LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
8/5-2017 15:17
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hibernians 33 22 5 6 64 - 31 71
2. Balzan FC 33 19 7 7 66 - 40 64
3. Birkirkara 33 18 8 7 64 - 30 62
4. Valletta 33 16 11 6 51 - 29 59
5. Floriana 33 15 9 9 51 - 37 54
6. Sliema W. 33 15 7 11 47 - 37 52
7. Saint Andrews 33 9 10 14 45 - 51 37
8. Gzira United 33 10 7 16 43 - 51 37
9. Tarxien Rainbows 33 8 11 14 38 - 48 35
10. Hamrun Spartans 33 9 6 18 44 - 61 33
11. Mosta 33 7 5 21 29 - 71 21
12. Pembroke Athleta F.C. 33 4 6 23 28 - 84 18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,25 570 2,88 82 (41,4 %) 46 (23,2 %) 70 (35,4 %)
Opdateret:
8/5-2017 15:17
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hibernians 16 9 4 3 30 - 18 31
2. Balzan FC 16 9 4 3 38 - 20 31
3. Birkirkara 16 11 1 4 33 - 12 34
4. Valletta 16 8 6 2 26 - 14 30
5. Floriana 17 7 5 5 28 - 18 26
6. Sliema W. 17 6 7 4 23 - 18 25
7. Saint Andrews 17 8 4 5 29 - 18 28
8. Gzira United 16 7 3 6 26 - 27 24
9. Tarxien Rainbows 17 5 5 7 21 - 28 20
10. Hamrun Spartans 17 5 3 9 21 - 29 18
11. Mosta 17 5 0 12 15 - 34 15
12. Pembroke Athleta F.C. 16 2 4 10 13 - 31 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,25 570 2,88 82 (41,4 %) 46 (23,2 %) 70 (35,4 %)
Opdateret:
8/5-2017 15:17
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hibernians 17 13 1 3 34 - 13 40
2. Balzan FC 17 10 3 4 28 - 20 33
3. Birkirkara 17 7 7 3 31 - 18 28
4. Valletta 17 8 5 4 25 - 15 29
5. Floriana 16 8 4 4 23 - 19 28
6. Sliema W. 16 9 0 7 24 - 19 27
7. Saint Andrews 16 1 6 9 16 - 33 9
8. Gzira United 17 3 4 10 17 - 24 13
9. Tarxien Rainbows 16 3 6 7 17 - 20 15
10. Hamrun Spartans 16 4 3 9 23 - 32 15
11. Mosta 16 2 5 9 14 - 37 11
12. Pembroke Athleta F.C. 17 2 2 13 15 - 53 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,25 570 2,88 82 (41,4 %) 46 (23,2 %) 70 (35,4 %)
Opdateret:
8/5-2017 15:17
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Hibernians 12 4 1,94 0,94
2. Balzan FC 9 2 2,00 1,21
3. Birkirkara 11 3 1,94 0,91
4. Valletta 14 7 1,55 0,88
5. Floriana 10 7 1,55 1,12
6. Sliema W. 7 4 1,42 1,12
7. Saint Andrews 7 7 1,36 1,55
8. Gzira United 5 10 1,30 1,55
9. Tarxien Rainbows 5 9 1,15 1,45
10. Hamrun Spartans 3 7 1,33 1,85
11. Mosta 3 16 0,88 2,15
12. Pembroke Athleta F.C. 3 13 0,85 2,55
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,25 570 2,88 82 (41,4 %) 46 (23,2 %) 70 (35,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
8/5-2017 15:17
Malta
Premier League (33 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
8/5-2017 15:17
Malta
Premier League (33 runder)
Opdateret:
8/5-2017 15:17
Malta
Premier League (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

