LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
21/8-2017 20:57
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zenit 7 6 1 0 16 - 3 19
2. Lokomotiv Moskva 7 5 1 1 11 - 7 16
3. FK Rostov 7 4 2 1 8 - 3 14
4. CSKA Moskva 7 4 1 2 11 - 8 13
5. FC Krasnodar 7 3 3 1 9 - 7 12
6. Rubin Kazan 7 3 2 2 14 - 8 11
7. FC Ufa 7 2 4 1 7 - 8 10
8. Akhmat Grozny 7 3 0 4 9 - 12 9
9. Ural 7 1 6 0 7 - 6 9
10. Spartak Moskva 7 2 2 3 11 - 13 8
11. Dynamo Moskva 7 2 2 3 9 - 8 8
12. Tosno 7 2 1 4 5 - 7 7
13. Arsenal Tula 7 2 1 4 7 - 10 7
14. SKA-Khabarovsk 7 1 2 4 3 - 7 5
15. Anzhi Makhachkala 7 1 0 6 3 - 16 3
16. Amkar 7 0 2 5 1 - 8 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,56 131 2,34 21 (37,5 %) 15 (26,8 %) 20 (35,7 %)
Opdateret:
21/8-2017 20:57
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zenit 3 3 0 0 11 - 2 9
2. Lokomotiv Moskva 4 3 0 1 3 - 2 9
3. FK Rostov 3 1 1 1 1 - 1 4
4. CSKA Moskva 4 2 0 2 6 - 6 6
5. FC Krasnodar 3 1 2 0 4 - 2 5
6. Rubin Kazan 4 2 1 1 10 - 4 7
7. FC Ufa 3 1 1 1 4 - 6 4
8. Akhmat Grozny 4 2 0 2 6 - 5 6
9. Ural 4 0 4 0 3 - 3 4
10. Spartak Moskva 3 2 0 1 7 - 4 6
11. Dynamo Moskva 4 1 2 1 6 - 4 5
12. Tosno 4 0 1 3 1 - 4 1
13. Arsenal Tula 3 1 1 1 4 - 4 4
14. SKA-Khabarovsk 3 1 1 1 3 - 3 4
15. Anzhi Makhachkala 4 1 0 3 3 - 7 3
16. Amkar 3 0 1 2 0 - 2 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,56 131 2,34 21 (37,5 %) 15 (26,8 %) 20 (35,7 %)
Opdateret:
21/8-2017 20:57
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zenit 4 3 1 0 5 - 1 10
2. Lokomotiv Moskva 3 2 1 0 8 - 5 7
3. FK Rostov 4 3 1 0 7 - 2 10
4. CSKA Moskva 3 2 1 0 5 - 2 7
5. FC Krasnodar 4 2 1 1 5 - 5 7
6. Rubin Kazan 3 1 1 1 4 - 4 4
7. FC Ufa 4 1 3 0 3 - 2 6
8. Akhmat Grozny 3 1 0 2 3 - 7 3
9. Ural 3 1 2 0 4 - 3 5
10. Spartak Moskva 4 0 2 2 4 - 9 2
11. Dynamo Moskva 3 1 0 2 3 - 4 3
12. Tosno 3 2 0 1 4 - 3 6
13. Arsenal Tula 4 1 0 3 3 - 6 3
14. SKA-Khabarovsk 4 0 1 3 0 - 4 1
15. Anzhi Makhachkala 3 0 0 3 0 - 9 0
16. Amkar 4 0 1 3 1 - 6 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,56 131 2,34 21 (37,5 %) 15 (26,8 %) 20 (35,7 %)
Opdateret:
21/8-2017 20:57
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Zenit 4 0 2,29 0,43
2. Lokomotiv Moskva 3 1 1,57 1,00
3. FK Rostov 4 2 1,14 0,43
4. CSKA Moskva 2 1 1,57 1,14
5. FC Krasnodar 2 2 1,29 1,00
6. Rubin Kazan 1 0 2,00 1,14
7. FC Ufa 3 2 1,00 1,14
8. Akhmat Grozny 3 1 1,29 1,71
9. Ural 2 1 1,00 0,86
10. Spartak Moskva 3 1 1,57 1,86
11. Dynamo Moskva 1 3 1,29 1,14
12. Tosno 2 4 0,71 1,00
13. Arsenal Tula 1 2 1,00 1,43
14. SKA-Khabarovsk 2 5 0,43 1,00
15. Anzhi Makhachkala 1 4 0,43 2,29
16. Amkar 1 6 0,14 1,14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,56 131 2,34 21 (37,5 %) 15 (26,8 %) 20 (35,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/8-2017 20:57
