LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
8/7-2017 10:06
Portugal
Segunda Liga (20 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Academica 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Academico Viseu 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Arouca 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Benfica B 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Braga B 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Cova da Piedade 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FC Porto B 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Famalicao 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Gil Vicente 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Leixoes 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Nacional 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Oliveirense 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Penafiel 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Real SC 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Santa Clara 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Sporting CP B 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Sporting Covilhã 0 0 0 0 0 - 0 0
18. C.F. União 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Varzim 0 0 0 0 0 - 0 0
20. Vitoria de Guimaraes B 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
8/7-2017 10:06
Portugal
Segunda Liga (20 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Academica 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Academico Viseu 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Arouca 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Benfica B 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Braga B 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Cova da Piedade 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FC Porto B 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Famalicao 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Gil Vicente 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Leixoes 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Nacional 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Oliveirense 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Penafiel 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Real SC 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Santa Clara 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Sporting CP B 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Sporting Covilhã 0 0 0 0 0 - 0 0
18. C.F. União 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Varzim 0 0 0 0 0 - 0 0
20. Vitoria de Guimaraes B 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
8/7-2017 10:06
Portugal
Segunda Liga (20 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Academica 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Academico Viseu 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Arouca 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Benfica B 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Braga B 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Cova da Piedade 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FC Porto B 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Famalicao 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Gil Vicente 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Leixoes 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Nacional 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Oliveirense 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Penafiel 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Real SC 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Santa Clara 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Sporting CP B 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Sporting Covilhã 0 0 0 0 0 - 0 0
18. C.F. União 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Varzim 0 0 0 0 0 - 0 0
20. Vitoria de Guimaraes B 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
8/7-2017 10:06
Portugal
Segunda Liga (20 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Academica 0 0 - -
2. Academico Viseu 0 0 - -
3. Arouca 0 0 - -
4. Benfica B 0 0 - -
5. Braga B 0 0 - -
6. Cova da Piedade 0 0 - -
7. FC Porto B 0 0 - -
8. Famalicao 0 0 - -
9. Gil Vicente 0 0 - -
10. Leixoes 0 0 - -
11. Nacional 0 0 - -
12. Oliveirense 0 0 - -
13. Penafiel 0 0 - -
14. Real SC 0 0 - -
15. Santa Clara 0 0 - -
16. Sporting CP B 0 0 - -
17. Sporting Covilhã 0 0 - -
18. C.F. União 0 0 - -
19. Varzim 0 0 - -
20. Vitoria de Guimaraes B 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
8/7-2017 10:06
Portugal
Segunda Liga (20 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
8/7-2017 10:06
Portugal
Segunda Liga (20 runder)
Opdateret:
8/7-2017 10:06
Portugal
Segunda Liga (20 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

467732

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2017 17:00 Braga B – C.F. União
06.08.2017 17:00 Real SC – Leixoes
06.08.2017 17:00 Varzim – Vitoria de Guimaraes B
06.08.2017 17:00 FC Porto B – Gil Vicente
06.08.2017 17:00 Oliveirense – Benfica B
06.08.2017 17:00 Famalicao – Arouca
06.08.2017 17:00 Academico Viseu – Academica
06.08.2017 17:00 Cova da Piedade – Santa Clara
06.08.2017 17:00 Nacional – Penafiel
06.08.2017 17:00 Sporting Covilhã – Sporting CP B

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 17:00 C.F. União – Real SC
13.08.2017 17:00 Penafiel – Famalicao
13.08.2017 17:00 Sporting CP B – Academico Viseu
13.08.2017 17:00 Leixoes – Varzim
13.08.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Oliveirense
13.08.2017 17:00 Gil Vicente – Cova da Piedade
13.08.2017 17:00 Benfica B – Nacional
13.08.2017 17:00 Arouca – FC Porto B
13.08.2017 17:00 Academica – Braga B
13.08.2017 17:00 Santa Clara – Sporting Covilhã

