LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
22/4-2017 20:00
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jagiellonia Bialystok 30 18 5 7 56 - 31 59
2. Legia Warszawa 30 17 7 6 58 - 30 58
3. Lech Poznan 30 16 7 7 50 - 22 55
4. Lechia Gdansk 30 16 5 9 46 - 37 53
5. Wisla Krakow 30 13 5 12 45 - 46 44
6. Pogon Szczecin 30 10 12 8 47 - 40 42
7. Nieciecza 30 12 6 12 31 - 38 42
8. Korona Kielce 30 12 3 15 39 - 55 39
9. Wisla Plock 30 10 9 11 42 - 44 39
10. Zaglebie Lubin 30 10 9 11 37 - 36 39
11. Slask Wroclaw 30 8 10 12 34 - 45 34
12. Arka Gdynia 30 8 7 15 37 - 50 31
13. Cracovia 30 6 13 11 38 - 43 31
14. Ruch Chorzow 30 10 4 16 37 - 46 30
15. Piast Gliwice 30 7 9 14 31 - 49 30
16. Gornik Leczna 30 7 9 14 36 - 52 30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 41,00 664 2,77 108 (45,0 %) 60 (25,0 %) 72 (30,0 %)
Opdateret:
22/4-2017 20:00
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jagiellonia Bialystok 15 9 2 4 31 - 15 29
2. Legia Warszawa 15 6 6 3 23 - 14 24
3. Lech Poznan 15 9 3 3 22 - 9 30
4. Lechia Gdansk 15 12 1 2 34 - 16 37
5. Wisla Krakow 15 10 3 2 28 - 15 33
6. Pogon Szczecin 15 7 6 2 31 - 18 27
7. Nieciecza 15 6 5 4 17 - 14 23
8. Korona Kielce 15 10 1 4 29 - 16 31
9. Wisla Plock 15 7 3 5 23 - 20 24
10. Zaglebie Lubin 15 4 5 6 20 - 21 17
11. Slask Wroclaw 15 3 6 6 16 - 24 15
12. Arka Gdynia 15 5 3 7 23 - 24 18
13. Cracovia 15 5 6 4 24 - 17 21
14. Ruch Chorzow 15 5 2 8 17 - 21 17
15. Piast Gliwice 15 5 5 5 19 - 25 20
16. Gornik Leczna 15 5 3 7 18 - 20 18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 41,00 664 2,77 108 (45,0 %) 60 (25,0 %) 72 (30,0 %)
Opdateret:
22/4-2017 20:00
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jagiellonia Bialystok 15 9 3 3 25 - 16 30
2. Legia Warszawa 15 11 1 3 35 - 16 34
3. Lech Poznan 15 7 4 4 28 - 13 25
4. Lechia Gdansk 15 4 4 7 12 - 21 16
5. Wisla Krakow 15 3 2 10 17 - 31 11
6. Pogon Szczecin 15 3 6 6 16 - 22 15
7. Nieciecza 15 6 1 8 14 - 24 19
8. Korona Kielce 15 2 2 11 10 - 39 8
9. Wisla Plock 15 3 6 6 19 - 24 15
10. Zaglebie Lubin 15 6 4 5 17 - 15 22
11. Slask Wroclaw 15 5 4 6 18 - 21 19
12. Arka Gdynia 15 3 4 8 14 - 26 13
13. Cracovia 15 1 7 7 14 - 26 10
14. Ruch Chorzow 15 5 2 8 20 - 25 17
15. Piast Gliwice 15 2 4 9 12 - 24 10
16. Gornik Leczna 15 2 6 7 18 - 32 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 41,00 664 2,77 108 (45,0 %) 60 (25,0 %) 72 (30,0 %)
Opdateret:
22/4-2017 20:00
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Jagiellonia Bialystok 11 7 1,87 1,03
2. Legia Warszawa 12 5 1,93 1,00
3. Lech Poznan 17 7 1,67 0,73
4. Lechia Gdansk 7 5 1,53 1,23
5. Wisla Krakow 7 7 1,50 1,53
6. Pogon Szczecin 5 7 1,57 1,33
7. Nieciecza 9 12 1,03 1,27
8. Korona Kielce 6 10 1,30 1,83
9. Wisla Plock 7 7 1,40 1,47
10. Zaglebie Lubin 8 6 1,23 1,20
11. Slask Wroclaw 8 12 1,13 1,50
12. Arka Gdynia 8 8 1,23 1,67
13. Cracovia 6 6 1,27 1,43
14. Ruch Chorzow 7 9 1,23 1,53
15. Piast Gliwice 5 12 1,03 1,63
16. Gornik Leczna 8 11 1,20 1,73
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 41,00 664 2,77 108 (45,0 %) 60 (25,0 %) 72 (30,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
22/4-2017 20:00
