LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
23/5-2017 18:51
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avaldsnes (k) 7 6 1 0 16 - 5 19
2. Stabæk (k) 7 6 0 1 21 - 5 18
3. LSK Kvinner (k) 6 5 1 0 25 - 6 16
4. Arna-Bjørnar (k) 6 3 3 0 12 - 6 12
5. Klepp (k) 6 3 1 2 13 - 11 10
6. Røa (k) 7 2 2 3 9 - 9 8
7. Vålerenga (k) 7 2 2 3 8 - 10 8
8. Trondheims-Ørn (k) 6 1 2 3 7 - 15 5
9. Grand Bodø (k) 7 1 1 5 12 - 26 4
10. Kolbotn (k) 6 1 0 5 5 - 16 3
11. Sandviken (k) 5 0 2 3 4 - 7 2
12. Medkila (k) 6 0 1 5 4 - 20 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
38 8,83 136 3,58 17 (44,7 %) 8 (21,1 %) 13 (34,2 %)
Opdateret:
23/5-2017 18:51
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avaldsnes (k) 4 3 1 0 6 - 2 10
2. Stabæk (k) 4 4 0 0 14 - 2 12
3. LSK Kvinner (k) 4 4 0 0 21 - 3 12
4. Arna-Bjørnar (k) 3 2 1 0 6 - 1 7
5. Klepp (k) 3 2 1 0 7 - 3 7
6. Røa (k) 3 0 0 3 4 - 7 0
7. Vålerenga (k) 3 1 1 1 3 - 4 4
8. Trondheims-Ørn (k) 3 1 1 1 5 - 8 4
9. Grand Bodø (k) 3 0 1 2 5 - 7 1
10. Kolbotn (k) 2 0 0 2 1 - 7 0
11. Sandviken (k) 2 0 1 1 3 - 4 1
12. Medkila (k) 4 0 1 3 2 - 11 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
38 8,83 136 3,58 17 (44,7 %) 8 (21,1 %) 13 (34,2 %)
Opdateret:
23/5-2017 18:51
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avaldsnes (k) 3 3 0 0 10 - 3 9
2. Stabæk (k) 3 2 0 1 7 - 3 6
3. LSK Kvinner (k) 2 1 1 0 4 - 3 4
4. Arna-Bjørnar (k) 3 1 2 0 6 - 5 5
5. Klepp (k) 3 1 0 2 6 - 8 3
6. Røa (k) 4 2 2 0 5 - 2 8
7. Vålerenga (k) 4 1 1 2 5 - 6 4
8. Trondheims-Ørn (k) 3 0 1 2 2 - 7 1
9. Grand Bodø (k) 4 1 0 3 7 - 19 3
10. Kolbotn (k) 4 1 0 3 4 - 9 3
11. Sandviken (k) 3 0 1 2 1 - 3 1
12. Medkila (k) 2 0 0 2 2 - 9 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
38 8,83 136 3,58 17 (44,7 %) 8 (21,1 %) 13 (34,2 %)
Opdateret:
23/5-2017 18:51
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Avaldsnes (k) 3 1 2,29 0,71
2. Stabæk (k) 3 0 3,00 0,71
3. LSK Kvinner (k) 1 0 4,17 1,00
4. Arna-Bjørnar (k) 2 0 2,00 1,00
5. Klepp (k) 2 1 2,17 1,83
6. Røa (k) 2 1 1,29 1,29
7. Vålerenga (k) 2 2 1,14 1,43
8. Trondheims-Ørn (k) 0 3 1,17 2,50
9. Grand Bodø (k) 0 0 1,71 3,71
10. Kolbotn (k) 0 3 0,83 2,67
11. Sandviken (k) 0 2 0,80 1,40
12. Medkila (k) 0 2 0,67 3,33
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
38 8,83 136 3,58 17 (44,7 %) 8 (21,1 %) 13 (34,2 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/5-2017 18:51
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
Mål    Spiller Klub
10    Guro Reiten LSK Kvinner (k)
6    Anne Marthe Birkeland Grand Bodø (k)
6    Tameka Butt Klepp (k)
6    Sophie Haug LSK Kvinner (k)
