LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Livingston 36 26 3 7 80 - 32 81
2. Alloa Athletic 36 17 11 8 69 - 44 62
3. Airdrieonians 36 16 4 16 61 - 66 52
4. Brechin 36 15 5 16 43 - 49 50
5. East Fife 36 12 10 14 41 - 44 46
6. Queen's Park 36 12 10 14 37 - 51 46
7. Stranraer 36 12 8 16 46 - 50 44
8. Albion Rovers 36 11 9 16 41 - 48 42
9. Peterhead 36 10 10 16 44 - 59 40
10. Stenhousemuir 36 11 6 19 45 - 64 39
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 50,20 507 2,82 74 (41,1 %) 38 (21,1 %) 68 (37,8 %)
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Livingston 18 13 1 4 43 - 16 40
2. Alloa Athletic 18 8 6 4 35 - 21 30
3. Airdrieonians 18 8 2 8 27 - 32 26
4. Brechin 18 8 3 7 22 - 20 27
5. East Fife 18 7 5 6 22 - 20 26
6. Queen's Park 18 7 4 7 18 - 21 25
7. Stranraer 18 8 3 7 29 - 25 27
8. Albion Rovers 18 6 4 8 21 - 22 22
9. Peterhead 18 4 6 8 25 - 29 18
10. Stenhousemuir 18 5 4 9 23 - 36 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 50,20 507 2,82 74 (41,1 %) 38 (21,1 %) 68 (37,8 %)
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Livingston 18 13 2 3 37 - 16 41
2. Alloa Athletic 18 9 5 4 34 - 23 32
3. Airdrieonians 18 8 2 8 34 - 34 26
4. Brechin 18 7 2 9 21 - 29 23
5. East Fife 18 5 5 8 19 - 24 20
6. Queen's Park 18 5 6 7 19 - 30 21
7. Stranraer 18 4 5 9 17 - 25 17
8. Albion Rovers 18 5 5 8 20 - 26 20
9. Peterhead 18 6 4 8 19 - 30 22
10. Stenhousemuir 18 6 2 10 22 - 28 20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 50,20 507 2,82 74 (41,1 %) 38 (21,1 %) 68 (37,8 %)
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Livingston 14 3 2,22 0,89
2. Alloa Athletic 9 3 1,92 1,22
3. Airdrieonians 5 6 1,69 1,83
4. Brechin 8 12 1,19 1,36
5. East Fife 12 9 1,14 1,22
6. Queen's Park 10 12 1,03 1,42
7. Stranraer 10 13 1,28 1,39
8. Albion Rovers 9 14 1,14 1,33
9. Peterhead 8 10 1,22 1,64
10. Stenhousemuir 8 11 1,25 1,78
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 50,20 507 2,82 74 (41,1 %) 38 (21,1 %) 68 (37,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
Mål    Spiller Klub
23    Andy Ryan Airdrieonians
22    Liam Buchanan Livingston
17    Iain Russell Airdrieonians
16    Greig Spence Alloa Athletic
16    Rory McAllister Peterhead
14    Jordan Kirkpatrick Alloa Athletic
14    Daniel Mullen Livingston
13    Andy Jackson Brechin
13    Craig Malcolm Stranraer
11    Ryan Wallace Albion Rovers
9    Scott Pittman Livingston
8    Iain Flannigan Alloa Athletic
8    Ally Love Brechin
8    Willie Gibson Stranraer
7    Ross Stewart Albion Rovers
7    Jason Kerr East Fife
7    Kevin Smith East Fife
7    Ross Millen Queen's Park
7    Colin McMenamin Stenhousemuir
7    Oliver Shaw Stenhousemuir
6    Kevin Cawley Alloa Athletic
6    Jamie Insall East Fife
6    Nicky Cadden Livingston
6    Dario Zanatta Queen's Park
6    Willis Furtado Stenhousemuir
5    Ross Stewart Albion Rovers
5    Paul Willis Albion Rovers
5    Steven Boyd Albion Rovers
5    Ross Caldwell Brechin
5    Alan Trouten Brechin
5    Scott Robinson East Fife
5    Chris Duggan East Fife
5    Alan Cook Stenhousemuir
4    Adam Brown Airdrieonians
4    Andy Graham Alloa Athletic
4    Nikolay Todorov Livingston
4    Joshua Mullin Livingston
4    Jordon Brown Peterhead
4    Leighton Mcintosh Peterhead
4    Nicholas Riley Peterhead
4    Jamie Redman Peterhead
4    Anthony Brady Queen's Park
4    Ryan McGeever Queen's Park
4    Ryan Thomson Stranraer
3    Sean McIntosh Airdrieonians
3    Ryan Conroy Airdrieonians
