LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 18:55
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chisinau 30 22 3 5 54 - 15 69
2. FC Sheriff 30 22 3 5 71 - 15 69
3. FC Milsami Orhei 30 22 2 6 57 - 20 68
4. FC Zaria 30 20 5 5 56 - 21 65
5. Zimbru 30 13 7 10 32 - 29 46
6. CS Petrocub 30 8 10 12 31 - 38 34
7. Speranta 30 7 8 15 24 - 35 29
8. FC Academia Chisinau 30 8 3 19 21 - 52 27
9. Dinamo-Auto 30 5 8 17 31 - 58 23
10. Saxan Ceadir-Lunga 30 5 4 21 23 - 57 19
11. CF Ungheni 30 4 5 21 19 - 79 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
165 42,36 419 2,54 77 (46,7 %) 29 (17,6 %) 59 (35,8 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:55
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chisinau 15 11 2 2 30 - 8 35
2. FC Sheriff 15 12 0 3 44 - 7 36
3. FC Milsami Orhei 15 13 1 1 35 - 7 40
4. FC Zaria 15 10 2 3 29 - 10 32
5. Zimbru 15 8 3 4 19 - 8 27
6. CS Petrocub 15 5 5 5 19 - 18 20
7. Speranta 15 4 3 8 11 - 13 15
8. FC Academia Chisinau 15 4 2 9 12 - 25 14
9. Dinamo-Auto 15 3 5 7 14 - 24 14
10. Saxan Ceadir-Lunga 15 5 3 7 19 - 24 18
11. CF Ungheni 15 2 3 10 12 - 31 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
165 42,36 419 2,54 77 (46,7 %) 29 (17,6 %) 59 (35,8 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:55
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chisinau 15 11 1 3 24 - 7 34
2. FC Sheriff 15 10 3 2 27 - 8 33
3. FC Milsami Orhei 15 9 1 5 22 - 13 28
4. FC Zaria 15 10 3 2 27 - 11 33
5. Zimbru 15 5 4 6 13 - 21 19
6. CS Petrocub 15 3 5 7 12 - 20 14
7. Speranta 15 3 5 7 13 - 22 14
8. FC Academia Chisinau 15 4 1 10 9 - 27 13
9. Dinamo-Auto 15 2 3 10 17 - 34 9
10. Saxan Ceadir-Lunga 15 0 1 14 4 - 33 1
11. CF Ungheni 15 2 2 11 7 - 48 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
165 42,36 419 2,54 77 (46,7 %) 29 (17,6 %) 59 (35,8 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:55
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Chisinau 17 5 1,80 0,50
2. FC Sheriff 20 5 2,37 0,50
3. FC Milsami Orhei 19 5 1,90 0,67
4. FC Zaria 15 8 1,87 0,70
5. Zimbru 13 10 1,07 0,97
6. CS Petrocub 10 14 1,03 1,27
7. Speranta 9 17 0,80 1,17
8. FC Academia Chisinau 5 18 0,70 1,73
9. Dinamo-Auto 5 9 1,03 1,93
10. Saxan Ceadir-Lunga 6 15 0,77 1,90
11. CF Ungheni 4 17 0,63 2,63
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
165 42,36 419 2,54 77 (46,7 %) 29 (17,6 %) 59 (35,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:55
Moldova
National Division (30 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:55
Moldova
National Division (30 runder)
Opdateret:
21/5-2017 18:55
Moldova
National Division (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

