LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Paraguay
1. Division

Gruppespillet

AperturaKVUTMP
Libertad 22154340-1449
Guarani 22153448-3148
Olimpia 2299432-2336
Cerro Porteno 22112926-2635
Sol de America 22810431-1734
Independiente CG 2278727-2729
General Diaz 2267922-3225
Deportivo Capiata 22731221-3124
Nacional 2258924-3023
Rubio Nu 22481025-3520
Luqueno 22381121-3317
Sportivo Trinidense 22112923-4115
ClausuraKVUTMP
Cerro Porteno 00000-00
Deportivo Capiata 00000-00
General Diaz 00000-00
Guarani 00000-00
Independiente CG 00000-00
Libertad 00000-00
Luqueno 00000-00
Nacional 00000-00
Olimpia 00000-00
Rubio Nu 00000-00
Sol de America 00000-00
Sportivo Trinidense 00000-00

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 23:10 Libertad – Guarani 3 – 2
04.02.2017 22:00 General Diaz – Luqueno 2 – 1
05.02.2017 00:10 Sol de America – Independiente CG 1 – 1
05.02.2017 22:00 Rubio Nu – Cerro Porteno 0 – 3
06.02.2017 00:10 Nacional – Deportivo Capiata 1 – 2
06.02.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Olimpia 0 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 23:10 Independiente CG – General Diaz 0 – 0
11.02.2017 22:00 Rubio Nu – Sportivo Trinidense 1 – 1
12.02.2017 00:10 Guarani – Sol de America 2 – 1
12.02.2017 22:00 Cerro Porteno – Nacional 2 – 1
13.02.2017 00:10 Deportivo Capiata – Libertad 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Luqueno 3 – 3
18.02.2017 00:10 General Diaz – Guarani 1 – 2
18.02.2017 22:00 Sol de America – Deportivo Capiata 1 – 1
19.02.2017 00:10 Libertad – Cerro Porteno 2 – 1
19.02.2017 22:00 Olimpia – Independiente CG 1 – 1
20.02.2017 00:10 Nacional – Rubio Nu 0 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 22:00 Independiente CG – Luqueno 1 – 0
25.02.2017 00:10 Rubio Nu – Libertad 0 – 0
25.02.2017 22:00 Cerro Porteno – Sol de America 0 – 3
26.02.2017 00:10 Nacional – Sportivo Trinidense 1 – 1
26.02.2017 22:00 Guarani – Olimpia 3 – 3
27.02.2017 00:15 Deportivo Capiata – General Diaz 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Independiente CG 1 – 4
04.03.2017 00:10 Libertad – Nacional 1 – 1
05.03.2017 00:10 Olimpia – Deportivo Capiata 2 – 0
05.03.2017 22:00 Sol de America – Rubio Nu 3 – 0
06.03.2017 00:10 General Diaz – Cerro Porteno 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2017 23:00 Luqueno – Olimpia 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 22:30 Rubio Nu – General Diaz 2 – 3
11.03.2017 22:00 Guarani – Independiente CG 3 – 2
12.03.2017 00:10 Nacional – Sol de America 1 – 1
12.03.2017 22:00 Cerro Porteno – Olimpia 2 – 1
13.03.2017 00:25 Deportivo Capiata – Luqueno 0 – 1
13.03.2017 23:00 Libertad – Sportivo Trinidense 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 00:10 Luqueno – Guarani 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 22:00 Independiente CG – Deportivo Capiata 1 – 0
18.03.2017 00:10 General Diaz – Nacional 1 – 1
18.03.2017 22:00 Olimpia – Rubio Nu 1 – 1
19.03.2017 00:10 Sol de America – Libertad 0 – 1
19.03.2017 22:00 Luqueno – Cerro Porteno 2 – 0
20.03.2017 00:10 Sportivo Trinidense – Guarani 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 22:00 Sol de America – Sportivo Trinidense 3 – 0
25.03.2017 00:10 Rubio Nu – Luqueno 1 – 1
25.03.2017 22:00 Nacional – Olimpia 2 – 4
26.03.2017 00:10 Libertad – General Diaz 3 – 0
27.03.2017 01:10 Deportivo Capiata – Guarani 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 23:00 Luqueno – Nacional 1 – 2
30.03.2017 00:10 Independiente CG – Rubio Nu 0 – 1
30.03.2017 01:00 Sportivo Trinidense – Deportivo Capiata 0 – 1
30.03.2017 01:10 Olimpia – Libertad 0 – 3
31.03.2017 01:10 General Diaz – Sol de America 0 – 5

