LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 18:25
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 34 24 7 3 72 - 22 79
2. KF Shkendija 34 19 9 6 64 - 34 66
3. Rabotnicki 34 14 12 8 47 - 32 54
4. Pelister 34 14 10 10 41 - 29 52
5. Renova 34 12 12 10 35 - 33 48
6. FK Sileks 34 10 13 11 40 - 43 43
7. Pobeda 34 9 11 14 31 - 47 38
8. Shkupi Skopje 34 8 12 14 26 - 37 36
9. FK Bregalnica Stip 34 3 12 19 30 - 62 21
10. Makedonija GjP 34 3 10 21 29 - 76 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
170 45,60 415 2,44 76 (44,7 %) 54 (31,8 %) 40 (23,5 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:25
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 17 14 3 0 44 - 8 45
2. KF Shkendija 17 10 5 2 37 - 15 35
3. Rabotnicki 17 9 5 3 27 - 15 32
4. Pelister 17 11 2 4 23 - 7 35
5. Renova 17 9 6 2 23 - 12 33
6. FK Sileks 17 8 5 4 25 - 20 29
7. Pobeda 17 6 7 4 17 - 16 25
8. Shkupi Skopje 17 5 8 4 18 - 16 23
9. FK Bregalnica Stip 17 3 7 7 19 - 23 16
10. Makedonija GjP 17 1 6 10 13 - 37 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
170 45,60 415 2,44 76 (44,7 %) 54 (31,8 %) 40 (23,5 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:25
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 17 10 4 3 28 - 14 34
2. KF Shkendija 17 9 4 4 27 - 19 31
3. Rabotnicki 17 5 7 5 20 - 17 22
4. Pelister 17 3 8 6 18 - 22 17
5. Renova 17 3 6 8 12 - 21 15
6. FK Sileks 17 2 8 7 15 - 23 14
7. Pobeda 17 3 4 10 14 - 31 13
8. Shkupi Skopje 17 3 4 10 8 - 21 13
9. FK Bregalnica Stip 17 0 5 12 11 - 39 5
10. Makedonija GjP 17 2 4 11 16 - 39 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
170 45,60 415 2,44 76 (44,7 %) 54 (31,8 %) 40 (23,5 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:25
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FK Vardar Skopje 20 3 2,12 0,65
2. KF Shkendija 9 7 1,88 1,00
3. Rabotnicki 12 8 1,38 0,94
4. Pelister 15 10 1,21 0,85
5. Renova 13 11 1,03 0,97
6. FK Sileks 10 10 1,18 1,26
7. Pobeda 7 14 0,91 1,38
8. Shkupi Skopje 10 15 0,76 1,09
9. FK Bregalnica Stip 7 14 0,88 1,82
10. Makedonija GjP 4 15 0,85 2,24
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
170 45,60 415 2,44 76 (44,7 %) 54 (31,8 %) 40 (23,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:25
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:25
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Opdateret:
21/5-2017 18:25
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

340685

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.08.2016 17:30 Pobeda – Pelister 0 – 2
07.08.2016 17:30 FK Bregalnica Stip – Renova 1 – 1
07.08.2016 20:00 FK Vardar Skopje – Shkupi Skopje 1 – 1
08.08.2016 17:30 KF Shkendija – FK Sileks 2 – 1
10.08.2016 17:35 Makedonija GjP – Rabotnicki 0 – 4