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Marcin Robak Lech Poznan
13    Konstantin Vassiljev Jagiellonia Bialystok
13    Nemanja Nikolic Legia Warszawa
12    Fiodor Cernych Jagiellonia Bialystok
12    Adam Fraczczak Pogon Szczecin
11    Marco Paixao Lechia Gdansk
10    Flavio Paixao Lechia Gdansk
10    Miroslav Radovic Legia Warszawa
10    Jaroslaw Niezgoda Ruch Chorzow
9    Krzysztof Piatek Cracovia
9    Dawid Kownacki Lech Poznan
9    Rafal Boguski Wisla Krakow
8    Rafal Siemaszko Arka Gdynia
8    Bartosz Spiaczka Gornik Leczna
8    Przemyslaw Frankowski Jagiellonia Bialystok
8    Jacek Kielb Korona Kielce
8    Grzegorz Kuswik Lechia Gdansk
8    Gerard Badia Piast Gliwice
8    Jose Kante Wisla Plock
8    Arkadiusz Wozniak Zaglebie Lubin
7    Marcus Vinicius Arka Gdynia
7    Marcin Budzinski Cracovia
7    Miroslav Covilo Cracovia
7    Darko Jevtic Lech Poznan
7    Vladislavs Gutkovskis Nieciecza
7    Patryk Malecki Wisla Krakow
6    Miguel Palanca Korona Kielce
6    Robert Pich Slask Wroclaw
6    Petar Brlek Wisla Krakow
6    Giorgi Merebashvili Wisla Plock
5    Mateusz Szczepaniak Cracovia
5    Grzegorz Bonin Gornik Leczna
5    Taras Romanczuk Jagiellonia Bialystok
5    Radoslaw Majewski Lech Poznan
5    Kasper Hämäläinen Legia Warszawa
5    Aleksandar Prijovic Legia Warszawa
5    Michal Kucharczyk Legia Warszawa
5    Patrik Misak Nieciecza
5    Lukasz Sekulski Piast Gliwice
5    Rafal Murawski Pogon Szczecin
5    Mateusz Matras Pogon Szczecin
5    Dawid Kort Pogon Szczecin
5    Ádám Gyurcso Pogon Szczecin
5    Piotr Cwielong Ruch Chorzow
5    Patryk Lipski Ruch Chorzow
5    Kamil Bilinski Slask Wroclaw
5    Ryota Morioka Slask Wroclaw
5    Pawel Brozek Wisla Krakow
5    Piotr Wlazlo Wisla Plock
5    Filip Starzynski Zaglebie Lubin
4    Szymon Drewniak Gornik Leczna
4    Javi Hernandez Gornik Leczna
4    Piotr Grzelczak Gornik Leczna
4    Cillian Sheridan Jagiellonia Bialystok
4    Nabil Aankour Korona Kielce
4    Maciej Gajos Lech Poznan
4    Slawomir Peszko Lechia Gdansk
4    Guilherme Legia Warszawa
4    Spas Delev Pogon Szczecin
4    Mateusz Zachara Wisla Krakow
4    Lukasz Janoszka Zaglebie Lubin
4    Krzysztof Janus Zaglebie Lubin
3    Dariusz Formella Arka Gdynia
3    Damian Dabrowski Cracovia
3    Ilian Micanski Korona Kielce
3    Maciej Dabrowski Legia Warszawa
3    Vadis Odjidja-Ofoe Legia Warszawa
3    Vlastimir Jovanovic Nieciecza
3    Samuel Stefanik Nieciecza
3    Maciej Jankowski Piast Gliwice
3    Kamil Drygas Pogon Szczecin
3    Jakub Arak Ruch Chorzow
3    Mariusz Stepinski Ruch Chorzow
3    Rafal Grodzicki Ruch Chorzow
3    Peter Grajciar Slask Wroclaw
3    Adam Kokoszka Slask Wroclaw
3    Zdenek Ondrasek Wisla Krakow
3    Jakub Bartosz Wisla Krakow
3    Mateusz Piatkowski Wisla Plock
3    Przemyslaw Szyminski Wisla Plock
3    Dominik Furman Wisla Plock
3    Dimitar Iliev Wisla Plock
3    Martin Nespor Zaglebie Lubin
3    Lukasz Piatek Zaglebie Lubin
2    Dariusz Zjawinski Arka Gdynia
2    Mateusz Szwoch Arka Gdynia
2    Michal Marcjanik Arka Gdynia
2    Dominik Hofbauer Arka Gdynia
2    Miroslav Bozok Arka Gdynia
2    Przemyslaw Trytko Arka Gdynia
2    Adam Marciniak Arka Gdynia
