LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Peru
Primera División

Kampprogram for slutspillet

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 23:00 FBC Melgar – CD UT Cajamarca 1 – 0
31.05.2017 21:30 CD UT Cajamarca – FBC Melgar 5 – 5

Gruppespillet

Primera Division AperturaKVUTMP
Alianza Lima 1593325-1130
CD UT Cajamarca 1583417-927
Sport Huancayo 1575323-1626
Universitario de Deportes 1575320-1426
Real Garcilaso 1573519-2224
Deportivo Municipal 1565417-1323
Sporting Cristal 1565422-2023
Sport Rosario 1556416-1821
FBC Melgar 1554619-1819
Universidad San Martin 1554625-2619
Comerciantes Unidos 1545618-2117
Unión Comercio 1543821-2115
Alianza Atletico 1543815-2015
Ayacucho FC 1543815-2615
Juan Aurich 1528516-2513
Academia Cantolao 1525812-2011
ClausuraKVUTMP
Real Garcilaso 11004-13
Deportivo Municipal 11003-03
FBC Melgar 11002-03
Universitario de Deportes 11003-23
CD UT Cajamarca 11002-13
Sport Huancayo 11002-13
Academia Cantolao 10100-01
Alianza Atletico 10100-01
Ayacucho FC 00000-00
Comerciantes Unidos 00000-00
Unión Comercio 10012-30
Juan Aurich 10011-20
Sporting Cristal 10011-20
Universidad San Martin 10010-20
Alianza Lima 10011-40
Sport Rosario 10010-30
Primera Division Torneo De Verano - Gruppe BKVUTMP
CD UT Cajamarca 1483324-1527
Real Garcilaso 1473427-1724
Alianza Lima 1465322-1523
Universitario de Deportes 1454519-1819
Sport Huancayo 1453619-2318
Comerciantes Unidos 1453618-2218
Deportivo Municipal 1442813-1614
Juan Aurich 1425715-3111
Torneo De Verano - Gruppe AKVUTMP
FBC Melgar 1476120-1227
Sport Rosario 1466213-724
Sporting Cristal 1464427-1622
Academia Cantolao 1454516-1519
Universidad San Martin 1452718-1917
Ayacucho FC 1444618-2116
Unión Comercio 1444616-2016
Alianza Atletico 1432910-2811
Videre til næste runde
Mesterskabs-playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 19:00 Universidad San Martin – Alianza Atletico 0 – 1
04.02.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Comerciantes Unidos 2 – 0
04.02.2017 23:45 Sport Rosario – Ayacucho FC 1 – 0
05.02.2017 02:00 FBC Melgar – Academia Cantolao 0 – 0
05.02.2017 17:00 Sporting Cristal – Unión Comercio 0 – 0
05.02.2017 19:30 Real Garcilaso – Deportivo Municipal 1 – 0
05.02.2017 22:00 Universitario de Deportes – Sport Huancayo 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 21:30 Deportivo Municipal – Juan Aurich 2 – 1
11.02.2017 19:00 Ayacucho FC – FBC Melgar 1 – 3
11.02.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Real Garcilaso 2 – 4
12.02.2017 01:00 Academia Cantolao – Universidad San Martin 0 – 2
12.02.2017 17:00 Sport Huancayo – CD UT Cajamarca 2 – 1
12.02.2017 19:30 Unión Comercio – Sport Rosario 0 – 2
12.02.2017 22:15 Alianza Atletico – Sporting Cristal 0 – 5
13.02.2017 00:15 Alianza Lima – Universitario de Deportes 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 01:00 Academia Cantolao – Ayacucho FC 1 – 3
18.02.2017 19:00 Real Garcilaso – Sport Huancayo 2 – 0
18.02.2017 21:30 Juan Aurich – Comerciantes Unidos 1 – 1
18.02.2017 23:45 Sport Rosario – Alianza Atletico 1 – 0
19.02.2017 17:00 Sporting Cristal – Universidad San Martin 3 – 0
19.02.2017 19:00 FBC Melgar – Unión Comercio 3 – 0
19.02.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Universitario de Deportes 2 – 1
20.02.2017 00:00 Alianza Lima – Deportivo Municipal 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 17:00 Unión Comercio – Academia Cantolao 3 – 1
22.02.2017 19:15 Sporting Cristal – Ayacucho FC 4 – 0
22.02.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Deportivo Municipal 1 – 0
