LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Libertad 17 10 4 3 27 - 14 34
2. Guarani 17 10 3 4 32 - 26 33
3. Sol de America 17 8 6 3 26 - 9 30
4. Olimpia 17 8 6 3 29 - 18 30
5. Cerro Porteno 17 9 1 7 22 - 19 28
6. Independiente CG 17 6 7 4 23 - 19 25
7. General Diaz 17 5 4 8 17 - 27 19
8. Nacional 17 4 6 7 19 - 24 18
9. Rubio Nu 17 4 6 7 20 - 26 18
10. Deportivo Capiata 17 5 3 9 15 - 22 18
11. Luqueno 17 3 5 9 18 - 26 14
12. Sportivo Trinidense 17 0 9 8 16 - 34 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
102 23,00 264 2,59 33 (32,4 %) 30 (29,4 %) 39 (38,2 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Libertad 8 4 3 1 15 - 10 15
2. Guarani 8 5 2 1 17 - 13 17
3. Sol de America 9 3 4 2 11 - 6 13
4. Olimpia 9 4 3 2 11 - 9 15
5. Cerro Porteno 8 6 1 1 13 - 7 19
6. Independiente CG 9 3 4 2 9 - 8 13
7. General Diaz 9 3 2 4 11 - 16 11
8. Nacional 8 1 2 5 8 - 14 5
9. Rubio Nu 8 0 3 5 6 - 13 3
10. Deportivo Capiata 8 2 0 6 7 - 13 6
11. Luqueno 9 2 3 4 7 - 10 9
12. Sportivo Trinidense 9 0 3 6 9 - 21 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
102 23,00 264 2,59 33 (32,4 %) 30 (29,4 %) 39 (38,2 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Libertad 9 6 1 2 12 - 4 19
2. Guarani 9 5 1 3 15 - 13 16
3. Sol de America 8 5 2 1 15 - 3 17
4. Olimpia 8 4 3 1 18 - 9 15
5. Cerro Porteno 9 3 0 6 9 - 12 9
6. Independiente CG 8 3 3 2 14 - 11 12
7. General Diaz 8 2 2 4 6 - 11 8
8. Nacional 9 3 4 2 11 - 10 13
9. Rubio Nu 9 4 3 2 14 - 13 15
10. Deportivo Capiata 9 3 3 3 8 - 9 12
11. Luqueno 8 1 2 5 11 - 16 5
12. Sportivo Trinidense 8 0 6 2 7 - 13 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
102 23,00 264 2,59 33 (32,4 %) 30 (29,4 %) 39 (38,2 %)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Libertad 7 3 1,59 0,82
2. Guarani 3 2 1,88 1,53
3. Sol de America 10 4 1,53 0,53
4. Olimpia 6 3 1,71 1,06
5. Cerro Porteno 5 5 1,29 1,12
6. Independiente CG 4 4 1,35 1,12
7. General Diaz 3 7 1,00 1,59
8. Nacional 2 4 1,12 1,41
9. Rubio Nu 4 5 1,18 1,53
10. Deportivo Capiata 4 4 0,88 1,29
11. Luqueno 4 5 1,06 1,53
12. Sportivo Trinidense 1 7 0,94 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
102 23,00 264 2,59 33 (32,4 %) 30 (29,4 %) 39 (38,2 %)
Vis hele listen
Mål    Spiller Klub
11    Alfio Oviedo Independiente CG
10    Santiago Salcedo Libertad
7    Nestor Abraham Camacho Guarani
7    Brian Montenegro Olimpia
6    Guido Di Vanni Luqueno
6    Martin Gimenez Sol de America
6    Isaac Diaz Sol de America
5    Gustavo David Noguera Deportivo Capiata
5    Julio Aguilar General Diaz
5    Antonio Marin Guarani
4    Carlos Rolon Guarani
4    Marcelo Palau Guarani
4    Richard Martinez Independiente CG
4    Pablo Zeballos Luqueno
4    Juan Salgueiro Nacional
4    Pablo Nicolas Mouche Olimpia
4    Jorge Ortega Rubio Nu
4    Richard Franco Sol de America
4    Nicolás Martinez Sportivo Trinidense
3    Oscar Ruiz Cerro Porteno
3    Jose Ortigoza Cerro Porteno
3    Rodrigo Rojas Cerro Porteno
3    Edgar Catalino Zaracho General Diaz
3    Alfredo Cano General Diaz
3    Rodrigo Lopez Guarani
3    Jesus Medina Libertad
3    Angel Lucena Libertad
3    Juan Ignacio Vieyra Nacional
3    Fredy Bareiro Nacional
3    Junior Britez Olimpia
3    Roque Santa Cruz Olimpia
3    Richard Sanchez Olimpia
3    Julián Alfonso Benitez Olimpia
3    Lorenzo Frutos Rubio Nu
3    Jorge Achucarro Rubio Nu
3    Diego Arrua Rubio Nu