Rusland
Premier League (30 runder)
Mål    Spiller Klub
6    Aleksandr Kokorin Zenit
5    Quincy Promes Spartak Moskva
4    Kirill Panchenko Dynamo Moskva
4    Jonathas Rubin Kazan
3    Timofei Kalachev FK Rostov
3    Daler Kuzyaev Zenit
2    Léo Jabá Akhmat Grozny
2    Zaur Sadaev Akhmat Grozny
2    Sergey Tkachev Arsenal Tula
2    Aleksandr Golovin CSKA Moskva
2    Vitinho CSKA Moskva
2    Bebras Natcho CSKA Moskva
2    Georgi Shchennikov CSKA Moskva
2    Alexander Zotov Dynamo Moskva
2    Viktor Claesson FC Krasnodar
2    Ricardo Laborde FC Krasnodar
2    Ondrej Vanek FC Ufa
2    Dmitri Sysuev FC Ufa
2    Aleksandru Gatcan FK Rostov
2    Solomon Kverkveliya Lokomotiv Moskva
2    Manuel Fernandes Lokomotiv Moskva
2    Aleksey Miranchuk Lokomotiv Moskva
2    Maxime Lestienne Rubin Kazan
2    Rifat Zhemaletdinov Rubin Kazan
2    Mijo Caktas Rubin Kazan
2    Luiz Adriano Spartak Moskva
2    Anton Zabolotny Tosno
2    Eric Cosmin Bicfalvi Ural
2    Sebastian Driussi Zenit
1    Magomed Mitrishev Akhmat Grozny
1    Wilker Angel Akhmat Grozny
1    Rodolfo Akhmat Grozny
1    Ismael Silva Lima Akhmat Grozny
1    Anton Shvets Akhmat Grozny
1    Mikhail Gashchenkov Amkar
1    Ivan Markelov Anzhi Makhachkala
1    Sergei Bryzgalov Anzhi Makhachkala
1    Pavel Yakovlev Anzhi Makhachkala
1    Stophira Sunzu Arsenal Tula
1    Igor Shevchenko Arsenal Tula
1    Luka Djordjevic Arsenal Tula
1    Ilya Maksimov Arsenal Tula
1    Kantemir Berhamov Arsenal Tula
1    Aaron Samuel Olanare CSKA Moskva
1    Viktor Vasin CSKA Moskva
1    Alan Dzagoev CSKA Moskva
1    Fatos Beciraj Dynamo Moskva
1    Wanderson Dynamo Moskva
1    Alexandr Tashaev Dynamo Moskva
1    Ivan Ignatyev FC Krasnodar
1    Joaozinho FC Krasnodar
1    Andreas Granqvist FC Krasnodar
1    Mauricio Pereira FC Krasnodar
1    Aleksandr Martynovich FC Krasnodar
1    Sylvester Igboun FC Ufa
1    Bojan Jokic FC Ufa
1    Pavel Alikin FC Ufa
1    Aleksandr Zuev FK Rostov
1    Miha Mevlja FK Rostov
1    Vladimir Dyadyun FK Rostov
1    Aleksandr Kolomeytsev Lokomotiv Moskva
1    Jefferson Farfán Lokomotiv Moskva
1    Dmitri Tarasov Lokomotiv Moskva
1    Dmitri Barinov Lokomotiv Moskva
1    Ari Lokomotiv Moskva
1    Yann M'Vila Rubin Kazan
1    Elmir Nabiullin Rubin Kazan
1    Alex Song Rubin Kazan
1    Gökdeniz Karadeniz Rubin Kazan
1    Ventsislav Hristov SKA-Khabarovsk
1    Nikolay Kalinskiy SKA-Khabarovsk
1    Miroslav Markovic SKA-Khabarovsk
1    Zé Luis Spartak Moskva
1    Denis Glushakov Spartak Moskva
1    Mario Pasalic Spartak Moskva
1    Fernando Spartak Moskva
1    Evgeni Markov Tosno
1    Vagiz Galiulin Tosno
1    Nikolay Dimitrov Ural
1    Giorgi Chanturia Ural
1    Varazdat Haroyan Ural
1    Aleksey Evseev Ural
1    Yuri Zhirkov Zenit