2    Josip Barisic Arka Gdynia
2    Grzegorz Piesio Gornik Leczna
2    Dmytro Khomchenovskiy Jagiellonia Bialystok
2    Jacek Goralski Jagiellonia Bialystok
2    Karol Swiderski Jagiellonia Bialystok
2    Ivan Runje Jagiellonia Bialystok
2    Sergei Pylypchuk Korona Kielce
2    Rafal Grzelak Korona Kielce
2    Maciej Gorski Korona Kielce
2    Vanja Markovic Korona Kielce
2    Radek Dejmek Korona Kielce
2    Paulus Arajuuri Lech Poznan
2    Milos Krasic Lechia Gdansk
2    Mario Maloca Lechia Gdansk
2    Rafal Wolski Lechia Gdansk
2    Wojciech Kedziora Nieciecza
2    Dawid Nowak Nieciecza
2    Kornel Osyra Nieciecza
2    Artem Putivtsev Nieciecza
2    Hebert Piast Gliwice
2    Adam Mojta Piast Gliwice
2    Bartosz Szeliga Piast Gliwice
2    Michal Papadopoulos Piast Gliwice
2    Aleksandar Sedlar Piast Gliwice
2    Sasa Aleksander Zivec Piast Gliwice
2    Uros Korun Piast Gliwice
2    Ricardo Nunes Pogon Szczecin
2    Jaroslaw Fojut Pogon Szczecin
2    Pawel Oleksy Ruch Chorzow
2    Piotr Celeban Slask Wroclaw
2    Filipe Goncalves Slask Wroclaw
2    Aleksandar Kovacevic Slask Wroclaw
2    Arkadiusz Glowacki Wisla Krakow
2    Kamil Sylwestrzak Wisla Plock
2    Sergey Krivets Wisla Plock
2    Arkadiuzs Reca Wisla Plock
2    Adam Buksa Zaglebie Lubin
1    Adrian Blad Arka Gdynia
1    Dawid Soldecki Arka Gdynia
1    Yannick Kakoko Arka Gdynia
1    Antoni Lukasiewicz Arka Gdynia
1    Marcin Warcholak Arka Gdynia
1    Sebastian Steblecki Cracovia
1    Erik Jendrisek Cracovia
1    Jakub Wojcicki Cracovia
1    Mateusz Wdowiak Cracovia
1    Jaroslav Mihalik Cracovia
1    Deleu Cracovia
1    Mateusz Cetnarski Cracovia
1    Piotr Polczak Cracovia
1    Krzysztof Danielewicz Gornik Leczna
1    Przemyslaw Pitry Gornik Leczna
1    Vojo Ubiparip Gornik Leczna
1    Maciej Szmatiuk Gornik Leczna
1    Slaven Jurisa Gornik Leczna
1    Pawel Sasin Gornik Leczna
1    Arvydas Novikovas Jagiellonia Bialystok
1    Rafal Grzyb Jagiellonia Bialystok
1    Guti Jagiellonia Bialystok
1    Damian Szymanski Jagiellonia Bialystok
1    Mateusz Mozdzen Korona Kielce
1    Dani Abalo Korona Kielce
1    Jakub Zubrowski Korona Kielce
1    Elhadji Pape Djibril Diaw Korona Kielce
1    Szymon Pawlowski Lech Poznan
1    Abdul Aziz Tetteh Lech Poznan
1    Lasse Nielsen Lech Poznan
1    Maciej Makuszewski Lech Poznan
1    Tomasz Kedziora Lech Poznan
1    Jan Bednarek Lech Poznan
1    Ariel Borysiuk Lechia Gdansk
1    Rafal Janicki Lechia Gdansk
1    Lukas Haraslin Lechia Gdansk
1    Grzegorz Wojtkowiak Lechia Gdansk
1    Dominik Nagy Legia Warszawa
1    Mihail Aleksandrov Legia Warszawa
1    Tomasz Jodlowiec Legia Warszawa
1    Sebastian Szymanski Legia Warszawa
1    Steeven Langil Legia Warszawa
1    Thibault Moulin Legia Warszawa
1    Igor Lewczuk Legia Warszawa
1    Jakub Czerwinski Legia Warszawa
1    Tomas Necid Legia Warszawa
1    Mateusz Kupczak Nieciecza
1    David Guba Nieciecza
1    Bartlomiej Babiarz Nieciecza
1    Martin Juhar Nieciecza
1    Tomasz Mokwa Piast Gliwice
1    Patrik Mraz Piast Gliwice
1    Sandro Gotal Piast Gliwice
1    Igor Sapala Piast Gliwice
1    Marcin Pietrowski Piast Gliwice
1    Michal Maslowski Piast Gliwice