22.02.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Alianza Lima 0 – 2
23.02.2017 02:05 Universidad San Martin – Sport Rosario 3 – 1
23.02.2017 19:15 Sport Huancayo – Juan Aurich 3 – 2
23.02.2017 21:30 Alianza Atletico – FBC Melgar 0 – 1
24.02.2017 02:00 Universitario de Deportes – Real Garcilaso 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 18:30 Ayacucho FC – Unión Comercio 1 – 1
25.02.2017 21:30 Deportivo Municipal – Comerciantes Unidos 0 – 1
25.02.2017 23:45 Sport Rosario – Sporting Cristal 2 – 1
26.02.2017 17:00 Real Garcilaso – CD UT Cajamarca 1 – 4
26.02.2017 22:00 Juan Aurich – Universitario de Deportes 0 – 0
27.02.2017 00:15 Alianza Lima – Sport Huancayo 2 – 2
27.02.2017 19:00 FBC Melgar – Universidad San Martin 2 – 1
28.02.2017 01:00 Academia Cantolao – Alianza Atletico 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 02:00 FBC Melgar – Sporting Cristal 2 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 17:00 Sport Huancayo – Comerciantes Unidos 4 – 2
04.03.2017 19:15 Universidad San Martin – Unión Comercio 3 – 0
04.03.2017 21:30 Alianza Atletico – Ayacucho FC 1 – 1
05.03.2017 02:00 Universitario de Deportes – Deportivo Municipal 1 – 0
05.03.2017 17:00 Sporting Cristal – Academia Cantolao 1 – 4
05.03.2017 19:00 Sport Rosario – FBC Melgar 0 – 0
05.03.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Juan Aurich 3 – 0
05.03.2017 21:30 Real Garcilaso – Alianza Lima 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 21:30 Ayacucho FC – Universidad San Martin 3 – 0
08.03.2017 17:00 Unión Comercio – Alianza Atletico 5 – 0
08.03.2017 19:15 Juan Aurich – Real Garcilaso 3 – 1
08.03.2017 21:30 Deportivo Municipal – Sport Huancayo 2 – 0
08.03.2017 23:45 Academia Cantolao – Sport Rosario 0 – 0
09.03.2017 02:00 Alianza Lima – CD UT Cajamarca 0 – 0
09.03.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Universitario de Deportes 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 17:00 Ayacucho FC – Sport Rosario 0 – 1
11.03.2017 21:30 Deportivo Municipal – Real Garcilaso 1 – 1
12.03.2017 17:00 Unión Comercio – Sporting Cristal 2 – 2
12.03.2017 19:15 Sport Huancayo – Universitario de Deportes 2 – 1
12.03.2017 22:00 Alianza Lima – Juan Aurich 7 – 2
13.03.2017 21:30 Comerciantes Unidos – CD UT Cajamarca 4 – 2
18.03.2017 21:30 Academia Cantolao – FBC Melgar 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2017 18:00 Unión Comercio – FBC Melgar 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 22:30 Sporting Cristal – Sport Rosario 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 20:30 Alianza Atletico – Universidad San Martin 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 23:00 Juan Aurich – Alianza Lima 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.04.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Sport Huancayo 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:15 Sporting Cristal – Alianza Atletico 4 – 1
14.04.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sport Huancayo 2 – 0
15.04.2017 22:30 Universidad San Martin – Academia Cantolao 1 – 2
16.04.2017 00:45 Sport Rosario – Unión Comercio 0 – 0
16.04.2017 03:00 Universitario de Deportes – Alianza Lima 3 – 0
16.04.2017 20:15 Real Garcilaso – Comerciantes Unidos 0 – 0
16.04.2017 23:05 Juan Aurich – Deportivo Municipal 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 22:30 Alianza Atletico – Sport Rosario 0 – 3
22.04.2017 03:05 Universidad San Martin – Sporting Cristal 1 – 0
22.04.2017 20:00 Ayacucho FC – Academia Cantolao 2 – 1