339901

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 17:00 FC Milsami Orhei – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
23.07.2016 17:00 Speranta – Dinamo-Auto 0 – 0
23.07.2016 18:00 FC Sheriff – FC Zaria 1 – 2
24.07.2016 17:00 FC Academia Chisinau – CF Ungheni 4 – 1
25.07.2016 17:00 Chisinau – Zimbru 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 17:00 FC Zaria – CS Petrocub 0 – 0
30.07.2016 17:00 Dinamo-Auto – FC Sheriff 0 – 1
30.07.2016 17:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Academia Chisinau 1 – 0
31.07.2016 17:00 CF Ungheni – Speranta 0 – 0
31.07.2016 18:00 Zimbru – FC Milsami Orhei 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 17:00 CS Petrocub – Dinamo-Auto 3 – 1
05.08.2016 17:00 Speranta – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 1
06.08.2016 17:00 FC Academia Chisinau – Zimbru 0 – 2
06.08.2016 17:00 FC Milsami Orhei – Chisinau 1 – 0
06.08.2016 18:00 FC Sheriff – CF Ungheni 7 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:30 Chisinau – FC Academia Chisinau 2 – 0
13.08.2016 16:30 CF Ungheni – CS Petrocub 0 – 2
14.08.2016 16:30 Dinamo-Auto – FC Zaria 1 – 3
14.08.2016 17:00 FC Sheriff – Saxan Ceadir-Lunga 3 – 0
14.08.2016 18:00 Zimbru – Speranta 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Speranta – Chisinau 1 – 2
20.08.2016 16:00 FC Academia Chisinau – FC Milsami Orhei 0 – 4
20.08.2016 17:00 FC Sheriff – Zimbru 3 – 0
21.08.2016 16:00 CS Petrocub – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 1
21.08.2016 16:00 FC Zaria – CF Ungheni 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 CF Ungheni – Dinamo-Auto 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 15:00 Dinamo-Auto – Saxan Ceadir-Lunga 1 – 0
10.09.2016 15:00 CS Petrocub – Chisinau 0 – 4
10.09.2016 17:05 FC Sheriff – FC Milsami Orhei 2 – 0
11.09.2016 15:05 Speranta – FC Academia Chisinau 0 – 1
11.09.2016 15:05 FC Zaria – Zimbru 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 15:00 Saxan Ceadir-Lunga – CF Ungheni 2 – 2
16.09.2016 15:00 FC Milsami Orhei – CS Petrocub 5 – 0
17.09.2016 15:00 Chisinau – FC Zaria 1 – 2
17.09.2016 15:00 FC Academia Chisinau – FC Sheriff 0 – 1
17.09.2016 18:05 Zimbru – Dinamo-Auto 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 15:00 Chisinau – FC Sheriff 3 – 0
21.09.2016 15:00 Zimbru – CS Petrocub 0 – 0
21.09.2016 15:00 FC Milsami Orhei – Speranta 4 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 15:00 Dinamo-Auto – Chisinau 0 – 3
25.09.2016 15:00 CF Ungheni – Zimbru 1 – 1
25.09.2016 15:00 FC Zaria – FC Milsami Orhei 0 – 2
25.09.2016 15:00 CS Petrocub – FC Academia Chisinau 0 – 1
25.09.2016 15:00 FC Sheriff – Speranta 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 15:00 FC Milsami Orhei – Dinamo-Auto 4 – 1
30.09.2016 15:00 FC Academia Chisinau – FC Zaria 0 – 2
30.09.2016 15:00 Speranta – CS Petrocub 1 – 0
01.10.2016 15:00 Chisinau – CF Ungheni 3 – 0
01.10.2016 15:00 Zimbru – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:00 Saxan Ceadir-Lunga – Chisinau 0 – 2
15.10.2016 14:00 Dinamo-Auto – FC Academia Chisinau 3 – 1
16.10.2016 14:00 FC Milsami Orhei – CF Ungheni 4 – 0
16.10.2016 14:00 FC Zaria – Speranta 0 – 2
16.10.2016 14:00 CS Petrocub – FC Sheriff 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 14:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Milsami Orhei 0 – 1
21.10.2016 14:00 CF Ungheni – FC Academia Chisinau 1 – 2
21.10.2016 14:00 Dinamo-Auto – Speranta 1 – 4
21.10.2016 14:00 FC Zaria – FC Sheriff 0 – 0
21.10.2016 18:00 Zimbru – Chisinau 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 FC Academia Chisinau – Saxan Ceadir-Lunga 1 – 0
29.10.2016 14:00 Speranta – CF Ungheni 3 – 0
30.10.2016 13:00 FC Milsami Orhei – Zimbru 1 – 0
30.10.2016 13:00 CS Petrocub – FC Zaria 2 – 2
30.10.2016 14:00 FC Sheriff – Dinamo-Auto 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 13:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Zaria 1 – 4