1    Martin Bukata Piast Gliwice
1    Radoslaw Murawski Piast Gliwice
1    Seiya Kitano Pogon Szczecin
1    Cornel Emilian Rapa Pogon Szczecin
1    Adam Pazio Ruch Chorzow
1    Maciej Urbanczyk Ruch Chorzow
1    Bartosz Nowak Ruch Chorzow
1    Lukasz Moneta Ruch Chorzow
1    Milosz Przybecki Ruch Chorzow
1    Ostoja Stjepanovic Slask Wroclaw
1    Lasha Dvali Slask Wroclaw
1    Alvarinho Slask Wroclaw
1    Kamil Dankowski Slask Wroclaw
1    Lukasz Zwolinski Slask Wroclaw
1    Joan Roman Slask Wroclaw
1    Rafal Pietrzak Wisla Krakow
1    Semir Stilic Wisla Krakow
1    Richárd Guzmics Wisla Krakow
1    Dominik Kun Wisla Plock
1    Tomislav Bozic Wisla Plock
1    Damian Byrtek Wisla Plock
1    Lubomir Guldan Zaglebie Lubin
1    Jaroslaw Jach Zaglebie Lubin
Vis hele listen
Opdateret:
22/4-2017 20:00
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
Opdateret:
22/4-2017 20:00
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Lechia Gdansk77481
Korona Kielce77279
Piast Gliwice67572
Slask Wroclaw66570
Wisla Krakow63164
Zaglebie Lubin61162
Wisla Plock57259
Cracovia58159
Nieciecza56258
Legia Warszawa55358
Gornik Leczna51657
Arka Gdynia55257
Ruch Chorzow46450
Jagiellonia Bialystok49150
Pogon Szczecin47148
Lech Poznan46248
Total93142972
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

337898

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2016 18:00 Wisla Plock – Lechia Gdansk 2 – 1
15.07.2016 20:30 Slask Wroclaw – Lech Poznan 0 – 0
16.07.2016 15:30 Ruch Chorzow – Gornik Leczna 2 – 1
16.07.2016 18:00 Wisla Krakow – Pogon Szczecin 2 – 1
16.07.2016 20:30 Legia Warszawa – Jagiellonia Bialystok 1 – 1
17.07.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Korona Kielce 4 – 0
17.07.2016 18:00 Cracovia – Piast Gliwice 5 – 1
18.07.2016 18:00 Nieciecza – Arka Gdynia 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2016 18:00 Pogon Szczecin – Korona Kielce 1 – 1
22.07.2016 20:30 Arka Gdynia – Wisla Krakow 3 – 0
23.07.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Ruch Chorzow 4 – 1
23.07.2016 20:30 Legia Warszawa – Slask Wroclaw 0 – 0
24.07.2016 15:30 Piast Gliwice – Wisla Plock 2 – 1
24.07.2016 15:30 Nieciecza – Cracovia 3 – 2
24.07.2016 18:00 Lech Poznan – Zaglebie Lubin 0 – 2
25.07.2016 18:00 Gornik Leczna – Lechia Gdansk 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:00 Arka Gdynia – Ruch Chorzow 3 – 0
29.07.2016 20:30 Lech Poznan – Jagiellonia Bialystok 0 – 2
30.07.2016 18:00 Lechia Gdansk – Wisla Krakow 3 – 1
30.07.2016 20:30 Wisla Plock – Legia Warszawa 2 – 3
31.07.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Nieciecza 2 – 0
31.07.2016 15:30 Gornik Leczna – Cracovia 0 – 0
31.07.2016 18:00 Korona Kielce – Piast Gliwice 1 – 1
01.08.2016 18:00 Pogon Szczecin – Slask Wroclaw 0 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Arka Gdynia 4 – 1
05.08.2016 20:30 Cracovia – Wisla Krakow 2 – 1
06.08.2016 15:30 Nieciecza – Gornik Leczna 2 – 1
06.08.2016 18:00 Slask Wroclaw – Lechia Gdansk 0 – 0
06.08.2016 20:30 Korona Kielce – Lech Poznan 4 – 1
07.08.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Pogon Szczecin 1 – 1
07.08.2016 18:00 Legia Warszawa – Piast Gliwice 0 – 0
