LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Spartak Moskva 30 22 3 5 46 - 27 69
2. CSKA Moskva 30 18 8 4 47 - 15 62
3. Zenit 30 18 7 5 50 - 19 61
4. FC Krasnodar 30 12 13 5 40 - 22 49
5. Terek Grozny 30 14 6 10 38 - 35 48
6. FK Rostov 30 13 9 8 36 - 18 48
7. FC Ufa 30 12 7 11 22 - 25 43
8. Lokomotiv Moskva 30 10 12 8 39 - 27 42
9. Rubin Kazan 30 10 8 12 30 - 34 38
10. Amkar 30 8 11 11 25 - 29 35
11. Ural 30 8 6 16 24 - 44 30
12. Anzhi Makhachkala 30 7 9 14 24 - 38 30
13. FC Orenburg 30 7 9 14 25 - 36 30
14. Arsenal Tula 30 7 7 16 18 - 40 28
15. Krylya Sovetov Samara 30 6 10 14 31 - 39 28
16. Tomsk 30 3 5 22 17 - 64 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,94 512 2,13 112 (46,7 %) 65 (27,1 %) 63 (26,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Spartak Moskva 15 14 0 1 26 - 6 42
2. CSKA Moskva 15 9 5 1 31 - 6 32
3. Zenit 15 11 3 1 28 - 9 36
4. FC Krasnodar 15 8 6 1 26 - 11 30
5. Terek Grozny 15 8 2 5 22 - 16 26
6. FK Rostov 15 11 4 0 24 - 4 37
7. FC Ufa 15 6 4 5 12 - 14 22
8. Lokomotiv Moskva 15 4 7 4 20 - 14 19
9. Rubin Kazan 15 6 4 5 15 - 12 22
10. Amkar 15 7 4 4 13 - 9 25
11. Ural 15 6 2 7 13 - 16 20
12. Anzhi Makhachkala 15 3 6 6 14 - 18 15
13. FC Orenburg 15 6 5 4 16 - 11 23
14. Arsenal Tula 15 7 4 4 13 - 11 25
15. Krylya Sovetov Samara 15 3 7 5 19 - 20 16
16. Tomsk 15 3 2 10 10 - 33 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,94 512 2,13 112 (46,7 %) 65 (27,1 %) 63 (26,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Spartak Moskva 15 8 3 4 20 - 21 27
2. CSKA Moskva 15 9 3 3 16 - 9 30
3. Zenit 15 7 4 4 22 - 10 25
4. FC Krasnodar 15 4 7 4 14 - 11 19
5. Terek Grozny 15 6 4 5 16 - 19 22
6. FK Rostov 15 2 5 8 12 - 14 11
7. FC Ufa 15 6 3 6 10 - 11 21
8. Lokomotiv Moskva 15 6 5 4 19 - 13 23
9. Rubin Kazan 15 4 4 7 15 - 22 16
10. Amkar 15 1 7 7 12 - 20 10
11. Ural 15 2 4 9 11 - 28 10
12. Anzhi Makhachkala 15 4 3 8 10 - 20 15
13. FC Orenburg 15 1 4 10 9 - 25 7
14. Arsenal Tula 15 0 3 12 5 - 29 3
15. Krylya Sovetov Samara 15 3 3 9 12 - 19 12
16. Tomsk 15 0 3 12 7 - 31 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,94 512 2,13 112 (46,7 %) 65 (27,1 %) 63 (26,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Spartak Moskva 15 4 1,53 0,90
2. CSKA Moskva 20 6 1,57 0,50
3. Zenit 17 6 1,67 0,63
4. FC Krasnodar 14 9 1,33 0,73
5. Terek Grozny 7 12 1,27 1,17
6. FK Rostov 18 14 1,20 0,60
7. FC Ufa 15 11 0,73 0,83
8. Lokomotiv Moskva 12 12 1,30 0,90
9. Rubin Kazan 10 12 1,00 1,13
10. Amkar 12 14 0,83 0,97
11. Ural 8 12 0,80 1,47
12. Anzhi Makhachkala 11 15 0,80 1,27
13. FC Orenburg 8 15 0,83 1,20
14. Arsenal Tula 11 18 0,60 1,33
15. Krylya Sovetov Samara 7 12 1,03 1,30
16. Tomsk 4 17 0,57 2,13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,94 512 2,13 112 (46,7 %) 65 (27,1 %) 63 (26,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
Mål    Spiller Klub
17    Fedor Smolov FC Krasnodar
13    Artem Dzyuba Zenit
12    Quincy Promes Spartak Moskva
10    Ari Lokomotiv Moskva
9    Jonathas Rubin Kazan
9    Bekim Balaj Terek Grozny
8    Sergei Kornilenko Krylya Sovetov Samara
8    Denis Glushakov Spartak Moskva
8    Giuliano Zenit
7    Serdar Azmoun FK Rostov
7    Dmitry Poloz FK Rostov
7    Manuel Fernandes Lokomotiv Moskva
7    Maxim Kanunnikov Rubin Kazan
7    Aleksandr Samedov Spartak Moskva
7    Ablaye Vieux M'Bengue Terek Grozny
6    Federico Rasic Arsenal Tula
6    Bebras Natcho CSKA Moskva
6    Vitinho CSKA Moskva
6    Fedor Chalov CSKA Moskva
6    Blagoy Georgiev FC Orenburg
6    Kehinde Fatai FC Ufa