22.04.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Juan Aurich 0 – 1
23.04.2017 03:00 Universitario de Deportes – CD UT Cajamarca 3 – 1
23.04.2017 20:30 Sport Huancayo – Real Garcilaso 0 – 3
23.04.2017 23:00 Deportivo Municipal – Alianza Lima 2 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 18:00 Academia Cantolao – Unión Comercio 2 – 0
29.04.2017 20:15 FBC Melgar – Alianza Atletico 2 – 1
29.04.2017 22:35 Deportivo Municipal – CD UT Cajamarca 0 – 1
30.04.2017 18:00 Ayacucho FC – Sporting Cristal 2 – 2
30.04.2017 20:15 Real Garcilaso – Universitario de Deportes 3 – 1
30.04.2017 22:30 Juan Aurich – Sport Huancayo 1 – 1
30.04.2017 23:00 Alianza Lima – Comerciantes Unidos 0 – 0
01.05.2017 01:15 Sport Rosario – Universidad San Martin 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2017 22:30 Alianza Atletico – Academia Cantolao 0 – 1
03.05.2017 20:15 Universidad San Martin – FBC Melgar 1 – 2
03.05.2017 22:30 Sport Huancayo – Alianza Lima 1 – 2
03.05.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Real Garcilaso 2 – 1
04.05.2017 03:00 Universitario de Deportes – Juan Aurich 2 – 2
04.05.2017 20:15 Unión Comercio – Ayacucho FC 0 – 2
04.05.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Deportivo Municipal 3 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 22:30 Juan Aurich – CD UT Cajamarca 2 – 2
07.05.2017 03:00 Alianza Lima – Real Garcilaso 2 – 0
07.05.2017 18:00 Unión Comercio – Universidad San Martin 2 – 1
07.05.2017 20:15 FBC Melgar – Sport Rosario 0 – 0
07.05.2017 20:15 Ayacucho FC – Alianza Atletico 1 – 2
07.05.2017 22:30 Deportivo Municipal – Universitario de Deportes 1 – 2
08.05.2017 22:30 Academia Cantolao – Sporting Cristal 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 02:00 FBC Melgar – Ayacucho FC 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 20:15 Alianza Atletico – Unión Comercio 1 – 2
13.05.2017 22:30 Universidad San Martin – Ayacucho FC 2 – 0
14.05.2017 03:00 Universitario de Deportes – Comerciantes Unidos 3 – 0
14.05.2017 20:00 Sport Huancayo – Deportivo Municipal 2 – 0
14.05.2017 22:30 Real Garcilaso – Juan Aurich 7 – 0
14.05.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Alianza Lima 1 – 1
14.05.2017 22:30 Sport Rosario – Academia Cantolao 1 – 1
14.05.2017 22:30 Sporting Cristal – FBC Melgar 2 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Juan Aurich 3 – 0
27.05.2017 19:30 Ayacucho FC – Comerciantes Unidos 5 – 3
27.05.2017 22:00 Sporting Cristal – Sport Huancayo 2 – 0
28.05.2017 00:45 Sport Rosario – Deportivo Municipal 1 – 0
28.05.2017 03:00 Academia Cantolao – Alianza Atletico 2 – 1
28.05.2017 18:15 FBC Melgar – Universidad San Martin 2 – 3
28.05.2017 20:30 Unión Comercio – Universitario de Deportes 1 – 2
28.05.2017 23:00 Alianza Lima – Real Garcilaso 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 20:15 Sport Huancayo – Sport Rosario 2 – 0
02.06.2017 22:30 Universidad San Martin – Ayacucho FC 1 – 1
03.06.2017 19:30 Alianza Atletico – Unión Comercio 1 – 3
03.06.2017 22:00 Deportivo Municipal – CD UT Cajamarca 0 – 1
04.06.2017 03:00 Universitario de Deportes – Alianza Lima 1 – 2
04.06.2017 18:00 Juan Aurich – Academia Cantolao 1 – 0
04.06.2017 20:15 Real Garcilaso – FBC Melgar 1 – 0
04.06.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Sporting Cristal 4 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sport Huancayo 1 – 1
10.06.2017 19:30 Ayacucho FC – Real Garcilaso 2 – 1
10.06.2017 22:00 Sporting Cristal – Universidad San Martin 2 – 1
11.06.2017 00:45 Sport Rosario – Comerciantes Unidos 1 – 1
11.06.2017 03:00 Academia Cantolao – Deportivo Municipal 0 – 2
