LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 19:01
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Portimonense 42 25 8 9 70 - 39 83
2. Aves 42 23 12 7 63 - 38 81
3. C.F. União 42 17 13 12 52 - 43 64
4. Benfica B 42 18 9 15 56 - 58 63
5. Penafiel 42 18 9 15 56 - 55 63
6. Academica 42 17 11 14 42 - 35 62
7. Braga B 42 16 14 12 64 - 50 62
8. Sporting Covilhã 42 15 17 10 51 - 41 62
9. Varzim 42 17 10 15 45 - 48 61
10. Santa Clara 42 16 12 14 44 - 42 60
11. Vitoria de Guimaraes B 42 18 6 18 54 - 50 60
12. FC Porto B 42 16 12 14 52 - 49 60
13. Gil Vicente 42 13 17 12 47 - 49 56
14. Sporting CP B 42 15 10 17 64 - 62 55
15. Famalicao 42 14 11 17 47 - 50 53
16. Cova da Piedade 42 14 11 17 45 - 60 53
17. Viseu 42 13 13 16 49 - 54 52
18. Leixoes 42 10 16 16 44 - 48 46
19. Vizela 42 9 19 14 39 - 49 46
20. AD Fafe 42 11 12 19 52 - 65 45
21. Freamunde 42 9 13 20 39 - 52 40
22. Olhanense 42 7 7 28 45 - 83 28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,05 1120 2,42 214 (46,3 %) 131 (28,4 %) 117 (25,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:01
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Portimonense 21 16 3 2 41 - 15 51
2. Aves 21 15 4 2 35 - 16 49
3. C.F. União 21 11 7 3 30 - 17 40
4. Benfica B 21 12 4 5 34 - 28 40
5. Penafiel 21 14 3 4 30 - 18 45
6. Academica 21 12 5 4 26 - 14 41
7. Braga B 21 10 7 4 39 - 24 37
8. Sporting Covilhã 21 9 8 4 28 - 21 35
9. Varzim 21 8 7 6 20 - 22 31
10. Santa Clara 21 11 6 4 29 - 17 39
11. Vitoria de Guimaraes B 21 15 2 4 37 - 20 47
12. FC Porto B 21 9 9 3 28 - 17 36
13. Gil Vicente 21 10 8 3 25 - 18 38
14. Sporting CP B 21 9 4 8 42 - 30 31
15. Famalicao 21 10 6 5 30 - 21 36
16. Cova da Piedade 21 9 7 5 24 - 20 34
17. Viseu 21 7 6 8 23 - 24 27
18. Leixoes 21 7 8 6 26 - 20 29
19. Vizela 21 5 11 5 25 - 24 26
20. AD Fafe 21 4 6 11 27 - 36 18
21. Freamunde 21 6 6 9 19 - 21 24
22. Olhanense 21 5 4 12 25 - 34 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,05 1120 2,42 214 (46,3 %) 131 (28,4 %) 117 (25,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:01
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Portimonense 21 9 5 7 29 - 24 32
2. Aves 21 8 8 5 28 - 22 32
3. C.F. União 21 6 6 9 22 - 26 24
4. Benfica B 21 6 5 10 22 - 30 23
5. Penafiel 21 4 6 11 26 - 37 18
6. Academica 21 5 6 10 16 - 21 21
7. Braga B 21 6 7 8 25 - 26 25
8. Sporting Covilhã 21 6 9 6 23 - 20 27
9. Varzim 21 9 3 9 25 - 26 30
10. Santa Clara 21 5 6 10 15 - 25 21
11. Vitoria de Guimaraes B 21 3 4 14 17 - 30 13
12. FC Porto B 21 7 3 11 24 - 32 24
13. Gil Vicente 21 3 9 9 22 - 31 18
14. Sporting CP B 21 6 6 9 22 - 32 24
15. Famalicao 21 4 5 12 17 - 29 17
16. Cova da Piedade 21 5 4 12 21 - 40 19
17. Viseu 21 6 7 8 26 - 30 25
18. Leixoes 21 3 8 10 18 - 28 17
19. Vizela 21 4 8 9 14 - 25 20
20. AD Fafe 21 7 6 8 25 - 29 27
21. Freamunde 21 3 7 11 20 - 31 16
22. Olhanense 21 2 3 16 20 - 49 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,05 1120 2,42 214 (46,3 %) 131 (28,4 %) 117 (25,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:01
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Portimonense 16 8 1,67 0,93
2. Aves 17 5 1,50 0,90
3. C.F. União 13 11 1,24 1,02
4. Benfica B 8 9 1,33 1,38
5. Penafiel 11 9 1,33 1,31
6. Academica 18 15 1,00 0,83
7. Braga B 7 9 1,52 1,19
8. Sporting Covilhã 13 8 1,21 0,98
9. Varzim 11 13 1,07 1,14
10. Santa Clara 15 13 1,05 1,00
11. Vitoria de Guimaraes B 13 13 1,29 1,19
12. FC Porto B 12 11 1,24 1,17
13. Gil Vicente 11 13 1,12 1,17
14. Sporting CP B 7 7 1,52 1,48
15. Famalicao 13 15 1,12 1,19
16. Cova da Piedade 10 9 1,07 1,43
17. Viseu 7 9 1,17 1,29
18. Leixoes 12 15 1,05 1,14