1    Domenico Criscito Zenit
1    Aleksandr Yerokhin Zenit
1    Leandro Daniel Paredes Zenit
Vis hele listen
Opdateret:
21/8-2017 20:57
Rusland
Premier League (30 runder)
Assists    Spiller Klub
4    Gökdeniz Karadeniz Rubin Kazan
3    Mauricio Pereira FC Krasnodar
3    Dmitri Stotskiy FC Ufa
3    Manuel Fernandes Lokomotiv Moskva
3    Quincy Promes Spartak Moskva
3    Sebastian Driussi Zenit
3    Oleg Shatov Zenit
2    Sergey Tkachev Arsenal Tula
2    Fedor Chalov CSKA Moskva
2    Vitinho CSKA Moskva
2    Pontus Wernbloom CSKA Moskva
2    Wanderson Dynamo Moskva
2    Viktor Claesson FC Krasnodar
2    Timofei Kalachev FK Rostov
2    Aleksey Miranchuk Lokomotiv Moskva
2    Lorenzo Melgarejo Spartak Moskva
2    Rade Dugalic Tosno
2    Nikolay Dimitrov Ural
2    Aleksandr Kokorin Zenit
1    Andrey Semenov Akhmat Grozny
1    Ravanelli Akhmat Grozny
1    Magomed Mitrishev Akhmat Grozny
1    Milad Mohammadi Akhmat Grozny
1    Ismael Silva Lima Akhmat Grozny
1    Arsen Khubulov Anzhi Makhachkala
1    Khasan Mamtov Anzhi Makhachkala
1    Anri Khagush Arsenal Tula
1    Kirill Kombarov Arsenal Tula
1    Mario Fernandes CSKA Moskva
1    Alan Dzagoev CSKA Moskva
1    Aleksandr Golovin CSKA Moskva
1    Ivan Temnikov Dynamo Moskva
1    Evgeni Lutsenko Dynamo Moskva
1    Samba Sow Dynamo Moskva
1    Fatos Beciraj Dynamo Moskva
1    Alexander Zotov Dynamo Moskva
1    Andreas Granqvist FC Krasnodar
1    Aleksandr Martynovich FC Krasnodar
1    Bojan Jokic FC Ufa
1    Ivan Paurevic FC Ufa
1    Sylvester Igboun FC Ufa
1    Azamat Zaseev FC Ufa
1    Vladimir Dyadyun FK Rostov
1    Zan Majer FK Rostov
1    Anton Miranchuk Lokomotiv Moskva
1    Jefferson Farfán Lokomotiv Moskva
1    Vladislav Ignatiev Lokomotiv Moskva
1    Maxim Kanunnikov Rubin Kazan
1    Magomed Ozdoev Rubin Kazan
1    Mijo Caktas Rubin Kazan
1    Maxime Lestienne Rubin Kazan
1    Rifat Zhemaletdinov Rubin Kazan
1    Ruslan Koryan SKA-Khabarovsk
1    Mario Pasalic Spartak Moskva
1    Serdar Tasci Spartak Moskva
1    Fernando Spartak Moskva
1    Vagiz Galiulin Tosno
1    Nuno Rocha Tosno
1    Yuri Bavin Ural
1    Giorgi Chanturia Ural
1    Denys Kulakov Ural
1    Domenico Criscito Zenit
1    Dmitry Poloz Zenit
1    Leandro Daniel Paredes Zenit
1    Daler Kuzyaev Zenit
Opdateret:
21/8-2017 20:57
Rusland
Premier League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Akhmat Grozny17118
Amkar18018
Lokomotiv Moskva17017
Rubin Kazan15116
Arsenal Tula14014
Spartak Moskva11213
FC Ufa13013
FK Rostov13013
Anzhi Makhachkala13013
Zenit11112
SKA-Khabarovsk12012
CSKA Moskva11011
Ural10010
Tosno909
FC Krasnodar808
Dynamo Moskva808
Total2005205
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Champions League
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