08.08.2016 18:00 Ruch Chorzow – Wisla Plock 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:00 Lechia Gdansk – Korona Kielce 3 – 2
12.08.2016 20:30 Lech Poznan – Cracovia 2 – 1
13.08.2016 15:30 Arka Gdynia – Slask Wroclaw 2 – 0
13.08.2016 18:00 Gornik Leczna – Legia Warszawa 1 – 0
13.08.2016 20:30 Pogon Szczecin – Nieciecza 5 – 0
14.08.2016 15:30 Piast Gliwice – Zaglebie Lubin 0 – 0
14.08.2016 18:00 Wisla Krakow – Ruch Chorzow 1 – 2
15.08.2016 18:00 Wisla Plock – Jagiellonia Bialystok 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:00 Slask Wroclaw – Wisla Plock 0 – 0
19.08.2016 20:30 Nieciecza – Lech Poznan 0 – 0
20.08.2016 15:30 Cracovia – Ruch Chorzow 1 – 1
20.08.2016 18:00 Piast Gliwice – Pogon Szczecin 0 – 2
20.08.2016 20:30 Legia Warszawa – Arka Gdynia 1 – 3
21.08.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Gornik Leczna 0 – 0
21.08.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Lechia Gdansk 0 – 1
22.08.2016 18:00 Korona Kielce – Wisla Krakow 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:00 Wisla Plock – Korona Kielce 1 – 2
26.08.2016 20:30 Wisla Krakow – Slask Wroclaw 1 – 5
27.08.2016 15:30 Pogon Szczecin – Cracovia 1 – 1
27.08.2016 18:00 Gornik Leczna – Jagiellonia Bialystok 0 – 2
27.08.2016 20:30 Arka Gdynia – Zaglebie Lubin 1 – 1
28.08.2016 15:30 Lech Poznan – Piast Gliwice 2 – 0
28.08.2016 18:00 Lechia Gdansk – Nieciecza 1 – 2
28.08.2016 18:00 Ruch Chorzow – Legia Warszawa 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Cracovia – Lechia Gdansk 0 – 1
09.09.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Wisla Plock 1 – 2
10.09.2016 15:30 Piast Gliwice – Gornik Leczna 3 – 3
10.09.2016 18:00 Korona Kielce – Arka Gdynia 1 – 0
10.09.2016 20:30 Nieciecza – Legia Warszawa 2 – 1
11.09.2016 15:30 Lech Poznan – Pogon Szczecin 3 – 1
11.09.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Wisla Krakow 2 – 1
12.09.2016 18:00 Slask Wroclaw – Ruch Chorzow 1 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 18:00 Ruch Chorzow – Nieciecza 0 – 1
16.09.2016 20:30 Slask Wroclaw – Jagiellonia Bialystok 0 – 4
17.09.2016 15:30 Gornik Leczna – Korona Kielce 4 – 0
17.09.2016 18:00 Wisla Plock – Pogon Szczecin 2 – 0
17.09.2016 20:30 Wisla Krakow – Piast Gliwice 1 – 0
18.09.2016 15:30 Lechia Gdansk – Lech Poznan 2 – 1
18.09.2016 18:00 Legia Warszawa – Zaglebie Lubin 2 – 3
19.09.2016 18:00 Arka Gdynia – Cracovia 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:00 Nieciecza – Wisla Plock 0 – 0
23.09.2016 20:30 Wisla Krakow – Legia Warszawa 0 – 0
24.09.2016 15:30 Pogon Szczecin – Gornik Leczna 1 – 1
24.09.2016 18:00 Lechia Gdansk – Ruch Chorzow 2 – 1
24.09.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Cracovia 1 – 1
25.09.2016 15:30 Korona Kielce – Jagiellonia Bialystok 1 – 2
25.09.2016 18:00 Lech Poznan – Arka Gdynia 0 – 0
26.09.2016 18:00 Piast Gliwice – Slask Wroclaw 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:00 Ruch Chorzow – Zaglebie Lubin 1 – 2
30.09.2016 20:30 Gornik Leczna – Lech Poznan 1 – 2
01.10.2016 15:30 Arka Gdynia – Piast Gliwice 1 – 2
01.10.2016 18:00 Wisla Plock – Wisla Krakow 2 – 3
01.10.2016 20:30 Legia Warszawa – Lechia Gdansk 3 – 0