6    Melissa Bjånesøy Stabæk (k)
5    Emily Gielnik Avaldsnes (k)
5    Lisa-Marie Utland Røa (k)
4    Victoria Ludvigsen Stabæk (k)
3    Elise Hove Thorsnes Avaldsnes (k)
3    Trine Skjelstad Jensen Grand Bodø (k)
3    Hege Hansen Klepp (k)
3    Indgrid Kvernvolden LSK Kvinner (k)
3    Rakel Engesvik Trondheims-Ørn (k)
3    Cesilie Andreassen Trondheims-Ørn (k)
2    Ingrid Østervold Stenevik Arna-Bjørnar (k)
2    Emilie Nautnes Arna-Bjørnar (k)
2    Ine Wedaa Arna-Bjørnar (k)
2    Cecilie Pedersen Avaldsnes (k)
2    Hanne Kogstad Klepp (k)
2    Juliette Kemppi Kolbotn (k)
2    Anja Rasmussen Medkila (k)
2    Frida Maanum Stabæk (k)
2    Theresa Nielsen Vålerenga (k)
2    Maren Eithun Hauge Vålerenga (k)
1    Ingrid Altermark Arna-Bjørnar (k)
1    Amalie Eikeland Arna-Bjørnar (k)
1    Maria Brochmann Arna-Bjørnar (k)
1    Josee Nahi Arna-Bjørnar (k)
1    Emma Fletcher Arna-Bjørnar (k)
1    Synne Vatnem Avaldsnes (k)
1    Meryll Abrahamsen Avaldsnes (k)
1    Hanna Dahl Avaldsnes (k)
1    Francielle Avaldsnes (k)
1    Andrine Tomter Avaldsnes (k)
1    Synnøve Rønquist Hafnor Grand Bodø (k)
1    Linda Ruuta Grand Bodø (k)
1    Ingeborg Anette Nordheim Grand Bodø (k)
1    Kirsty Yallop Klepp (k)
1    Marit Lund Kolbotn (k)
1    Karina Sævik Kolbotn (k)
1    Ryoko Takara LSK Kvinner (k)
1    Anja Sønstevold LSK Kvinner (k)
1    Silje Blakstad LSK Kvinner (k)
1    Ingrid Moe Wold LSK Kvinner (k)
1    Synne Skinnes Hansen LSK Kvinner (k)
1    Isabell Bachor LSK Kvinner (k)
1    Alexandra Quincey Medkila (k)
1    Krystina Iordanou Medkila (k)
1    Line Holter Røa (k)
1    Vilde Hasund Røa (k)
1    Ina Skaug Røa (k)
1    Gunhild Herregården Røa (k)
1    Sofie Skjelstad Jensen Sandviken (k)
1    June Hammersland Sandviken (k)
1    Marina Heggernes Jensen Sandviken (k)
1    Stine Hovland Sandviken (k)
1    Siri Nordeide Grønli Stabæk (k)
1    Synne Jensen Stabæk (k)
1    Cecilie Bratteland Liane Stabæk (k)
1    Stine Pettersen Reinas Stabæk (k)
1    Heidi Ellingsen Stabæk (k)
1    Andrea Wilmann Stabæk (k)
1    Martine Flakk Stabæk (k)
1    Tina Fremo Trondheims-Ørn (k)
1    Gunnhildur Jonsdottir Vålerenga (k)
1    Jennie Nordin Vålerenga (k)
1    Aivi Luik Vålerenga (k)
1    Synne Sofie Christiansen Vålerenga (k)
Vis hele listen
Opdateret:
23/5-2017 18:51
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
Opdateret:
23/5-2017 18:51
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
Klub Fordeling G R T
Klepp (k)011
Vålerenga (k)011
Medkila (k)011
Avaldsnes (k)011
Total044
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League
Nedrykning
Nedrykning playoff