465049

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2017 14:00 Ural – FK Rostov 1 – 1
15.07.2017 16:30 Tosno – FC Ufa 0 – 1
15.07.2017 19:00 Anzhi Makhachkala – CSKA Moskva 1 – 3
16.07.2017 10:05 SKA-Khabarovsk – Zenit 0 – 2
16.07.2017 16:35 Rubin Kazan – FC Krasnodar 1 – 2
16.07.2017 20:45 Akhmat Grozny – Amkar 1 – 0
18.07.2017 18:30 Dynamo Moskva – Spartak Moskva 2 – 2
18.07.2017 18:30 Lokomotiv Moskva – Arsenal Tula 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:30 Anzhi Makhachkala – Amkar 1 – 0
21.07.2017 18:35 CSKA Moskva – Lokomotiv Moskva 1 – 3
22.07.2017 16:30 Zenit – Rubin Kazan 2 – 1
22.07.2017 19:00 FC Krasnodar – Tosno 2 – 0
23.07.2017 14:05 FC Ufa – Spartak Moskva 0 – 0
23.07.2017 16:30 Dynamo Moskva – Ural 0 – 1
23.07.2017 19:00 FK Rostov – Akhmat Grozny 0 – 1
24.07.2017 18:35 Arsenal Tula – SKA-Khabarovsk 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:00 Ural – FC Ufa 1 – 1
29.07.2017 14:00 CSKA Moskva – SKA-Khabarovsk 2 – 0
29.07.2017 16:30 Rubin Kazan – Arsenal Tula 2 – 1
29.07.2017 19:00 Akhmat Grozny – Dynamo Moskva 2 – 0
30.07.2017 14:00 Amkar – FK Rostov 0 – 1
30.07.2017 16:30 Lokomotiv Moskva – Anzhi Makhachkala 1 – 0
30.07.2017 19:00 Tosno – Zenit 0 – 1
31.07.2017 18:30 Spartak Moskva – FC Krasnodar 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:00 Anzhi Makhachkala – FK Rostov 0 – 1
05.08.2017 14:00 FC Ufa – Akhmat Grozny 3 – 2
05.08.2017 16:30 Dynamo Moskva – Amkar 3 – 0
05.08.2017 19:00 Lokomotiv Moskva – SKA-Khabarovsk 1 – 0
06.08.2017 14:00 Arsenal Tula – Tosno 1 – 2
06.08.2017 16:30 CSKA Moskva – Rubin Kazan 1 – 2
06.08.2017 19:00 FC Krasnodar – Ural 1 – 1
06.08.2017 19:05 Zenit – Spartak Moskva 5 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2017 10:00 SKA-Khabarovsk – Anzhi Makhachkala 2 – 0
08.08.2017 16:30 Amkar – FC Ufa 0 – 0
09.08.2017 16:30 Ural – Zenit 1 – 1
09.08.2017 18:35 Spartak Moskva – Arsenal Tula 2 – 0
09.08.2017 19:00 Tosno – CSKA Moskva 1 – 2
09.08.2017 19:00 Rubin Kazan – Lokomotiv Moskva 1 – 1
09.08.2017 19:00 FK Rostov – Dynamo Moskva 1 – 0
10.08.2017 19:00 Akhmat Grozny – FC Krasnodar 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 14:00 FC Ufa – FK Rostov 1 – 4
12.08.2017 16:30 CSKA Moskva – Spartak Moskva 2 – 1
12.08.2017 19:00 Anzhi Makhachkala – Dynamo Moskva 1 – 3
13.08.2017 10:00 SKA-Khabarovsk – Rubin Kazan 1 – 1
13.08.2017 16:30 Lokomotiv Moskva – Tosno 0 – 2
13.08.2017 19:00 FC Krasnodar – Amkar 1 – 1
13.08.2017 19:05 Zenit – Akhmat Grozny 4 – 0
14.08.2017 18:30 Arsenal Tula – Ural 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 Tosno – SKA-Khabarovsk 0 – 0
19.08.2017 14:00 Ural – CSKA Moskva 0 – 0
19.08.2017 16:30 Spartak Moskva – Lokomotiv Moskva 3 – 4
19.08.2017 19:00 Rubin Kazan – Anzhi Makhachkala 6 – 0
20.08.2017 14:00 Amkar – Zenit 0 – 1
20.08.2017 16:30 Dynamo Moskva – FC Ufa 1 – 1
20.08.2017 19:05 FK Rostov – FC Krasnodar 0 – 0
21.08.2017 19:00 Akhmat Grozny – Arsenal Tula 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:00 Anzhi Makhachkala – FC Ufa
26.08.2017 14:00 Arsenal Tula – Amkar
26.08.2017 16:30 Rubin Kazan – Tosno
26.08.2017 19:00 Lokomotiv Moskva – Ural
27.08.2017 10:00 SKA-Khabarovsk – Spartak Moskva
27.08.2017 16:30 CSKA Moskva – Akhmat Grozny
27.08.2017 19:00 FC Krasnodar – Dynamo Moskva
27.08.2017 19:00 Zenit – FK Rostov