11.06.2017 18:00 Unión Comercio – Juan Aurich 2 – 2
11.06.2017 22:00 FBC Melgar – Alianza Lima 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.06.2017 18:00 Sport Huancayo – Academia Cantolao 2 – 0
13.06.2017 20:15 Real Garcilaso – Sporting Cristal 1 – 0
14.06.2017 20:15 Juan Aurich – Universitario de Deportes 1 – 1
14.06.2017 22:30 Deportivo Municipal – Unión Comercio 1 – 0
15.06.2017 02:00 Alianza Lima – Ayacucho FC 4 – 0
15.06.2017 20:15 Alianza Atletico – FBC Melgar 1 – 0
15.06.2017 22:30 Comerciantes Unidos – CD UT Cajamarca 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 19:35 Unión Comercio – Sport Huancayo 4 – 0
17.06.2017 22:00 Sport Rosario – Real Garcilaso 1 – 1
18.06.2017 03:00 Universitario de Deportes – Deportivo Municipal 1 – 1
18.06.2017 18:00 Ayacucho FC – FBC Melgar 1 – 2
18.06.2017 20:00 Alianza Atletico – Juan Aurich 1 – 1
19.06.2017 20:15 Academia Cantolao – Comerciantes Unidos 0 – 1
19.06.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Universidad San Martin 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.06.2017 02:00 Universitario de Deportes – Alianza Atletico 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.06.2017 22:30 Universidad San Martin – Academia Cantolao 3 – 2
24.06.2017 19:30 Ayacucho FC – Juan Aurich 3 – 1
24.06.2017 22:00 Deportivo Municipal – Alianza Atletico 3 – 1
25.06.2017 03:00 FBC Melgar – Sporting Cristal 4 – 1
25.06.2017 18:00 Real Garcilaso – CD UT Cajamarca 2 – 1
25.06.2017 20:15 Sport Huancayo – Universitario de Deportes 1 – 0
25.06.2017 23:00 Alianza Lima – Sport Rosario 4 – 1
26.06.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Unión Comercio 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.06.2017 22:30 Universidad San Martin – Sport Rosario 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 02:00 Academia Cantolao – Real Garcilaso 2 – 3
01.07.2017 19:30 Unión Comercio – Universidad San Martin 3 – 1
01.07.2017 22:05 Juan Aurich – Deportivo Municipal 1 – 1
02.07.2017 00:45 Sport Rosario – FBC Melgar 2 – 1
02.07.2017 03:00 Universitario de Deportes – Comerciantes Unidos 1 – 0
02.07.2017 18:00 Sporting Cristal – Ayacucho FC 2 – 0
02.07.2017 20:00 Alianza Atletico – Sport Huancayo 1 – 3
02.07.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Alianza Lima 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.07.2017 22:30 Real Garcilaso – Unión Comercio 2 – 1
05.07.2017 03:00 Universidad San Martin – Universitario de Deportes 2 – 4
05.07.2017 18:00 Sport Huancayo – Juan Aurich 3 – 0
05.07.2017 20:20 FBC Melgar – CD UT Cajamarca 2 – 0
05.07.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Alianza Atletico 0 – 2
05.07.2017 22:30 Sporting Cristal – Deportivo Municipal 2 – 2
06.07.2017 03:00 Alianza Lima – Academia Cantolao 1 – 1
06.07.2017 20:15 Ayacucho FC – Sport Rosario 0 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 19:30 Alianza Atletico – Universidad San Martin 0 – 2
08.07.2017 22:00 Deportivo Municipal – Sport Huancayo 2 – 1
09.07.2017 03:00 Academia Cantolao – FBC Melgar 0 – 0
09.07.2017 18:15 Juan Aurich – Comerciantes Unidos 2 – 2
09.07.2017 20:30 Unión Comercio – Alianza Lima 0 – 1
09.07.2017 23:00 Universitario de Deportes – Real Garcilaso 2 – 1
10.07.2017 01:15 Sport Rosario – Sporting Cristal 1 – 3
10.07.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Ayacucho FC 3 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 20:15 Real Garcilaso – Alianza Atletico 0 – 3
14.07.2017 22:30 Universidad San Martin – Juan Aurich 4 – 1