02.10.2016 15:30 Slask Wroclaw – Nieciecza 1 – 2
02.10.2016 15:30 Cracovia – Korona Kielce 6 – 0
02.10.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Pogon Szczecin 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 18:00 Cracovia – Wisla Plock 1 – 0
14.10.2016 20:30 Pogon Szczecin – Legia Warszawa 3 – 2
15.10.2016 15:30 Gornik Leczna – Arka Gdynia 0 – 0
15.10.2016 18:00 Piast Gliwice – Ruch Chorzow 2 – 1
15.10.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Lechia Gdansk 1 – 2
16.10.2016 15:30 Nieciecza – Jagiellonia Bialystok 0 – 0
16.10.2016 18:00 Lech Poznan – Wisla Krakow 1 – 1
17.10.2016 18:00 Korona Kielce – Slask Wroclaw 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 18:00 Arka Gdynia – Pogon Szczecin 0 – 3
21.10.2016 20:30 Wisla Krakow – Nieciecza 2 – 0
22.10.2016 15:30 Wisla Plock – Gornik Leczna 1 – 2
22.10.2016 18:00 Slask Wroclaw – Cracovia 2 – 2
22.10.2016 20:30 Legia Warszawa – Lech Poznan 2 – 1
23.10.2016 15:30 Lechia Gdansk – Piast Gliwice 3 – 2
23.10.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Zaglebie Lubin 1 – 2
24.10.2016 18:00 Ruch Chorzow – Korona Kielce 4 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 18:00 Piast Gliwice – Nieciecza 2 – 1
28.10.2016 20:30 Korona Kielce – Legia Warszawa 2 – 4
29.10.2016 15:30 Gornik Leczna – Slask Wroclaw 0 – 3
29.10.2016 18:00 Pogon Szczecin – Ruch Chorzow 2 – 1
29.10.2016 20:30 Lech Poznan – Wisla Plock 2 – 0
30.10.2016 15:30 Cracovia – Jagiellonia Bialystok 1 – 3
30.10.2016 18:00 Arka Gdynia – Lechia Gdansk 1 – 1
31.10.2016 18:00 Zaglebie Lubin – Wisla Krakow 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Wisla Plock – Arka Gdynia 0 – 0
04.11.2016 20:30 Ruch Chorzow – Lech Poznan 0 – 5
05.11.2016 15:30 Nieciecza – Korona Kielce 1 – 3
05.11.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Piast Gliwice 2 – 0
05.11.2016 20:30 Lechia Gdansk – Pogon Szczecin 1 – 1
06.11.2016 15:30 Wisla Krakow – Gornik Leczna 3 – 2
06.11.2016 15:30 Slask Wroclaw – Zaglebie Lubin 2 – 1
06.11.2016 18:00 Legia Warszawa – Cracovia 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 18:00 Piast Gliwice – Cracovia 2 – 2
18.11.2016 20:30 Jagiellonia Bialystok – Legia Warszawa 1 – 4
19.11.2016 15:30 Gornik Leczna – Ruch Chorzow 0 – 4
19.11.2016 18:00 Pogon Szczecin – Wisla Krakow 6 – 2
19.11.2016 20:30 Lechia Gdansk – Wisla Plock 2 – 1
20.11.2016 15:30 Arka Gdynia – Nieciecza 1 – 3
20.11.2016 18:00 Lech Poznan – Slask Wroclaw 3 – 0
21.11.2016 18:00 Korona Kielce – Zaglebie Lubin 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:00 Cracovia – Nieciecza 1 – 3
25.11.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Lech Poznan 0 – 3
26.11.2016 15:30 Korona Kielce – Pogon Szczecin 4 – 1
26.11.2016 18:00 Ruch Chorzow – Jagiellonia Bialystok 1 – 2
26.11.2016 20:30 Wisla Krakow – Arka Gdynia 5 – 1
27.11.2016 15:30 Wisla Plock – Piast Gliwice 0 – 0
27.11.2016 18:00 Slask Wroclaw – Legia Warszawa 0 – 4
28.11.2016 18:00 Lechia Gdansk – Gornik Leczna 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 18:00 Nieciecza – Zaglebie Lubin 0 – 1
02.12.2016 20:30 Legia Warszawa – Wisla Plock 2 – 2
03.12.2016 15:30 Piast Gliwice – Korona Kielce 1 – 0