337804

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Birkirkara – Saint Andrews 4 – 0
19.08.2016 18:30 Gzira United – Tarxien Rainbows 1 – 1
19.08.2016 20:30 Hibernians – Hamrun Spartans 1 – 3
19.08.2016 20:45 Valletta – Sliema W. 2 – 1
20.08.2016 18:30 Floriana – Pembroke Athleta F.C. 2 – 1
20.08.2016 20:30 Balzan FC – Mosta 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:30 Pembroke Athleta F.C. – Balzan FC 1 – 2
26.08.2016 18:30 Tarxien Rainbows – Birkirkara 0 – 4
26.08.2016 20:30 Mosta – Valletta 0 – 1
26.08.2016 20:45 Sliema W. – Hibernians 0 – 1
27.08.2016 18:30 Saint Andrews – Floriana 1 – 3
27.08.2016 20:30 Hamrun Spartans – Gzira United 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 18:00 Floriana – Balzan FC 0 – 1
10.09.2016 18:00 Gzira United – Sliema W. 1 – 0
10.09.2016 20:00 Hibernians – Mosta 3 – 1
10.09.2016 20:00 Valletta – Pembroke Athleta F.C. 5 – 1
11.09.2016 18:00 Saint Andrews – Tarxien Rainbows 1 – 0
11.09.2016 20:00 Birkirkara – Hamrun Spartans 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 18:00 Pembroke Athleta F.C. – Hibernians 1 – 2
17.09.2016 18:00 Mosta – Gzira United 2 – 1
17.09.2016 20:00 Tarxien Rainbows – Floriana 1 – 0
17.09.2016 20:00 Balzan FC – Valletta 2 – 2
18.09.2016 18:00 Hamrun Spartans – Saint Andrews 3 – 1
18.09.2016 20:00 Sliema W. – Birkirkara 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 18:00 Saint Andrews – Sliema W. 3 – 0
21.09.2016 20:00 Floriana – Valletta 2 – 0
22.09.2016 18:00 Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans 2 – 1
22.09.2016 18:00 Gzira United – Pembroke Athleta F.C. 3 – 0
22.09.2016 20:00 Hibernians – Balzan FC 0 – 2
22.09.2016 20:15 Birkirkara – Mosta 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 18:00 Sliema W. – Tarxien Rainbows 2 – 1
25.09.2016 20:00 Valletta – Hibernians 0 – 2
26.09.2016 18:00 Balzan FC – Gzira United 3 – 1
26.09.2016 18:00 Mosta – Saint Andrews 1 – 0
26.09.2016 20:00 Hamrun Spartans – Floriana 1 – 1
26.09.2016 20:15 Pembroke Athleta F.C. – Birkirkara 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:00 Mosta – Hamrun Spartans 2 – 5
30.09.2016 18:00 Balzan FC – Saint Andrews 3 – 0
30.09.2016 20:00 Hibernians – Gzira United 1 – 1
30.09.2016 20:00 Valletta – Birkirkara 1 – 1
01.10.2016 15:00 Pembroke Athleta F.C. – Tarxien Rainbows 2 – 2
01.10.2016 17:00 Sliema W. – Floriana 3 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 15:00 Tarxien Rainbows – Mosta 1 – 1
15.10.2016 15:00 Hamrun Spartans – Sliema W. 0 – 3
15.10.2016 17:00 Floriana – Hibernians 0 – 0
15.10.2016 17:15 Gzira United – Valletta 1 – 3
16.10.2016 15:00 Saint Andrews – Pembroke Athleta F.C. 4 – 1
16.10.2016 17:15 Birkirkara – Balzan FC 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 15:00 Balzan FC – Hamrun Spartans 3 – 1
22.10.2016 15:00 Gzira United – Birkirkara 1 – 7
22.10.2016 17:00 Valletta – Tarxien Rainbows 1 – 0
22.10.2016 17:15 Mosta – Floriana 0 – 1
23.10.2016 15:00 Pembroke Athleta F.C. – Sliema W. 0 – 1
23.10.2016 17:15 Hibernians – Saint Andrews 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 18:00 Floriana – Gzira United 1 – 0
28.10.2016 20:15 Saint Andrews – Valletta 0 – 0
29.10.2016 15:00 Hamrun Spartans – Pembroke Athleta F.C. 2 – 1
29.10.2016 17:15 Tarxien Rainbows – Balzan FC 2 – 2
30.10.2016 15:00 Sliema W. – Mosta 1 – 1
30.10.2016 17:00 Birkirkara – Hibernians 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Sliema W. – Balzan FC 1 – 1
04.11.2016 20:00 Floriana – Birkirkara 1 – 1
05.11.2016 14:00 Tarxien Rainbows – Hibernians 1 – 2
05.11.2016 14:00 Saint Andrews – Gzira United 1 – 0
05.11.2016 16:00 Hamrun Spartans – Valletta 0 – 3
05.11.2016 16:15 Mosta – Pembroke Athleta F.C. 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 Saint Andrews – Birkirkara 1 – 1
19.11.2016 14:00 Tarxien Rainbows – Gzira United 1 – 0
19.11.2016 16:00 Sliema W. – Valletta 1 – 2
