LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
19/8-2017 22:47
Malta
Premier League (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Gzira United 1 1 0 0 4 - 0 3
2. Hibernians 1 1 0 0 4 - 0 3
3. Hamrun Spartans 1 1 0 0 4 - 1 3
4. Balzan FC 1 1 0 0 2 - 0 3
5. Valletta 1 1 0 0 1 - 0 3
6. Senglea Athletic 1 0 1 0 2 - 2 1
7. Sliema W. 1 0 1 0 2 - 2 1
8. Birkirkara 1 0 1 0 1 - 1 1
9. Floriana 1 0 1 0 1 - 1 1
10. Mosta 1 0 0 1 0 - 1 0
11. Naxxar Lions FC 1 0 0 1 0 - 2 0
12. Tarxien Rainbows 1 0 0 1 1 - 4 0
13. Lija 1 0 0 1 0 - 4 0
14. Saint Andrews 1 0 0 1 0 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,36 22 3,14 3 (42,9 %) 2 (28,6 %) 2 (28,6 %)
Opdateret:
19/8-2017 22:47
Malta
Premier League (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Gzira United 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Hibernians 1 1 0 0 4 - 0 3
3. Hamrun Spartans 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Balzan FC 1 1 0 0 2 - 0 3
5. Valletta 1 1 0 0 1 - 0 3
6. Senglea Athletic 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Sliema W. 1 0 1 0 2 - 2 1
8. Birkirkara 1 0 1 0 1 - 1 1
9. Floriana 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Mosta 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Naxxar Lions FC 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Tarxien Rainbows 1 0 0 1 1 - 4 0
13. Lija 1 0 0 1 0 - 4 0
14. Saint Andrews 0 0 0 0 0 - 0 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,36 22 3,14 3 (42,9 %) 2 (28,6 %) 2 (28,6 %)
Opdateret:
19/8-2017 22:47
Malta
Premier League (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Gzira United 1 1 0 0 4 - 0 3
2. Hibernians 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Hamrun Spartans 1 1 0 0 4 - 1 3
4. Balzan FC 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Valletta 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Senglea Athletic 1 0 1 0 2 - 2 1
7. Sliema W. 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Birkirkara 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Floriana 1 0 1 0 1 - 1 1
10. Mosta 1 0 0 1 0 - 1 0
11. Naxxar Lions FC 1 0 0 1 0 - 2 0
12. Tarxien Rainbows 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Lija 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Saint Andrews 1 0 0 1 0 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,36 22 3,14 3 (42,9 %) 2 (28,6 %) 2 (28,6 %)
Opdateret:
19/8-2017 22:47
Malta
Premier League (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Gzira United 1 0 4,00 0,00
2. Hibernians 1 0 4,00 0,00
3. Hamrun Spartans 0 0 4,00 1,00
4. Balzan FC 1 0 2,00 0,00
5. Valletta 1 0 1,00 0,00
6. Senglea Athletic 0 0 2,00 2,00
7. Sliema W. 0 0 2,00 2,00
8. Birkirkara 0 0 1,00 1,00
9. Floriana 0 0 1,00 1,00
10. Mosta 0 1 0,00 1,00
11. Naxxar Lions FC 0 1 0,00 2,00
12. Tarxien Rainbows 0 0 1,00 4,00
13. Lija 0 1 0,00 4,00
14. Saint Andrews 0 1 0,00 4,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,36 22 3,14 3 (42,9 %) 2 (28,6 %) 2 (28,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/8-2017 22:47
Malta
Premier League (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
19/8-2017 22:47
Malta
Premier League (26 runder)
Opdateret:
19/8-2017 22:47
Malta
Premier League (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

467233

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 Birkirkara – Floriana 1 – 1
18.08.2017 18:30 Lija – Gzira United 0 – 4
18.08.2017 20:45 Hibernians – Saint Andrews 4 – 0
18.08.2017 20:45 Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans 1 – 4
19.08.2017 18:30 Balzan FC – Naxxar Lions FC 2 – 0
19.08.2017 19:00 Sliema W. – Senglea Athletic 2 – 2
19.08.2017 20:45 Valletta – Mosta 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 Saint Andrews – Balzan FC
25.08.2017 18:30 Floriana – Tarxien Rainbows
25.08.2017 20:45 Senglea Athletic – Valletta
25.08.2017 20:45 Hamrun Spartans – Hibernians
26.08.2017 18:30 Gzira United – Birkirkara
26.08.2017 19:00 Mosta – Lija
26.08.2017 20:45 Naxxar Lions FC – Sliema W.

