – Jeunesse Esch 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 18:00 Racing FC Union Luxembourg – US Mondorf les Bains 3 – 1
07.05.2017 16:00 Differdang03 – UN Kaerjeng 97 6 – 2
07.05.2017 16:00 Union Titus Petange – FC Progres Niedercorn 0 – 3
07.05.2017 16:00 US Rumelange – Fola 1 – 3
07.05.2017 16:00 RM Hamm Benfica – FC Victoria Rosport 2 – 1
07.05.2017 16:00 FC Jeunesse Canach – Una Strassen 1 – 3
07.05.2017 19:00 Jeunesse Esch – Dudelange 0 – 3

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 16:00 Una Strassen – Union Titus Petange 3 – 1
14.05.2017 16:00 Dudelange – Fola 5 – 2
14.05.2017 16:00 US Mondorf les Bains – Differdang03 0 – 3
14.05.2017 16:00 UN Kaerjeng 97 – US Rumelange 4 – 3
14.05.2017 16:05 FC Progres Niedercorn – RM Hamm Benfica 4 – 1
14.05.2017 16:05 FC Victoria Rosport – Racing FC Union Luxembourg 4 – 3
14.05.2017 19:00 Jeunesse Esch – FC Jeunesse Canach 2 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 16:00 US Rumelange – US Mondorf les Bains 5 – 2
21.05.2017 16:00 Differdang03 – FC Victoria Rosport 6 – 2
21.05.2017 16:05 FC Jeunesse Canach – Dudelange 0 – 2
21.05.2017 16:05 RM Hamm Benfica – Una Strassen 1 – 1
21.05.2017 16:05 Fola – UN Kaerjeng 97 4 – 2
21.05.2017 16:10 Racing FC Union Luxembourg – FC Progres Niedercorn 4 – 5
21.05.2017 16:10 Union Titus Petange – Jeunesse Esch 6 – 2
Advertisement

Seneste kampe

Racing FC Union Luxembourg
FC Progres Niedercorn
4 – 5
21. maj 16:10
Færdig
Union Titus Petange
Jeunesse Esch
6 – 2
21. maj 16:10
Færdig
Fola
UN Kaerjeng 97
4 – 2
21. maj 16:05
Færdig
RM Hamm Benfica
Una Strassen
1 – 1
21. maj 16:05
Færdig
FC Jeunesse Canach
Dudelange
0 – 2
21. maj 16:05
Færdig
US Rumelange
US Mondorf les Bains
5 – 2
21. maj 16:00
Færdig
Differdang03
FC Victoria Rosport
6 – 2
21. maj 16:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Luxembourg