19. Vizela 10 15 0,93 1,17
20. AD Fafe 6 11 1,24 1,55
21. Freamunde 12 15 0,93 1,24
22. Olhanense 3 12 1,07 1,98
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,05 1120 2,42 214 (46,3 %) 131 (28,4 %) 117 (25,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 19:01
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 19:01
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
Opdateret:
21/5-2017 19:01
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

339900

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 12:15 Olhanense – Academica 1 – 2
06.08.2016 17:00 Sporting CP B – Portimonense 1 – 2
06.08.2016 17:00 Viseu – Vizela 0 – 1
06.08.2016 18:00 Leixoes – Famalicao 0 – 0
06.08.2016 18:00 Penafiel – Sporting Covilhã 1 – 0
06.08.2016 18:00 Santa Clara – Vitoria de Guimaraes B 2 – 1
06.08.2016 18:00 Freamunde – C.F. União 0 – 1
06.08.2016 18:00 Braga B – AD Fafe 1 – 1
06.08.2016 19:00 Gil Vicente – Varzim 1 – 0
06.08.2016 19:00 Benfica B – Cova da Piedade 1 – 1
07.08.2016 12:15 Aves – FC Porto B 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:00 Vitoria de Guimaraes B – Aves 1 – 1
13.08.2016 12:15 Varzim – Benfica B 2 – 0
13.08.2016 17:00 Vizela – Gil Vicente 2 – 2
13.08.2016 17:00 C.F. União – Braga B 1 – 1
13.08.2016 18:00 Famalicao – Olhanense 4 – 2
14.08.2016 12:15 Sporting Covilhã – Sporting CP B 1 – 2
14.08.2016 17:00 Academica – Santa Clara 0 – 1
14.08.2016 18:00 FC Porto B – Viseu 1 – 0
14.08.2016 18:00 Portimonense – Penafiel 3 – 2
14.08.2016 18:00 Cova da Piedade – Leixoes 1 – 0
14.08.2016 18:00 AD Fafe – Freamunde 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 19:00 Benfica B – Gil Vicente 1 – 1
20.08.2016 17:00 Olhanense – Sporting Covilhã 0 – 0
20.08.2016 17:00 Sporting CP B – AD Fafe 2 – 4
20.08.2016 17:00 Portimonense – C.F. União 2 – 0
20.08.2016 18:00 Viseu – Varzim 2 – 2
20.08.2016 18:00 Aves – Vizela 2 – 2
20.08.2016 18:00 Leixoes – FC Porto B 1 – 2
20.08.2016 18:00 Freamunde – Vitoria de Guimaraes B 0 – 1
20.08.2016 18:00 Braga B – Cova da Piedade 0 – 1
20.08.2016 18:00 Santa Clara – Famalicao 2 – 1
21.08.2016 12:15 Penafiel – Academica 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.08.2016 16:30 C.F. União – Penafiel 0 – 0
24.08.2016 17:00 Academica – Portimonense 0 – 0
24.08.2016 18:00 Vizela – Benfica B 1 – 2
24.08.2016 18:00 Gil Vicente – Viseu 0 – 0
24.08.2016 18:00 FC Porto B – Olhanense 2 – 1
24.08.2016 18:30 Sporting Covilhã – Braga B 1 – 3
24.08.2016 19:00 Famalicao – Sporting CP B 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2016 12:15 Aves – Benfica B 1 – 2
28.08.2016 17:00 Academica – C.F. União 1 – 0
28.08.2016 17:00 Portimonense – Sporting Covilhã 2 – 1
28.08.2016 17:00 Olhanense – AD Fafe 2 – 3
28.08.2016 17:00 Viseu – Vitoria de Guimaraes B 2 – 1
28.08.2016 17:00 Freamunde – FC Porto B 3 – 1
28.08.2016 18:00 Penafiel – Cova da Piedade 2 – 1
28.08.2016 18:00 Leixoes – Varzim 3 – 0
28.08.2016 18:05 Braga B – Famalicao 3 – 0
28.08.2016 20:00 Santa Clara – Gil Vicente 1 – 0
29.08.2016 17:00 Sporting CP B – Vizela 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 18:00 Cova da Piedade – Freamunde 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 17:00 Academica – Vizela 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 17:00 AD Fafe – Santa Clara 0 – 2
04.09.2016 18:00 Vitoria de Guimaraes B – Leixoes 2 – 1
04.09.2016 18:00 Varzim – Aves 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 17:00 Famalicao – Freamunde 3 – 2
10.09.2016 17:00 C.F. União – Olhanense 3 – 2
10.09.2016 17:00 Vizela – Braga B 0 – 0
11.09.2016 17:00 Varzim – Sporting CP B 3 – 0