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 17:30 FK Sileks – Pobeda 2 – 1
14.08.2016 17:30 FK Vardar Skopje – KF Shkendija 3 – 0
14.08.2016 17:30 Pelister – FK Bregalnica Stip 3 – 0
14.08.2016 17:30 Shkupi Skopje – Rabotnicki 0 – 1
14.08.2016 17:30 Renova – Makedonija GjP 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 16:30 FK Bregalnica Stip – FK Sileks 0 – 2
21.08.2016 16:30 Makedonija GjP – Pelister 2 – 2
21.08.2016 16:30 Rabotnicki – Renova 1 – 0
21.08.2016 16:40 Pobeda – FK Vardar Skopje 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:30 Pelister – Rabotnicki 3 – 0
27.08.2016 16:35 Shkupi Skopje – Renova 0 – 0
27.08.2016 16:35 FK Vardar Skopje – FK Bregalnica Stip 5 – 1
27.08.2016 16:35 FK Sileks – Makedonija GjP 1 – 1
28.08.2016 16:30 KF Shkendija – Pobeda 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Rabotnicki – FK Sileks 3 – 1
11.09.2016 16:00 FK Bregalnica Stip – KF Shkendija 1 – 1
11.09.2016 16:00 Makedonija GjP – FK Vardar Skopje 0 – 4
11.09.2016 16:00 Renova – Pelister 2 – 0
11.09.2016 16:00 Pobeda – Shkupi Skopje 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:30 Shkupi Skopje – Pelister 2 – 1
18.09.2016 15:30 KF Shkendija – Makedonija GjP 3 – 0
18.09.2016 15:30 FK Vardar Skopje – Rabotnicki 1 – 0
18.09.2016 15:30 Pobeda – FK Bregalnica Stip 0 – 0
18.09.2016 15:35 FK Sileks – Renova 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:30 Rabotnicki – KF Shkendija 1 – 3
25.09.2016 15:30 FK Bregalnica Stip – Shkupi Skopje 1 – 0
25.09.2016 15:30 Renova – FK Vardar Skopje 0 – 0
25.09.2016 15:30 Pelister – FK Sileks 0 – 0
25.09.2016 15:40 Makedonija GjP – Pobeda 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 15:00 FK Vardar Skopje – Pelister 1 – 1
28.09.2016 15:00 KF Shkendija – Renova 1 – 1
28.09.2016 15:00 FK Bregalnica Stip – Makedonija GjP 1 – 2
28.09.2016 15:00 Shkupi Skopje – FK Sileks 1 – 1
28.09.2016 15:10 Pobeda – Rabotnicki 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 Rabotnicki – FK Bregalnica Stip 1 – 1
02.10.2016 15:00 FK Sileks – FK Vardar Skopje 1 – 3
02.10.2016 15:00 Pelister – KF Shkendija 1 – 2
02.10.2016 15:00 Makedonija GjP – Shkupi Skopje 0 – 1
02.10.2016 15:05 Renova – Pobeda 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:30 Rabotnicki – Makedonija GjP 2 – 1
16.10.2016 14:30 Renova – FK Bregalnica Stip 1 – 0
16.10.2016 14:30 Pelister – Pobeda 2 – 0
16.10.2016 14:30 Shkupi Skopje – FK Vardar Skopje 0 – 0
16.10.2016 14:35 FK Sileks – KF Shkendija 1 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:30 Pobeda – FK Sileks 1 – 1
23.10.2016 14:30 KF Shkendija – FK Vardar Skopje 0 – 2
23.10.2016 14:30 FK Bregalnica Stip – Pelister 0 – 0
23.10.2016 14:30 Makedonija GjP – Renova 3 – 1
23.10.2016 14:30 Rabotnicki – Shkupi Skopje 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 14:30 KF Shkendija – Shkupi Skopje 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 13:30 Renova – Rabotnicki 1 – 1
30.10.2016 13:30 Pelister – Makedonija GjP 1 – 0
30.10.2016 13:30 FK Sileks – FK Bregalnica Stip 1 – 0
30.10.2016 13:30 Shkupi Skopje – KF Shkendija 0 – 0
30.10.2016 17:30 FK Vardar Skopje – Pobeda 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:30 Pobeda – KF Shkendija 1 – 2
05.11.2016 13:30 Renova – Shkupi Skopje 1 – 0
05.11.2016 13:30 Rabotnicki – Pelister 0 – 1
05.11.2016 13:30 Makedonija GjP – FK Sileks 1 – 1
05.11.2016 13:30 FK Bregalnica Stip – FK Vardar Skopje 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.11.2016 13:00 KF Shkendija – FK Bregalnica Stip 5 – 2
16.11.2016 13:00 FK Sileks – Rabotnicki 2 – 1
16.11.2016 13:00 Shkupi Skopje – Pobeda 1 – 1
16.11.2016 13:00 FK Vardar Skopje – Makedonija GjP 4 – 1
16.11.2016 13:00 Pelister – Renova 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 13:00 Renova – FK Sileks 2 – 2
20.11.2016 13:00 Pelister – Shkupi Skopje 2 – 0
20.11.2016 13:00 Rabotnicki – FK Vardar Skopje 3 – 0
20.11.2016 13:00 Makedonija GjP – KF Shkendija 0 – 4
20.11.2016 13:00 FK Bregalnica Stip – Pobeda 2 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 13:00 Shkupi Skopje – FK Bregalnica Stip 1 – 1
27.11.2016 13:00 KF Shkendija – Rabotnicki 2 – 2
27.11.2016 13:00 FK Vardar Skopje – Renova 1 – 0
27.11.2016 13:00 FK Sileks – Pelister 0 – 0
27.11.2016 13:00 Pobeda – Makedonija GjP 0 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 13:00 FK Sileks – Shkupi Skopje 1 – 0
30.11.2016 13:00 Rabotnicki – Pobeda 3 – 1
30.11.2016 13:00 Makedonija GjP – FK Bregalnica Stip 2 – 2
30.11.2016 13:05 Renova – KF Shkendija 1 – 2
30.11.2016 13:30 Pelister – FK Vardar Skopje 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 13:00 Pobeda – Renova 0 – 2