03.12.2016 18:00 Slask Wroclaw – Pogon Szczecin 1 – 1
03.12.2016 20:30 Wisla Krakow – Lechia Gdansk 3 – 0
04.12.2016 15:30 Cracovia – Gornik Leczna 1 – 1
04.12.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Lech Poznan 2 – 1
05.12.2016 18:00 Ruch Chorzow – Arka Gdynia 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 Pogon Szczecin – Zaglebie Lubin 1 – 1
09.12.2016 20:30 Lechia Gdansk – Slask Wroclaw 3 – 0
10.12.2016 15:30 Gornik Leczna – Nieciecza 3 – 0
10.12.2016 18:00 Wisla Plock – Ruch Chorzow 4 – 3
10.12.2016 20:30 Wisla Krakow – Cracovia 1 – 1
11.12.2016 15:30 Lech Poznan – Korona Kielce 1 – 0
11.12.2016 18:00 Piast Gliwice – Legia Warszawa 1 – 5
12.12.2016 18:00 Arka Gdynia – Jagiellonia Bialystok 2 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:05 Nieciecza – Pogon Szczecin 2 – 0
16.12.2016 20:30 Ruch Chorzow – Wisla Krakow 1 – 0
17.12.2016 15:30 Korona Kielce – Lechia Gdansk 2 – 0
17.12.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Wisla Plock 1 – 2
17.12.2016 20:30 Cracovia – Lech Poznan 1 – 1
18.12.2016 15:30 Slask Wroclaw – Arka Gdynia 0 – 2
18.12.2016 18:00 Legia Warszawa – Gornik Leczna 5 – 0
19.12.2016 18:00 Zaglebie Lubin – Piast Gliwice 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 18:00 Ruch Chorzow – Cracovia 0 – 1
10.02.2017 20:30 Lech Poznan – Nieciecza 3 – 0
11.02.2017 18:00 Wisla Krakow – Korona Kielce 2 – 0
11.02.2017 20:30 Arka Gdynia – Legia Warszawa 0 – 1
12.02.2017 15:30 Wisla Plock – Slask Wroclaw 1 – 1
12.02.2017 18:00 Lechia Gdansk – Jagiellonia Bialystok 3 – 0
13.02.2017 18:00 Pogon Szczecin – Piast Gliwice 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 18:00 Jagiellonia Bialystok – Gornik Leczna 5 – 0
17.02.2017 20:30 Nieciecza – Lechia Gdansk 1 – 1
18.02.2017 15:30 Korona Kielce – Wisla Plock 4 – 2
18.02.2017 18:00 Slask Wroclaw – Wisla Krakow 1 – 0
18.02.2017 20:30 Piast Gliwice – Lech Poznan 0 – 3
19.02.2017 15:30 Cracovia – Pogon Szczecin 1 – 1
19.02.2017 18:00 Legia Warszawa – Ruch Chorzow 1 – 3
20.02.2017 18:00 Zaglebie Lubin – Arka Gdynia 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:00 Arka Gdynia – Korona Kielce 4 – 1
24.02.2017 20:30 Pogon Szczecin – Lech Poznan 0 – 3
25.02.2017 15:30 Wisla Plock – Zaglebie Lubin 2 – 1
25.02.2017 18:00 Lechia Gdansk – Cracovia 4 – 2
25.02.2017 20:30 Wisla Krakow – Jagiellonia Bialystok 3 – 1
26.02.2017 15:30 Gornik Leczna – Piast Gliwice 1 – 0
26.02.2017 18:00 Legia Warszawa – Nieciecza 1 – 1
27.02.2017 18:00 Ruch Chorzow – Slask Wroclaw 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 18:00 Korona Kielce – Gornik Leczna 2 – 1
03.03.2017 20:30 Zaglebie Lubin – Legia Warszawa 1 – 3
04.03.2017 15:30 Cracovia – Arka Gdynia 1 – 1
04.03.2017 18:00 Nieciecza – Ruch Chorzow 0 – 0
04.03.2017 20:30 Piast Gliwice – Wisla Krakow 1 – 2
05.03.2017 15:30 Jagiellonia Bialystok – Slask Wroclaw 4 – 1
05.03.2017 18:00 Lech Poznan – Lechia Gdansk 1 – 0
06.03.2017 18:00 Pogon Szczecin – Wisla Plock 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 18:00 Gornik Leczna – Zaglebie Lubin 0 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 18:10 Slask Wroclaw – Piast Gliwice 3 – 4