11.09.2016 17:00 Gil Vicente – Aves 0 – 0
11.09.2016 17:00 Cova da Piedade – Santa Clara 1 – 1
11.09.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Portimonense 1 – 5
11.09.2016 17:00 AD Fafe – Leixoes 0 – 0
11.09.2016 18:00 Benfica B – Viseu 2 – 1
11.09.2016 18:00 FC Porto B – Penafiel 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:30 Academica – Famalicao 3 – 0
17.09.2016 12:15 Freamunde – Benfica B 0 – 0
17.09.2016 17:00 Sporting CP B – Gil Vicente 2 – 2
17.09.2016 17:00 Penafiel – AD Fafe 1 – 1
17.09.2016 17:00 Leixoes – Vizela 0 – 0
17.09.2016 17:00 Sporting Covilhã – C.F. União 1 – 1
17.09.2016 17:00 Braga B – Varzim 1 – 1
17.09.2016 17:00 Aves – Viseu 3 – 2
17.09.2016 17:00 Portimonense – Cova da Piedade 1 – 1
17.09.2016 20:00 Santa Clara – FC Porto B 2 – 0
18.09.2016 12:15 Olhanense – Vitoria de Guimaraes B 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 17:00 Varzim – Olhanense 1 – 0
21.09.2016 17:00 AD Fafe – Portimonense 0 – 2
21.09.2016 17:00 Gil Vicente – Freamunde 0 – 0
21.09.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – C.F. União 0 – 2
21.09.2016 17:00 Cova da Piedade – Academica 1 – 1
21.09.2016 18:00 Viseu – Braga B 1 – 1
21.09.2016 18:00 FC Porto B – Sporting Covilhã 1 – 0
21.09.2016 19:00 Benfica B – Leixoes 1 – 0
21.09.2016 21:30 Famalicao – Penafiel 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 17:00 Sporting CP B – Cova da Piedade 5 – 1
28.09.2016 17:00 Olhanense – Benfica B 1 – 2
28.09.2016 17:00 Leixoes – Gil Vicente 0 – 0
28.09.2016 17:00 C.F. União – AD Fafe 0 – 0
28.09.2016 18:00 Penafiel – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
28.09.2016 18:00 Santa Clara – Varzim 2 – 1
28.09.2016 18:00 Braga B – Aves 2 – 2
28.09.2016 19:00 Portimonense – FC Porto B 3 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 12:15 Benfica B – Santa Clara 3 – 1
02.10.2016 12:15 Famalicao – Portimonense 2 – 3
02.10.2016 12:15 AD Fafe – Academica 1 – 2
02.10.2016 17:00 Viseu – Sporting CP B 0 – 1
02.10.2016 17:00 Varzim – Freamunde 0 – 0
02.10.2016 17:00 Cova da Piedade – Olhanense 3 – 2
02.10.2016 17:00 Aves – Leixoes 1 – 1
02.10.2016 17:00 Vizela – Penafiel 1 – 0
02.10.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting Covilhã 1 – 2
02.10.2016 17:00 Gil Vicente – Braga B 2 – 1
02.10.2016 18:00 FC Porto B – C.F. União 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2016 16:30 Sporting Covilhã – Academica 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 12:15 Gil Vicente – Olhanense 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 17:00 Freamunde – Viseu 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 12:15 C.F. União – Cova da Piedade 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 16:00 Aves – Sporting CP B 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 17:00 Sporting Covilhã – Famalicao 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 17:00 Vizela – Santa Clara 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.10.2016 20:30 Academica – Varzim 3 – 2
19.10.2016 17:00 Penafiel – Gil Vicente 1 – 0
19.10.2016 17:00 FC Porto B – Famalicao 1 – 1
19.10.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – AD Fafe 1 – 3
19.10.2016 17:00 Leixoes – Braga B 2 – 2
19.10.2016 17:00 Portimonense – Benfica B 3 – 0
19.10.2016 17:00 Olhanense – Aves 1 – 2
19.10.2016 17:00 Freamunde – Sporting CP B 2 – 3
19.10.2016 17:00 Sporting Covilhã – Vizela 1 – 1
19.10.2016 18:00 Santa Clara – Viseu 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 12:15 Varzim – Portimonense 2 – 2
23.10.2016 16:00 Vizela – FC Porto B 1 – 1
