LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/6-2017 08:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Admira 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Altach 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Austria Wien 0 0 0 0 0 - 0 0
4. LASK Linz 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Mattersburg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Rapid Wien 0 0 0 0 0 - 0 0
7. SKN St. Pölten 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Salzburg 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Sturm Graz 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Wolfsberger AC 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
21/6-2017 08:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Admira 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Altach 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Austria Wien 0 0 0 0 0 - 0 0
4. LASK Linz 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Mattersburg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Rapid Wien 0 0 0 0 0 - 0 0
7. SKN St. Pölten 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Salzburg 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Sturm Graz 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Wolfsberger AC 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
21/6-2017 08:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Admira 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Altach 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Austria Wien 0 0 0 0 0 - 0 0
4. LASK Linz 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Mattersburg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Rapid Wien 0 0 0 0 0 - 0 0
7. SKN St. Pölten 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Salzburg 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Sturm Graz 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Wolfsberger AC 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
21/6-2017 08:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Admira 0 0 - -
2. Altach 0 0 - -
3. Austria Wien 0 0 - -
4. LASK Linz 0 0 - -
5. Mattersburg 0 0 - -
6. Rapid Wien 0 0 - -
7. SKN St. Pölten 0 0 - -
8. Salzburg 0 0 - -
9. Sturm Graz 0 0 - -
10. Wolfsberger AC 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
21/6-2017 08:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/6-2017 08:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Opdateret:
21/6-2017 08:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

465769

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 16:00 Rapid Wien – Mattersburg
22.07.2017 18:30 Wolfsberger AC – Salzburg
22.07.2017 18:30 LASK Linz – Admira
23.07.2017 16:30 Altach – Austria Wien
23.07.2017 19:00 Sturm Graz – SKN St. Pölten

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 Salzburg – LASK Linz
29.07.2017 18:30 Mattersburg – Wolfsberger AC
29.07.2017 18:30 Admira – Altach
29.07.2017 18:30 SKN St. Pölten – Rapid Wien
30.07.2017 16:30 Austria Wien – Sturm Graz

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:00 LASK Linz – SKN St. Pölten
05.08.2017 18:30 Wolfsberger AC – Altach
05.08.2017 18:30 Mattersburg – Sturm Graz
05.08.2017 18:30 Salzburg – Admira
06.08.2017 16:30 Rapid Wien – Austria Wien

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 18:30 Austria Wien – LASK Linz
12.08.2017 18:30 Sturm Graz – Wolfsberger AC
12.08.2017 18:30 Altach – Salzburg
12.08.2017 18:30 Admira – Rapid Wien
12.08.2017 18:30 SKN St. Pölten – Mattersburg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 18:30 LASK Linz – Altach
19.08.2017 18:30 Wolfsberger AC – Admira
19.08.2017 18:30 Mattersburg – Austria Wien
19.08.2017 18:30 Rapid Wien – Sturm Graz
19.08.2017 18:30 Salzburg – SKN St. Pölten

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 18:30 Sturm Graz – Salzburg
26.08.2017 18:30 Altach – Mattersburg
26.08.2017 18:30 Admira – Austria Wien
26.08.2017 18:30 Rapid Wien – LASK Linz
26.08.2017 18:30 Wolfsberger AC – SKN St. Pölten

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 18:30 LASK Linz – Sturm Graz
09.09.2017 18:30 SKN St. Pölten – Altach
09.09.2017 18:30 Mattersburg – Admira
09.09.2017 18:30 Austria Wien – Wolfsberger AC
09.09.2017 18:30 Salzburg – Rapid Wien

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 18:30 Wolfsberger AC – LASK Linz
16.09.2017 18:30 Mattersburg – Salzburg
16.09.2017 18:30 Admira – Sturm Graz
16.09.2017 18:30 Altach – Rapid Wien
16.09.2017 18:30 Austria Wien – SKN St. Pölten

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 18:30 Salzburg – Austria Wien
23.09.2017 18:30 Sturm Graz – Altach
23.09.2017 18:30 Rapid Wien – Wolfsberger AC
23.09.2017 18:30 SKN St. Pölten – Admira
23.09.2017 18:30 LASK Linz – Mattersburg