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 23:00 Nacional – Independiente CG 1 – 2
02.04.2017 01:10 Cerro Porteno – Deportivo Capiata 2 – 1
02.04.2017 23:00 Rubio Nu – Guarani 1 – 2
03.04.2017 01:10 Sol de America – Olimpia 0 – 1
03.04.2017 23:00 General Diaz – Sportivo Trinidense 3 – 0
04.04.2017 01:10 Libertad – Luqueno 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 23:00 Independiente CG – Libertad 0 – 2
08.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Rubio Nu 1 – 2
08.04.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Cerro Porteno 0 – 2
09.04.2017 01:10 Guarani – Nacional 1 – 3
09.04.2017 23:00 Olimpia – General Diaz 2 – 0
10.04.2017 01:10 Luqueno – Sol de America 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 23:00 Luqueno – General Diaz 2 – 1
15.04.2017 23:00 Independiente CG – Sol de America 0 – 0
16.04.2017 01:10 Cerro Porteno – Rubio Nu 4 – 0
16.04.2017 23:00 Guarani – Libertad 2 – 1
17.04.2017 01:10 Olimpia – Sportivo Trinidense 1 – 1
18.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Nacional 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 00:45 Cerro Porteno – Independiente CG 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Rubio Nu 3 – 3
23.04.2017 16:00 Olimpia – Luqueno 2 – 1
23.04.2017 23:00 Nacional – Cerro Porteno 2 – 0
24.04.2017 01:10 Sol de America – Guarani 2 – 2
25.04.2017 01:10 General Diaz – Independiente CG 2 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 23:00 Rubio Nu – Nacional 1 – 2
29.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Sol de America 0 – 1
29.04.2017 23:00 Luqueno – Sportivo Trinidense 0 – 0
30.04.2017 16:00 Independiente CG – Olimpia 1 – 1
30.04.2017 23:00 Cerro Porteno – Libertad 1 – 0
01.05.2017 01:10 Guarani – General Diaz 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 23:00 Luqueno – Independiente CG 1 – 2
06.05.2017 01:10 Sportivo Trinidense – Nacional 1 – 1
06.05.2017 23:00 Sol de America – Cerro Porteno 1 – 0
07.05.2017 23:00 General Diaz – Deportivo Capiata 1 – 1
08.05.2017 23:00 Libertad – Rubio Nu 1 – 1
10.05.2017 01:10 Olimpia – Guarani 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 23:00 Independiente CG – Sportivo Trinidense 2 – 2
13.05.2017 01:10 Rubio Nu – Sol de America 0 – 1
13.05.2017 23:00 Nacional – Libertad 0 – 1
14.05.2017 01:10 Guarani – Luqueno 4 – 2
14.05.2017 16:00 Deportivo Capiata – Olimpia 1 – 5
15.05.2017 01:10 Cerro Porteno – General Diaz 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 00:45 Guarani – Cerro Porteno 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 23:05 General Diaz – Rubio Nu 0 – 3
20.05.2017 01:10 Luqueno – Deportivo Capiata 1 – 1
20.05.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Libertad 0 – 2
21.05.2017 01:10 Sol de America – Nacional 0 – 0
21.05.2017 20:45 Olimpia – Cerro Porteno 2 – 0
22.05.2017 00:30 Independiente CG – Guarani 4 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 01:10 Libertad – Deportivo Capiata 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 00:00 Rubio Nu – Olimpia 0 – 1
28.05.2017 23:00 Cerro Porteno – Luqueno 2 – 1
29.05.2017 01:10 Libertad – Sol de America 3 – 0
29.05.2017 23:00 Guarani – Sportivo Trinidense 4 – 1
30.05.2017 00:30 Deportivo Capiata – Independiente CG 0 – 1
30.05.2017 01:10 Nacional – General Diaz 2 – 4

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 23:30 Luqueno – Rubio Nu 1 – 1
03.06.2017 01:30 General Diaz – Libertad 0 – 2
03.06.2017 22:00 Independiente CG – Cerro Porteno 1 – 2
04.06.2017 00:10 Guarani – Deportivo Capiata 4 – 2
04.06.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Sol de America 2 – 2
05.06.2017 00:10 Olimpia – Nacional 0 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 22:00 Deportivo Capiata – Sportivo Trinidense 0 – 3
10.06.2017 00:10 Nacional – Luqueno 0 – 0
10.06.2017 22:00 Libertad – Olimpia 3 – 0
11.06.2017 00:10 Rubio Nu – Independiente CG 2 – 2
11.06.2017 22:00 Cerro Porteno – Guarani 0 – 4
12.06.2017 00:10 Sol de America – General Diaz 0 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 00:30 Independiente CG – Nacional 0 – 2
17.06.2017 22:00 Sportivo Trinidense – General Diaz 1 – 1
18.06.2017 00:10 Deportivo Capiata – Cerro Porteno 1 – 0
18.06.2017 16:00 Olimpia – Sol de America 2 – 2
18.06.2017 22:00 Guarani – Rubio Nu 2 – 1
18.06.2017 22:00 Luqueno – Libertad 0 – 3