3    Rodrigo Teixeira Sportivo Trinidense
3    Pedro Arce Sportivo Trinidense
2    Marcos Caceres Cerro Porteno
2    Jorge Rojas Cerro Porteno
2    Julio Villalba Cerro Porteno
2    Dionisio Perez Deportivo Capiata
2    Silvio Borjas Deportivo Capiata
2    Julio Doldan General Diaz
2    Epifanio Garcia Guarani
2    Wilson Ayala Independiente CG
2    Antonio Bareiro Libertad
2    Jonathan Valiente Libertad
2    Ivan Ramirez Libertad
2    Adrian Fernandez Luqueno
2    Vladimir Marin Luqueno
2    Leonardo Villagra Nacional
2    Gustavo Viera Rubio Nu
2    Marcos Dure Sol de America
2    Christian Gustavo Sosa Sol de America
2    Tomas Rojas Sol de America
1    Pablo Cesar Velazquez Cerro Porteno
1    Guillermo Beltran Cerro Porteno
1    Jorge Daniel Gonzalez Cerro Porteno
1    Silvio Gabriel Torales Cerro Porteno
1    Raul Caceres Cerro Porteno
1    Nelson Valdez Cerro Porteno
1    Willian Candia Cerro Porteno
1    David Mendieta Deportivo Capiata
1    Julio Cesar Irrazabal Deportivo Capiata
1    Roberto Gamarra Deportivo Capiata
1    Nestor Gonzalez Deportivo Capiata
1    Cristian Lopez Deportivo Capiata
1    Emmanuel Morales General Diaz
1    Walter Cabrera General Diaz
1    Alberto Espinola General Diaz
1    Hernesto Caballero General Diaz
1    Luis Alberto Cabral Guarani
1    Nery Bareiro Guarani
1    Robert Rojas Guarani
1    Hernan Novick Guarani
1    Wilson Omar Pittoni Guarani
1    Jorge Morel Guarani
1    Rodrigo Bogarin Guarani
1    Pablo Martin Gavilan Independiente CG
1    Michel Romero Independiente CG
1    Ramon Cardozo Independiente CG
1    Ricardo Ortiz Independiente CG
1    Milciades Portillo Independiente CG
1    Oscar Gimenez Libertad
1    Antolin Alcaraz Libertad
1    Marcelo Canete Libertad
1    Jorge Recalde Libertad
1    Blas Armoa Luqueno
1    Nelson Romero Luqueno
1    Juan Isidro Nunez Luqueno
1    Derlis Alegre Luqueno
1    Herminio Miranda Nacional
1    Edgar Orzuza Nacional
1    Adam Bareiro Nacional
1    Fernando Romero Nacional
1    Miguel Jacquet Nacional
1    Juan Argüello Nacional
1    Jorge Mendoza Olimpia
1    Fernando Fernandez Olimpia
1    Hernán Pellerano Olimpia
1    Cristian Riveros Olimpia
1    Richard Ortiz Olimpia
1    Alvaro Campuzano Rubio Nu
1    Santiago Irala Rubio Nu
1    Angel David Martinez Rubio Nu
1    Miller Mareco Rubio Nu
1    Emanuel Biancucchi Rubio Nu
1    Cesar Villagra Sol de America
1    Rodrigo Ruiz Diaz Sol de America
1    Gustavo Velazquez Sol de America
1    Fabio Escobar Sportivo Trinidense
1    David Bernardo Mendoza Sportivo Trinidense
1    Esteban Javier Ramirez Sportivo Trinidense
1    Ricardo Martinez Sportivo Trinidense
1    Ariel Schuartzman Sportivo Trinidense
Vis hele listen
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 23:10 Libertad – Guarani 3 – 2
04.02.2017 22:00 General Diaz – Luqueno 2 – 1
05.02.2017 00:10 Sol de America – Independiente CG 1 – 1
05.02.2017 22:00 Rubio Nu – Cerro Porteno 0 – 3
06.02.2017 00:10 Nacional – Deportivo Capiata 1 – 2
06.02.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Olimpia 0 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 23:10 Independiente CG – General Diaz 0 – 0
11.02.2017 22:00 Rubio Nu – Sportivo Trinidense 1 – 1
12.02.2017 00:10 Guarani – Sol de America 2 – 1
12.02.2017 22:00 Cerro Porteno – Nacional 2 – 1
13.02.2017 00:10 Deportivo Capiata – Libertad 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Luqueno 3 – 3