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 17:00 Varzim – Gil Vicente
19.08.2017 17:00 Academico Viseu – Leixoes
19.08.2017 17:00 Oliveirense – Nacional
19.08.2017 17:00 FC Porto B – Penafiel
19.08.2017 17:00 Famalicao – Benfica B
19.08.2017 17:00 Cova da Piedade – Arouca
19.08.2017 17:00 C.F. União – Academica
19.08.2017 17:00 Real SC – Sporting CP B
19.08.2017 17:00 Sporting Covilhã – Vitoria de Guimaraes B
19.08.2017 17:00 Braga B – Santa Clara

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 17:00 Penafiel – Braga B
23.08.2017 17:00 Oliveirense – Sporting Covilhã
23.08.2017 17:00 Nacional – Famalicao
23.08.2017 17:00 Sporting CP B – Cova da Piedade
23.08.2017 17:00 Leixoes – FC Porto B
23.08.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Real SC
23.08.2017 17:00 Gil Vicente – C.F. União
23.08.2017 17:00 Benfica B – Varzim
23.08.2017 17:00 Arouca – Academico Viseu
23.08.2017 17:00 Santa Clara – Academica

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 17:00 Academico Viseu – Benfica B
27.08.2017 17:00 Cova da Piedade – Vitoria de Guimaraes B
27.08.2017 17:00 Varzim – Penafiel
27.08.2017 17:00 C.F. União – Sporting CP B
27.08.2017 17:00 Real SC – Arouca
27.08.2017 17:00 FC Porto B – Santa Clara
27.08.2017 17:00 Famalicao – Oliveirense
27.08.2017 17:00 Sporting Covilhã – Nacional
27.08.2017 17:00 Braga B – Leixoes
27.08.2017 17:00 Academica – Gil Vicente

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 17:00 Penafiel – Cova da Piedade
10.09.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Academica
10.09.2017 17:00 Leixoes – Sporting Covilhã
10.09.2017 17:00 Sporting CP B – Gil Vicente
10.09.2017 17:00 Oliveirense – FC Porto B
10.09.2017 17:00 Nacional – Academico Viseu
10.09.2017 17:00 Famalicao – Varzim
10.09.2017 17:00 Benfica B – Real SC
10.09.2017 17:00 Arouca – Braga B
10.09.2017 17:00 Santa Clara – C.F. União

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 17:00 Academico Viseu – Vitoria de Guimaraes B
17.09.2017 17:00 C.F. União – Leixoes
17.09.2017 17:00 FC Porto B – Nacional
17.09.2017 17:00 Real SC – Penafiel
17.09.2017 17:00 Cova da Piedade – Benfica B
17.09.2017 17:00 Varzim – Arouca
17.09.2017 17:00 Gil Vicente – Santa Clara
17.09.2017 17:00 Sporting Covilhã – Famalicao
17.09.2017 17:00 Braga B – Oliveirense
17.09.2017 17:00 Academica – Sporting CP B

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2017 17:00 Penafiel – Academica
27.09.2017 17:00 Famalicao – Braga B
27.09.2017 17:00 Leixoes – Gil Vicente
27.09.2017 17:00 FC Porto B – Cova da Piedade
27.09.2017 17:00 Oliveirense – Academico Viseu
27.09.2017 17:00 Nacional – Real SC
27.09.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – C.F. União
27.09.2017 17:00 Benfica B – Sporting Covilhã
27.09.2017 17:00 Arouca – Sporting CP B
27.09.2017 17:00 Santa Clara – Varzim

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 17:00 Varzim – Oliveirense
01.10.2017 17:00 C.F. União – Penafiel
01.10.2017 17:00 Academico Viseu – FC Porto B
01.10.2017 17:00 Sporting CP B – Santa Clara
01.10.2017 17:00 Cova da Piedade – Leixoes
01.10.2017 17:00 Real SC – Famalicao
01.10.2017 17:00 Sporting Covilhã – Arouca
01.10.2017 17:00 Gil Vicente – Vitoria de Guimaraes B
01.10.2017 17:00 Braga B – Nacional
01.10.2017 17:00 Academica – Benfica B

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 17:00 Oliveirense – Real SC
21.10.2017 17:00 Penafiel – Sporting CP B
21.10.2017 17:00 FC Porto B – Varzim
21.10.2017 17:00 Leixoes – Academica
21.10.2017 17:00 Nacional – Cova da Piedade
21.10.2017 17:00 Famalicao – Academico Viseu
21.10.2017 17:00 Braga B – Sporting Covilhã
21.10.2017 17:00 Benfica B – C.F. União
21.10.2017 17:00 Arouca – Gil Vicente
21.10.2017 17:00 Santa Clara – Vitoria de Guimaraes B

