LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
23/6-2017 10:06
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aberdeen 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Celtic 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Dundee FC 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Hamilton Academical 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Hearts 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Hibernian 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Kilmarnock 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Motherwell 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Partick Thistle 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Rangers 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Ross County 0 0 0 0 0 - 0 0
12. St. Johnstone 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
23/6-2017 10:06
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aberdeen 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Celtic 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Dundee FC 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Hamilton Academical 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Hearts 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Hibernian 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Kilmarnock 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Motherwell 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Partick Thistle 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Rangers 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Ross County 0 0 0 0 0 - 0 0
12. St. Johnstone 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
23/6-2017 10:06
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aberdeen 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Celtic 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Dundee FC 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Hamilton Academical 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Hearts 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Hibernian 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Kilmarnock 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Motherwell 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Partick Thistle 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Rangers 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Ross County 0 0 0 0 0 - 0 0
12. St. Johnstone 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
23/6-2017 10:06
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Aberdeen 0 0 - -
2. Celtic 0 0 - -
3. Dundee FC 0 0 - -
4. Hamilton Academical 0 0 - -
5. Hearts 0 0 - -
6. Hibernian 0 0 - -
7. Kilmarnock 0 0 - -
8. Motherwell 0 0 - -
9. Partick Thistle 0 0 - -
10. Rangers 0 0 - -
11. Ross County 0 0 - -
12. St. Johnstone 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
23/6-2017 10:06
Skotland
Premiership (33 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
23/6-2017 10:06
Skotland
Premiership (33 runder)
Opdateret:
23/6-2017 10:06
Skotland
Premiership (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:30 Celtic – Hearts
05.08.2017 16:00 Aberdeen – Hamilton Academical
05.08.2017 16:00 Dundee FC – Ross County
05.08.2017 16:00 Hibernian – Partick Thistle
05.08.2017 16:00 Kilmarnock – St. Johnstone
06.08.2017 14:30 Motherwell – Rangers

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 20:45 Partick Thistle – Celtic
12.08.2017 16:00 St. Johnstone – Motherwell
12.08.2017 16:00 Ross County – Aberdeen
12.08.2017 16:00 Rangers – Hibernian
12.08.2017 16:00 Kilmarnock – Hearts
12.08.2017 16:00 Hamilton Academical – Dundee FC

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:30 Kilmarnock – Celtic
19.08.2017 16:00 St. Johnstone – Partick Thistle
19.08.2017 16:00 Rangers – Hearts
19.08.2017 16:00 Motherwell – Ross County
19.08.2017 16:00 Hibernian – Hamilton Academical
19.08.2017 16:00 Aberdeen – Dundee FC

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 Partick Thistle – Aberdeen
26.08.2017 16:00 Kilmarnock – Hamilton Academical
26.08.2017 16:00 Motherwell – Hearts
26.08.2017 16:00 Celtic – St. Johnstone
27.08.2017 13:30 Dundee FC – Hibernian
27.08.2017 16:00 Ross County – Rangers

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 20:45 Hamilton Academical – Celtic
09.09.2017 16:00 St. Johnstone – Hibernian
09.09.2017 16:00 Ross County – Partick Thistle
09.09.2017 16:00 Rangers – Dundee FC
09.09.2017 16:00 Motherwell – Kilmarnock
09.09.2017 16:00 Hearts – Aberdeen

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 20:45 Partick Thistle – Rangers
16.09.2017 16:00 Aberdeen – Kilmarnock
16.09.2017 16:00 Celtic – Ross County
16.09.2017 16:00 Dundee FC – St. Johnstone
16.09.2017 16:00 Hamilton Academical – Hearts
16.09.2017 16:00 Hibernian – Motherwell

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:00 Rangers – Celtic
23.09.2017 16:00 Kilmarnock – Dundee FC
23.09.2017 16:00 Hearts – Partick Thistle
23.09.2017 16:00 Ross County – Hibernian
23.09.2017 16:00 St. Johnstone – Hamilton Academical
24.09.2017 13:15 Motherwell – Aberdeen

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 20:45 Hamilton Academical – Rangers
30.09.2017 16:00 Motherwell – Partick Thistle
30.09.2017 16:00 Kilmarnock – Ross County
30.09.2017 16:00 Dundee FC – Hearts
30.09.2017 16:00 Celtic – Hibernian
30.09.2017 16:00 Aberdeen – St. Johnstone