6    Aleksandr Bukharov FK Rostov
6    Yohan Mollo Zenit
5    Darko Bodul Amkar
5    Arsen Khubulov Anzhi Makhachkala
5    Lacina Traore CSKA Moskva
5    Gianni Bruno Krylya Sovetov Samara
5    Cristian Pasquato Krylya Sovetov Samara
5    Maicon Lokomotiv Moskva
5    Ze Luis Spartak Moskva
5    Gheorghe Grozav Terek Grozny
5    Eric Cosmin Bicfalvi Ural
5    Aleksandr Kokorin Zenit
4    Bernard Berisha Anzhi Makhachkala
4    Pylyp Budkivsky Anzhi Makhachkala
4    Sergei Ignashevich CSKA Moskva
4    Pavel Nekhaychik FC Orenburg
4    Aleksandr Yerokhin FK Rostov
4    Jano Ananidze Spartak Moskva
4    Aleksey Pugin Tomsk
4    Vladimir Iljin Ural
4    Roman Pavlyuchenko Ural
4    Robert Mak Zenit
4    Danny Zenit
4    Domenico Criscito Zenit
3    Roland Gigolaev Amkar
3    Aleksandr Prudnikov Anzhi Makhachkala
3    Felicio Brown Forbes Anzhi Makhachkala
3    Roman Eremenko CSKA Moskva
3    Aleksey Ionov CSKA Moskva
3    Aleksandr Golovin CSKA Moskva
3    Alan Dzagoev CSKA Moskva
3    Wanderson FC Krasnodar
3    Dmitri Stotskiy FC Ufa
3    Sylvester Igboun FC Ufa
3    Aleksandr Sukhov FC Ufa
3    Aleksandru Gatcan FK Rostov
3    Aleksey Miranchuk Lokomotiv Moskva
3    Maxime Lestienne Rubin Kazan
3    Fernando Spartak Moskva
3    Magomed Mitrishev Terek Grozny
3    Igor Lebedenko Terek Grozny
3    Aleksandr Sobolev Tomsk
3    Chisamba Lungu Ural
2    Mikhail Kostyukov Amkar
2    Janusz Gol Amkar
2    Nikolay Zaytsev Amkar
2    Stanislav Prokofyev Amkar
2    Yannick Boli Anzhi Makhachkala
2    Ivo Ilicevic Anzhi Makhachkala
2    Nikita Burmistrov Arsenal Tula
2    Georgi Milanov CSKA Moskva
2    Carlos Strandberg CSKA Moskva
2    Viktor Claesson FC Krasnodar
2    Mauricio Pereira FC Krasnodar
2    Yuri Gazinskiy FC Krasnodar
2    Naldo FC Krasnodar
2    Sergey Breev FC Orenburg
2    Denis Popovic FC Orenburg
2    Vladimir Poluyakhtov FC Orenburg
2    Roman Vorobiev FC Orenburg
2    Ondrej Vanek FC Ufa
2    Christian Noboa FK Rostov
2    Sergey Tkachev Krylya Sovetov Samara
2    Dmitri Yatchenko Krylya Sovetov Samara
2    Petar Skuletic Lokomotiv Moskva
2    Nemanja Pejcinovic Lokomotiv Moskva
2    Vladislav Ignatiev Lokomotiv Moskva
2    Aleksandr Kolomeytsev Lokomotiv Moskva
2    Mijo Caktas Rubin Kazan
2    Denis Tkachuk Rubin Kazan
2    Marko Devic Rubin Kazan
2    Rubén Rochina Rubin Kazan
2    Ivelin Popov Spartak Moskva
2    Roman Zobnin Spartak Moskva
2    Luiz Adriano Spartak Moskva
2    Lorenzo Melgarejo Spartak Moskva
2    Zaur Sadaev Terek Grozny
2    Milad Mohammadi Terek Grozny
2    Giorgi Chanturia Ural
2    Edgar Manucharyan Ural
2    Oleg Shatov Zenit
2    Ivan Novoseltsev Zenit
1    Chuma Anene Amkar
1    Petar Zanev Amkar
1    Aleksandr Salugin Amkar
1    Branko Jovicic Amkar
1    Brian Idowu Amkar
1    Aleksandar Miljkovic Amkar
1    Ivan Maewski Anzhi Makhachkala
1    Saeid Ezzatollahi Anzhi Makhachkala
1    Gabriel Obertan Anzhi Makhachkala
1    Pavel Yakovlev Anzhi Makhachkala
1    Lorenzo Ebecilio Anzhi Makhachkala
1    Ilya Maksimov Arsenal Tula
1    Giya Grigalava Arsenal Tula
1    Mihail Aleksandrov Arsenal Tula
1    Igor Shevchenko Arsenal Tula
1    Maksim Belyaev Arsenal Tula
1    Kirill Kombarov Arsenal Tula
1    Oleg Vlasov Arsenal Tula
1    Moussa Doumbia Arsenal Tula
1    Pontus Wernbloom CSKA Moskva
1    Aleksei Berezutski CSKA Moskva
1    Vasili Berezutski CSKA Moskva
1    Zoran Tosic CSKA Moskva
1    Tornike Okriashvili FC Krasnodar
1    Aleksandr Martynovich FC Krasnodar
1    Marat Izmailov FC Krasnodar