23.10.2016 17:00 Sporting CP B – Leixoes 2 – 1
23.10.2016 17:00 Cova da Piedade – Vitoria de Guimaraes B 2 – 0
23.10.2016 17:00 AD Fafe – Sporting Covilhã 1 – 1
23.10.2016 17:00 Viseu – Academica 0 – 0
23.10.2016 17:00 Famalicao – C.F. União 2 – 0
23.10.2016 17:00 Benfica B – Penafiel 2 – 0
23.10.2016 17:00 Aves – Freamunde 2 – 1
23.10.2016 17:05 Braga B – Santa Clara 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 20:00 FC Porto B – AD Fafe 4 – 0
29.10.2016 12:15 Olhanense – Sporting CP B 2 – 2
29.10.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Famalicao 1 – 0
29.10.2016 17:00 Freamunde – Braga B 0 – 0
30.10.2016 12:15 C.F. União – Benfica B 1 – 0
30.10.2016 16:00 Leixoes – Viseu 0 – 1
30.10.2016 16:00 Sporting Covilhã – Cova da Piedade 1 – 0
30.10.2016 16:00 Academica – Gil Vicente 0 – 0
30.10.2016 17:00 Penafiel – Varzim 2 – 1
30.10.2016 17:00 Portimonense – Vizela 2 – 1
30.10.2016 17:00 Santa Clara – Aves 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 12:15 Aves – Academica 2 – 0
05.11.2016 16:00 Sporting CP B – Santa Clara 3 – 1
05.11.2016 16:00 Braga B – Penafiel 2 – 1
05.11.2016 17:00 Benfica B – Sporting Covilhã 2 – 2
06.11.2016 12:15 Gil Vicente – Portimonense 0 – 1
06.11.2016 12:15 Cova da Piedade – FC Porto B 1 – 0
06.11.2016 16:00 Varzim – C.F. União 2 – 1
06.11.2016 16:00 Vizela – Vitoria de Guimaraes B 1 – 1
06.11.2016 16:00 Viseu – Olhanense 0 – 1
06.11.2016 16:00 Freamunde – Leixoes 0 – 1
06.11.2016 16:05 Famalicao – AD Fafe 3 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 C.F. União – Viseu 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 20:00 Santa Clara – Freamunde 0 – 0
13.11.2016 16:00 Academica – Leixoes 1 – 0
13.11.2016 16:00 AD Fafe – Cova da Piedade 1 – 3
13.11.2016 17:00 Olhanense – Vizela 1 – 0
20.11.2016 16:00 Portimonense – Braga B 1 – 0
23.11.2016 15:45 FC Porto B – Varzim 1 – 1
23.11.2016 16:00 Sporting Covilhã – Aves 0 – 2
23.11.2016 16:00 Famalicao – Benfica B 0 – 0
23.11.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Gil Vicente 2 – 0
23.11.2016 16:00 C.F. União – Sporting CP B 0 – 1
23.11.2016 17:00 Penafiel – Viseu 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 12:20 Aves – Portimonense 1 – 0
27.11.2016 16:00 Vizela – C.F. União 1 – 1
27.11.2016 16:00 Sporting CP B – Penafiel 1 – 2
27.11.2016 16:00 Varzim – Vitoria de Guimaraes B 1 – 1
27.11.2016 16:00 Cova da Piedade – Famalicao 1 – 2
27.11.2016 16:00 Viseu – Sporting Covilhã 0 – 1
27.11.2016 16:00 Freamunde – Academica 0 – 0
27.11.2016 16:00 Leixoes – Santa Clara 1 – 1
27.11.2016 16:00 Gil Vicente – FC Porto B 1 – 0
27.11.2016 16:00 Braga B – Olhanense 2 – 2
28.11.2016 19:00 Benfica B – AD Fafe 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 12:15 Portimonense – Viseu 3 – 0
04.12.2016 12:15 Famalicao – Aves 0 – 0
04.12.2016 16:00 Cova da Piedade – Gil Vicente 1 – 0
04.12.2016 16:00 Penafiel – Freamunde 0 – 2
04.12.2016 16:00 Academica – Braga B 1 – 0
04.12.2016 16:00 Sporting Covilhã – Varzim 2 – 0
04.12.2016 17:00 Olhanense – Leixoes 3 – 1
04.12.2016 17:00 C.F. União – Santa Clara 1 – 0
04.12.2016 18:00 FC Porto B – Benfica B 1 – 1
05.12.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting CP B 2 – 0
05.12.2016 21:30 AD Fafe – Vizela 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Gil Vicente – Sporting Covilhã 0 – 0
10.12.2016 16:00 Sporting CP B – FC Porto B 1 – 2
10.12.2016 16:00 Aves – C.F. União 3 – 1
10.12.2016 16:00 Braga B – Vitoria de Guimaraes B 2 – 0
10.12.2016 16:00 Freamunde – Olhanense 1 – 1
10.12.2016 16:00 Viseu – AD Fafe 1 – 0
10.12.2016 17:00 Varzim – Cova da Piedade 2 – 1