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Saint Andrews – Hamrun Spartans
09.09.2017 18:00 Balzan FC – Sliema W.
09.09.2017 18:00 Tarxien Rainbows – Gzira United
09.09.2017 20:00 Hibernians – Floriana
09.09.2017 20:15 Birkirkara – Mosta
10.09.2017 18:00 Lija – Senglea Athletic
10.09.2017 20:00 Valletta – Naxxar Lions FC

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 Floriana – Saint Andrews
16.09.2017 18:00 Naxxar Lions FC – Lija
16.09.2017 18:00 Senglea Athletic – Birkirkara
16.09.2017 20:00 Gzira United – Hibernians
16.09.2017 20:15 Hamrun Spartans – Balzan FC
17.09.2017 18:00 Mosta – Tarxien Rainbows
17.09.2017 20:00 Sliema W. – Valletta

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 Hibernians – Mosta
23.09.2017 18:00 Lija – Sliema W.
23.09.2017 18:00 Tarxien Rainbows – Senglea Athletic
23.09.2017 20:00 Birkirkara – Naxxar Lions FC
23.09.2017 20:15 Hamrun Spartans – Floriana
24.09.2017 18:00 Saint Andrews – Gzira United
24.09.2017 20:00 Balzan FC – Valletta

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 18:00 Floriana – Gzira United
29.09.2017 18:00 Balzan FC – Lija
29.09.2017 20:00 Birkirkara – Valletta
29.09.2017 20:15 Hibernians – Naxxar Lions FC
30.09.2017 15:00 Saint Andrews – Senglea Athletic
30.09.2017 16:00 Hamrun Spartans – Mosta
30.09.2017 17:00 Tarxien Rainbows – Sliema W.

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 18:00 Senglea Athletic – Hibernians
13.10.2017 19:00 Naxxar Lions FC – Tarxien Rainbows
13.10.2017 20:15 Valletta – Lija
14.10.2017 15:00 Mosta – Saint Andrews
14.10.2017 17:15 Floriana – Balzan FC
15.10.2017 15:00 Gzira United – Hamrun Spartans
15.10.2017 17:15 Sliema W. – Birkirkara

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 18:00 Lija – Birkirkara
20.10.2017 19:00 Naxxar Lions FC – Saint Andrews
20.10.2017 20:15 Gzira United – Balzan FC
21.10.2017 15:00 Senglea Athletic – Hamrun Spartans
21.10.2017 17:15 Valletta – Tarxien Rainbows
22.10.2017 15:00 Mosta – Floriana
22.10.2017 17:15 Sliema W. – Hibernians

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:00 Senglea Athletic – Gzira United
28.10.2017 15:00 Lija – Hibernians
28.10.2017 15:00 Valletta – Saint Andrews
28.10.2017 17:00 Naxxar Lions FC – Floriana
28.10.2017 17:15 Birkirkara – Tarxien Rainbows
29.10.2017 15:00 Mosta – Balzan FC
29.10.2017 17:15 Sliema W. – Hamrun Spartans

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 19:00 Floriana – Senglea Athletic
04.11.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Lija
04.11.2017 14:00 Gzira United – Mosta
04.11.2017 16:00 Balzan FC – Birkirkara
04.11.2017 16:15 Hamrun Spartans – Naxxar Lions FC
05.11.2017 14:00 Saint Andrews – Sliema W.
05.11.2017 16:00 Hibernians – Valletta