1    Pavel Mamaev FC Krasnodar
1    Charles Kabore FC Krasnodar
1    Joaozinho FC Krasnodar
1    Adessoye Oyevole FC Orenburg
1    Artem Deljkin FC Orenburg
1    Dmitriy Efremov FC Orenburg
1    Michal Duris FC Orenburg
1    Elguja Lobjanidze FC Orenburg
1    Vadim Afonin FC Orenburg
1    Ivan Oblyakov FC Ufa
1    Ivan Paurevic FC Ufa
1    Dmitri Sysuev FC Ufa
1    Andrei Prepelita FK Rostov
1    César Navas FK Rostov
1    Milan Rodic Krylya Sovetov Samara
1    Georgi Zotov Krylya Sovetov Samara
1    Alan Kasaev Lokomotiv Moskva
1    Dmitri Tarasov Lokomotiv Moskva
1    Ezekiel Henty Lokomotiv Moskva
1    Taras Mikhalik Lokomotiv Moskva
1    Igor Denisov Lokomotiv Moskva
1    Jefferson Farfán Lokomotiv Moskva
1    Elmir Nabiullin Rubin Kazan
1    Ruslan Kambolov Rubin Kazan
1    Yann M'Vila Rubin Kazan
1    Salvatore Bocchetti Spartak Moskva
1    Mauricio Spartak Moskva
1    Georgiy Dzhikiya Spartak Moskva
1    Andrei Eshchenko Spartak Moskva
1    Wilker Angel Terek Grozny
1    Odise Roshi Terek Grozny
1    Oleg Ivanov Terek Grozny
1    Rodolfo Terek Grozny
1    Facundo Piriz Terek Grozny
1    Sergei Samodin Tomsk
1    Ruslan Salahutdinov Tomsk
1    Nikita Gvineysky Tomsk
1    Daniil Bolshunov Tomsk
1    Sergei Kuznetsov Tomsk
1    Vitaliy Dyakov Tomsk
1    Ognjen Vranjes Tomsk
1    Roman Yemelyanov Ural
1    Dmitriy Korobov Ural
1    Artyom Fidler Ural
1    Pablo Fontanello Ural
1    Alexandr Kerzhakov Zenit
1    Branislav Ivanovic Zenit
1    Yuri Zhirkov Zenit
1    Javi Garcia Zenit
1    Axel Witsel Zenit
1    Artur Yusupov Zenit
1    Luka Djordjevic Zenit
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
Assists    Spiller Klub
10    Timofei Kalachev FK Rostov
9    Manuel Fernandes Lokomotiv Moskva
9    Quincy Promes Spartak Moskva
7    Cristian Pasquato Krylya Sovetov Samara
7    Giuliano Zenit
6    Ze Luis Spartak Moskva
6    Oleg Shatov Zenit
5    Bebras Natcho CSKA Moskva
5    Vitinho CSKA Moskva
5    Mauricio Pereira FC Krasnodar
5    Dmitry Poloz FK Rostov
5    Aleksey Miranchuk Lokomotiv Moskva
4    Alan Dzagoev CSKA Moskva
4    César Navas FK Rostov
4    Ari Lokomotiv Moskva
4    Rubén Rochina Rubin Kazan
4    Dmitri Kombarov Spartak Moskva
4    Milad Mohammadi Terek Grozny
4    Chisamba Lungu Ural
4    Artem Dzyuba Zenit
3    Aleksandar Miljkovic Amkar
3    Janusz Gol Amkar
3    Aleksey Ionov CSKA Moskva
3    Zoran Tosic CSKA Moskva
3    Mario Fernandes CSKA Moskva
3    Aleksandr Golovin CSKA Moskva
3    Joaozinho FC Krasnodar
3    Yuri Gazinskiy FC Krasnodar
3    Roman Vorobiev FC Orenburg
3    Aleksandr Sukhov FC Ufa
3    Dmitri Stotskiy FC Ufa
3    Christian Noboa FK Rostov
3    Aleksandr Bukharov FK Rostov
3    Gianni Bruno Krylya Sovetov Samara
3    Denis Tkachuk Rubin Kazan
3    Moritz Bauer Rubin Kazan
3    Jonathas Rubin Kazan
3    Roman Zobnin Spartak Moskva
3    Ivelin Popov Spartak Moskva
3    Oleg Ivanov Terek Grozny
3    Odise Roshi Terek Grozny
3    Pavel Golyshev Tomsk
3    Aleksandr Dantsev Ural
3    Aleksandr Kokorin Zenit
3    Domenico Criscito Zenit
3    Yohan Mollo Zenit
2    Aleksei Gasilin Amkar
2    Sergey Balanovich Amkar
2    Darko Bodul Amkar
2    Roland Gigolaev Amkar
2    Lorenzo Ebecilio Anzhi Makhachkala
2    Svyatoslav Georgievski Anzhi Makhachkala
2    Bernard Berisha Anzhi Makhachkala
2    Arsen Khubulov Anzhi Makhachkala
2    Nikita Burmistrov Arsenal Tula
2    Kantemir Berhamov Arsenal Tula
2    Roman Eremenko CSKA Moskva
2    Pontus Wernbloom CSKA Moskva
2    Wanderson FC Krasnodar
2    Vitali Kaleshin FC Krasnodar