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 13:00 Dinamo-Auto – CS Petrocub 0 – 1
05.11.2016 13:00 Chisinau – FC Milsami Orhei 1 – 1
05.11.2016 13:00 Zimbru – FC Academia Chisinau 2 – 0
05.11.2016 13:00 CF Ungheni – FC Sheriff 1 – 2
09.11.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – Speranta 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 12:00 FC Academia Chisinau – Chisinau 0 – 1
19.11.2016 12:00 Speranta – Zimbru 0 – 1
19.11.2016 12:00 CS Petrocub – CF Ungheni 5 – 0
20.11.2016 12:00 FC Zaria – Dinamo-Auto 2 – 1
20.11.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Sheriff 1 – 5

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 12:00 FC Milsami Orhei – FC Academia Chisinau 2 – 0
25.11.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – CS Petrocub 2 – 0
25.11.2016 12:00 CF Ungheni – FC Zaria 0 – 3
26.11.2016 12:00 Chisinau – Speranta 1 – 0
26.11.2016 12:00 Zimbru – FC Sheriff 1 – 4

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 12:00 Dinamo-Auto – CF Ungheni 2 – 2
29.11.2016 12:00 FC Zaria – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
30.11.2016 12:00 CS Petrocub – Zimbru 1 – 2
30.11.2016 12:00 FC Sheriff – Chisinau 1 – 0
30.11.2016 12:00 Speranta – FC Milsami Orhei 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – Dinamo-Auto 0 – 3
04.12.2016 12:00 Zimbru – FC Zaria 0 – 1
04.12.2016 12:00 Chisinau – CS Petrocub 1 – 1
04.12.2016 12:00 FC Milsami Orhei – FC Sheriff 2 – 1
04.12.2016 12:00 FC Academia Chisinau – Speranta 3 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 12:00 CS Petrocub – FC Milsami Orhei 0 – 2
09.12.2016 12:00 CF Ungheni – Saxan Ceadir-Lunga 3 – 0
10.12.2016 12:00 Dinamo-Auto – Zimbru 1 – 1
10.12.2016 12:00 FC Zaria – Chisinau 1 – 0
10.12.2016 16:00 FC Sheriff – FC Academia Chisinau 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 12:00 Speranta – FC Sheriff 0 – 2
24.02.2017 12:00 FC Academia Chisinau – CS Petrocub 2 – 1
24.02.2017 12:00 FC Milsami Orhei – FC Zaria 1 – 2
25.02.2017 12:00 Zimbru – CF Ungheni 4 – 0
25.02.2017 12:00 Chisinau – Dinamo-Auto 4 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 13:00 CS Petrocub – Speranta 1 – 1
28.02.2017 13:00 FC Zaria – FC Academia Chisinau 6 – 0
01.03.2017 13:00 Saxan Ceadir-Lunga – Zimbru 3 – 0
01.03.2017 13:00 CF Ungheni – Chisinau 1 – 2
01.03.2017 13:00 Dinamo-Auto – FC Milsami Orhei 0 – 4