10.03.2017 20:30 Arka Gdynia – Lech Poznan 1 – 4
11.03.2017 15:30 Wisla Plock – Nieciecza 1 – 0
11.03.2017 18:00 Ruch Chorzow – Lechia Gdansk 2 – 1
11.03.2017 20:30 Jagiellonia Bialystok – Korona Kielce 4 – 1
12.03.2017 15:30 Gornik Leczna – Pogon Szczecin 2 – 2
12.03.2017 18:05 Legia Warszawa – Wisla Krakow 1 – 0
13.03.2017 18:00 Cracovia – Zaglebie Lubin 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 18:00 Nieciecza – Slask Wroclaw 1 – 2
17.03.2017 20:30 Wisla Krakow – Wisla Plock 3 – 2
18.03.2017 15:30 Piast Gliwice – Arka Gdynia 3 – 2
18.03.2017 18:00 Zaglebie Lubin – Ruch Chorzow 0 – 1
18.03.2017 20:30 Pogon Szczecin – Jagiellonia Bialystok 0 – 0
19.03.2017 15:30 Korona Kielce – Cracovia 3 – 0
19.03.2017 15:30 Lech Poznan – Gornik Leczna 0 – 0
19.03.2017 18:00 Lechia Gdansk – Legia Warszawa 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:00 Slask Wroclaw – Korona Kielce 3 – 0
31.03.2017 20:30 Wisla Krakow – Lech Poznan 0 – 0
01.04.2017 15:30 Arka Gdynia – Gornik Leczna 2 – 4
01.04.2017 18:00 Wisla Plock – Cracovia 4 – 1
01.04.2017 20:30 Legia Warszawa – Pogon Szczecin 2 – 0
02.04.2017 15:30 Jagiellonia Bialystok – Nieciecza 1 – 0
02.04.2017 18:00 Lechia Gdansk – Zaglebie Lubin 1 – 0
03.04.2017 18:00 Ruch Chorzow – Piast Gliwice 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 Cracovia – Slask Wroclaw 1 – 0
07.04.2017 20:30 Zaglebie Lubin – Jagiellonia Bialystok 3 – 4
08.04.2017 15:30 Gornik Leczna – Wisla Plock 2 – 3
08.04.2017 18:00 Pogon Szczecin – Arka Gdynia 5 – 1
08.04.2017 20:30 Nieciecza – Wisla Krakow 2 – 3
09.04.2017 15:30 Piast Gliwice – Lechia Gdansk 1 – 1
09.04.2017 18:00 Lech Poznan – Legia Warszawa 1 – 2
10.04.2017 18:00 Korona Kielce – Ruch Chorzow 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 15:30 Slask Wroclaw – Gornik Leczna 2 – 2
15.04.2017 15:30 Ruch Chorzow – Pogon Szczecin 1 – 2
15.04.2017 18:00 Jagiellonia Bialystok – Cracovia 0 – 0
15.04.2017 20:30 Wisla Plock – Lech Poznan 0 – 3
17.04.2017 15:30 Legia Warszawa – Korona Kielce 0 – 0
17.04.2017 15:30 Nieciecza – Piast Gliwice 1 – 0
17.04.2017 18:00 Lechia Gdansk – Arka Gdynia 2 – 1
17.04.2017 18:00 Wisla Krakow – Zaglebie Lubin 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 18:00 Cracovia – Legia Warszawa 1 – 2
22.04.2017 18:00 Arka Gdynia – Wisla Plock 1 – 1
22.04.2017 18:00 Piast Gliwice – Jagiellonia Bialystok 0 – 1
22.04.2017 18:00 Korona Kielce – Nieciecza 0 – 1
22.04.2017 18:00 Gornik Leczna – Wisla Krakow 3 – 1
22.04.2017 18:00 Lech Poznan – Ruch Chorzow 3 – 0
22.04.2017 18:00 Zaglebie Lubin – Slask Wroclaw 1 – 1
22.04.2017 18:00 Pogon Szczecin – Lechia Gdansk 3 – 1
Advertisement

Seneste kampe

Zaglebie Lubin
Slask Wroclaw
1 – 1
22. april 18:00
Færdig
Pogon Szczecin
Lechia Gdansk
3 – 1
22. april 18:00
Færdig
Lech Poznan
Ruch Chorzow
3 – 0
22. april 18:00
Færdig
Gornik Leczna
Wisla Krakow
3 – 1
22. april 18:00
Færdig
Korona Kielce
Nieciecza
0 – 1
22. april 18:00
Færdig
Piast Gliwice
Jagiellonia Bialystok
0 – 1
22. april 18:00
Færdig
Arka Gdynia
Wisla Plock
1 – 1
22. april 18:00
Færdig
Cracovia
Legia Warszawa
1 – 2
22. april 18:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Polen