2    Pavel Mamaev FC Krasnodar
2    Vyacheslav Krotov FC Ufa
2    Dmitri Sysuev FC Ufa
2    Aleksandr Yerokhin FK Rostov
2    Miha Mevlja FK Rostov
2    Dmitri Yatchenko Krylya Sovetov Samara
2    Vladislav Ignatiev Lokomotiv Moskva
2    Igor Denisov Lokomotiv Moskva
2    Alan Kasaev Lokomotiv Moskva
2    Ilzat Akhmetov Rubin Kazan
2    Alex Song Rubin Kazan
2    Romulo Spartak Moskva
2    Georgiy Dzhikiya Spartak Moskva
2    Aleksandr Samedov Spartak Moskva
2    Denis Glushakov Spartak Moskva
2    Aleksandr Zuev Spartak Moskva
2    Jano Ananidze Spartak Moskva
2    Gheorghe Grozav Terek Grozny
2    Daler Kuzyaev Terek Grozny
2    Gabriel Torje Terek Grozny
2    Ablaye Vieux M'Bengue Terek Grozny
2    Rizvan Utsiev Terek Grozny
2    Maksim Bordachev Tomsk
2    Nikolay Dimitrov Ural
2    Eric Cosmin Bicfalvi Ural
2    Ibrahim Tsallagov Zenit
2    Robert Mak Zenit
2    Alexandr Kerzhakov Zenit
2    Yuri Zhirkov Zenit
1    Stanislav Prokofyev Amkar
1    Chuma Anene Amkar
1    Mikhail Kostyukov Amkar
1    Sergey Parshivlyuk Anzhi Makhachkala
1    Aslan Dudiev Anzhi Makhachkala
1    Aleksandr Prudnikov Anzhi Makhachkala
1    Adlan Katsaev Anzhi Makhachkala
1    Thomas Phibel Anzhi Makhachkala
1    Ivan Maewski Anzhi Makhachkala
1    Ivo Ilicevic Anzhi Makhachkala
1    Ayaz Guliev Anzhi Makhachkala
1    Ilya Maksimov Arsenal Tula
1    Kirill Kombarov Arsenal Tula
1    Igor Gorbatenko Arsenal Tula
1    Lukás Tesák Arsenal Tula
1    Vladislav Ryzhkov Arsenal Tula
1    Mihail Aleksandrov Arsenal Tula
1    Ivan Ivanov Arsenal Tula
1    Fedor Chalov CSKA Moskva
1    Sergei Ignashevich CSKA Moskva
1    Georgi Shchennikov CSKA Moskva
1    Georgi Milanov CSKA Moskva
1    Charles Kabore FC Krasnodar
1    Cristian Ramirez FC Krasnodar
1    Andreas Granqvist FC Krasnodar
1    Viktor Claesson FC Krasnodar
1    Odil Akhmedov FC Krasnodar
1    Artur Jedrzejczyk FC Krasnodar
1    Adessoye Oyevole FC Orenburg
1    Aleksandr Katsalapov FC Orenburg
1    Sergey Breev FC Orenburg
1    Blagoy Georgiev FC Orenburg
1    Igor Koronov FC Orenburg
1    Pavel Nekhaychik FC Orenburg
1    Michal Duris FC Orenburg
1    Ivan Oblyakov FC Ufa
1    Bojan Jokic FC Ufa
1    Pavel Alikin FC Ufa
1    Ondrej Vanek FC Ufa
1    Azamat Zaseev FC Ufa
1    Aleksandru Gatcan FK Rostov
1    Andrei Prepelita FK Rostov
1    Serdar Azmoun FK Rostov
1    Pavel Mogilevets FK Rostov
1    Sergei Kornilenko Krylya Sovetov Samara
1    Milan Rodic Krylya Sovetov Samara
1    Yevgeni Bashkirov Krylya Sovetov Samara
1    Nemanja Pejcinovic Lokomotiv Moskva
1    Artem Galadzhan Lokomotiv Moskva
1    Vedran Corluka Lokomotiv Moskva
1    Maicon Lokomotiv Moskva
1    Carlos Zambrano Rubin Kazan
1    Elmir Nabiullin Rubin Kazan
1    Yann M'Vila Rubin Kazan
1    Emil Bergström Rubin Kazan
1    Maxime Lestienne Rubin Kazan
1    Mijo Caktas Rubin Kazan
1    Maxim Kanunnikov Rubin Kazan
1    Andrei Eshchenko Spartak Moskva
1    Fernando Spartak Moskva
1    Zaur Sadaev Terek Grozny
1    Rodolfo Terek Grozny
1    Zaurbek Pliev Terek Grozny
1    Evgeniy Gorodov Terek Grozny
1    Magomed Mitrishev Terek Grozny
1    Andrey Semenov Terek Grozny
1    Aleksey Pugin Tomsk
1    Aleksandr Sobolev Tomsk
1    Valeriu Ciuperca Tomsk
1    Evgeni Balyajkin Tomsk
1    Daniil Bolshunov Tomsk
1    Sergei Samodin Tomsk
1    Giorgi Chanturia Ural
1    Roman Pavlyuchenko Ural
1    Dmitriy Korobov Ural
1    Denys Kulakov Ural
1    Pablo Fontanello Ural
1    Vladimir Iljin Ural
1    Danny Zenit
1    Igor Smolnikov Zenit
1    Axel Witsel Zenit