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 FC Ufa – FC Krasnodar
10.09.2017 15:00 Dynamo Moskva – Zenit
10.09.2017 15:00 FK Rostov – Arsenal Tula
10.09.2017 15:00 Amkar – CSKA Moskva
10.09.2017 15:00 Spartak Moskva – Rubin Kazan
10.09.2017 15:00 Ural – SKA-Khabarovsk
10.09.2017 15:00 Akhmat Grozny – Lokomotiv Moskva
10.09.2017 15:00 Tosno – Anzhi Makhachkala

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:00 Zenit – FC Ufa
17.09.2017 15:00 Arsenal Tula – Dynamo Moskva
17.09.2017 15:00 CSKA Moskva – FK Rostov
17.09.2017 15:00 Tosno – Spartak Moskva
17.09.2017 15:00 Rubin Kazan – Ural
17.09.2017 15:00 SKA-Khabarovsk – Akhmat Grozny
17.09.2017 15:00 Lokomotiv Moskva – Amkar
17.09.2017 15:00 Anzhi Makhachkala – FC Krasnodar

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 FC Krasnodar – Zenit
24.09.2017 15:00 FC Ufa – Arsenal Tula
24.09.2017 15:00 Dynamo Moskva – CSKA Moskva
24.09.2017 15:00 Ural – Tosno
24.09.2017 15:00 Akhmat Grozny – Rubin Kazan
24.09.2017 15:00 Amkar – SKA-Khabarovsk
24.09.2017 15:00 FK Rostov – Lokomotiv Moskva
24.09.2017 15:00 Spartak Moskva – Anzhi Makhachkala