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Famalicao
29.10.2017 17:00 Sporting CP B – Leixoes
29.10.2017 17:00 Varzim – Nacional
29.10.2017 17:00 C.F. União – Oliveirense
29.10.2017 17:00 Real SC – Braga B
29.10.2017 17:00 Gil Vicente – Benfica B
29.10.2017 17:00 Cova da Piedade – Academico Viseu
29.10.2017 17:00 Sporting Covilhã – FC Porto B
29.10.2017 17:00 Academica – Arouca
29.10.2017 17:00 Santa Clara – Penafiel

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2017 17:00 Oliveirense – Academica
01.11.2017 17:00 Academico Viseu – Sporting Covilhã
01.11.2017 17:00 Penafiel – Gil Vicente
01.11.2017 17:00 Leixoes – Vitoria de Guimaraes B
01.11.2017 17:00 FC Porto B – Real SC
01.11.2017 17:00 Nacional – Sporting CP B
01.11.2017 17:00 Famalicao – Cova da Piedade
01.11.2017 17:00 Braga B – Varzim
01.11.2017 17:00 Benfica B – Santa Clara
01.11.2017 17:00 Arouca – C.F. União

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 17:00 Varzim – Sporting Covilhã
05.11.2017 17:00 Gil Vicente – Famalicao
05.11.2017 17:00 Sporting CP B – Oliveirense
05.11.2017 17:00 C.F. União – FC Porto B
05.11.2017 17:00 Cova da Piedade – Braga B
05.11.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Arouca
05.11.2017 17:00 Real SC – Academico Viseu
05.11.2017 17:00 Benfica B – Penafiel
05.11.2017 17:00 Academica – Nacional
05.11.2017 17:00 Santa Clara – Leixoes

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 17:00 FC Porto B – Academica
26.11.2017 17:00 Leixoes – Benfica B
26.11.2017 17:00 Penafiel – Vitoria de Guimaraes B
26.11.2017 17:00 Academico Viseu – Varzim
26.11.2017 17:00 Oliveirense – Cova da Piedade
26.11.2017 17:00 Nacional – C.F. União
26.11.2017 17:00 Famalicao – Sporting CP B
26.11.2017 17:00 Sporting Covilhã – Real SC
26.11.2017 17:00 Braga B – Gil Vicente
26.11.2017 17:00 Arouca – Santa Clara

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 17:00 Cova da Piedade – Sporting Covilhã
03.12.2017 17:00 Penafiel – Leixoes
03.12.2017 17:00 Sporting CP B – FC Porto B
03.12.2017 17:00 Varzim – Real SC
03.12.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Braga B
03.12.2017 17:00 Benfica B – Arouca
03.12.2017 17:00 C.F. União – Academico Viseu
03.12.2017 17:00 Gil Vicente – Oliveirense
03.12.2017 17:00 Academica – Famalicao
03.12.2017 17:00 Santa Clara – Nacional

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 17:00 Academico Viseu – Braga B
10.12.2017 17:00 Nacional – Gil Vicente
10.12.2017 17:00 FC Porto B – Vitoria de Guimaraes B
10.12.2017 17:00 Varzim – Cova da Piedade
10.12.2017 17:00 Real SC – Academica
10.12.2017 17:00 Oliveirense – Penafiel
10.12.2017 17:00 Famalicao – Santa Clara
10.12.2017 17:00 Sporting Covilhã – C.F. União
10.12.2017 17:00 Benfica B – Sporting CP B
10.12.2017 17:00 Arouca – Leixoes

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2017 17:00 Sporting CP B – Varzim
17.12.2017 17:00 Penafiel – Arouca
17.12.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Benfica B
17.12.2017 17:00 C.F. União – Famalicao
17.12.2017 17:00 Cova da Piedade – Real SC
17.12.2017 17:00 Leixoes – Nacional
17.12.2017 17:00 Gil Vicente – Academico Viseu
17.12.2017 17:00 Braga B – FC Porto B
17.12.2017 17:00 Academica – Sporting Covilhã
17.12.2017 17:00 Santa Clara – Oliveirense