19.11.2016 16:15 Mosta – Balzan FC 0 – 1
20.11.2016 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Floriana 1 – 2
20.11.2016 16:15 Hamrun Spartans – Hibernians 1 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:00 Gzira United – Hamrun Spartans 0 – 2
26.11.2016 14:00 Floriana – Saint Andrews 4 – 1
26.11.2016 16:00 Hibernians – Sliema W. 3 – 1
26.11.2016 16:15 Birkirkara – Tarxien Rainbows 3 – 1
27.11.2016 14:00 Balzan FC – Pembroke Athleta F.C. 4 – 0
27.11.2016 16:15 Valletta – Mosta 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 Tarxien Rainbows – Saint Andrews 1 – 1
03.12.2016 16:15 Pembroke Athleta F.C. – Valletta 0 – 3
04.12.2016 14:00 Sliema W. – Gzira United 1 – 0
04.12.2016 14:00 Hamrun Spartans – Birkirkara 2 – 0
04.12.2016 16:00 Balzan FC – Floriana 1 – 3
04.12.2016 16:15 Mosta – Hibernians 0 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Floriana – Tarxien Rainbows 1 – 1
10.12.2016 14:00 Gzira United – Mosta 3 – 0
10.12.2016 16:00 Hibernians – Pembroke Athleta F.C. 1 – 1
10.12.2016 16:15 Saint Andrews – Hamrun Spartans 3 – 1
11.12.2016 14:00 Birkirkara – Sliema W. 1 – 2
11.12.2016 16:00 Valletta – Balzan FC 2 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:00 Balzan FC – Hibernians 2 – 1
17.12.2016 16:00 Valletta – Floriana 0 – 0
18.12.2016 14:00 Sliema W. – Saint Andrews 1 – 1
18.12.2016 16:15 Hamrun Spartans – Tarxien Rainbows 2 – 3
18.12.2016 18:30 Pembroke Athleta F.C. – Gzira United 0 – 0
04.01.2017 19:30 Mosta – Birkirkara 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 14:00 Saint Andrews – Mosta 1 – 1
07.01.2017 16:15 Floriana – Hamrun Spartans 5 – 1
08.01.2017 14:00 Birkirkara – Pembroke Athleta F.C. 2 – 0
08.01.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Sliema W. 1 – 0
08.01.2017 16:00 Gzira United – Balzan FC 1 – 2
08.01.2017 16:00 Hibernians – Valletta 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Saint Andrews 2 – 2
14.01.2017 14:00 Sliema W. – Hamrun Spartans 1 – 2
14.01.2017 16:00 Valletta – Gzira United 1 – 0
14.01.2017 16:15 Mosta – Tarxien Rainbows 0 – 2
15.01.2017 14:00 Balzan FC – Birkirkara 1 – 1
15.01.2017 16:00 Hibernians – Floriana 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 14:00 Saint Andrews – Balzan FC 0 – 1
21.01.2017 16:00 Birkirkara – Valletta 0 – 1
22.01.2017 14:00 Gzira United – Hibernians 0 – 3
22.01.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Pembroke Athleta F.C. 7 – 1
22.01.2017 16:00 Floriana – Sliema W. 1 – 3
22.01.2017 16:15 Hamrun Spartans – Mosta 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 14:00 Mosta – Sliema W. 2 – 1
28.01.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Hamrun Spartans 1 – 0
28.01.2017 16:00 Balzan FC – Tarxien Rainbows 2 – 2
28.01.2017 16:15 Valletta – Saint Andrews 1 – 1
29.01.2017 14:00 Gzira United – Floriana 4 – 3
29.01.2017 16:00 Hibernians – Birkirkara 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 14:00 Sliema W. – Pembroke Athleta F.C. 1 – 1
04.02.2017 14:00 Saint Andrews – Hibernians 1 – 2
04.02.2017 16:00 Hamrun Spartans – Balzan FC 0 – 1
04.02.2017 16:15 Floriana – Mosta 4 – 0
05.02.2017 14:00 Birkirkara – Gzira United 2 – 1
05.02.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Valletta 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:00 Hibernians – Tarxien Rainbows 1 – 0
11.02.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Mosta 0 – 3
11.02.2017 16:00 Birkirkara – Floriana 1 – 2
11.02.2017 16:00 Gzira United – Saint Andrews 3 – 2
12.02.2017 14:00 Balzan FC – Sliema W. 1 – 2
12.02.2017 16:00 Valletta – Hamrun Spartans 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:00 Balzan FC – Mosta 7 – 1
24.02.2017 20:00 Valletta – Sliema W. 3 – 1
25.02.2017 14:00 Birkirkara – Saint Andrews 2 – 2
25.02.2017 14:00 Gzira United – Tarxien Rainbows 1 – 0
25.02.2017 16:00 Floriana – Pembroke Athleta F.C. 2 – 0
25.02.2017 16:00 Hibernians – Hamrun Spartans 3 – 3