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 15:00 Arsenal Tula – FC Krasnodar
01.10.2017 15:00 CSKA Moskva – FC Ufa
01.10.2017 15:00 Spartak Moskva – Ural
01.10.2017 15:00 Tosno – Akhmat Grozny
01.10.2017 15:00 Rubin Kazan – Amkar
01.10.2017 15:00 SKA-Khabarovsk – FK Rostov
01.10.2017 15:00 Lokomotiv Moskva – Dynamo Moskva
01.10.2017 15:00 Anzhi Makhachkala – Zenit

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 15:00 Zenit – Arsenal Tula
15.10.2017 15:00 FC Krasnodar – CSKA Moskva
15.10.2017 15:00 Akhmat Grozny – Spartak Moskva
15.10.2017 15:00 Amkar – Tosno
15.10.2017 15:00 FK Rostov – Rubin Kazan
15.10.2017 15:00 Dynamo Moskva – SKA-Khabarovsk
15.10.2017 15:00 FC Ufa – Lokomotiv Moskva
15.10.2017 15:00 Ural – Anzhi Makhachkala

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 15:00 CSKA Moskva – Zenit
22.10.2017 15:00 Ural – Akhmat Grozny
22.10.2017 15:00 Spartak Moskva – Amkar
22.10.2017 15:00 Tosno – FK Rostov
22.10.2017 15:00 Rubin Kazan – Dynamo Moskva
22.10.2017 15:00 SKA-Khabarovsk – FC Ufa
22.10.2017 15:00 Lokomotiv Moskva – FC Krasnodar
22.10.2017 15:00 Anzhi Makhachkala – Arsenal Tula

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 14:00 Arsenal Tula – CSKA Moskva
29.10.2017 14:00 Amkar – Ural
29.10.2017 14:00 FK Rostov – Spartak Moskva
29.10.2017 14:00 Dynamo Moskva – Tosno
29.10.2017 14:00 FC Ufa – Rubin Kazan
29.10.2017 14:00 FC Krasnodar – SKA-Khabarovsk
29.10.2017 14:00 Zenit – Lokomotiv Moskva
29.10.2017 14:00 Akhmat Grozny – Anzhi Makhachkala

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 14:00 Akhmat Grozny – FK Rostov
05.11.2017 14:00 Ural – Dynamo Moskva
05.11.2017 14:00 Spartak Moskva – FC Ufa
05.11.2017 14:00 Tosno – FC Krasnodar
05.11.2017 14:00 Rubin Kazan – Zenit
05.11.2017 14:00 SKA-Khabarovsk – Arsenal Tula
05.11.2017 14:00 Lokomotiv Moskva – CSKA Moskva
05.11.2017 14:00 Amkar – Anzhi Makhachkala

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 14:00 FK Rostov – Amkar
19.11.2017 14:00 Dynamo Moskva – Akhmat Grozny
19.11.2017 14:00 FC Ufa – Ural
19.11.2017 14:00 FC Krasnodar – Spartak Moskva
19.11.2017 14:00 Zenit – Tosno
19.11.2017 14:00 Arsenal Tula – Rubin Kazan
19.11.2017 14:00 SKA-Khabarovsk – CSKA Moskva
19.11.2017 14:00 Anzhi Makhachkala – Lokomotiv Moskva

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 14:00 Amkar – Dynamo Moskva
26.11.2017 14:00 Akhmat Grozny – FC Ufa
26.11.2017 14:00 Ural – FC Krasnodar
26.11.2017 14:00 Spartak Moskva – Zenit
26.11.2017 14:00 Tosno – Arsenal Tula
26.11.2017 14:00 Rubin Kazan – CSKA Moskva
26.11.2017 14:00 SKA-Khabarovsk – Lokomotiv Moskva
26.11.2017 14:00 FK Rostov – Anzhi Makhachkala