3    Scott Stewart Airdrieonians
3    Dylan Mackin Alloa Athletic
3    Jamie Longworth Alloa Athletic
3    Scott Taggart Alloa Athletic
3    Douglas Hill Brechin
3    Chris Kane East Fife
3    Kevin O'Hara East Fife
3    Jackson Longridge Livingston
3    Michael Miller Livingston
3    Dale Carrick Livingston
3    Raffaele De Vita Livingston
3    Fiacre Kelleher Peterhead
3    Grant Anderson Peterhead
3    Alistair Roy Stenhousemuir
3    Fraser Kerr Stenhousemuir
3    Scott Agnew Stranraer
3    Craig Thomson Stranraer
3    Mark McGuigan Stranraer
3    Steven Bell Stranraer
2    Jack Leitch Airdrieonians
2    Michael Dunlop Albion Rovers
2    Jason Marr Alloa Athletic
2    Paul McLean Brechin
2    Ross Brown East Fife
2    Declan Gallagher Livingston
2    Shaun Byrne Livingston
2    Scott Brown Peterhead
2    Adam Cummins Queen's Park
2    Ewan MacPherson Queen's Park
2    Gregor Fotheringham Queen's Park
2    David Galt Queen's Park
2    Jamie McCormack Stenhousemuir
2    Carlos Mazana Stenhousemuir
2    Mason Robertson Stenhousemuir
2    Mark Gilhaney Stenhousemuir
2    David Marsh Stenhousemuir
2    Joseph Nuttall Stranraer
2    Amadou Kassarate Stranraer
2    Kyle Turner Stranraer
1    Jack McKay Airdrieonians
1    Marc Fitzpatrick Airdrieonians
1    Kieran MacDonald Airdrieonians
1    Ryan Russell Airdrieonians
1    Joe Gorman Airdrieonians
1    Ross Davidson Albion Rovers
1    Mark Ferry Albion Rovers
1    Calum Ferguson Albion Rovers
1    Scott McBride Albion Rovers
1    Stefan McCluskey Alloa Athletic
1    Isaac Layne Alloa Athletic
1    Luke Donnelly Alloa Athletic
1    Jon Robertson Alloa Athletic
1    Jim Goodwin Alloa Athletic
1    Calum Waters Alloa Athletic
1    Scott Hynd Alloa Athletic
1    Adam Martin Alloa Athletic
1    Darren McCormack Brechin
1    Connor McLennan Brechin
1    Willie Dyer Brechin
1    Finn Graham Brechin
1    Liam Watt Brechin
1    Mark Lamont East Fife
1    Sean Crighton Livingston
1    Craig Halkett Livingston
1    Kevin Dzierzawski Peterhead
1    Craig Reid Peterhead
1    Ryan Strachan Peterhead
1    Ryan Baptie Peterhead
1    Kalvin Orsi Queen's Park
1    Jamie McKernon Queen's Park
1    Aiden Malone Queen's Park
1    Josh Watt Queen's Park
1    Darren Miller Queen's Park
1    Paul Woods Queen's Park
1    Bryan Wharton Queen's Park
1    Thomas Grant Stenhousemuir
1    Stephen Stirling Stenhousemuir
1    Kieran Millar Stenhousemuir
1    Liam Dick Stranraer
1    Scott Robertson Stranraer
1    Christian Nadé Stranraer
Vis hele listen
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
6/5-2017 17:54
Skotland
League 1 (36 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Airdrieonians 27.343 760 14.945 830 12.398 689
2. Livingston 25.245 701 14.344 797 10.901 606
3. Queen's Park 21.918 609 11.605 645 10.313 573
4. East Fife 21.359 593 11.273 626 10.086 560
5. Alloa Athletic 19.751 549 9.561 531 10.190 566
6. Albion Rovers 18.767 521 8.092 450 10.675 593
7. Peterhead 18.077 502 9.081 505 8.996 500
8. Brechin 17.461 485 7.715 429 9.746 541
9. Stenhousemuir 17.050 474 7.715 429 9.335 519
10. Stranraer 16.429 456 7.369 409 9.060 503
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

337896

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 15:55 East Fife – Albion Rovers 2 – 2
06.08.2016 16:00 Alloa Athletic – Peterhead 4 – 0
06.08.2016 16:00 Brechin – Stenhousemuir 2 – 1
06.08.2016 16:00 Livingston – Stranraer 5 – 1