438836

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:00 Medkila (k) – Sandviken (k) 1 – 1
17.04.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Vålerenga (k) 2 – 1
17.04.2017 15:00 Røa (k) – Stabæk (k) 1 – 2
17.04.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Arna-Bjørnar (k) 2 – 2
17.04.2017 15:00 Trondheims-Ørn (k) – Kolbotn (k) 3 – 2
17.04.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Klepp (k) 6 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 15:00 Vålerenga (k) – Røa (k) 0 – 2
22.04.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – LSK Kvinner (k) 1 – 1
22.04.2017 17:00 Kolbotn (k) – Avaldsnes (k) 1 – 5
23.04.2017 13:00 Sandviken (k) – Trondheims-Ørn (k) 2 – 2
23.04.2017 13:00 Stabæk (k) – Medkila (k) 6 – 1
23.04.2017 15:00 Klepp (k) – Grand Bodø (k) 4 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 17:30 Stabæk (k) – Grand Bodø (k) 5 – 1
29.04.2017 15:05 Vålerenga (k) – Arna-Bjørnar (k) 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 15:00 Avaldsnes (k) – Røa (k) 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 15:00 Sandviken (k) – Kolbotn (k) 1 – 2
06.05.2017 15:00 Trondheims-Ørn (k) – Vålerenga (k) 2 – 2
06.05.2017 17:00 Røa (k) – Arna-Bjørnar (k) 1 – 2
07.05.2017 13:00 Medkila (k) – Klepp (k) 0 – 5
07.05.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Stabæk (k) 2 – 1
07.05.2017 18:00 LSK Kvinner (k) – Grand Bodø (k) 9 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:00 Stabæk (k) – Kolbotn (k) 2 – 0
12.05.2017 19:00 Grand Bodø (k) – Avaldsnes (k) 2 – 3
13.05.2017 13:00 Klepp (k) – Røa (k) 1 – 1
13.05.2017 15:00 Vålerenga (k) – Sandviken (k) 1 – 0
13.05.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Trondheims-Ørn (k) 2 – 0
13.05.2017 17:00 LSK Kvinner (k) – Medkila (k) 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 16:00 Trondheims-Ørn (k) – Stabæk (k) 0 – 4
16.05.2017 18:00 Kolbotn (k) – Vålerenga (k) 0 – 2
16.05.2017 18:00 Avaldsnes (k) – Klepp (k) 2 – 0
16.05.2017 18:00 Røa (k) – LSK Kvinner (k) 2 – 3
16.05.2017 18:00 Medkila (k) – Grand Bodø (k) 1 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:30 Klepp (k) – Vålerenga (k) 2 – 0
20.05.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Trondheims-Ørn (k) 3 – 0
20.05.2017 15:00 Stabæk (k) – Sandviken (k) 1 – 0
21.05.2017 17:05 Grand Bodø (k) – Røa (k) 1 – 2
22.05.2017 18:00 Medkila (k) – Avaldsnes (k) 0 – 2
23.05.2017 17:00 Arna-Bjørnar (k) – Kolbotn (k) 3 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 12:00 Trondheims-Ørn (k) – Grand Bodø (k)
27.05.2017 15:00 Avaldsnes (k) – Arna-Bjørnar (k)
27.05.2017 15:00 Sandviken (k) – LSK Kvinner (k)
27.05.2017 15:00 Kolbotn (k) – Klepp (k)
28.05.2017 14:00 Røa (k) – Medkila (k)

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Stabæk (k)
03.06.2017 15:00 Klepp (k) – Trondheims-Ørn (k)
03.06.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Kolbotn (k)
04.06.2017 14:00 Røa (k) – Avaldsnes (k)
04.06.2017 15:00 Medkila (k) – Vålerenga (k)
04.06.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Sandviken (k)

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 15:00 Kolbotn (k) – Røa (k)
17.06.2017 16:00 Sandviken (k) – Klepp (k)
18.06.2017 13:00 Trondheims-Ørn (k) – Medkila (k)
18.06.2017 15:00 Avaldsnes (k) – LSK Kvinner (k)

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 14:00 Røa (k) – Sandviken (k)
24.06.2017 15:00 Klepp (k) – Stabæk (k)
24.06.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Vålerenga (k)
24.06.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Kolbotn (k)
25.06.2017 13:00 Medkila (k) – Arna-Bjørnar (k)
25.06.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Trondheims-Ørn (k)

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.06.2017 20:00 Stabæk (k) – LSK Kvinner (k)
28.06.2017 17:00 Trondheims-Ørn (k) – Røa (k)
28.06.2017 18:00 Arna-Bjørnar (k) – Klepp (k)
28.06.2017 18:00 Vålerenga (k) – Grand Bodø (k)
28.06.2017 18:00 Sandviken (k) – Avaldsnes (k)
28.06.2017 18:00 Kolbotn (k) – Medkila (k)

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 14:00 LSK Kvinner (k) – Sandviken (k)
01.07.2017 15:00 Klepp (k) – Kolbotn (k)
01.07.2017 15:00 Røa (k) – Vålerenga (k)
02.07.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Avaldsnes (k)
02.07.2017 15:00 Medkila (k) – Stabæk (k)
02.07.2017 16:00 Grand Bodø (k) – Trondheims-Ørn (k)

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 15:00 Avaldsnes (k) – Grand Bodø (k)
12.08.2017 15:00 Vålerenga (k) – Klepp (k)
12.08.2017 15:00 Stabæk (k) – Røa (k)
12.08.2017 15:00 Kolbotn (k) – Arna-Bjørnar (k)
12.08.2017 15:00 Trondheims-Ørn (k) – LSK Kvinner (k)
13.08.2017 13:00 Sandviken (k) – Medkila (k)

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.08.2017 17:00 LSK Kvinner (k) – Avaldsnes (k)
19.08.2017 15:00 Røa (k) – Kolbotn (k)
19.08.2017 15:30 Arna-Bjørnar (k) – Vålerenga (k)
19.08.2017 16:00 Klepp (k) – Sandviken (k)
20.08.2017 13:00 Medkila (k) – Trondheims-Ørn (k)
20.08.2017 18:00 Grand Bodø (k) – Stabæk (k)