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 14:00 Dynamo Moskva – FK Rostov
03.12.2017 14:00 FC Ufa – Amkar
03.12.2017 14:00 FC Krasnodar – Akhmat Grozny
03.12.2017 14:00 Zenit – Ural
03.12.2017 14:00 Arsenal Tula – Spartak Moskva
03.12.2017 14:00 CSKA Moskva – Tosno
03.12.2017 14:00 Lokomotiv Moskva – Rubin Kazan
03.12.2017 14:00 Anzhi Makhachkala – SKA-Khabarovsk

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 14:00 Dynamo Moskva – Anzhi Makhachkala
10.12.2017 14:00 FK Rostov – FC Ufa
10.12.2017 14:00 Amkar – FC Krasnodar
10.12.2017 14:00 Akhmat Grozny – Zenit
10.12.2017 14:00 Ural – Arsenal Tula
10.12.2017 14:00 Spartak Moskva – CSKA Moskva
10.12.2017 14:00 Rubin Kazan – SKA-Khabarovsk
10.12.2017 14:00 Tosno – Lokomotiv Moskva

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2018 14:00 FC Ufa – Dynamo Moskva
04.03.2018 14:00 FC Krasnodar – FK Rostov
04.03.2018 14:00 Zenit – Amkar
04.03.2018 14:00 Arsenal Tula – Akhmat Grozny
04.03.2018 14:00 CSKA Moskva – Ural
04.03.2018 14:00 Lokomotiv Moskva – Spartak Moskva
04.03.2018 14:00 SKA-Khabarovsk – Tosno
04.03.2018 14:00 Anzhi Makhachkala – Rubin Kazan

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2018 14:00 Dynamo Moskva – FC Krasnodar
11.03.2018 14:00 FK Rostov – Zenit
11.03.2018 14:00 Amkar – Arsenal Tula
11.03.2018 14:00 Akhmat Grozny – CSKA Moskva
11.03.2018 14:00 Tosno – Rubin Kazan
11.03.2018 14:00 Spartak Moskva – SKA-Khabarovsk
11.03.2018 14:00 Ural – Lokomotiv Moskva
11.03.2018 14:00 FC Ufa – Anzhi Makhachkala

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2018 14:00 FC Krasnodar – FC Ufa
18.03.2018 14:00 Zenit – Dynamo Moskva
18.03.2018 14:00 Arsenal Tula – FK Rostov
18.03.2018 14:00 CSKA Moskva – Amkar
18.03.2018 14:00 Rubin Kazan – Spartak Moskva
18.03.2018 14:00 SKA-Khabarovsk – Ural
18.03.2018 14:00 Lokomotiv Moskva – Akhmat Grozny
18.03.2018 14:00 Anzhi Makhachkala – Tosno

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2018 15:00 FC Ufa – Zenit
01.04.2018 15:00 Dynamo Moskva – Arsenal Tula
01.04.2018 15:00 FK Rostov – CSKA Moskva
01.04.2018 15:00 Spartak Moskva – Tosno
01.04.2018 15:00 Ural – Rubin Kazan
01.04.2018 15:00 Akhmat Grozny – SKA-Khabarovsk
01.04.2018 15:00 Amkar – Lokomotiv Moskva
01.04.2018 15:00 FC Krasnodar – Anzhi Makhachkala

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2018 15:00 Zenit – FC Krasnodar
08.04.2018 15:00 Arsenal Tula – FC Ufa
08.04.2018 15:00 CSKA Moskva – Dynamo Moskva
08.04.2018 15:00 Tosno – Ural
08.04.2018 15:00 Rubin Kazan – Akhmat Grozny
08.04.2018 15:00 SKA-Khabarovsk – Amkar
08.04.2018 15:00 Lokomotiv Moskva – FK Rostov
08.04.2018 15:00 Anzhi Makhachkala – Spartak Moskva