04.12.2016 13:00 FK Bregalnica Stip – Rabotnicki 0 – 0
04.12.2016 13:00 FK Vardar Skopje – FK Sileks 1 – 1
04.12.2016 13:00 Shkupi Skopje – Makedonija GjP 0 – 2
04.12.2016 13:00 KF Shkendija – Pelister 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 14:00 Makedonija GjP – Rabotnicki 0 – 3
19.02.2017 14:00 KF Shkendija – FK Sileks 2 – 0
19.02.2017 14:00 Pobeda – Pelister 2 – 2
19.02.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – Renova 0 – 1
19.02.2017 14:10 FK Vardar Skopje – Shkupi Skopje 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Pelister – FK Bregalnica Stip 2 – 1
26.02.2017 14:00 Renova – Makedonija GjP 2 – 2
26.02.2017 14:00 Shkupi Skopje – Rabotnicki 1 – 1
26.02.2017 14:00 FK Sileks – Pobeda 2 – 0
26.02.2017 14:00 FK Vardar Skopje – KF Shkendija 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Rabotnicki – Renova 0 – 0
05.03.2017 14:00 Makedonija GjP – Pelister 1 – 2
05.03.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – FK Sileks 3 – 3
05.03.2017 14:00 Pobeda – FK Vardar Skopje 2 – 1
05.03.2017 14:00 KF Shkendija – Shkupi Skopje 0 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 14:00 Pelister – Rabotnicki 0 – 1
12.03.2017 14:00 FK Vardar Skopje – FK Bregalnica Stip 2 – 0
12.03.2017 14:00 KF Shkendija – Pobeda 4 – 0
12.03.2017 14:05 Shkupi Skopje – Renova 3 – 2
12.03.2017 14:05 FK Sileks – Makedonija GjP 4 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Renova – Pelister 2 – 1
18.03.2017 14:00 Rabotnicki – FK Sileks 2 – 0
18.03.2017 14:00 Makedonija GjP – FK Vardar Skopje 0 – 5
18.03.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – KF Shkendija 1 – 3
18.03.2017 14:00 Pobeda – Shkupi Skopje 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2017 15:00 Shkupi Skopje – Pelister 1 – 0
02.04.2017 15:00 FK Vardar Skopje – Rabotnicki 2 – 0
02.04.2017 15:00 KF Shkendija – Makedonija GjP 5 – 1
02.04.2017 15:00 Pobeda – FK Bregalnica Stip 0 – 0
02.04.2017 15:05 FK Sileks – Renova 3 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 16:00 Pelister – FK Sileks 0 – 0
05.04.2017 16:00 Renova – FK Vardar Skopje 0 – 1
05.04.2017 16:00 Rabotnicki – KF Shkendija 1 – 0
05.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Shkupi Skopje 3 – 0
05.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Pobeda 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Makedonija GjP 1 – 0
09.04.2017 16:00 Pobeda – Rabotnicki 0 – 0
09.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – FK Sileks 3 – 1
09.04.2017 16:00 KF Shkendija – Renova 1 – 1
09.04.2017 16:00 FK Vardar Skopje – Pelister 3 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Rabotnicki – FK Bregalnica Stip 3 – 1
15.04.2017 16:00 Renova – Pobeda 1 – 0
15.04.2017 16:00 Pelister – KF Shkendija 0 – 1
15.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Shkupi Skopje 0 – 0
15.04.2017 16:00 FK Sileks – FK Vardar Skopje 0 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Rabotnicki – Makedonija GjP 1 – 1
23.04.2017 16:00 Renova – FK Bregalnica Stip 4 – 0
23.04.2017 16:00 Pelister – Pobeda 1 – 0
23.04.2017 16:00 FK Sileks – KF Shkendija 1 – 1
23.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – FK Vardar Skopje 0 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Renova 1 – 3
26.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Pelister 1 – 1
26.04.2017 16:00 Pobeda – FK Sileks 1 – 0
26.04.2017 16:00 KF Shkendija – FK Vardar Skopje 3 – 1
27.04.2017 16:00 Rabotnicki – Shkupi Skopje 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 16:00 Renova – Rabotnicki 1 – 1
30.04.2017 16:00 Pelister – Makedonija GjP 3 – 1
30.04.2017 16:00 FK Vardar Skopje – Pobeda 4 – 0
30.04.2017 16:00 FK Sileks – FK Bregalnica Stip 3 – 2
30.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – KF Shkendija 1 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 16:00 Rabotnicki – Pelister 1 – 1
03.05.2017 16:00 Makedonija GjP – FK Sileks 0 – 1
03.05.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – FK Vardar Skopje 3 – 3
03.05.2017 16:00 Renova – Shkupi Skopje 2 – 1
03.05.2017 16:00 Pobeda – KF Shkendija 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – Pobeda 1 – 2
07.05.2017 16:30 Pelister – Renova 3 – 0
07.05.2017 16:30 FK Sileks – Rabotnicki 0 – 2
07.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – Makedonija GjP 6 – 0
07.05.2017 16:35 KF Shkendija – FK Bregalnica Stip 3 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 16:30 Pelister – Shkupi Skopje 1 – 0
14.05.2017 16:30 FK Bregalnica Stip – Pobeda 1 – 2
14.05.2017 16:30 Makedonija GjP – KF Shkendija 2 – 3
14.05.2017 16:30 Rabotnicki – FK Vardar Skopje 2 – 2
14.05.2017 16:30 Renova – FK Sileks 1 – 0