06.08.2016 16:00 Queen's Park – Airdrieonians 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Stranraer – Alloa Athletic 2 – 5
13.08.2016 16:00 Stenhousemuir – Queen's Park 1 – 2
13.08.2016 16:00 Albion Rovers – Brechin 0 – 2
13.08.2016 16:00 Airdrieonians – Livingston 2 – 4
13.08.2016 16:05 Peterhead – East Fife 0 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Peterhead – Albion Rovers 2 – 2
20.08.2016 16:00 Livingston – Stenhousemuir 4 – 1
20.08.2016 16:00 Brechin – Queen's Park 0 – 0
20.08.2016 16:00 Alloa Athletic – East Fife 2 – 1
20.08.2016 16:00 Airdrieonians – Stranraer 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 Albion Rovers – Alloa Athletic 0 – 4
27.08.2016 16:00 East Fife – Brechin 1 – 2
27.08.2016 16:00 Queen's Park – Livingston 1 – 0
27.08.2016 16:00 Stenhousemuir – Airdrieonians 2 – 2
27.08.2016 16:00 Stranraer – Peterhead 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Peterhead – Queen's Park 2 – 0
10.09.2016 16:00 East Fife – Stranraer 2 – 0
10.09.2016 16:00 Brechin – Airdrieonians 3 – 2
10.09.2016 16:00 Alloa Athletic – Livingston 1 – 3
10.09.2016 16:00 Albion Rovers – Stenhousemuir 4 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Airdrieonians – East Fife 1 – 1
17.09.2016 16:00 Livingston – Brechin 2 – 1
17.09.2016 16:00 Queen's Park – Alloa Athletic 1 – 2
17.09.2016 16:00 Stenhousemuir – Peterhead 2 – 2
17.09.2016 16:00 Stranraer – Albion Rovers 3 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Stenhousemuir – Alloa Athletic 2 – 2
24.09.2016 16:00 Queen's Park – Stranraer 0 – 2
24.09.2016 16:00 East Fife – Livingston 3 – 1
24.09.2016 16:00 Brechin – Peterhead 2 – 1
24.09.2016 16:00 Airdrieonians – Albion Rovers 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Stranraer – Brechin 0 – 1
01.10.2016 16:00 Peterhead – Livingston 1 – 2
01.10.2016 16:00 East Fife – Stenhousemuir 0 – 1
01.10.2016 16:00 Alloa Athletic – Airdrieonians 1 – 2
01.10.2016 16:00 Albion Rovers – Queen's Park 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Brechin – Alloa Athletic 0 – 1
15.10.2016 16:00 Livingston – Albion Rovers 1 – 2
15.10.2016 16:00 Queen's Park – East Fife 1 – 0
15.10.2016 16:00 Stenhousemuir – Stranraer 0 – 5
15.10.2016 18:15 Airdrieonians – Peterhead 1 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Stenhousemuir – Brechin 1 – 3
22.10.2016 16:00 Livingston – Alloa Athletic 3 – 1
22.10.2016 16:00 Albion Rovers – Peterhead 0 – 1
22.10.2016 16:00 Airdrieonians – Queen's Park 4 – 1
22.10.2016 16:05 Stranraer – East Fife 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Queen's Park – Stenhousemuir 0 – 3
29.10.2016 16:00 Peterhead – Stranraer 2 – 0
29.10.2016 16:00 East Fife – Airdrieonians 0 – 1
29.10.2016 16:00 Brechin – Livingston 0 – 3
29.10.2016 16:00 Alloa Athletic – Albion Rovers 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Stranraer – Queen's Park 0 – 2
05.11.2016 16:00 Peterhead – Brechin 1 – 3
05.11.2016 16:00 Livingston – East Fife 3 – 1
05.11.2016 16:00 Alloa Athletic – Stenhousemuir 4 – 1
05.11.2016 16:00 Albion Rovers – Airdrieonians 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 Albion Rovers – Stranraer 3 – 2
12.11.2016 16:00 Queen's Park – Peterhead 0 – 0
12.11.2016 16:05 Airdrieonians – Brechin 1 – 0
15.11.2016 20:45 East Fife – Alloa Athletic 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Stranraer – Stenhousemuir 3 – 1
19.11.2016 16:00 Livingston – Peterhead 1 – 2
19.11.2016 16:00 East Fife – Queen's Park 1 – 2