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.06.2017 22:00 General Diaz – Olimpia 0 – 0
23.06.2017 00:10 Cerro Porteno – Sportivo Trinidense 0 – 0
23.06.2017 22:00 Sol de America – Luqueno 1 – 1
24.06.2017 00:10 Rubio Nu – Deportivo Capiata 1 – 3
24.06.2017 21:00 Libertad – Independiente CG 2 – 0
24.06.2017 21:00 Nacional – Guarani 1 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 23:00 Deportivo Capiata – Nacional
22.07.2017 01:10 General Diaz – Cerro Porteno
22.07.2017 21:00 Sol de America – Olimpia
22.07.2017 23:10 Libertad – Rubio Nu
23.07.2017 21:00 Sportivo Trinidense – Guarani
23.07.2017 23:10 Independiente CG – Luqueno

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 23:00 Luqueno – Libertad
29.07.2017 01:10 Guarani – Independiente CG
29.07.2017 21:00 Nacional – Olimpia
29.07.2017 23:10 Rubio Nu – Deportivo Capiata
30.07.2017 21:00 General Diaz – Sol de America
30.07.2017 23:10 Cerro Porteno – Sportivo Trinidense

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 22:00 Sportivo Trinidense – General Diaz
05.08.2017 22:00 Sol de America – Nacional
05.08.2017 22:00 Olimpia – Rubio Nu
05.08.2017 22:00 Libertad – Guarani
05.08.2017 22:00 Independiente CG – Cerro Porteno
05.08.2017 22:00 Deportivo Capiata – Luqueno

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Sol de America
12.08.2017 22:00 Rubio Nu – Nacional
12.08.2017 22:00 General Diaz – Independiente CG
12.08.2017 22:00 Guarani – Deportivo Capiata
12.08.2017 22:00 Cerro Porteno – Libertad
12.08.2017 22:00 Luqueno – Olimpia

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 22:00 Sol de America – Rubio Nu
19.08.2017 22:00 Olimpia – Guarani
19.08.2017 22:00 Libertad – General Diaz
19.08.2017 22:00 Independiente CG – Sportivo Trinidense
19.08.2017 22:00 Deportivo Capiata – Cerro Porteno
19.08.2017 22:00 Nacional – Luqueno

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Libertad
26.08.2017 22:00 Luqueno – Rubio Nu
26.08.2017 22:00 Independiente CG – Sol de America
26.08.2017 22:00 General Diaz – Deportivo Capiata
26.08.2017 22:00 Guarani – Nacional
26.08.2017 22:00 Cerro Porteno – Olimpia

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 22:00 Sol de America – Luqueno
02.09.2017 22:00 Rubio Nu – Guarani
02.09.2017 22:00 Olimpia – General Diaz
02.09.2017 22:00 Libertad – Independiente CG
02.09.2017 22:00 Deportivo Capiata – Sportivo Trinidense
02.09.2017 22:00 Nacional – Cerro Porteno

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Olimpia
09.09.2017 22:00 Libertad – Sol de America
09.09.2017 22:00 Independiente CG – Deportivo Capiata
09.09.2017 22:00 General Diaz – Nacional
09.09.2017 22:00 Guarani – Luqueno
09.09.2017 22:00 Cerro Porteno – Rubio Nu

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 22:00 Luqueno – Cerro Porteno
16.09.2017 22:00 Sol de America – Guarani
16.09.2017 22:00 Rubio Nu – General Diaz
16.09.2017 22:00 Olimpia – Independiente CG
16.09.2017 22:00 Deportivo Capiata – Libertad
16.09.2017 22:00 Nacional – Sportivo Trinidense

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Rubio Nu
23.09.2017 22:00 Libertad – Olimpia
23.09.2017 22:00 Independiente CG – Nacional
23.09.2017 22:00 General Diaz – Luqueno
23.09.2017 22:00 Deportivo Capiata – Sol de America
23.09.2017 22:00 Cerro Porteno – Guarani

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 22:00 Guarani – General Diaz
30.09.2017 22:00 Nacional – Libertad
30.09.2017 22:00 Olimpia – Deportivo Capiata
30.09.2017 22:00 Rubio Nu – Independiente CG
30.09.2017 22:00 Sol de America – Cerro Porteno
30.09.2017 22:00 Luqueno – Sportivo Trinidense
Advertisement

Turneringer i Paraguay