18.02.2017 00:10 General Diaz – Guarani 1 – 2
18.02.2017 22:00 Sol de America – Deportivo Capiata 1 – 1
19.02.2017 00:10 Libertad – Cerro Porteno 2 – 1
19.02.2017 22:00 Olimpia – Independiente CG 1 – 1
20.02.2017 00:10 Nacional – Rubio Nu 0 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 22:00 Independiente CG – Luqueno 1 – 0
25.02.2017 00:10 Rubio Nu – Libertad 0 – 0
25.02.2017 22:00 Cerro Porteno – Sol de America 0 – 3
26.02.2017 00:10 Nacional – Sportivo Trinidense 1 – 1
26.02.2017 22:00 Guarani – Olimpia 3 – 3
27.02.2017 00:15 Deportivo Capiata – General Diaz 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Independiente CG 1 – 4
04.03.2017 00:10 Libertad – Nacional 1 – 1
05.03.2017 00:10 Olimpia – Deportivo Capiata 2 – 0
05.03.2017 22:00 Sol de America – Rubio Nu 3 – 0
06.03.2017 00:10 General Diaz – Cerro Porteno 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2017 23:00 Luqueno – Olimpia 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 22:30 Rubio Nu – General Diaz 2 – 3
11.03.2017 22:00 Guarani – Independiente CG 3 – 2
12.03.2017 00:10 Nacional – Sol de America 1 – 1
12.03.2017 22:00 Cerro Porteno – Olimpia 2 – 1
13.03.2017 00:25 Deportivo Capiata – Luqueno 0 – 1
13.03.2017 23:00 Libertad – Sportivo Trinidense 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 00:10 Luqueno – Guarani 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 22:00 Independiente CG – Deportivo Capiata 1 – 0
18.03.2017 00:10 General Diaz – Nacional 1 – 1
18.03.2017 22:00 Olimpia – Rubio Nu 1 – 1
19.03.2017 00:10 Sol de America – Libertad 0 – 1
19.03.2017 22:00 Luqueno – Cerro Porteno 2 – 0
20.03.2017 00:10 Sportivo Trinidense – Guarani 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 22:00 Sol de America – Sportivo Trinidense 3 – 0
25.03.2017 00:10 Rubio Nu – Luqueno 1 – 1
25.03.2017 22:00 Nacional – Olimpia 2 – 4
26.03.2017 00:10 Libertad – General Diaz 3 – 0
27.03.2017 01:10 Deportivo Capiata – Guarani 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 23:00 Luqueno – Nacional 1 – 2
30.03.2017 00:10 Independiente CG – Rubio Nu 0 – 1
30.03.2017 01:00 Sportivo Trinidense – Deportivo Capiata 0 – 1
30.03.2017 01:10 Olimpia – Libertad 0 – 3
31.03.2017 01:10 General Diaz – Sol de America 0 – 5

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 23:00 Nacional – Independiente CG 1 – 2
02.04.2017 01:10 Cerro Porteno – Deportivo Capiata 2 – 1
02.04.2017 23:00 Rubio Nu – Guarani 1 – 2
03.04.2017 01:10 Sol de America – Olimpia 0 – 1
03.04.2017 23:00 General Diaz – Sportivo Trinidense 3 – 0
04.04.2017 01:10 Libertad – Luqueno 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 23:00 Independiente CG – Libertad 0 – 2
08.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Rubio Nu 1 – 2
08.04.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Cerro Porteno 0 – 2
09.04.2017 01:10 Guarani – Nacional 1 – 3
09.04.2017 23:00 Olimpia – General Diaz 2 – 0
10.04.2017 01:10 Luqueno – Sol de America 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 23:00 Independiente CG – Sol de America 0 – 0
15.04.2017 23:00 Luqueno – General Diaz 2 – 1
16.04.2017 01:10 Cerro Porteno – Rubio Nu 4 – 0
16.04.2017 23:00 Guarani – Libertad 2 – 1
17.04.2017 01:10 Olimpia – Sportivo Trinidense 1 – 1
18.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Nacional 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 00:45 Cerro Porteno – Independiente CG 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Rubio Nu 3 – 3