15.07.2017 19:30 Ayacucho FC – Academia Cantolao 0 – 0
15.07.2017 22:00 Comerciantes Unidos – Deportivo Municipal 0 – 0
16.07.2017 03:00 Sport Rosario – Universitario de Deportes 0 – 0
16.07.2017 18:00 Sporting Cristal – CD UT Cajamarca 1 – 0
16.07.2017 20:15 FBC Melgar – Unión Comercio 2 – 1
16.07.2017 22:30 Alianza Lima – Sport Huancayo 3 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.07.2017 02:00 Sporting Cristal – Alianza Lima 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 20:15 Sport Huancayo – Comerciantes Unidos 3 – 1
21.07.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sport Rosario 2 – 1
22.07.2017 19:30 Unión Comercio – Ayacucho FC 3 – 1
22.07.2017 22:00 Deportivo Municipal – Universidad San Martin 1 – 0
23.07.2017 03:00 Academia Cantolao – Sporting Cristal 1 – 1
23.07.2017 18:00 Juan Aurich – Real Garcilaso 3 – 0
23.07.2017 20:15 Alianza Atletico – Alianza Lima 1 – 0
23.07.2017 22:30 Universitario de Deportes – FBC Melgar 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Unión Comercio 1 – 0
26.07.2017 20:15 Ayacucho FC – Alianza Atletico 1 – 0
26.07.2017 22:30 FBC Melgar – Comerciantes Unidos 1 – 1
27.07.2017 00:45 Sport Rosario – Academia Cantolao 3 – 1
27.07.2017 03:00 Sporting Cristal – Universitario de Deportes 1 – 1
27.07.2017 22:30 Universidad San Martin – Sport Huancayo 0 – 0
28.07.2017 03:05 Alianza Lima – Juan Aurich 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 19:30 Unión Comercio – Sport Rosario 1 – 1
29.07.2017 22:00 Alianza Atletico – Sporting Cristal 2 – 3
30.07.2017 00:45 Academia Cantolao – CD UT Cajamarca 0 – 0
30.07.2017 03:00 Universitario de Deportes – Ayacucho FC 2 – 0
30.07.2017 18:00 Juan Aurich – FBC Melgar 2 – 2
30.07.2017 20:15 Sport Huancayo – Real Garcilaso 1 – 1
30.07.2017 22:30 Deportivo Municipal – Alianza Lima 0 – 2
31.07.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Universidad San Martin 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 19:30 Ayacucho FC – Sport Huancayo 1 – 1
05.08.2017 22:00 FBC Melgar – Deportivo Municipal 1 – 1
06.08.2017 00:45 Academia Cantolao – Unión Comercio 2 – 0
06.08.2017 03:00 Alianza Lima – Universidad San Martin 3 – 2
06.08.2017 18:00 Sporting Cristal – Juan Aurich 0 – 0
06.08.2017 20:15 Real Garcilaso – Comerciantes Unidos 2 – 1
06.08.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Universitario de Deportes 1 – 0
07.08.2017 01:00 Sport Rosario – Alianza Atletico 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 20:15 Real Garcilaso – Deportivo Municipal 2 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 18:00 Juan Aurich – Sport Rosario 1 – 1
12.08.2017 19:30 Sport Huancayo – FBC Melgar 2 – 0
12.08.2017 22:00 Deportivo Municipal – Ayacucho FC 2 – 0
13.08.2017 20:00 Unión Comercio – Sporting Cristal 2 – 2
13.08.2017 22:30 Universidad San Martin – Real Garcilaso 2 – 2
13.08.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Alianza Lima 0 – 0
13.08.2017 22:30 Alianza Atletico – CD UT Cajamarca 0 – 0
14.08.2017 03:00 Universitario de Deportes – Academia Cantolao 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 20:15 Alianza Atletico – Academia Cantolao 0 – 0
18.08.2017 22:30 Juan Aurich – CD UT Cajamarca 1 – 2
19.08.2017 19:30 Universidad San Martin – FBC Melgar 0 – 2
19.08.2017 22:00 Deportivo Municipal – Sport Rosario 3 – 0
20.08.2017 18:15 Sport Huancayo – Sporting Cristal 2 – 1
20.08.2017 20:15 Real Garcilaso – Alianza Lima 4 – 1
20.08.2017 22:30 Universitario de Deportes – Unión Comercio 3 – 2
21.08.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Ayacucho FC