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 19:00 Gzira United – Naxxar Lions FC
18.11.2017 14:00 Mosta – Senglea Athletic
18.11.2017 14:00 Saint Andrews – Lija
18.11.2017 16:00 Hibernians – Birkirkara
18.11.2017 16:15 Balzan FC – Tarxien Rainbows
19.11.2017 14:00 Floriana – Sliema W.
19.11.2017 16:00 Hamrun Spartans – Valletta

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:00 Birkirkara – Saint Andrews
25.11.2017 14:00 Sliema W. – Gzira United
25.11.2017 14:00 Lija – Hamrun Spartans
25.11.2017 16:00 Naxxar Lions FC – Mosta
25.11.2017 16:15 Senglea Athletic – Balzan FC
26.11.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Hibernians
26.11.2017 16:00 Valletta – Floriana

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2017 19:00 Mosta – Sliema W.
09.12.2017 14:00 Senglea Athletic – Naxxar Lions FC
09.12.2017 14:00 Hamrun Spartans – Birkirkara
09.12.2017 16:00 Balzan FC – Hibernians
09.12.2017 16:15 Floriana – Lija
10.12.2017 14:00 Saint Andrews – Tarxien Rainbows
10.12.2017 16:00 Gzira United – Valletta

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 14:00 Naxxar Lions FC – Balzan FC
16.12.2017 14:00 Senglea Athletic – Sliema W.
16.12.2017 16:00 Mosta – Valletta
16.12.2017 16:15 Hamrun Spartans – Tarxien Rainbows
17.12.2017 14:00 Saint Andrews – Hibernians
17.12.2017 16:00 Floriana – Birkirkara
18.12.2017 19:00 Gzira United – Lija

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.01.2018 19:00 Birkirkara – Gzira United
06.01.2018 14:00 Lija – Mosta
06.01.2018 14:00 Balzan FC – Saint Andrews
06.01.2018 16:00 Valletta – Senglea Athletic
06.01.2018 16:15 Sliema W. – Naxxar Lions FC
07.01.2018 14:00 Tarxien Rainbows – Floriana
07.01.2018 16:00 Hibernians – Hamrun Spartans

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.01.2018 19:00 Senglea Athletic – Lija
13.01.2018 14:00 Gzira United – Tarxien Rainbows
13.01.2018 14:00 Hamrun Spartans – Saint Andrews
13.01.2018 16:00 Sliema W. – Balzan FC
13.01.2018 16:15 Naxxar Lions FC – Valletta
14.01.2018 14:00 Mosta – Birkirkara
14.01.2018 16:00 Floriana – Hibernians

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.01.2018 19:00 Valletta – Sliema W.
27.01.2018 14:00 Lija – Naxxar Lions FC
27.01.2018 14:00 Tarxien Rainbows – Mosta
27.01.2018 16:00 Hibernians – Gzira United
27.01.2018 16:15 Saint Andrews – Floriana
28.01.2018 14:00 Birkirkara – Senglea Athletic
28.01.2018 16:00 Balzan FC – Hamrun Spartans

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.02.2018 19:00 Gzira United – Saint Andrews
03.02.2018 14:00 Senglea Athletic – Tarxien Rainbows
03.02.2018 14:00 Sliema W. – Lija
03.02.2018 16:00 Mosta – Hibernians
03.02.2018 16:15 Naxxar Lions FC – Birkirkara
04.02.2018 14:00 Floriana – Hamrun Spartans
04.02.2018 16:00 Valletta – Balzan FC

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.02.2018 18:00 Lija – Valletta
09.02.2018 19:00 Saint Andrews – Mosta
09.02.2018 20:00 Hibernians – Senglea Athletic
10.02.2018 14:00 Tarxien Rainbows – Naxxar Lions FC
10.02.2018 14:00 Birkirkara – Sliema W.
10.02.2018 16:00 Balzan FC – Floriana
10.02.2018 16:15 Hamrun Spartans – Gzira United

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2018 19:00 Naxxar Lions FC – Hibernians
24.02.2018 14:00 Senglea Athletic – Saint Andrews
24.02.2018 14:00 Lija – Balzan FC
24.02.2018 16:00 Gzira United – Floriana
24.02.2018 16:00 Sliema W. – Tarxien Rainbows
25.02.2018 14:00 Mosta – Hamrun Spartans
25.02.2018 16:00 Valletta – Birkirkara