10.12.2016 17:00 Academica – Benfica B 2 – 1
10.12.2016 20:00 Santa Clara – Penafiel 2 – 1
11.12.2016 12:15 Leixoes – Portimonense 0 – 0
11.12.2016 16:00 Vizela – Famalicao 3 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 19:00 Benfica B – Sporting CP B 0 – 0
17.12.2016 12:15 Portimonense – Freamunde 3 – 0
17.12.2016 16:00 Cova da Piedade – Vizela 0 – 0
17.12.2016 17:00 Famalicao – Varzim 0 – 2
17.12.2016 21:00 FC Porto B – Braga B 1 – 3
18.12.2016 12:15 Olhanense – Santa Clara 1 – 2
18.12.2016 15:15 Sporting Covilhã – Leixoes 1 – 0
18.12.2016 16:00 Penafiel – Aves 1 – 3
18.12.2016 16:00 AD Fafe – Gil Vicente 2 – 1
19.12.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Academica 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2016 16:00 Viseu – Famalicao 1 – 1
21.12.2016 16:00 Varzim – AD Fafe 2 – 1
21.12.2016 16:00 Braga B – Benfica B 2 – 1
21.12.2016 16:00 Leixoes – Penafiel 2 – 1
21.12.2016 16:00 Gil Vicente – C.F. União 2 – 1
21.12.2016 16:00 Aves – Cova da Piedade 1 – 0
21.12.2016 18:00 Santa Clara – Sporting Covilhã 1 – 1
21.12.2016 21:15 Olhanense – Portimonense 0 – 1
22.12.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – FC Porto B 3 – 0
23.12.2016 16:00 Freamunde – Vizela 1 – 0
30.12.2016 16:00 Academica – Sporting CP B 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Sporting CP B – Braga B 1 – 2
07.01.2017 16:00 Penafiel – Olhanense 4 – 0
07.01.2017 16:00 Sporting Covilhã – Freamunde 1 – 1
07.01.2017 21:15 Vizela – Varzim 1 – 2
08.01.2017 12:15 Portimonense – Santa Clara 1 – 0
08.01.2017 16:00 Cova da Piedade – Viseu 1 – 2
08.01.2017 16:00 FC Porto B – Academica 2 – 1
08.01.2017 16:00 AD Fafe – Aves 1 – 2
08.01.2017 16:00 C.F. União – Leixoes 2 – 0
08.01.2017 17:00 Famalicao – Gil Vicente 1 – 0
08.01.2017 17:00 Benfica B – Vitoria de Guimaraes B 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.01.2017 21:30 Academica – Olhanense 2 – 0
14.01.2017 12:15 Cova da Piedade – Benfica B 1 – 2
14.01.2017 12:15 Sporting Covilhã – Penafiel 2 – 3
14.01.2017 16:00 Famalicao – Leixoes 0 – 2
14.01.2017 16:00 Vizela – Viseu 1 – 1
14.01.2017 16:00 C.F. União – Freamunde 2 – 1
14.01.2017 16:00 FC Porto B – Aves 0 – 0
15.01.2017 12:15 Portimonense – Sporting CP B 4 – 0
15.01.2017 16:00 Varzim – Gil Vicente 1 – 1
15.01.2017 16:00 AD Fafe – Braga B 4 – 1
15.01.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Santa Clara 5 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 12:15 Penafiel – Portimonense 2 – 2
21.01.2017 16:00 Braga B – C.F. União 3 – 1
22.01.2017 12:15 Viseu – FC Porto B 2 – 1
22.01.2017 16:00 Freamunde – AD Fafe 1 – 0
22.01.2017 16:00 Leixoes – Cova da Piedade 4 – 0
22.01.2017 16:00 Gil Vicente – Vizela 1 – 0
22.01.2017 16:00 Aves – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
22.01.2017 16:00 Olhanense – Famalicao 0 – 1
22.01.2017 17:00 Santa Clara – Academica 1 – 1
23.01.2017 17:00 Sporting CP B – Sporting Covilhã 1 – 1
23.01.2017 19:00 Benfica B – Varzim 1 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 AD Fafe – Sporting CP B 2 – 0
28.01.2017 16:00 Sporting Covilhã – Olhanense 3 – 0
28.01.2017 16:00 Academica – Penafiel 3 – 2
28.01.2017 16:00 C.F. União – Portimonense 3 – 1
28.01.2017 16:00 FC Porto B – Leixoes 1 – 2
28.01.2017 16:00 Cova da Piedade – Braga B 1 – 1
28.01.2017 16:00 Gil Vicente – Benfica B 1 – 1
28.01.2017 16:00 Vizela – Aves 3 – 1
28.01.2017 16:00 Famalicao – Santa Clara 0 – 1
28.01.2017 17:00 Varzim – Viseu 1 – 1
30.01.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Freamunde 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 19:00 Benfica B – Vizela 2 – 1