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 03:00 Academia Cantolao – Juan Aurich
09.09.2017 19:30 Ayacucho FC – Universidad San Martin
09.09.2017 22:00 CD UT Cajamarca – Deportivo Municipal
10.09.2017 00:45 Sport Rosario – Sport Huancayo
10.09.2017 03:00 Alianza Lima – Universitario de Deportes
10.09.2017 18:15 Unión Comercio – Alianza Atletico
10.09.2017 20:30 FBC Melgar – Real Garcilaso
10.09.2017 23:00 Sporting Cristal – Comerciantes Unidos

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2017 18:00 Real Garcilaso – Ayacucho FC
13.09.2017 20:15 Universidad San Martin – Sporting Cristal
13.09.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Sport Rosario
13.09.2017 22:30 Alianza Atletico – Universitario de Deportes
14.09.2017 03:00 Alianza Lima – FBC Melgar
14.09.2017 18:00 Sport Huancayo – CD UT Cajamarca
14.09.2017 20:15 Juan Aurich – Unión Comercio
14.09.2017 22:30 Deportivo Municipal – Academia Cantolao

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 19:30 FBC Melgar – Alianza Atletico
16.09.2017 22:00 Sporting Cristal – Real Garcilaso
17.09.2017 00:45 Sport Rosario – Universidad San Martin
17.09.2017 18:00 Unión Comercio – Deportivo Municipal
17.09.2017 20:30 Ayacucho FC – Alianza Lima
17.09.2017 23:00 Universitario de Deportes – Juan Aurich
18.09.2017 01:15 Academia Cantolao – Sport Huancayo
18.09.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Comerciantes Unidos

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 20:15 Universidad San Martin – CD UT Cajamarca
22.09.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Academia Cantolao
23.09.2017 19:30 Juan Aurich – Alianza Atletico
23.09.2017 22:00 FBC Melgar – Ayacucho FC
24.09.2017 03:00 Deportivo Municipal – Universitario de Deportes
24.09.2017 18:15 Sport Huancayo – Unión Comercio
24.09.2017 20:30 Real Garcilaso – Sport Rosario
24.09.2017 23:00 Alianza Lima – Sporting Cristal

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2017 20:15 Alianza Atletico – Deportivo Municipal
26.09.2017 22:30 Juan Aurich – Ayacucho FC
27.09.2017 03:00 Academia Cantolao – Universidad San Martin
27.09.2017 20:15 Unión Comercio – Comerciantes Unidos
27.09.2017 22:30 Sporting Cristal – FBC Melgar
28.09.2017 03:00 Universitario de Deportes – Sport Huancayo
28.09.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Real Garcilaso
29.09.2017 03:00 Sport Rosario – Alianza Lima

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 19:30 Ayacucho FC – Sporting Cristal
30.09.2017 22:00 Deportivo Municipal – Juan Aurich
01.10.2017 18:00 Real Garcilaso – Academia Cantolao
01.10.2017 20:00 FBC Melgar – Sport Rosario
01.10.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Universitario de Deportes
02.10.2017 01:00 Alianza Lima – CD UT Cajamarca
02.10.2017 20:15 Universidad San Martin – Unión Comercio
02.10.2017 22:30 Sport Huancayo – Alianza Atletico