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – FK Bregalnica Stip 3 – 0
21.05.2017 16:30 KF Shkendija – Rabotnicki 2 – 2
21.05.2017 16:35 FK Sileks – Pelister 3 – 3
21.05.2017 16:35 FK Vardar Skopje – Renova 2 – 0
21.05.2017 16:35 Pobeda – Makedonija GjP 4 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 16:30 Makedonija GjP – FK Bregalnica Stip
28.05.2017 16:30 Rabotnicki – Pobeda
28.05.2017 16:30 FK Sileks – Shkupi Skopje
28.05.2017 16:30 Renova – KF Shkendija
28.05.2017 16:30 Pelister – FK Vardar Skopje

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 16:30 FK Bregalnica Stip – Rabotnicki
31.05.2017 16:30 Pobeda – Renova
31.05.2017 16:30 KF Shkendija – Pelister
31.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – Makedonija GjP
31.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – FK Sileks
Advertisement

Seneste kampe

FK Sileks
Pelister
3 – 3
21. maj 16:35
Færdig
FK Vardar Skopje
Renova
2 – 0
21. maj 16:35
Færdig
Pobeda
Makedonija GjP
4 – 2
21. maj 16:35
Færdig
KF Shkendija
Rabotnicki
2 – 2
21. maj 16:30
Færdig
Shkupi Skopje
FK Bregalnica Stip
3 – 0
21. maj 16:30
Færdig

Kommende kampe

Pelister
FK Vardar Skopje
vs
28. maj 16:30
Ikke startet
Renova
KF Shkendija
vs
28. maj 16:30
Ikke startet
FK Sileks
Shkupi Skopje
vs
28. maj 16:30
Ikke startet
Rabotnicki
Pobeda
vs
28. maj 16:30
Ikke startet
Makedonija GjP
FK Bregalnica Stip
vs
28. maj 16:30
Ikke startet

Turneringer i Makedonien