04.02.2017 12:15 Portimonense – Academica 0 – 0
04.02.2017 16:30 Braga B – Sporting Covilhã 0 – 1
04.02.2017 20:00 Santa Clara – AD Fafe 1 – 3
05.02.2017 12:15 Olhanense – FC Porto B 2 – 2
05.02.2017 16:00 Penafiel – C.F. União 3 – 1
05.02.2017 16:00 Freamunde – Cova da Piedade 3 – 1
05.02.2017 16:00 Aves – Varzim 1 – 2
05.02.2017 16:00 Leixoes – Vitoria de Guimaraes B 2 – 1
05.02.2017 16:00 Viseu – Gil Vicente 1 – 2
05.02.2017 16:00 Sporting CP B – Famalicao 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.02.2017 21:15 Vizela – Sporting CP B 2 – 1
11.02.2017 16:00 FC Porto B – Freamunde 0 – 1
11.02.2017 16:00 Famalicao – Braga B 2 – 0
11.02.2017 16:00 AD Fafe – Olhanense 1 – 2
11.02.2017 16:00 C.F. União – Academica 2 – 1
11.02.2017 16:00 Cova da Piedade – Penafiel 1 – 1
11.02.2017 17:00 Varzim – Leixoes 1 – 0
11.02.2017 17:00 Benfica B – Aves 4 – 2
12.02.2017 12:15 Gil Vicente – Santa Clara 2 – 1
12.02.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Viseu 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.02.2017 16:00 Sporting CP B – Varzim 1 – 2
15.02.2017 16:00 Penafiel – FC Porto B 0 – 2
15.02.2017 16:00 Olhanense – C.F. União 1 – 1
15.02.2017 16:00 Aves – Gil Vicente 1 – 1
15.02.2017 16:00 Portimonense – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
15.02.2017 16:00 Freamunde – Famalicao 1 – 0
15.02.2017 16:00 Leixoes – AD Fafe 1 – 1
15.02.2017 16:00 Viseu – Benfica B 2 – 1
15.02.2017 16:05 Braga B – Vizela 5 – 0
15.02.2017 17:00 Santa Clara – Cova da Piedade 2 – 0
15.02.2017 20:00 Academica – Sporting Covilhã 2 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 12:15 Cova da Piedade – Portimonense 1 – 1
19.02.2017 16:00 Famalicao – Academica 2 – 1
19.02.2017 16:00 Gil Vicente – Sporting CP B 2 – 2
19.02.2017 16:00 FC Porto B – Santa Clara 0 – 0
19.02.2017 16:00 Vizela – Leixoes 1 – 1
19.02.2017 16:00 C.F. União – Sporting Covilhã 1 – 1
19.02.2017 16:00 Varzim – Braga B 0 – 1
19.02.2017 16:00 Viseu – Aves 1 – 0
19.02.2017 16:05 AD Fafe – Penafiel 3 – 3
19.02.2017 17:00 Benfica B – Freamunde 2 – 1
20.02.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Olhanense 3 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 16:00 Sporting Covilhã – Portimonense 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 12:15 Academica – Cova da Piedade 1 – 2
25.02.2017 16:00 Braga B – Viseu 2 – 2
26.02.2017 12:15 Leixoes – Benfica B 1 – 2
26.02.2017 13:15 Santa Clara – Vizela 0 – 0
26.02.2017 16:00 Olhanense – Varzim 0 – 1
26.02.2017 16:00 Freamunde – Gil Vicente 2 – 2
26.02.2017 16:00 Sporting Covilhã – FC Porto B 1 – 1
26.02.2017 16:00 C.F. União – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
26.02.2017 16:00 Penafiel – Famalicao 0 – 2
26.02.2017 16:00 Portimonense – AD Fafe 1 – 0
26.02.2017 16:00 Sporting CP B – Aves 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.03.2017 21:15 Aves – Braga B 1 – 1
03.03.2017 19:00 Benfica B – Olhanense 2 – 1
04.03.2017 12:15 Cova da Piedade – Sporting CP B 0 – 2
05.03.2017 16:00 Gil Vicente – Leixoes 2 – 2
05.03.2017 16:00 AD Fafe – C.F. União 1 – 2
05.03.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Penafiel 2 – 0
05.03.2017 16:00 Varzim – Santa Clara 0 – 0
05.03.2017 16:00 Viseu – Freamunde 1 – 2
05.03.2017 16:00 Vizela – Academica 0 – 1
05.03.2017 17:00 Famalicao – Sporting Covilhã 2 – 2
05.03.2017 18:00 FC Porto B – Portimonense 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 12:15 Braga B – Gil Vicente 2 – 1
11.03.2017 12:15 Portimonense – Famalicao 2 – 1
11.03.2017 16:00 Penafiel – Vizela 3 – 0
11.03.2017 16:00 C.F. União – FC Porto B 1 – 0
11.03.2017 16:00 Academica – AD Fafe 0 – 0