1    Neto Zenit
1    Luka Djordjevic Zenit
1    Evgeny Chernov Zenit
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Tomsk71576
Anzhi Makhachkala69271
FC Orenburg65570
FC Ufa64367
Zenit62466
FK Rostov55863
Rubin Kazan57663
Amkar57259
Arsenal Tula57158
Lokomotiv Moskva54256
Spartak Moskva51455
Krylya Sovetov Samara52254
Terek Grozny50252
Ural46450
CSKA Moskva39140
FC Krasnodar37239
Total88653939
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
21/5-2017 15:58
Rusland
Premier League (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. FC Orenburg 5.350 5.350 0 0 5.350 5.350
2. FC Ufa 5.350 5.350 5.350 5.350 0 0
Champions League
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

338105

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 16:35 Zenit – Lokomotiv Moskva 0 – 0
30.07.2016 19:00 Anzhi Makhachkala – CSKA Moskva 0 – 0
30.07.2016 20:30 FK Rostov – FC Orenburg 1 – 0
31.07.2016 14:30 Ural – FC Ufa 2 – 0
31.07.2016 17:05 Spartak Moskva – Arsenal Tula 4 – 0
31.07.2016 19:35 Terek Grozny – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
01.08.2016 18:30 FC Krasnodar – Tomsk 3 – 0
01.08.2016 18:35 Rubin Kazan – Amkar 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 FC Ufa – Zenit 0 – 0
06.08.2016 18:30 Arsenal Tula – Rubin Kazan 1 – 0
07.08.2016 15:00 FC Orenburg – CSKA Moskva 0 – 1
07.08.2016 15:30 Amkar – Anzhi Makhachkala 2 – 0
07.08.2016 18:05 Lokomotiv Moskva – Tomsk 2 – 2
07.08.2016 20:30 FK Rostov – Ural 0 – 0
08.08.2016 18:30 Spartak Moskva – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
08.08.2016 18:30 FC Krasnodar – Terek Grozny 4 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:30 Zenit – FK Rostov 3 – 2
13.08.2016 14:30 Ural – CSKA Moskva 0 – 1
13.08.2016 17:05 Krylya Sovetov Samara – FC Krasnodar 1 – 1
13.08.2016 19:30 Rubin Kazan – Spartak Moskva 1 – 1
14.08.2016 14:30 Tomsk – FC Ufa 1 – 0
14.08.2016 19:00 Anzhi Makhachkala – Arsenal Tula 1 – 0
14.08.2016 19:30 Terek Grozny – Lokomotiv Moskva 1 – 1
15.08.2016 16:30 FC Orenburg – Amkar 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Rubin Kazan – Anzhi Makhachkala 1 – 2
20.08.2016 13:30 FC Ufa – Terek Grozny 1 – 3
20.08.2016 16:00 Zenit – CSKA Moskva 1 – 1
20.08.2016 20:30 FK Rostov – Tomsk 3 – 0
21.08.2016 14:30 Amkar – Ural 1 – 0
21.08.2016 17:00 Spartak Moskva – FC Krasnodar 2 – 0
21.08.2016 19:30 Lokomotiv Moskva – Krylya Sovetov Samara 0 – 0
22.08.2016 18:30 Arsenal Tula – FC Orenburg 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 17:30 Krylya Sovetov Samara – FC Ufa 0 – 1
27.08.2016 12:00 FC Orenburg – Rubin Kazan 1 – 1
27.08.2016 14:30 Tomsk – CSKA Moskva 0 – 1
27.08.2016 17:00 Zenit – Amkar 3 – 0
28.08.2016 16:00 Ural – Arsenal Tula 1 – 1
28.08.2016 18:15 Terek Grozny – FK Rostov 2 – 1
28.08.2016 18:15 FC Krasnodar – Lokomotiv Moskva 1 – 2
28.08.2016 20:30 Anzhi Makhachkala – Spartak Moskva 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:00 FK Rostov – Krylya Sovetov Samara 2 – 1
10.09.2016 14:30 Amkar – Tomsk 1 – 0
10.09.2016 17:00 FC Orenburg – Anzhi Makhachkala 0 – 0
10.09.2016 19:45 CSKA Moskva – Terek Grozny 3 – 0
11.09.2016 13:00 FC Ufa – FC Krasnodar 0 – 0
11.09.2016 15:30 Spartak Moskva – Lokomotiv Moskva 1 – 0
11.09.2016 18:00 Arsenal Tula – Zenit 0 – 5
12.09.2016 18:30 Rubin Kazan – Ural 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 16:00 FC Orenburg – Spartak Moskva 1 – 3
17.09.2016 13:00 Tomsk – Arsenal Tula 1 – 0
17.09.2016 15:30 Ural – Anzhi Makhachkala 0 – 1
17.09.2016 18:00 Terek Grozny – Amkar 1 – 3