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 22:30 CD UT Cajamarca – FBC Melgar
14.10.2017 19:30 Juan Aurich – Sport Huancayo
14.10.2017 22:00 Deportivo Municipal – Sporting Cristal
15.10.2017 00:45 Sport Rosario – Ayacucho FC
15.10.2017 03:00 Academia Cantolao – Alianza Lima
15.10.2017 18:15 Unión Comercio – Real Garcilaso
15.10.2017 20:30 Alianza Atletico – Comerciantes Unidos
15.10.2017 23:00 Universitario de Deportes – Universidad San Martin

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 20:15 Sport Huancayo – Deportivo Municipal
20.10.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Juan Aurich
21.10.2017 19:30 Ayacucho FC – CD UT Cajamarca
21.10.2017 22:00 Universidad San Martin – Alianza Atletico
22.10.2017 03:00 FBC Melgar – Academia Cantolao
22.10.2017 18:15 Sporting Cristal – Sport Rosario
22.10.2017 20:30 Real Garcilaso – Universitario de Deportes
22.10.2017 23:00 Alianza Lima – Unión Comercio

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2017 22:30 Juan Aurich – Universidad San Martin
25.10.2017 00:45 Academia Cantolao – Ayacucho FC
25.10.2017 03:00 Deportivo Municipal – Comerciantes Unidos
25.10.2017 20:15 Unión Comercio – FBC Melgar
25.10.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sporting Cristal
26.10.2017 03:00 Universitario de Deportes – Sport Rosario
26.10.2017 20:15 Alianza Atletico – Real Garcilaso
26.10.2017 22:30 Sport Huancayo – Alianza Lima

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 19:30 Ayacucho FC – Unión Comercio
28.10.2017 22:00 Universidad San Martin – Deportivo Municipal
29.10.2017 00:45 Sport Rosario – CD UT Cajamarca
29.10.2017 03:00 FBC Melgar – Universitario de Deportes
29.10.2017 17:15 Sporting Cristal – Academia Cantolao
29.10.2017 19:30 Real Garcilaso – Juan Aurich
29.10.2017 22:00 Alianza Lima – Alianza Atletico
30.10.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Sport Huancayo

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 21:30 Comerciantes Unidos – FBC Melgar
04.11.2017 18:30 Alianza Atletico – Ayacucho FC
04.11.2017 21:00 Sport Huancayo – Universidad San Martin
04.11.2017 23:45 Academia Cantolao – Sport Rosario
05.11.2017 02:00 Deportivo Municipal – Real Garcilaso
05.11.2017 17:15 Unión Comercio – CD UT Cajamarca
05.11.2017 19:30 Juan Aurich – Alianza Lima
05.11.2017 22:00 Universitario de Deportes – Sporting Cristal

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 19:15 Universidad San Martin – Comerciantes Unidos
10.11.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Academia Cantolao
11.11.2017 18:30 Real Garcilaso – Sport Huancayo
11.11.2017 21:00 FBC Melgar – Juan Aurich
11.11.2017 23:45 Sport Rosario – Unión Comercio
12.11.2017 17:15 Sporting Cristal – Alianza Atletico
12.11.2017 19:30 Ayacucho FC – Universitario de Deportes
12.11.2017 22:00 Alianza Lima – Deportivo Municipal

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 19:15 Sport Huancayo – Ayacucho FC
17.11.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Real Garcilaso
18.11.2017 18:30 Juan Aurich – Sporting Cristal
18.11.2017 21:00 Deportivo Municipal – FBC Melgar
19.11.2017 02:00 Universidad San Martin – Alianza Lima
19.11.2017 17:15 Unión Comercio – Academia Cantolao
19.11.2017 19:30 Alianza Atletico – Sport Rosario
19.11.2017 22:00 Universitario de Deportes – CD UT Cajamarca

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 04:00 Sporting Cristal – Unión Comercio
26.11.2017 04:00 Sport Rosario – Juan Aurich
26.11.2017 04:00 Real Garcilaso – Universidad San Martin
26.11.2017 04:00 FBC Melgar – Sport Huancayo
26.11.2017 04:00 Ayacucho FC – Deportivo Municipal
26.11.2017 04:00 Alianza Lima – Comerciantes Unidos
26.11.2017 04:00 Academia Cantolao – Universitario de Deportes
26.11.2017 04:00 CD UT Cajamarca – Alianza Atletico
Advertisement

Turneringer i Peru