11.03.2017 16:00 Sporting CP B – Viseu 3 – 1
11.03.2017 16:00 Sporting Covilhã – Vitoria de Guimaraes B 2 – 2
11.03.2017 16:00 Freamunde – Varzim 1 – 3
11.03.2017 16:00 Olhanense – Cova da Piedade 2 – 1
11.03.2017 18:00 Santa Clara – Benfica B 2 – 1
12.03.2017 12:15 Leixoes – Aves 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 16:00 Cova da Piedade – C.F. União 1 – 1
15.03.2017 16:00 Gil Vicente – Penafiel 3 – 1
15.03.2017 16:00 Famalicao – FC Porto B 1 – 3
15.03.2017 16:00 AD Fafe – Vitoria de Guimaraes B 2 – 4
15.03.2017 16:00 Aves – Olhanense 1 – 0
15.03.2017 16:00 Sporting CP B – Freamunde 2 – 0
15.03.2017 16:00 Vizela – Sporting Covilhã 1 – 1
15.03.2017 16:05 Braga B – Leixoes 1 – 1
15.03.2017 18:00 Benfica B – Portimonense 2 – 3

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 12:15 Penafiel – Benfica B 2 – 1
19.03.2017 12:15 FC Porto B – Vizela 0 – 0
19.03.2017 13:20 Santa Clara – Braga B 2 – 0
19.03.2017 16:00 Leixoes – Sporting CP B 1 – 2
19.03.2017 16:00 Portimonense – Varzim 0 – 1
19.03.2017 16:00 Sporting Covilhã – AD Fafe 1 – 1
19.03.2017 16:00 Olhanense – Gil Vicente 1 – 3
19.03.2017 16:00 Freamunde – Aves 0 – 1
19.03.2017 17:00 Academica – Viseu 1 – 2
19.03.2017 17:00 C.F. União – Famalicao 2 – 1
20.03.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Cova da Piedade 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 16:00 Varzim – Academica 0 – 2
26.03.2017 17:00 Viseu – Santa Clara 2 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 17:00 C.F. União – Vizela 1 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:15 Aves – Santa Clara 1 – 0
01.04.2017 17:00 Braga B – Freamunde 4 – 2
02.04.2017 12:15 Gil Vicente – Academica 1 – 0
02.04.2017 17:00 Sporting CP B – Olhanense 5 – 1
02.04.2017 17:00 Famalicao – Vitoria de Guimaraes B 0 – 0
02.04.2017 17:00 Cova da Piedade – Sporting Covilhã 1 – 0
02.04.2017 17:00 Benfica B – C.F. União 0 – 4
02.04.2017 17:00 Viseu – Leixoes 2 – 2
02.04.2017 17:00 Vizela – Portimonense 2 – 1
02.04.2017 17:00 Varzim – Penafiel 1 – 1
03.04.2017 21:00 AD Fafe – FC Porto B 1 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 21:15 Academica – Aves 0 – 0
08.04.2017 12:15 Sporting Covilhã – Benfica B 2 – 0
09.04.2017 12:15 Portimonense – Gil Vicente 1 – 2
09.04.2017 16:00 FC Porto B – Cova da Piedade 4 – 0
09.04.2017 17:00 Olhanense – Viseu 1 – 2
09.04.2017 17:00 C.F. União – Varzim 0 – 1
09.04.2017 17:00 AD Fafe – Famalicao 1 – 1
09.04.2017 17:00 Leixoes – Freamunde 1 – 0
09.04.2017 17:00 Penafiel – Braga B 1 – 0
09.04.2017 18:00 Santa Clara – Sporting CP B 1 – 1
10.04.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Vizela 2 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 17:00 Leixoes – Academica 2 – 1
15.04.2017 12:15 Varzim – FC Porto B 0 – 1
15.04.2017 17:00 Sporting CP B – C.F. União 2 – 0
15.04.2017 17:00 Gil Vicente – Vitoria de Guimaraes B 2 – 0
15.04.2017 17:00 Freamunde – Santa Clara 1 – 0
15.04.2017 17:00 Braga B – Portimonense 2 – 1
15.04.2017 17:00 Benfica B – Famalicao 2 – 0
15.04.2017 17:00 Aves – Sporting Covilhã 2 – 1
15.04.2017 17:00 Viseu – Penafiel 1 – 2
15.04.2017 17:00 Vizela – Olhanense 1 – 1
15.04.2017 17:00 Cova da Piedade – AD Fafe 3 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 16:00 FC Porto B – Gil Vicente 2 – 2
19.04.2017 17:00 Famalicao – Cova da Piedade 3 – 0
19.04.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Varzim 1 – 0
19.04.2017 17:00 Penafiel – Sporting CP B 2 – 1
19.04.2017 17:00 Sporting Covilhã – Viseu 2 – 1
19.04.2017 17:00 Olhanense – Braga B 1 – 3
19.04.2017 17:00 Portimonense – Aves 2 – 1