19.11.2016 16:00 Airdrieonians – Alloa Athletic 2 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Albion Rovers – Livingston 0 – 1
03.12.2016 16:00 Peterhead – Airdrieonians 2 – 4
03.12.2016 16:00 Queen's Park – Brechin 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2016 20:45 Brechin – Albion Rovers 1 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Stranraer – Livingston 1 – 2
10.12.2016 16:00 Queen's Park – Albion Rovers 2 – 1
10.12.2016 16:00 Peterhead – Alloa Athletic 1 – 1
10.12.2016 16:00 Airdrieonians – Stenhousemuir 0 – 5
10.12.2016 18:15 Brechin – East Fife 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:30 Stenhousemuir – Livingston 0 – 4

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:45 Alloa Athletic – Stranraer 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Stenhousemuir – Albion Rovers 1 – 0
17.12.2016 16:00 Livingston – Airdrieonians 2 – 0
17.12.2016 16:00 East Fife – Peterhead 2 – 0
17.12.2016 16:00 Brechin – Stranraer 2 – 0
17.12.2016 16:00 Alloa Athletic – Queen's Park 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2016 20:30 Stenhousemuir – East Fife 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.12.2016 14:00 Alloa Athletic – Brechin 1 – 2
24.12.2016 14:00 Stranraer – Airdrieonians 1 – 2
24.12.2016 15:00 Livingston – Queen's Park 1 – 2
26.12.2016 16:00 Peterhead – Stenhousemuir 0 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.12.2016 14:00 Stenhousemuir – Alloa Athletic 2 – 4
31.12.2016 15:00 East Fife – Livingston 2 – 1
31.12.2016 16:00 Queen's Park – Stranraer 0 – 1
02.01.2017 16:00 Airdrieonians – Albion Rovers 1 – 2
02.01.2017 16:00 Brechin – Peterhead 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Stranraer – Alloa Athletic 1 – 2
07.01.2017 16:00 Queen's Park – Airdrieonians 2 – 1
07.01.2017 16:00 Peterhead – Livingston 2 – 3
07.01.2017 16:00 East Fife – Stenhousemuir 1 – 0
07.01.2017 16:00 Albion Rovers – Brechin 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Stenhousemuir – Stranraer 1 – 0
14.01.2017 16:00 Alloa Athletic – Peterhead 0 – 1
14.01.2017 16:05 Airdrieonians – East Fife 2 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Albion Rovers – Alloa Athletic 1 – 1
28.01.2017 16:00 East Fife – Stranraer 0 – 0
28.01.2017 16:00 Livingston – Brechin 3 – 0
28.01.2017 16:00 Peterhead – Queen's Park 4 – 0
28.01.2017 16:00 Stenhousemuir – Airdrieonians 4 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Alloa Athletic – Livingston 2 – 2
04.02.2017 16:00 Airdrieonians – Peterhead 4 – 1
04.02.2017 16:00 Brechin – Stenhousemuir 2 – 2
04.02.2017 16:00 Queen's Park – East Fife 2 – 2
04.02.2017 16:00 Stranraer – Albion Rovers 3 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Livingston – Stranraer 0 – 0
11.02.2017 16:00 Stenhousemuir – Queen's Park 0 – 2
11.02.2017 16:00 Peterhead – Albion Rovers 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Stranraer – Peterhead 3 – 3
18.02.2017 16:00 Queen's Park – Alloa Athletic 0 – 2
18.02.2017 16:00 East Fife – Brechin 3 – 2
18.02.2017 16:00 Airdrieonians – Livingston 0 – 4
18.02.2017 16:05 Albion Rovers – Stenhousemuir 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Peterhead – East Fife 1 – 1
25.02.2017 16:00 Alloa Athletic – Airdrieonians 2 – 1
25.02.2017 16:05 Stranraer – Brechin 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Brechin – Queen's Park 3 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Alloa Athletic – East Fife 3 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Stenhousemuir – Peterhead 3 – 1