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 18:30 SKN St. Pölten – Sturm Graz
30.09.2017 18:30 Mattersburg – Rapid Wien
30.09.2017 18:30 Admira – LASK Linz
30.09.2017 18:30 Austria Wien – Altach
30.09.2017 18:30 Salzburg – Wolfsberger AC

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 18:30 Sturm Graz – Austria Wien
14.10.2017 18:30 Altach – Admira
14.10.2017 18:30 Rapid Wien – SKN St. Pölten
14.10.2017 18:30 Wolfsberger AC – Mattersburg
14.10.2017 18:30 LASK Linz – Salzburg

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 18:30 SKN St. Pölten – LASK Linz
21.10.2017 18:30 Admira – Salzburg
21.10.2017 18:30 Altach – Wolfsberger AC
21.10.2017 18:30 Sturm Graz – Mattersburg
21.10.2017 18:30 Austria Wien – Rapid Wien

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 18:30 LASK Linz – Austria Wien
28.10.2017 18:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz
28.10.2017 18:30 Mattersburg – SKN St. Pölten
28.10.2017 18:30 Rapid Wien – Admira
28.10.2017 18:30 Salzburg – Altach

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 18:30 Austria Wien – Mattersburg
04.11.2017 18:30 Sturm Graz – Rapid Wien
04.11.2017 18:30 Altach – LASK Linz
04.11.2017 18:30 Admira – Wolfsberger AC
04.11.2017 18:30 SKN St. Pölten – Salzburg

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 18:30 LASK Linz – Rapid Wien
18.11.2017 18:30 SKN St. Pölten – Wolfsberger AC
18.11.2017 18:30 Mattersburg – Altach
18.11.2017 18:30 Austria Wien – Admira
18.11.2017 18:30 Salzburg – Sturm Graz

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 18:30 Sturm Graz – LASK Linz
25.11.2017 18:30 Altach – SKN St. Pölten
25.11.2017 18:30 Admira – Mattersburg
25.11.2017 18:30 Rapid Wien – Salzburg
25.11.2017 18:30 Wolfsberger AC – Austria Wien

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2017 18:30 LASK Linz – Wolfsberger AC
28.11.2017 18:30 SKN St. Pölten – Austria Wien
28.11.2017 18:30 Rapid Wien – Altach
28.11.2017 18:30 Sturm Graz – Admira
28.11.2017 18:30 Salzburg – Mattersburg

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 18:30 Austria Wien – Salzburg
02.12.2017 18:30 Altach – Sturm Graz
02.12.2017 18:30 Admira – SKN St. Pölten
02.12.2017 18:30 Mattersburg – LASK Linz
02.12.2017 18:30 Wolfsberger AC – Rapid Wien

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 18:30 LASK Linz – Admira
09.12.2017 18:30 Wolfsberger AC – Salzburg
09.12.2017 18:30 Rapid Wien – Mattersburg
09.12.2017 18:30 Altach – Austria Wien
09.12.2017 18:30 Sturm Graz – SKN St. Pölten

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 18:30 Salzburg – LASK Linz
16.12.2017 18:30 Austria Wien – Sturm Graz
16.12.2017 18:30 Admira – Altach
16.12.2017 18:30 Mattersburg – Wolfsberger AC
16.12.2017 18:30 SKN St. Pölten – Rapid Wien

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 18:30 LASK Linz – SKN St. Pölten
03.02.2018 18:30 Wolfsberger AC – Altach
03.02.2018 18:30 Mattersburg – Sturm Graz
03.02.2018 18:30 Rapid Wien – Austria Wien
03.02.2018 18:30 Salzburg – Admira

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 18:30 SKN St. Pölten – Mattersburg
10.02.2018 18:30 Admira – Rapid Wien
10.02.2018 18:30 Altach – Salzburg
10.02.2018 18:30 Sturm Graz – Wolfsberger AC
10.02.2018 18:30 Austria Wien – LASK Linz

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 18:30 Salzburg – SKN St. Pölten
17.02.2018 18:30 Rapid Wien – Sturm Graz
17.02.2018 18:30 Mattersburg – Austria Wien
17.02.2018 18:30 Wolfsberger AC – Admira
17.02.2018 18:30 LASK Linz – Altach