19.04.2017 19:00 AD Fafe – Benfica B 0 – 1
19.04.2017 21:00 Academica – Freamunde 2 – 2
19.04.2017 21:00 Santa Clara – Leixoes 3 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 12:15 Viseu – Portimonense 1 – 0
23.04.2017 17:00 Gil Vicente – Cova da Piedade 2 – 2
23.04.2017 17:00 Freamunde – Penafiel 1 – 2
23.04.2017 17:00 Benfica B – FC Porto B 2 – 1
23.04.2017 17:00 Aves – Famalicao 2 – 0
23.04.2017 17:00 Leixoes – Olhanense 3 – 0
23.04.2017 17:00 Sporting CP B – Vitoria de Guimaraes B 3 – 0
23.04.2017 17:00 Vizela – AD Fafe 0 – 1
23.04.2017 17:00 Varzim – Sporting Covilhã 0 – 4
23.04.2017 18:00 Santa Clara – C.F. União 0 – 0
24.04.2017 17:00 Braga B – Academica 1 – 0

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 12:15 Portimonense – Leixoes 3 – 3
29.04.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Braga B 2 – 1
30.04.2017 12:20 C.F. União – Aves 2 – 2
30.04.2017 16:00 FC Porto B – Sporting CP B 3 – 2
30.04.2017 17:00 Cova da Piedade – Varzim 1 – 0
30.04.2017 17:00 Penafiel – Santa Clara 1 – 0
30.04.2017 17:00 Famalicao – Vizela 2 – 0
30.04.2017 17:00 AD Fafe – Viseu 1 – 3
30.04.2017 17:00 Sporting Covilhã – Gil Vicente 2 – 1
30.04.2017 17:00 Benfica B – Academica 1 – 0
30.04.2017 17:00 Olhanense – Freamunde 2 – 1

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 17:00 Sporting CP B – Benfica B 2 – 2
06.05.2017 12:15 Academica – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
07.05.2017 15:00 Freamunde – Portimonense 1 – 2
07.05.2017 17:00 Leixoes – Sporting Covilhã 1 – 3
07.05.2017 17:00 Gil Vicente – AD Fafe 1 – 3
07.05.2017 17:00 Braga B – FC Porto B 2 – 3
07.05.2017 17:00 Viseu – C.F. União 1 – 2
07.05.2017 17:00 Vizela – Cova da Piedade 2 – 3
07.05.2017 17:00 Varzim – Famalicao 1 – 0
07.05.2017 17:05 Aves – Penafiel 2 – 1
07.05.2017 18:00 Santa Clara – Olhanense 3 – 0

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:45 FC Porto B – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
13.05.2017 12:15 Cova da Piedade – Aves 1 – 3
14.05.2017 12:15 Portimonense – Olhanense 3 – 2
14.05.2017 16:00 Sporting Covilhã – Santa Clara 1 – 1
14.05.2017 17:00 AD Fafe – Varzim 2 – 1
14.05.2017 17:00 Famalicao – Viseu 2 – 1
14.05.2017 17:00 Benfica B – Braga B 1 – 4
14.05.2017 17:00 Penafiel – Leixoes 0 – 0
14.05.2017 17:00 C.F. União – Gil Vicente 5 – 1
14.05.2017 17:00 Vizela – Freamunde 1 – 1
14.05.2017 17:00 Sporting CP B – Academica 1 – 2

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 17:00 Freamunde – Sporting Covilhã 0 – 1
21.05.2017 12:50 Leixoes – C.F. União 0 – 2
21.05.2017 12:50 Aves – AD Fafe 3 – 0
21.05.2017 12:50 Santa Clara – Portimonense 1 – 2
21.05.2017 17:00 Braga B – Sporting CP B 1 – 1
21.05.2017 17:00 Olhanense – Penafiel 3 – 1
21.05.2017 17:00 Academica – FC Porto B 2 – 1
21.05.2017 17:00 Viseu – Cova da Piedade 2 – 2
21.05.2017 17:00 Gil Vicente – Famalicao 0 – 2
21.05.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Benfica B 3 – 2
21.05.2017 17:00 Varzim – Vizela 0 – 3
Advertisement

Seneste kampe

Academica
FC Porto B
2 – 1
21. maj 17:00
Færdig
Varzim
Vizela
0 – 3
21. maj 17:00
Færdig
Vitoria de Guimaraes B
Benfica B
3 – 2
21. maj 17:00
Færdig
Gil Vicente
Famalicao
0 – 2
21. maj 17:00
Færdig
Viseu
Cova da Piedade
2 – 2
21. maj 17:00
Færdig
Braga B
Sporting CP B
1 – 1
21. maj 17:00
Færdig
Olhanense
Penafiel
3 – 1
21. maj 17:00
Færdig
Santa Clara
Portimonense
1 – 2
21. maj 12:50
Færdig
Aves
AD Fafe
3 – 0
21. maj 12:50
Færdig
Leixoes
C.F. União
0 – 2
21. maj 12:50
Færdig
Freamunde
Sporting Covilhã
0 – 1
20. maj 17:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Portugal