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2018 15:00 FC Krasnodar – Arsenal Tula
15.04.2018 15:00 FC Ufa – CSKA Moskva
15.04.2018 15:00 Ural – Spartak Moskva
15.04.2018 15:00 Akhmat Grozny – Tosno
15.04.2018 15:00 Amkar – Rubin Kazan
15.04.2018 15:00 FK Rostov – SKA-Khabarovsk
15.04.2018 15:00 Dynamo Moskva – Lokomotiv Moskva
15.04.2018 15:00 Zenit – Anzhi Makhachkala

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2018 15:00 Arsenal Tula – Zenit
22.04.2018 15:00 CSKA Moskva – FC Krasnodar
22.04.2018 15:00 Spartak Moskva – Akhmat Grozny
22.04.2018 15:00 Tosno – Amkar
22.04.2018 15:00 Rubin Kazan – FK Rostov
22.04.2018 15:00 SKA-Khabarovsk – Dynamo Moskva
22.04.2018 15:00 Lokomotiv Moskva – FC Ufa
22.04.2018 15:00 Anzhi Makhachkala – Ural

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2018 15:00 Zenit – CSKA Moskva
29.04.2018 15:00 Akhmat Grozny – Ural
29.04.2018 15:00 Amkar – Spartak Moskva
29.04.2018 15:00 FK Rostov – Tosno
29.04.2018 15:00 Dynamo Moskva – Rubin Kazan
29.04.2018 15:00 FC Ufa – SKA-Khabarovsk
29.04.2018 15:00 FC Krasnodar – Lokomotiv Moskva
29.04.2018 15:00 Arsenal Tula – Anzhi Makhachkala

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2018 15:00 CSKA Moskva – Arsenal Tula
06.05.2018 15:00 Ural – Amkar
06.05.2018 15:00 Spartak Moskva – FK Rostov
06.05.2018 15:00 Tosno – Dynamo Moskva
06.05.2018 15:00 Rubin Kazan – FC Ufa
06.05.2018 15:00 SKA-Khabarovsk – FC Krasnodar
06.05.2018 15:00 Lokomotiv Moskva – Zenit
06.05.2018 15:00 Anzhi Makhachkala – Akhmat Grozny

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2018 15:00 FK Rostov – Ural
13.05.2018 15:00 FC Ufa – Tosno
13.05.2018 15:00 FC Krasnodar – Rubin Kazan
13.05.2018 15:00 Zenit – SKA-Khabarovsk
13.05.2018 15:00 Arsenal Tula – Lokomotiv Moskva
13.05.2018 15:00 CSKA Moskva – Anzhi Makhachkala
13.05.2018 15:00 Amkar – Akhmat Grozny
13.05.2018 16:00 Spartak Moskva – Dynamo Moskva
Advertisement

Seneste kampe

Akhmat Grozny
Arsenal Tula
1 – 2
21. august 19:00
Færdig
FK Rostov
FC Krasnodar
0 – 0
20. august 19:05
Færdig
Dynamo Moskva
FC Ufa
1 – 1
20. august 16:30
Færdig
Amkar
Zenit
0 – 1
20. august 14:00
Færdig
Rubin Kazan
Anzhi Makhachkala
6 – 0
19. august 19:00
Færdig
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
3 – 4
19. august 16:30
Færdig
Ural
CSKA Moskva
0 – 0
19. august 14:00
Færdig
Tosno
SKA-Khabarovsk
0 – 0
18. august 18:30
Færdig

Kommende kampe

Anzhi Makhachkala
FC Ufa
vs
25. august 19:00
Ikke startet
Arsenal Tula
Amkar
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Rubin Kazan
Tosno
vs
26. august 16:30
Ikke startet
Lokomotiv Moskva
Ural
vs
26. august 19:00
Ikke startet
SKA-Khabarovsk
Spartak Moskva
vs
27. august 10:00
Ikke startet
CSKA Moskva
Akhmat Grozny
vs
27. august 16:30
Ikke startet
Zenit
FK Rostov
vs
27. august 19:00
Ikke startet
FC Krasnodar
Dynamo Moskva
vs
27. august 19:00
Ikke startet

Turneringer i Rusland