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 13:05 Speranta – FC Zaria 0 – 1
04.03.2017 15:00 FC Sheriff – CS Petrocub 4 – 0
05.03.2017 13:00 Chisinau – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
05.03.2017 13:00 CF Ungheni – FC Milsami Orhei 0 – 2
06.03.2017 13:00 FC Academia Chisinau – Dinamo-Auto 1 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 13:00 Chisinau – CF Ungheni 3 – 0
11.03.2017 13:00 Zimbru – Saxan Ceadir-Lunga 0 – 0
11.03.2017 15:00 FC Sheriff – FC Milsami Orhei 5 – 0
12.03.2017 13:00 FC Academia Chisinau – Dinamo-Auto 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 13:00 CF Ungheni – Zimbru 1 – 2
16.03.2017 13:00 FC Milsami Orhei – Chisinau 0 – 0
16.03.2017 13:00 FC Zaria – FC Sheriff 0 – 2
16.03.2017 13:00 Dinamo-Auto – CS Petrocub 2 – 2
17.03.2017 13:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Academia Chisinau 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.03.2017 13:00 CS Petrocub – Speranta 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 15:00 FC Academia Chisinau – CF Ungheni 0 – 1
31.03.2017 15:00 CS Petrocub – Saxan Ceadir-Lunga 1 – 0
31.03.2017 15:00 Speranta – Dinamo-Auto 4 – 1
01.04.2017 15:00 Chisinau – FC Zaria 1 – 0
01.04.2017 16:00 Zimbru – FC Milsami Orhei 1 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 15:00 Saxan Ceadir-Lunga – Speranta 0 – 1
04.04.2017 15:00 CF Ungheni – CS Petrocub 0 – 4
05.04.2017 15:00 FC Milsami Orhei – FC Academia Chisinau 3 – 2
05.04.2017 15:00 FC Zaria – Zimbru 2 – 0
05.04.2017 17:00 FC Sheriff – Chisinau 0 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 15:00 Speranta – CF Ungheni 0 – 1
09.04.2017 15:00 CS Petrocub – FC Milsami Orhei 3 – 1
09.04.2017 15:00 FC Academia Chisinau – FC Zaria 0 – 4
09.04.2017 15:00 Dinamo-Auto – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
09.04.2017 16:00 Zimbru – FC Sheriff 0 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 15:00 CF Ungheni – Dinamo-Auto 2 – 2
14.04.2017 15:00 FC Milsami Orhei – Speranta 1 – 0
14.04.2017 17:00 FC Sheriff – FC Academia Chisinau 1 – 2
15.04.2017 15:00 Chisinau – Zimbru 3 – 1
15.04.2017 15:00 FC Zaria – CS Petrocub 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 16:00 Chisinau – CS Petrocub 1 – 0
30.04.2017 16:00 FC Sheriff – Speranta 4 – 1
30.04.2017 16:00 FC Zaria – Dinamo-Auto 3 – 2
30.04.2017 16:00 FC Milsami Orhei – Saxan Ceadir-Lunga 3 – 1
30.04.2017 16:00 Zimbru – FC Academia Chisinau 4 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 16:00 Dinamo-Auto – FC Milsami Orhei 0 – 1
03.05.2017 16:00 CS Petrocub – FC Sheriff 0 – 2
03.05.2017 16:00 Speranta – FC Zaria 0 – 0
03.05.2017 16:00 FC Academia Chisinau – Chisinau 0 – 4
03.05.2017 16:00 Saxan Ceadir-Lunga – CF Ungheni 3 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 16:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Zaria 1 – 1
07.05.2017 16:00 Dinamo-Auto – FC Sheriff 0 – 0
07.05.2017 16:00 Speranta – Chisinau 0 – 1
07.05.2017 16:00 CS Petrocub – Zimbru 1 – 1
08.05.2017 16:00 CF Ungheni – FC Milsami Orhei 0 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 17:00 FC Academia Chisinau – CS Petrocub 0 – 0
12.05.2017 17:00 Zimbru – Speranta 1 – 1
12.05.2017 17:00 Chisinau – Dinamo-Auto 4 – 1
12.05.2017 17:00 FC Sheriff – Saxan Ceadir-Lunga 7 – 1
12.05.2017 17:00 FC Zaria – CF Ungheni 5 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 17:05 Speranta – FC Academia Chisinau 0 – 0
21.05.2017 17:05 Dinamo-Auto – Zimbru 1 – 1
21.05.2017 17:05 Saxan Ceadir-Lunga – Chisinau 2 – 3
21.05.2017 17:05 CF Ungheni – FC Sheriff 0 – 6
21.05.2017 17:05 FC Milsami Orhei – FC Zaria 2 – 0
Advertisement

Seneste kampe

CF Ungheni
FC Sheriff
0 – 6
21. maj 17:05
Færdig
Saxan Ceadir-Lunga
Chisinau
2 – 3
21. maj 17:05
Færdig
Dinamo-Auto
Zimbru
1 – 1
21. maj 17:05
Færdig
Speranta
FC Academia Chisinau
0 – 0
21. maj 17:05
Færdig
FC Milsami Orhei
FC Zaria
2 – 0
21. maj 17:05
Færdig
FC Academia Chisinau
CS Petrocub
0 – 0
12. maj 17:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Moldova