17.09.2016 18:00 Lokomotiv Moskva – FC Ufa 0 – 1
18.09.2016 16:15 Krylya Sovetov Samara – CSKA Moskva 1 – 2
18.09.2016 19:00 FC Krasnodar – FK Rostov 2 – 1
19.09.2016 18:30 Zenit – Rubin Kazan 4 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 CSKA Moskva – FC Krasnodar 1 – 1
24.09.2016 20:30 FK Rostov – Lokomotiv Moskva 1 – 0
25.09.2016 11:00 FC Orenburg – Ural 0 – 1
25.09.2016 13:30 Arsenal Tula – Terek Grozny 0 – 0
25.09.2016 16:00 Spartak Moskva – FC Ufa 0 – 1
25.09.2016 18:30 Anzhi Makhachkala – Zenit 2 – 2
26.09.2016 16:00 Amkar – Krylya Sovetov Samara 0 – 0
26.09.2016 18:30 Rubin Kazan – Tomsk 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 11:05 Tomsk – Ural 1 – 1
01.10.2016 13:30 Krylya Sovetov Samara – Anzhi Makhachkala 2 – 1
01.10.2016 16:00 Lokomotiv Moskva – Arsenal Tula 1 – 1
01.10.2016 18:30 Terek Grozny – FC Orenburg 2 – 1
02.10.2016 13:00 FC Ufa – Amkar 1 – 1
02.10.2016 15:30 Zenit – Spartak Moskva 4 – 2
02.10.2016 18:00 FC Krasnodar – Rubin Kazan 1 – 0
02.10.2016 18:00 FK Rostov – CSKA Moskva 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 18:30 CSKA Moskva – FC Ufa 1 – 0
15.10.2016 13:30 Amkar – Lokomotiv Moskva 0 – 0
15.10.2016 16:00 Rubin Kazan – Krylya Sovetov Samara 3 – 0
15.10.2016 18:30 Spartak Moskva – FK Rostov 1 – 0
16.10.2016 13:00 Ural – Zenit 0 – 2
16.10.2016 15:30 FC Orenburg – Tomsk 3 – 1
16.10.2016 18:00 Arsenal Tula – FC Krasnodar 0 – 0
17.10.2016 18:30 Anzhi Makhachkala – Terek Grozny 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 17:00 Krylya Sovetov Samara – Arsenal Tula 1 – 1
22.10.2016 11:05 Tomsk – Anzhi Makhachkala 0 – 3
22.10.2016 13:30 FC Ufa – FK Rostov 0 – 0
22.10.2016 16:00 Ural – Spartak Moskva 0 – 1
22.10.2016 18:30 Terek Grozny – Rubin Kazan 3 – 1
23.10.2016 15:30 Lokomotiv Moskva – CSKA Moskva 1 – 0
23.10.2016 18:00 FC Krasnodar – Amkar 1 – 0
24.10.2016 18:30 Zenit – FC Orenburg 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:30 Amkar – FK Rostov 1 – 0
29.10.2016 17:00 Spartak Moskva – CSKA Moskva 3 – 1
30.10.2016 10:00 Ural – Terek Grozny 1 – 4
30.10.2016 12:30 Arsenal Tula – FC Ufa 0 – 2
30.10.2016 15:00 Zenit – Tomsk 1 – 0
30.10.2016 17:30 Anzhi Makhachkala – FC Krasnodar 0 – 0
31.10.2016 15:00 FC Orenburg – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
31.10.2016 17:30 Rubin Kazan – Lokomotiv Moskva 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 09:00 Tomsk – Spartak Moskva 0 – 1
05.11.2016 11:30 FC Ufa – Rubin Kazan 2 – 3
05.11.2016 14:00 Krylya Sovetov Samara – Ural 2 – 2
05.11.2016 16:30 Lokomotiv Moskva – Anzhi Makhachkala 4 – 0
06.11.2016 15:00 Terek Grozny – Zenit 2 – 1
06.11.2016 15:00 FK Rostov – Arsenal Tula 4 – 1
06.11.2016 17:05 CSKA Moskva – Amkar 2 – 2
06.11.2016 17:30 FC Krasnodar – FC Orenburg 3 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 17:00 Arsenal Tula – CSKA Moskva 0 – 1
18.11.2016 17:30 Rubin Kazan – FK Rostov 0 – 0
19.11.2016 12:30 FC Orenburg – Lokomotiv Moskva 1 – 1
19.11.2016 15:00 Anzhi Makhachkala – FC Ufa 0 – 1
20.11.2016 12:30 FC Krasnodar – Ural 3 – 0
20.11.2016 15:05 Spartak Moskva – Amkar 1 – 0
20.11.2016 17:30 Zenit – Krylya Sovetov Samara 3 – 1
21.11.2016 17:00 Terek Grozny – Tomsk 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 15:00 FC Ufa – FC Orenburg 1 – 0
26.11.2016 09:30 Amkar – Arsenal Tula 1 – 0
26.11.2016 12:00 CSKA Moskva – Rubin Kazan 0 – 0
26.11.2016 15:00 Lokomotiv Moskva – Ural 1 – 1
26.11.2016 16:00 Terek Grozny – Spartak Moskva 0 – 1
27.11.2016 12:00 Krylya Sovetov Samara – Tomsk 3 – 0