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Saint Andrews – Floriana 0 – 0
04.03.2017 14:00 Hamrun Spartans – Gzira United 1 – 3
04.03.2017 16:00 Sliema W. – Hibernians 1 – 2
04.03.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Birkirkara 0 – 1
05.03.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Balzan FC 2 – 5
05.03.2017 16:00 Mosta – Valletta 0 – 4

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:00 Gzira United – Sliema W. 0 – 1
11.03.2017 14:00 Valletta – Pembroke Athleta F.C. 4 – 0
11.03.2017 16:00 Saint Andrews – Tarxien Rainbows 1 – 0
11.03.2017 16:00 Hibernians – Mosta 4 – 0
12.03.2017 14:00 Floriana – Balzan FC 0 – 2
12.03.2017 16:00 Birkirkara – Hamrun Spartans 3 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 18:00 Hamrun Spartans – Saint Andrews 1 – 1
17.03.2017 18:00 Mosta – Gzira United 1 – 4
17.03.2017 20:00 Pembroke Athleta F.C. – Hibernians 0 – 3
17.03.2017 20:00 Balzan FC – Valletta 0 – 1
18.03.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Floriana 0 – 1
18.03.2017 16:00 Sliema W. – Birkirkara 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Gzira United – Pembroke Athleta F.C. 5 – 1
01.04.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans 1 – 1
01.04.2017 18:00 Saint Andrews – Sliema W. 1 – 4
01.04.2017 18:00 Birkirkara – Mosta 3 – 0
02.04.2017 16:00 Hibernians – Balzan FC 3 – 1
02.04.2017 18:00 Floriana – Valletta 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 18:00 Sliema W. – Tarxien Rainbows 1 – 1
04.04.2017 20:00 Pembroke Athleta F.C. – Birkirkara 0 – 2
05.04.2017 18:00 Mosta – Saint Andrews 1 – 2
05.04.2017 18:00 Balzan FC – Gzira United 3 – 1
05.04.2017 20:00 Valletta – Hibernians 1 – 0
05.04.2017 20:15 Hamrun Spartans – Floriana 1 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Gzira United – Valletta 1 – 1
08.04.2017 18:00 Birkirkara – Balzan FC 3 – 1
09.04.2017 16:00 Saint Andrews – Pembroke Athleta F.C. 6 – 0
09.04.2017 16:00 Hamrun Spartans – Sliema W. 0 – 2
09.04.2017 18:00 Floriana – Hibernians 2 – 3
09.04.2017 18:00 Tarxien Rainbows – Mosta 1 – 3

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Balzan FC – Saint Andrews 2 – 1
15.04.2017 16:00 Pembroke Athleta F.C. – Tarxien Rainbows 1 – 1
15.04.2017 18:00 Hibernians – Gzira United 2 – 0
15.04.2017 18:00 Valletta – Birkirkara 3 – 3
17.04.2017 18:00 Mosta – Hamrun Spartans 2 – 1
17.04.2017 20:00 Sliema W. – Floriana 3 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Floriana – Gzira United 1 – 1
22.04.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Balzan FC 0 – 3
22.04.2017 18:00 Saint Andrews – Valletta 3 – 1
22.04.2017 18:15 Hamrun Spartans – Pembroke Athleta F.C. 1 – 2
23.04.2017 16:00 Sliema W. – Mosta 1 – 1
23.04.2017 18:00 Birkirkara – Hibernians 2 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Mosta – Floriana 0 – 2
29.04.2017 16:00 Valletta – Tarxien Rainbows 0 – 2
29.04.2017 18:00 Pembroke Athleta F.C. – Sliema W. 0 – 2
29.04.2017 18:00 Balzan FC – Hamrun Spartans 1 – 1
30.04.2017 16:00 Hibernians – Saint Andrews 3 – 1
30.04.2017 18:00 Gzira United – Birkirkara 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 19:30 Saint Andrews – Gzira United 2 – 3
05.05.2017 18:00 Sliema W. – Balzan FC 2 – 1
05.05.2017 18:00 Mosta – Pembroke Athleta F.C. 4 – 2
05.05.2017 20:00 Floriana – Birkirkara 1 – 2
05.05.2017 20:00 Hamrun Spartans – Valletta 2 – 1
06.05.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Hibernians 1 – 6
Advertisement

Seneste kampe

Tarxien Rainbows
Hibernians
1 – 6
6. maj 16:00
Færdig
Hamrun Spartans
Valletta
2 – 1
5. maj 20:00
Færdig
Floriana
Birkirkara
1 – 2
5. maj 20:00
Færdig
Sliema W.
Balzan FC
2 – 1
5. maj 18:00
Færdig
Mosta
Pembroke Athleta F.C.
4 – 2
5. maj 18:00
Færdig
Saint Andrews
Gzira United
2 – 3
4. maj 19:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Malta