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 20:45 St. Johnstone – Rangers
14.10.2017 16:00 Ross County – Hearts
14.10.2017 16:00 Partick Thistle – Kilmarnock
14.10.2017 16:00 Hibernian – Aberdeen
14.10.2017 16:00 Hamilton Academical – Motherwell
14.10.2017 16:00 Celtic – Dundee FC

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 13:30 Rangers – Aberdeen
21.10.2017 16:00 Ross County – Hamilton Academical
21.10.2017 16:00 Partick Thistle – Dundee FC
21.10.2017 16:00 Motherwell – Celtic
21.10.2017 16:00 Kilmarnock – Hibernian
21.10.2017 16:00 Hearts – St. Johnstone

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2017 20:45 Hibernian – Hearts
25.10.2017 20:45 St. Johnstone – Ross County
25.10.2017 20:45 Rangers – Kilmarnock
25.10.2017 20:45 Hamilton Academical – Partick Thistle
25.10.2017 20:45 Dundee FC – Motherwell
25.10.2017 20:45 Aberdeen – Celtic

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:30 Hearts – Rangers
28.10.2017 16:00 Partick Thistle – St. Johnstone
28.10.2017 16:00 Motherwell – Hibernian
28.10.2017 16:00 Dundee FC – Hamilton Academical
28.10.2017 16:00 Celtic – Kilmarnock
28.10.2017 16:00 Aberdeen – Ross County

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 13:30 St. Johnstone – Celtic
04.11.2017 16:00 Ross County – Motherwell
04.11.2017 16:00 Rangers – Partick Thistle
04.11.2017 16:00 Hearts – Kilmarnock
04.11.2017 16:00 Hibernian – Dundee FC
04.11.2017 16:00 Hamilton Academical – Aberdeen

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 13:30 Ross County – Celtic
18.11.2017 16:00 Rangers – Hamilton Academical
18.11.2017 16:00 Partick Thistle – Hearts
18.11.2017 16:00 Hibernian – St. Johnstone
18.11.2017 16:00 Dundee FC – Kilmarnock
18.11.2017 16:00 Aberdeen – Motherwell

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 20:45 Dundee FC – Rangers
25.11.2017 16:00 Motherwell – St. Johnstone
25.11.2017 16:00 Hearts – Ross County
25.11.2017 16:00 Hamilton Academical – Hibernian
25.11.2017 16:00 Celtic – Partick Thistle
26.11.2017 13:30 Kilmarnock – Aberdeen

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 16:00 St. Johnstone – Kilmarnock
02.12.2017 16:00 Ross County – Dundee FC
02.12.2017 16:00 Partick Thistle – Hibernian
02.12.2017 16:00 Hearts – Hamilton Academical
02.12.2017 16:00 Celtic – Motherwell
02.12.2017 16:00 Aberdeen – Rangers

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 16:00 Rangers – Ross County
09.12.2017 16:00 Kilmarnock – Partick Thistle
09.12.2017 16:00 Hibernian – Celtic
09.12.2017 16:00 Hamilton Academical – St. Johnstone
09.12.2017 16:00 Dundee FC – Aberdeen
09.12.2017 16:00 Hearts – Motherwell

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2017 20:45 St. Johnstone – Aberdeen
13.12.2017 20:45 Ross County – Kilmarnock
13.12.2017 20:45 Partick Thistle – Motherwell
13.12.2017 20:45 Hibernian – Rangers
13.12.2017 20:45 Hearts – Dundee FC
13.12.2017 20:45 Celtic – Hamilton Academical

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 16:00 Rangers – St. Johnstone
16.12.2017 16:00 Kilmarnock – Motherwell
16.12.2017 16:00 Hearts – Celtic
16.12.2017 16:00 Hamilton Academical – Ross County
16.12.2017 16:00 Dundee FC – Partick Thistle
16.12.2017 16:00 Aberdeen – Hibernian

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2017 16:00 St. Johnstone – Hearts
23.12.2017 16:00 Partick Thistle – Hamilton Academical
23.12.2017 16:00 Motherwell – Dundee FC
23.12.2017 16:00 Kilmarnock – Rangers
23.12.2017 16:00 Hibernian – Ross County
23.12.2017 16:00 Celtic – Aberdeen

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.12.2017 20:45 Ross County – St. Johnstone
27.12.2017 20:45 Rangers – Motherwell
27.12.2017 20:45 Hearts – Hibernian
27.12.2017 20:45 Hamilton Academical – Kilmarnock
27.12.2017 20:45 Dundee FC – Celtic
27.12.2017 20:45 Aberdeen – Partick Thistle