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2017 17:00 Sporting CP B – Vitoria de Guimaraes B
21.12.2017 17:00 Oliveirense – Leixoes
21.12.2017 17:00 Academico Viseu – Penafiel
21.12.2017 17:00 Varzim – C.F. União
21.12.2017 17:00 Nacional – Arouca
21.12.2017 17:00 Cova da Piedade – Academica
21.12.2017 17:00 Real SC – Santa Clara
21.12.2017 17:00 Famalicao – FC Porto B
21.12.2017 17:00 Sporting Covilhã – Gil Vicente
21.12.2017 17:00 Benfica B – Braga B

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.01.2018 17:00 FC Porto B – Benfica B
06.01.2018 17:00 Penafiel – Sporting Covilhã
06.01.2018 17:00 Leixoes – Famalicao
06.01.2018 17:00 C.F. União – Cova da Piedade
06.01.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Nacional
06.01.2018 17:00 Gil Vicente – Real SC
06.01.2018 17:00 Braga B – Sporting CP B
06.01.2018 17:00 Arouca – Oliveirense
06.01.2018 17:00 Academica – Varzim
06.01.2018 17:00 Santa Clara – Academico Viseu

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2018 17:00 Benfica B – Oliveirense
14.01.2018 17:00 Gil Vicente – FC Porto B
14.01.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Varzim
14.01.2018 17:00 Leixoes – Real SC
14.01.2018 17:00 Arouca – Famalicao
14.01.2018 17:00 Academica – Academico Viseu
14.01.2018 17:00 Penafiel – Nacional
14.01.2018 17:00 Sporting CP B – Sporting Covilhã
14.01.2018 17:00 C.F. União – Braga B
14.01.2018 17:00 Santa Clara – Cova da Piedade

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2018 17:00 Academico Viseu – Sporting CP B
20.01.2018 17:00 Sporting Covilhã – Santa Clara
20.01.2018 17:00 Famalicao – Penafiel
20.01.2018 17:00 Real SC – C.F. União
20.01.2018 17:00 Varzim – Leixoes
20.01.2018 17:00 Oliveirense – Vitoria de Guimaraes B
20.01.2018 17:00 Cova da Piedade – Gil Vicente
20.01.2018 17:00 Nacional – Benfica B
20.01.2018 17:00 FC Porto B – Arouca
20.01.2018 17:00 Braga B – Academica

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2018 17:00 Gil Vicente – Varzim
31.01.2018 17:00 Leixoes – Academico Viseu
31.01.2018 17:00 Nacional – Oliveirense
31.01.2018 17:00 Penafiel – FC Porto B
31.01.2018 17:00 Benfica B – Famalicao
31.01.2018 17:00 Arouca – Cova da Piedade
31.01.2018 17:00 Academica – C.F. União
31.01.2018 17:00 Sporting CP B – Real SC
31.01.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting Covilhã
31.01.2018 17:00 Santa Clara – Braga B

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2018 17:00 Braga B – Penafiel
04.02.2018 17:00 Sporting Covilhã – Oliveirense
04.02.2018 17:00 Famalicao – Nacional
04.02.2018 17:00 Cova da Piedade – Sporting CP B
04.02.2018 17:00 Academica – Santa Clara
04.02.2018 17:00 FC Porto B – Leixoes
04.02.2018 17:00 Real SC – Vitoria de Guimaraes B
04.02.2018 17:00 C.F. União – Gil Vicente
04.02.2018 17:00 Varzim – Benfica B
04.02.2018 17:00 Academico Viseu – Arouca

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2018 17:00 Benfica B – Academico Viseu
11.02.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Cova da Piedade
11.02.2018 17:00 Penafiel – Varzim
11.02.2018 17:00 Sporting CP B – C.F. União
11.02.2018 17:00 Arouca – Real SC
11.02.2018 17:00 Oliveirense – Famalicao
11.02.2018 17:00 Nacional – Sporting Covilhã
11.02.2018 17:00 Leixoes – Braga B
11.02.2018 17:00 Gil Vicente – Academica
11.02.2018 17:00 Santa Clara – FC Porto B