27.11.2016 14:30 FK Rostov – Anzhi Makhachkala 2 – 0
27.11.2016 17:00 FC Krasnodar – Zenit 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 15:00 Ural – FK Rostov 1 – 0
30.11.2016 17:00 Rubin Kazan – Arsenal Tula 1 – 0
30.11.2016 17:30 Zenit – FC Ufa 2 – 0
30.11.2016 17:30 CSKA Moskva – FC Orenburg 2 – 0
01.12.2016 16:00 Terek Grozny – FC Krasnodar 2 – 1
01.12.2016 16:05 Krylya Sovetov Samara – Spartak Moskva 4 – 0
01.12.2016 17:30 Tomsk – Lokomotiv Moskva 1 – 6
01.12.2016 18:30 Anzhi Makhachkala – Amkar 3 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 12:00 CSKA Moskva – Ural 4 – 0
03.12.2016 17:00 FK Rostov – Zenit 0 – 0
04.12.2016 14:05 Lokomotiv Moskva – Terek Grozny 2 – 0
05.12.2016 11:00 FC Ufa – Tomsk 1 – 0
05.12.2016 12:00 Amkar – FC Orenburg 3 – 0
05.12.2016 17:00 FC Krasnodar – Krylya Sovetov Samara 1 – 1
05.12.2016 17:30 Arsenal Tula – Anzhi Makhachkala 1 – 0
05.12.2016 17:35 Spartak Moskva – Rubin Kazan 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 17:00 Tomsk – FK Rostov 0 – 6
04.03.2017 12:00 FC Orenburg – Arsenal Tula 3 – 0
04.03.2017 14:30 CSKA Moskva – Zenit 0 – 0
05.03.2017 09:30 Ural – Amkar 1 – 0
05.03.2017 12:00 Krylya Sovetov Samara – Lokomotiv Moskva 0 – 3
05.03.2017 14:30 FC Krasnodar – Spartak Moskva 2 – 2
05.03.2017 17:00 Terek Grozny – FC Ufa 0 – 1
06.03.2017 17:30 Anzhi Makhachkala – Rubin Kazan 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 17:00 Arsenal Tula – Ural 2 – 0
11.03.2017 09:30 FC Ufa – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
11.03.2017 12:00 CSKA Moskva – Tomsk 4 – 0
11.03.2017 14:30 Rubin Kazan – FC Orenburg 0 – 0
12.03.2017 09:30 Amkar – Zenit 1 – 0
12.03.2017 14:30 Spartak Moskva – Anzhi Makhachkala 1 – 0
12.03.2017 17:00 FK Rostov – Terek Grozny 0 – 0
13.03.2017 17:30 Lokomotiv Moskva – FC Krasnodar 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 17:00 Anzhi Makhachkala – FC Orenburg 1 – 0
18.03.2017 09:30 Tomsk – Amkar 1 – 0
18.03.2017 12:00 Ural – Rubin Kazan 1 – 0
18.03.2017 14:30 Lokomotiv Moskva – Spartak Moskva 1 – 1
19.03.2017 12:00 Krylya Sovetov Samara – FK Rostov 0 – 0
19.03.2017 14:30 FC Krasnodar – FC Ufa 0 – 0
19.03.2017 14:30 Terek Grozny – CSKA Moskva 0 – 1
19.03.2017 17:30 Zenit – Arsenal Tula 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:30 Anzhi Makhachkala – Ural 2 – 3
01.04.2017 14:00 FC Ufa – Lokomotiv Moskva 0 – 1
01.04.2017 16:30 Arsenal Tula – Tomsk 3 – 0
02.04.2017 12:30 Amkar – Terek Grozny 1 – 1
02.04.2017 13:00 Rubin Kazan – Zenit 0 – 2
02.04.2017 15:30 CSKA Moskva – Krylya Sovetov Samara 2 – 1
03.04.2017 18:30 FK Rostov – FC Krasnodar 0 – 0
03.04.2017 18:35 Spartak Moskva – FC Orenburg 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Krylya Sovetov Samara – Amkar 2 – 2
08.04.2017 15:30 Terek Grozny – Arsenal Tula 3 – 1
08.04.2017 18:00 Zenit – Anzhi Makhachkala 1 – 1
09.04.2017 13:00 FC Ufa – Spartak Moskva 1 – 3
09.04.2017 15:30 FC Krasnodar – CSKA Moskva 1 – 1
09.04.2017 18:00 Lokomotiv Moskva – FK Rostov 0 – 0
10.04.2017 14:00 Tomsk – Rubin Kazan 2 – 2
10.04.2017 16:30 Ural – FC Orenburg 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 11:00 Amkar – FC Ufa 1 – 1
15.04.2017 13:30 CSKA Moskva – FK Rostov 0 – 0
15.04.2017 16:00 Anzhi Makhachkala – Krylya Sovetov Samara 1 – 3
15.04.2017 18:30 Rubin Kazan – FC Krasnodar 0 – 1
16.04.2017 11:30 FC Orenburg – Terek Grozny 2 – 1
16.04.2017 14:00 Ural – Tomsk 1 – 0
16.04.2017 16:30 Arsenal Tula – Lokomotiv Moskva 0 – 3