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 18:30 Wolfsberger AC – SKN St. Pölten
24.02.2018 18:30 Rapid Wien – LASK Linz
24.02.2018 18:30 Admira – Austria Wien
24.02.2018 18:30 Altach – Mattersburg
24.02.2018 18:30 Sturm Graz – Salzburg

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 18:30 Salzburg – Rapid Wien
03.03.2018 18:30 Austria Wien – Wolfsberger AC
03.03.2018 18:30 Mattersburg – Admira
03.03.2018 18:30 SKN St. Pölten – Altach
03.03.2018 18:30 LASK Linz – Sturm Graz

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 18:30 Wolfsberger AC – LASK Linz
10.03.2018 18:30 Mattersburg – Salzburg
10.03.2018 18:30 Admira – Sturm Graz
10.03.2018 18:30 Altach – Rapid Wien
10.03.2018 18:30 Austria Wien – SKN St. Pölten

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 18:30 Salzburg – Austria Wien
17.03.2018 18:30 Sturm Graz – Altach
17.03.2018 18:30 Rapid Wien – Wolfsberger AC
17.03.2018 18:30 SKN St. Pölten – Admira
17.03.2018 18:30 LASK Linz – Mattersburg

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 18:30 SKN St. Pölten – Sturm Graz
31.03.2018 18:30 Mattersburg – Rapid Wien
31.03.2018 18:30 Admira – LASK Linz
31.03.2018 18:30 Austria Wien – Altach
31.03.2018 18:30 Salzburg – Wolfsberger AC

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 18:30 Austria Wien – Rapid Wien
14.04.2018 18:30 Sturm Graz – Mattersburg
14.04.2018 18:30 Altach – Wolfsberger AC
14.04.2018 18:30 Admira – Salzburg
14.04.2018 18:30 SKN St. Pölten – LASK Linz

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 18:30 LASK Linz – Austria Wien
21.04.2018 18:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz
21.04.2018 18:30 Mattersburg – SKN St. Pölten
21.04.2018 18:30 Rapid Wien – Admira
21.04.2018 18:30 Salzburg – Altach

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 18:30 Austria Wien – Mattersburg
28.04.2018 18:30 Sturm Graz – Rapid Wien
28.04.2018 18:30 Altach – LASK Linz
28.04.2018 18:30 Admira – Wolfsberger AC
28.04.2018 18:30 SKN St. Pölten – Salzburg

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 18:30 LASK Linz – Rapid Wien
05.05.2018 18:30 SKN St. Pölten – Wolfsberger AC
05.05.2018 18:30 Mattersburg – Altach
05.05.2018 18:30 Austria Wien – Admira
05.05.2018 18:30 Salzburg – Sturm Graz

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2018 18:30 Wolfsberger AC – Mattersburg
07.05.2018 18:30 Rapid Wien – SKN St. Pölten
07.05.2018 18:30 Altach – Admira
07.05.2018 18:30 Sturm Graz – Austria Wien
07.05.2018 18:30 LASK Linz – Salzburg

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.05.2018 18:30 Sturm Graz – LASK Linz
08.05.2018 18:30 Rapid Wien – Salzburg
08.05.2018 18:30 Admira – Mattersburg
08.05.2018 18:30 Altach – SKN St. Pölten
08.05.2018 18:30 Wolfsberger AC – Austria Wien

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2018 18:30 Salzburg – Mattersburg
13.05.2018 18:30 SKN St. Pölten – Austria Wien
13.05.2018 18:30 Rapid Wien – Altach
13.05.2018 18:30 Sturm Graz – Admira
13.05.2018 18:30 LASK Linz – Wolfsberger AC

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2018 18:30 Mattersburg – LASK Linz
20.05.2018 18:30 Admira – SKN St. Pölten
20.05.2018 18:30 Altach – Sturm Graz
20.05.2018 18:30 Austria Wien – Salzburg
20.05.2018 18:30 Wolfsberger AC – Rapid Wien
Advertisement

Turneringer i Østrig