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 14:00 Floriana – Mosta
03.03.2018 14:00 Birkirkara – Lija
03.03.2018 16:00 Saint Andrews – Naxxar Lions FC
03.03.2018 16:00 Tarxien Rainbows – Valletta
04.03.2018 14:00 Hamrun Spartans – Senglea Athletic
04.03.2018 16:00 Hibernians – Sliema W.
05.03.2018 19:00 Balzan FC – Gzira United

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.03.2018 19:00 Lija – Tarxien Rainbows
10.03.2018 14:00 Sliema W. – Saint Andrews
10.03.2018 14:00 Senglea Athletic – Floriana
10.03.2018 16:00 Naxxar Lions FC – Hamrun Spartans
10.03.2018 16:00 Birkirkara – Balzan FC
11.03.2018 14:00 Mosta – Gzira United
11.03.2018 16:00 Valletta – Hibernians

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2018 19:00 Tarxien Rainbows – Birkirkara
17.03.2018 14:00 Floriana – Naxxar Lions FC
17.03.2018 14:00 Balzan FC – Mosta
17.03.2018 16:00 Hamrun Spartans – Sliema W.
17.03.2018 16:00 Saint Andrews – Valletta
18.03.2018 14:00 Gzira United – Senglea Athletic
18.03.2018 16:00 Hibernians – Lija

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2018 19:00 Senglea Athletic – Mosta
07.04.2018 16:00 Naxxar Lions FC – Gzira United
07.04.2018 16:00 Lija – Saint Andrews
07.04.2018 18:00 Tarxien Rainbows – Balzan FC
07.04.2018 18:00 Valletta – Hamrun Spartans
08.04.2018 16:00 Sliema W. – Floriana
08.04.2018 18:00 Birkirkara – Hibernians

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2018 19:00 Hamrun Spartans – Lija
14.04.2018 16:00 Saint Andrews – Birkirkara
14.04.2018 16:00 Floriana – Valletta
14.04.2018 18:00 Gzira United – Sliema W.
14.04.2018 18:00 Balzan FC – Senglea Athletic
15.04.2018 16:00 Mosta – Naxxar Lions FC
15.04.2018 18:00 Hibernians – Tarxien Rainbows

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2018 16:00 Hibernians – Balzan FC
20.04.2018 16:00 Naxxar Lions FC – Senglea Athletic
20.04.2018 16:00 Tarxien Rainbows – Saint Andrews
20.04.2018 16:00 Sliema W. – Mosta
20.04.2018 16:00 Birkirkara – Hamrun Spartans
20.04.2018 16:00 Valletta – Gzira United
20.04.2018 16:00 Lija – Floriana
Advertisement

Seneste kampe

Valletta
Mosta
1 – 0
19. august 20:45
Færdig
Sliema W.
Senglea Athletic
2 – 2
19. august 19:00
Færdig
Balzan FC
Naxxar Lions FC
2 – 0
19. august 18:30
Færdig
Hibernians
Saint Andrews
4 – 0
18. august 20:45
Færdig
Tarxien Rainbows
Hamrun Spartans
1 – 4
18. august 20:45
Færdig
Birkirkara
Floriana
1 – 1
18. august 18:30
Færdig
Lija
Gzira United
0 – 4
18. august 18:30
Færdig

Kommende kampe

Saint Andrews
Balzan FC
vs
25. august 18:30
Ikke startet
Floriana
Tarxien Rainbows
vs
25. august 18:30
Ikke startet
Senglea Athletic
Valletta
vs
25. august 20:45
Ikke startet
Hamrun Spartans
Hibernians
vs
25. august 20:45
Ikke startet
Gzira United
Birkirkara
vs
26. august 18:30
Ikke startet
Mosta
Lija
vs
26. august 19:00
Ikke startet
Naxxar Lions FC
Sliema W.
vs
26. august 20:45
Ikke startet