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:00 Sandviken (k) – Arna-Bjørnar (k)

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:00 Kolbotn (k) – Sandviken (k)
26.08.2017 15:00 Grand Bodø (k) – LSK Kvinner (k)
26.08.2017 15:00 Stabæk (k) – Klepp (k)
27.08.2017 13:00 Vålerenga (k) – Medkila (k)
27.08.2017 15:00 Trondheims-Ørn (k) – Arna-Bjørnar (k)

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:00 Kolbotn (k) – Stabæk (k)
02.09.2017 15:00 Klepp (k) – Avaldsnes (k)
02.09.2017 15:00 Røa (k) – Trondheims-Ørn (k)
02.09.2017 15:00 Medkila (k) – LSK Kvinner (k)
03.09.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Grand Bodø (k)
03.09.2017 15:00 Sandviken (k) – Vålerenga (k)

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Kolbotn (k)
06.09.2017 18:00 LSK Kvinner (k) – Arna-Bjørnar (k)

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:00 Vålerenga (k) – Kolbotn (k)
09.09.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Røa (k)
09.09.2017 15:00 Stabæk (k) – Arna-Bjørnar (k)
09.09.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Medkila (k)
10.09.2017 15:00 Avaldsnes (k) – Sandviken (k)
10.09.2017 16:00 Trondheims-Ørn (k) – Klepp (k)

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Vålerenga (k) – Avaldsnes (k)
23.09.2017 15:00 Kolbotn (k) – Trondheims-Ørn (k)
23.09.2017 15:00 Klepp (k) – LSK Kvinner (k)
24.09.2017 15:00 Røa (k) – Grand Bodø (k)

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2017 19:00 Vålerenga (k) – Stabæk (k)

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 13:00 Arna-Bjørnar (k) – Medkila (k)
03.10.2017 16:30 Sandviken (k) – Stabæk (k)

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 15:00 Stabæk (k) – Vålerenga (k)
08.10.2017 14:30 Grand Bodø (k) – Klepp (k)
08.10.2017 15:00 Medkila (k) – Røa (k)
08.10.2017 15:30 Trondheims-Ørn (k) – Sandviken (k)

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 15:00 Stabæk (k) – Avaldsnes (k)
14.10.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Røa (k)
14.10.2017 15:00 Klepp (k) – Medkila (k)
14.10.2017 15:00 Kolbotn (k) – LSK Kvinner (k)
14.10.2017 15:00 Vålerenga (k) – Trondheims-Ørn (k)
14.10.2017 15:00 Sandviken (k) – Grand Bodø (k)

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:00 LSK Kvinner (k) – Stabæk (k)
28.10.2017 13:00 Røa (k) – Klepp (k)
28.10.2017 13:00 Medkila (k) – Kolbotn (k)
28.10.2017 13:00 Grand Bodø (k) – Vålerenga (k)
28.10.2017 13:00 Arna-Bjørnar (k) – Sandviken (k)
28.10.2017 13:00 Trondheims-Ørn (k) – Avaldsnes (k)

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 Kolbotn (k) – Grand Bodø (k)
04.11.2017 14:00 Vålerenga (k) – LSK Kvinner (k)
04.11.2017 14:00 Sandviken (k) – Røa (k)
04.11.2017 14:00 Klepp (k) – Arna-Bjørnar (k)
04.11.2017 14:00 Stabæk (k) – Trondheims-Ørn (k)
04.11.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Medkila (k)
Advertisement

Seneste kampe

Arna-Bjørnar (k)
Kolbotn (k)
3 – 0
23. maj 17:00
Færdig
Medkila (k)
Avaldsnes (k)
0 – 2
22. maj 18:00
Færdig
Grand Bodø (k)
Røa (k)
1 – 2
21. maj 17:05
Færdig
LSK Kvinner (k)
Trondheims-Ørn (k)
3 – 0
20. maj 15:00
Færdig
Stabæk (k)
Sandviken (k)
1 – 0
20. maj 15:00
Færdig
Klepp (k)
Vålerenga (k)
2 – 0
20. maj 14:30
Færdig

Kommende kampe

Trondheims-Ørn (k)
Grand Bodø (k)
vs
27. maj 12:00
Ikke startet
Kolbotn (k)
Klepp (k)
vs
27. maj 15:00
Ikke startet
Avaldsnes (k)
Arna-Bjørnar (k)
vs
27. maj 15:00
Ikke startet
Sandviken (k)
LSK Kvinner (k)
vs
27. maj 15:00
Ikke startet
Røa (k)
Medkila (k)
vs
28. maj 14:00
Ikke startet
LSK Kvinner (k)
Kolbotn (k)
vs
3. juni 15:00
Ikke startet

Turneringer i Norge