16.04.2017 19:00 Spartak Moskva – Zenit 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 16:00 FC Ufa – CSKA Moskva 0 – 2
22.04.2017 13:00 Zenit – Ural 2 – 0
22.04.2017 15:30 Lokomotiv Moskva – Amkar 3 – 3
22.04.2017 15:30 FK Rostov – Spartak Moskva 3 – 0
22.04.2017 18:00 Terek Grozny – Anzhi Makhachkala 0 – 1
23.04.2017 11:00 Tomsk – FC Orenburg 1 – 2
23.04.2017 13:30 Krylya Sovetov Samara – Rubin Kazan 0 – 0
23.04.2017 16:00 FC Krasnodar – Arsenal Tula 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 18:30 Spartak Moskva – Ural 1 – 0
25.04.2017 18:30 FK Rostov – FC Ufa 1 – 0
26.04.2017 16:00 FC Orenburg – Zenit 0 – 1
26.04.2017 18:30 Arsenal Tula – Krylya Sovetov Samara 2 – 0
26.04.2017 18:30 Rubin Kazan – Terek Grozny 0 – 1
26.04.2017 18:30 CSKA Moskva – Lokomotiv Moskva 4 – 0
27.04.2017 16:00 Amkar – FC Krasnodar 0 – 2
27.04.2017 18:30 Anzhi Makhachkala – Tomsk 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 15:30 Lokomotiv Moskva – Rubin Kazan 0 – 1
29.04.2017 18:00 Terek Grozny – Ural 5 – 2
30.04.2017 13:30 FC Ufa – Arsenal Tula 1 – 0
30.04.2017 16:15 CSKA Moskva – Spartak Moskva 1 – 2
30.04.2017 18:30 FK Rostov – Amkar 1 – 0
01.05.2017 12:00 Tomsk – Zenit 0 – 2
01.05.2017 14:30 Krylya Sovetov Samara – FC Orenburg 1 – 1
01.05.2017 17:00 FC Krasnodar – Anzhi Makhachkala 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 13:00 Amkar – CSKA Moskva 0 – 2
06.05.2017 15:30 Arsenal Tula – FK Rostov 1 – 0
06.05.2017 18:00 Spartak Moskva – Tomsk 1 – 0
07.05.2017 13:00 FC Orenburg – FC Krasnodar 1 – 0
07.05.2017 15:30 Rubin Kazan – FC Ufa 2 – 1
07.05.2017 18:05 Zenit – Terek Grozny 0 – 1
08.05.2017 13:30 Ural – Krylya Sovetov Samara 1 – 3
08.05.2017 16:00 Anzhi Makhachkala – Lokomotiv Moskva 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:35 CSKA Moskva – Arsenal Tula 3 – 0
13.05.2017 11:00 Ural – FC Krasnodar 1 – 1
13.05.2017 13:30 Amkar – Spartak Moskva 0 – 1
13.05.2017 15:00 Krylya Sovetov Samara – Zenit 1 – 3
13.05.2017 18:30 Lokomotiv Moskva – FC Orenburg 4 – 0
14.05.2017 11:00 Tomsk – Terek Grozny 1 – 2
14.05.2017 15:30 FC Ufa – Anzhi Makhachkala 2 – 1
14.05.2017 18:00 FK Rostov – Rubin Kazan 4 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 14:00 Tomsk – Krylya Sovetov Samara 0 – 2
17.05.2017 16:30 Ural – Lokomotiv Moskva 1 – 2
17.05.2017 16:30 FC Orenburg – FC Ufa 1 – 1
17.05.2017 18:30 Spartak Moskva – Terek Grozny 3 – 0
17.05.2017 18:30 Rubin Kazan – CSKA Moskva 0 – 2
17.05.2017 18:30 Anzhi Makhachkala – FK Rostov 1 – 2
17.05.2017 18:30 Zenit – FC Krasnodar 1 – 0
17.05.2017 18:30 Arsenal Tula – Amkar 0 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 14:00 FC Ufa – Ural 1 – 0
21.05.2017 14:00 CSKA Moskva – Anzhi Makhachkala 4 – 0
21.05.2017 14:00 FC Orenburg – FK Rostov 2 – 0
21.05.2017 14:00 Amkar – Rubin Kazan 1 – 2
21.05.2017 14:00 Krylya Sovetov Samara – Terek Grozny 1 – 3
21.05.2017 14:00 Tomsk – FC Krasnodar 1 – 5
21.05.2017 14:00 Lokomotiv Moskva – Zenit 0 – 2
21.05.2017 14:00 Arsenal Tula – Spartak Moskva 3 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Tomsk
FC Krasnodar
1 – 5
21. maj 14:00
Færdig
Arsenal Tula
Spartak Moskva
3 – 0
21. maj 14:00
Færdig
FC Orenburg
FK Rostov
2 – 0
21. maj 14:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Zenit
0 – 2
21. maj 14:00
Færdig
FC Ufa
Ural
1 – 0
21. maj 14:00
Færdig
Krylya Sovetov Samara
Terek Grozny
1 – 3
21. maj 14:00
Færdig
CSKA Moskva
Anzhi Makhachkala
4 – 0
21. maj 14:00
Færdig
Amkar
Rubin Kazan
1 – 2
21. maj 14:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Rusland