23.04.2017 16:00 Olimpia – Luqueno 2 – 1
23.04.2017 23:00 Nacional – Cerro Porteno 2 – 0
24.04.2017 01:10 Sol de America – Guarani 2 – 2
25.04.2017 01:10 General Diaz – Independiente CG 2 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 23:00 Rubio Nu – Nacional 1 – 2
29.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Sol de America 0 – 1
29.04.2017 23:00 Luqueno – Sportivo Trinidense 0 – 0
30.04.2017 16:00 Independiente CG – Olimpia 1 – 1
30.04.2017 23:00 Cerro Porteno – Libertad 1 – 0
01.05.2017 01:10 Guarani – General Diaz 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 23:00 Luqueno – Independiente CG 1 – 2
06.05.2017 01:10 Sportivo Trinidense – Nacional 1 – 1
06.05.2017 23:00 Sol de America – Cerro Porteno 1 – 0
07.05.2017 23:00 General Diaz – Deportivo Capiata 1 – 1
08.05.2017 23:00 Libertad – Rubio Nu 1 – 1
10.05.2017 01:10 Olimpia – Guarani 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 23:00 Independiente CG – Sportivo Trinidense 2 – 2
13.05.2017 01:10 Rubio Nu – Sol de America 0 – 1
13.05.2017 23:00 Nacional – Libertad 0 – 1
14.05.2017 01:10 Guarani – Luqueno 4 – 2
14.05.2017 16:00 Deportivo Capiata – Olimpia 1 – 5
15.05.2017 01:10 Cerro Porteno – General Diaz 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 00:45 Guarani – Cerro Porteno 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 23:05 General Diaz – Rubio Nu 0 – 3
20.05.2017 01:10 Luqueno – Deportivo Capiata 1 – 1
20.05.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Libertad 0 – 2
21.05.2017 01:10 Sol de America – Nacional 0 – 0
21.05.2017 20:45 Olimpia – Cerro Porteno 2 – 0
22.05.2017 00:30 Independiente CG – Guarani 4 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 01:10 Libertad – Deportivo Capiata 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 00:00 Rubio Nu – Olimpia
28.05.2017 23:00 Cerro Porteno – Luqueno
29.05.2017 00:10 Libertad – Sol de America
29.05.2017 23:00 Guarani – Sportivo Trinidense
30.05.2017 00:30 Deportivo Capiata – Independiente CG
30.05.2017 01:10 Nacional – General Diaz

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 22:00 Luqueno – Rubio Nu
03.06.2017 00:10 General Diaz – Libertad
03.06.2017 22:00 Independiente CG – Cerro Porteno
04.06.2017 00:10 Guarani – Deportivo Capiata
04.06.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Sol de America
05.06.2017 00:10 Olimpia – Nacional

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 22:00 Deportivo Capiata – Sportivo Trinidense
10.06.2017 00:10 Nacional – Luqueno
10.06.2017 22:00 Libertad – Olimpia
11.06.2017 00:10 Rubio Nu – Independiente CG
11.06.2017 22:00 Cerro Porteno – Guarani
12.06.2017 00:10 Sol de America – General Diaz

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2017 22:00 Olimpia – Sol de America
18.06.2017 22:00 Luqueno – Libertad
18.06.2017 22:00 Guarani – Rubio Nu
18.06.2017 22:00 Deportivo Capiata – Cerro Porteno
18.06.2017 22:00 Sportivo Trinidense – General Diaz
18.06.2017 22:00 Independiente CG – Nacional

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 22:00 General Diaz – Olimpia
25.06.2017 22:00 Sol de America – Luqueno
25.06.2017 22:00 Nacional – Guarani
25.06.2017 22:00 Rubio Nu – Deportivo Capiata
25.06.2017 22:00 Cerro Porteno – Sportivo Trinidense
25.06.2017 22:00 Libertad – Independiente CG
Advertisement

Turneringer i Paraguay