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2018 17:00 C.F. União – Santa Clara
18.02.2018 17:00 Academica – Vitoria de Guimaraes B
18.02.2018 17:00 Sporting Covilhã – Leixoes
18.02.2018 17:00 Gil Vicente – Sporting CP B
18.02.2018 17:00 Cova da Piedade – Penafiel
18.02.2018 17:00 FC Porto B – Oliveirense
18.02.2018 17:00 Academico Viseu – Nacional
18.02.2018 17:00 Varzim – Famalicao
18.02.2018 17:00 Real SC – Benfica B
18.02.2018 17:00 Braga B – Arouca

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Academico Viseu
25.02.2018 17:00 Leixoes – C.F. União
25.02.2018 17:00 Nacional – FC Porto B
25.02.2018 17:00 Penafiel – Real SC
25.02.2018 17:00 Benfica B – Cova da Piedade
25.02.2018 17:00 Arouca – Varzim
25.02.2018 17:00 Famalicao – Sporting Covilhã
25.02.2018 17:00 Oliveirense – Braga B
25.02.2018 17:00 Sporting CP B – Academica
25.02.2018 17:00 Santa Clara – Gil Vicente

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2018 17:00 Academica – Penafiel
04.03.2018 17:00 Braga B – Famalicao
04.03.2018 17:00 Gil Vicente – Leixoes
04.03.2018 17:00 Cova da Piedade – FC Porto B
04.03.2018 17:00 Varzim – Santa Clara
04.03.2018 17:00 Academico Viseu – Oliveirense
04.03.2018 17:00 Real SC – Nacional
04.03.2018 17:00 C.F. União – Vitoria de Guimaraes B
04.03.2018 17:00 Sporting Covilhã – Benfica B
04.03.2018 17:00 Sporting CP B – Arouca

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 17:00 Leixoes – Cova da Piedade
10.03.2018 17:00 Oliveirense – Varzim
10.03.2018 17:00 Penafiel – C.F. União
10.03.2018 17:00 FC Porto B – Academico Viseu
10.03.2018 17:00 Famalicao – Real SC
10.03.2018 17:00 Arouca – Sporting Covilhã
10.03.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Gil Vicente
10.03.2018 17:00 Nacional – Braga B
10.03.2018 17:00 Benfica B – Academica
10.03.2018 17:00 Santa Clara – Sporting CP B

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2018 17:00 Sporting CP B – Penafiel
14.03.2018 17:00 Varzim – FC Porto B
14.03.2018 17:00 Academica – Leixoes
14.03.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Santa Clara
14.03.2018 17:00 Real SC – Oliveirense
14.03.2018 17:00 Cova da Piedade – Nacional
14.03.2018 17:00 Academico Viseu – Famalicao
14.03.2018 17:00 Sporting Covilhã – Braga B
14.03.2018 17:00 C.F. União – Benfica B
14.03.2018 17:00 Gil Vicente – Arouca

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2018 17:00 Leixoes – Sporting CP B
18.03.2018 17:00 Nacional – Varzim
18.03.2018 17:00 Oliveirense – C.F. União
18.03.2018 17:00 Penafiel – Santa Clara
18.03.2018 17:00 Famalicao – Vitoria de Guimaraes B
18.03.2018 17:00 Braga B – Real SC
18.03.2018 17:00 Benfica B – Gil Vicente
18.03.2018 17:00 Academico Viseu – Cova da Piedade
18.03.2018 17:00 FC Porto B – Sporting Covilhã
18.03.2018 17:00 Arouca – Academica

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 17:00 Academica – Oliveirense
31.03.2018 17:00 Sporting Covilhã – Academico Viseu
31.03.2018 17:00 Gil Vicente – Penafiel
31.03.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Leixoes
31.03.2018 17:00 Real SC – FC Porto B
31.03.2018 17:00 Sporting CP B – Nacional
31.03.2018 17:00 Cova da Piedade – Famalicao
31.03.2018 17:00 Varzim – Braga B
31.03.2018 17:00 C.F. União – Arouca
31.03.2018 17:00 Santa Clara – Benfica B