04.03.2017 16:00 East Fife – Albion Rovers 2 – 0
04.03.2017 16:00 Queen's Park – Livingston 1 – 1
04.03.2017 16:00 Airdrieonians – Stranraer 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Livingston – Albion Rovers 3 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Albion Rovers – Airdrieonians 3 – 4
11.03.2017 16:00 Alloa Athletic – Stenhousemuir 2 – 1
11.03.2017 16:00 Livingston – East Fife 0 – 1
11.03.2017 16:00 Peterhead – Brechin 0 – 1
11.03.2017 16:00 Stranraer – Queen's Park 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 21:50 Brechin – Airdrieonians 3 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Airdrieonians – Stenhousemuir 1 – 0
18.03.2017 16:00 Stranraer – Livingston 0 – 1
18.03.2017 16:00 Queen's Park – Brechin 1 – 1
18.03.2017 16:00 East Fife – Alloa Athletic 0 – 0
18.03.2017 16:00 Albion Rovers – Peterhead 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Brechin – Alloa Athletic 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Livingston – Stenhousemuir 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Peterhead – Stranraer 2 – 2
25.03.2017 16:00 Stenhousemuir – Albion Rovers 0 – 3
25.03.2017 16:00 Livingston – Airdrieonians 4 – 2
25.03.2017 16:00 Brechin – East Fife 2 – 1
25.03.2017 16:00 Alloa Athletic – Queen's Park 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Albion Rovers – East Fife 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Stranraer – Stenhousemuir 3 – 0
01.04.2017 16:00 Peterhead – Airdrieonians 1 – 1
01.04.2017 16:00 East Fife – Queen's Park 0 – 0
01.04.2017 16:00 Brechin – Livingston 0 – 2
01.04.2017 16:00 Alloa Athletic – Albion Rovers 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Albion Rovers – Queen's Park 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Stenhousemuir – East Fife 3 – 1
08.04.2017 16:00 Queen's Park – Peterhead 2 – 0
08.04.2017 16:00 Livingston – Alloa Athletic 2 – 1
08.04.2017 16:00 Albion Rovers – Stranraer 3 – 0
08.04.2017 16:00 Airdrieonians – Brechin 3 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Alloa Athletic – Brechin 6 – 1
15.04.2017 16:00 East Fife – Peterhead 1 – 2
15.04.2017 16:00 Queen's Park – Albion Rovers 2 – 0
15.04.2017 16:00 Stenhousemuir – Livingston 0 – 1
15.04.2017 16:00 Stranraer – Airdrieonians 2 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Peterhead – Stenhousemuir 0 – 1
22.04.2017 16:00 Livingston – Queen's Park 4 – 0
22.04.2017 16:00 Brechin – Stranraer 0 – 0
22.04.2017 16:00 Albion Rovers – East Fife 0 – 1
22.04.2017 16:00 Airdrieonians – Alloa Athletic 0 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Queen's Park – Stenhousemuir 0 – 2
29.04.2017 16:00 Livingston – Peterhead 4 – 1
29.04.2017 16:00 East Fife – Airdrieonians 0 – 4
29.04.2017 16:00 Brechin – Albion Rovers 1 – 0
29.04.2017 16:00 Alloa Athletic – Stranraer 1 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 16:00 Airdrieonians – Queen's Park 3 – 2
06.05.2017 16:00 Albion Rovers – Livingston 0 – 2
06.05.2017 16:00 Peterhead – Alloa Athletic 3 – 2
06.05.2017 16:00 Stenhousemuir – Brechin 1 – 1
06.05.2017 16:00 Stranraer – East Fife 2 – 1
Advertisement

Seneste kampe

Stranraer
East Fife
2 – 1
6. maj 16:00
Færdig
Stenhousemuir
Brechin
1 – 1
6. maj 16:00
Færdig
Peterhead
Alloa Athletic
3 – 2
6. maj 16:00
Færdig
Albion Rovers
Livingston
0 – 2
6. maj 16:00
Færdig
Airdrieonians
Queen's Park
3 – 2
6. maj 16:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Skotland