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2017 16:00 St. Johnstone – Dundee FC
30.12.2017 16:00 Partick Thistle – Ross County
30.12.2017 16:00 Motherwell – Hamilton Academical
30.12.2017 16:00 Hibernian – Kilmarnock
30.12.2017 16:00 Celtic – Rangers
30.12.2017 16:00 Aberdeen – Hearts

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2018 20:45 Rangers – Aberdeen
24.01.2018 20:45 Partick Thistle – Celtic
24.01.2018 20:45 Motherwell – Ross County
24.01.2018 20:45 Kilmarnock – St. Johnstone
24.01.2018 20:45 Hamilton Academical – Hearts
24.01.2018 20:45 Dundee FC – Hibernian

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2018 16:00 St. Johnstone – Partick Thistle
27.01.2018 16:00 Ross County – Rangers
27.01.2018 16:00 Hearts – Motherwell
27.01.2018 16:00 Hamilton Academical – Dundee FC
27.01.2018 16:00 Celtic – Hibernian
27.01.2018 16:00 Aberdeen – Kilmarnock

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2018 20:45 St. Johnstone – Hamilton Academical
31.01.2018 20:45 Ross County – Aberdeen
31.01.2018 20:45 Partick Thistle – Rangers
31.01.2018 20:45 Kilmarnock – Dundee FC
31.01.2018 20:45 Hibernian – Motherwell
31.01.2018 20:45 Celtic – Hearts

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 16:00 Rangers – Hibernian
03.02.2018 16:00 Motherwell – Partick Thistle
03.02.2018 16:00 Kilmarnock – Celtic
03.02.2018 16:00 Hearts – St. Johnstone
03.02.2018 16:00 Dundee FC – Ross County
03.02.2018 16:00 Aberdeen – Hamilton Academical

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 16:00 Ross County – Hearts
17.02.2018 16:00 Partick Thistle – Dundee FC
17.02.2018 16:00 Motherwell – Kilmarnock
17.02.2018 16:00 Hibernian – Aberdeen
17.02.2018 16:00 Hamilton Academical – Rangers
17.02.2018 16:00 Celtic – St. Johnstone

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 16:00 St. Johnstone – Ross County
24.02.2018 16:00 Rangers – Hearts
24.02.2018 16:00 Kilmarnock – Hibernian
24.02.2018 16:00 Hamilton Academical – Partick Thistle
24.02.2018 16:00 Dundee FC – Motherwell
24.02.2018 16:00 Aberdeen – Celtic

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2018 20:45 St. Johnstone – Rangers
28.02.2018 20:45 Ross County – Partick Thistle
28.02.2018 20:45 Motherwell – Aberdeen
28.02.2018 20:45 Hibernian – Hamilton Academical
28.02.2018 20:45 Hearts – Kilmarnock
28.02.2018 20:45 Celtic – Dundee FC

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 16:00 Rangers – Celtic
10.03.2018 16:00 Partick Thistle – Aberdeen
10.03.2018 16:00 Kilmarnock – Ross County
10.03.2018 16:00 Hibernian – Hearts
10.03.2018 16:00 Hamilton Academical – Motherwell
10.03.2018 16:00 Dundee FC – St. Johnstone

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 16:00 St. Johnstone – Hibernian
17.03.2018 16:00 Ross County – Hamilton Academical
17.03.2018 16:00 Rangers – Kilmarnock
17.03.2018 16:00 Motherwell – Celtic
17.03.2018 16:00 Hearts – Partick Thistle
17.03.2018 16:00 Aberdeen – Dundee FC

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 16:00 Motherwell – Rangers
31.03.2018 16:00 Kilmarnock – Hamilton Academical
31.03.2018 16:00 Hibernian – Partick Thistle
31.03.2018 16:00 Dundee FC – Hearts
31.03.2018 16:00 Celtic – Ross County
31.03.2018 16:00 Aberdeen – St. Johnstone

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 16:00 Hamilton Academical – Celtic
07.04.2018 16:00 Hearts – Aberdeen
07.04.2018 16:00 Partick Thistle – Kilmarnock
07.04.2018 16:00 Rangers – Dundee FC
07.04.2018 16:00 Ross County – Hibernian
07.04.2018 16:00 St. Johnstone – Motherwell
Advertisement

Turneringer i Skotland