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 17:00 Famalicao – Gil Vicente
07.04.2018 17:00 Leixoes – Santa Clara
07.04.2018 17:00 Oliveirense – Sporting CP B
07.04.2018 17:00 FC Porto B – C.F. União
07.04.2018 17:00 Sporting Covilhã – Varzim
07.04.2018 17:00 Braga B – Cova da Piedade
07.04.2018 17:00 Arouca – Vitoria de Guimaraes B
07.04.2018 17:00 Academico Viseu – Real SC
07.04.2018 17:00 Penafiel – Benfica B
07.04.2018 17:00 Nacional – Academica

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2018 17:00 Academica – FC Porto B
11.04.2018 17:00 Benfica B – Leixoes
11.04.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Penafiel
11.04.2018 17:00 Varzim – Academico Viseu
11.04.2018 17:00 Cova da Piedade – Oliveirense
11.04.2018 17:00 C.F. União – Nacional
11.04.2018 17:00 Sporting CP B – Famalicao
11.04.2018 17:00 Real SC – Sporting Covilhã
11.04.2018 17:00 Gil Vicente – Braga B
11.04.2018 17:00 Santa Clara – Arouca

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2018 17:00 Leixoes – Penafiel
15.04.2018 17:00 Nacional – Santa Clara
15.04.2018 17:00 FC Porto B – Sporting CP B
15.04.2018 17:00 Real SC – Varzim
15.04.2018 17:00 Sporting Covilhã – Cova da Piedade
15.04.2018 17:00 Braga B – Vitoria de Guimaraes B
15.04.2018 17:00 Arouca – Benfica B
15.04.2018 17:00 Academico Viseu – C.F. União
15.04.2018 17:00 Oliveirense – Gil Vicente
15.04.2018 17:00 Famalicao – Academica

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2018 17:00 Braga B – Academico Viseu
22.04.2018 17:00 Gil Vicente – Nacional
22.04.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – FC Porto B
22.04.2018 17:00 Cova da Piedade – Varzim
22.04.2018 17:00 Academica – Real SC
22.04.2018 17:00 Penafiel – Oliveirense
22.04.2018 17:00 C.F. União – Sporting Covilhã
22.04.2018 17:00 Sporting CP B – Benfica B
22.04.2018 17:00 Leixoes – Arouca
22.04.2018 17:00 Santa Clara – Famalicao

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2018 17:00 Arouca – Penafiel
29.04.2018 17:00 Benfica B – Vitoria de Guimaraes B
29.04.2018 17:00 Famalicao – C.F. União
29.04.2018 17:00 Oliveirense – Santa Clara
29.04.2018 17:00 Varzim – Sporting CP B
29.04.2018 17:00 Real SC – Cova da Piedade
29.04.2018 17:00 Nacional – Leixoes
29.04.2018 17:00 Academico Viseu – Gil Vicente
29.04.2018 17:00 FC Porto B – Braga B
29.04.2018 17:00 Sporting Covilhã – Academica

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2018 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting CP B
06.05.2018 17:00 Leixoes – Oliveirense
06.05.2018 17:00 Penafiel – Academico Viseu
06.05.2018 17:00 C.F. União – Varzim
06.05.2018 17:00 Arouca – Nacional
06.05.2018 17:00 Academica – Cova da Piedade
06.05.2018 17:00 FC Porto B – Famalicao
06.05.2018 17:00 Gil Vicente – Sporting Covilhã
06.05.2018 17:00 Braga B – Benfica B
06.05.2018 17:00 Santa Clara – Real SC

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2018 17:00 Famalicao – Leixoes
13.05.2018 17:00 Sporting Covilhã – Penafiel
13.05.2018 17:00 Benfica B – FC Porto B
13.05.2018 17:00 Academico Viseu – Santa Clara
13.05.2018 17:00 Nacional – Vitoria de Guimaraes B
13.05.2018 17:00 Real SC – Gil Vicente
13.05.2018 17:00 Sporting CP B – Braga B
13.05.2018 17:00 Oliveirense – Arouca
13.05.2018 17:00 Varzim – Academica
13.05.2018 17:00 Cova da Piedade – C.F. União
Advertisement

Turneringer i Portugal