LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
31/5-2014 20:03
Slovakiet
2. Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zeleziarne Podbrezova 33 26 4 3 64 - 16 82
2. Zemplin Michalovce 33 18 7 8 55 - 28 61
3. Partizan Bardejov 33 17 10 6 49 - 25 61
4. Tatran Presov 33 18 6 9 56 - 28 60
5. Senec 33 13 10 10 39 - 32 49
6. Spartak Trnava B 33 10 9 14 57 - 64 39
7. Rimavska Sobota 33 9 11 13 32 - 39 38
8. Dubnica 33 10 5 18 30 - 64 35
9. FK Pohronie 33 10 4 19 38 - 60 34
10. Duslo Sala 33 8 8 17 30 - 45 32
11. FC ŠTK 1914 33 8 7 18 33 - 55 31
12. Liptovsky Mikulas 33 7 7 19 25 - 52 28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,83 508 2,57 95 (48,0 %) 44 (22,2 %) 59 (29,8 %)
Opdateret:
31/5-2014 20:03
Slovakiet
2. Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zeleziarne Podbrezova 17 16 0 1 36 - 5 48
2. Zemplin Michalovce 17 14 2 1 36 - 8 44
3. Partizan Bardejov 17 10 6 1 26 - 12 36
4. Tatran Presov 17 12 4 1 39 - 7 40
5. Senec 17 6 6 5 19 - 18 24
6. Spartak Trnava B 16 6 5 5 33 - 25 23
7. Rimavska Sobota 16 6 4 6 18 - 18 22
8. Dubnica 16 4 4 8 17 - 32 16
9. FK Pohronie 16 5 3 8 17 - 29 18
10. Duslo Sala 16 6 5 5 13 - 10 23
11. FC ŠTK 1914 17 6 2 9 21 - 25 20
12. Liptovsky Mikulas 16 4 3 9 16 - 28 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,83 508 2,57 95 (48,0 %) 44 (22,2 %) 59 (29,8 %)
Opdateret:
31/5-2014 20:03
Slovakiet
2. Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zeleziarne Podbrezova 16 10 4 2 28 - 11 34
2. Zemplin Michalovce 16 4 5 7 19 - 20 17
3. Partizan Bardejov 16 7 4 5 23 - 13 25
4. Tatran Presov 16 6 2 8 17 - 21 20
5. Senec 16 7 4 5 20 - 14 25
6. Spartak Trnava B 17 4 4 9 24 - 39 16
7. Rimavska Sobota 17 3 7 7 14 - 21 16
8. Dubnica 17 6 1 10 13 - 32 19
9. FK Pohronie 17 5 1 11 21 - 31 16
10. Duslo Sala 17 2 3 12 17 - 35 9
11. FC ŠTK 1914 16 2 5 9 12 - 30 11
12. Liptovsky Mikulas 17 3 4 10 9 - 24 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,83 508 2,57 95 (48,0 %) 44 (22,2 %) 59 (29,8 %)
Opdateret:
31/5-2014 20:03
Slovakiet
2. Liga (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Zeleziarne Podbrezova 20 4 1,94 0,48
2. Zemplin Michalovce 12 7 1,67 0,85
3. Partizan Bardejov 15 6 1,48 0,76
4. Tatran Presov 14 8 1,70 0,85
5. Senec 11 11 1,18 0,97
6. Spartak Trnava B 3 5 1,73 1,94
7. Rimavska Sobota 8 12 0,97 1,18
8. Dubnica 6 10 0,91 1,94
9. FK Pohronie 3 7 1,15 1,82
10. Duslo Sala 7 14 0,91 1,36
11. FC ŠTK 1914 5 14 1,00 1,67
12. Liptovsky Mikulas 8 14 0,76 1,58
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 45,83 508 2,57 95 (48,0 %) 44 (22,2 %) 59 (29,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
31/5-2014 20:03
Slovakiet
2. Liga (33 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
31/5-2014 20:03
Slovakiet
2. Liga (33 runder)
Opdateret:
31/5-2014 20:03
Slovakiet
2. Liga (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykker fra sidste sæson

246899

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.07.2013 19:30 Senec – Liptovsky Mikulas 1 – 1
20.07.2013 17:30 Tatran Presov – Spartak Trnava B 7 – 0
20.07.2013 17:30 Zeleziarne Podbrezova – FK Pohronie 1 – 0
20.07.2013 17:30 Partizan Bardejov – Rimavska Sobota 0 – 0
20.07.2013 19:30 Zemplin Michalovce – Dubnica 3 – 0
21.07.2013 17:30 FC ŠTK 1914 – Duslo Sala 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.07.2013 17:30 Liptovsky Mikulas – Partizan Bardejov 0 – 1
27.07.2013 17:30 Rimavska Sobota – Zemplin Michalovce 1 – 1
27.07.2013 17:30 Dubnica – FC ŠTK 1914 1 – 4
27.07.2013 17:30 Tatran Presov – Zeleziarne Podbrezova 2 – 0
28.07.2013 10:30 Spartak Trnava B – Duslo Sala 2 – 1
28.07.2013 17:30 FK Pohronie – Senec 1 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2013 19:30 Senec – Tatran Presov 2 – 0
03.08.2013 16:30 Duslo Sala – Dubnica 2 – 0
03.08.2013 16:30 FC ŠTK 1914 – Rimavska Sobota 0 – 0
03.08.2013 16:30 Partizan Bardejov – FK Pohronie 1 – 0
03.08.2013 16:30 Zeleziarne Podbrezova – Spartak Trnava B 2 – 0
03.08.2013 19:30 Zemplin Michalovce – Liptovsky Mikulas 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2013 16:30 Zeleziarne Podbrezova – Senec 0 – 1
10.08.2013 16:30 Tatran Presov – Partizan Bardejov 1 – 0
10.08.2013 16:30 Rimavska Sobota – Duslo Sala 3 – 1
10.08.2013 16:30 Liptovsky Mikulas – FC ŠTK 1914 1 – 1
11.08.2013 10:30 Spartak Trnava B – Dubnica 4 – 0
11.08.2013 16:30 FK Pohronie – Zemplin Michalovce 0 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2013 19:30 Senec – Spartak Trnava B 2 – 1
17.08.2013 16:00 Dubnica – Rimavska Sobota 1 – 1
17.08.2013 16:00 Duslo Sala – Liptovsky Mikulas 0 – 0
17.08.2013 16:00 FC ŠTK 1914 – FK Pohronie 4 – 1
17.08.2013 16:00 Partizan Bardejov – Zeleziarne Podbrezova 2 – 2
18.08.2013 19:30 Zemplin Michalovce – Tatran Presov 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2013 19:30 Senec – Partizan Bardejov 1 – 4
24.08.2013 16:00 Zeleziarne Podbrezova – Zemplin Michalovce 1 – 0
24.08.2013 16:00 Tatran Presov – FC ŠTK 1914 1 – 1
24.08.2013 16:00 Liptovsky Mikulas – Dubnica 1 – 2
25.08.2013 10:30 Spartak Trnava B – Rimavska Sobota 1 – 1
25.08.2013 16:00 FK Pohronie – Duslo Sala 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.08.2013 16:00 Rimavska Sobota – Liptovsky Mikulas 1 – 0
31.08.2013 16:00 Dubnica – FK Pohronie 1 – 0
31.08.2013 16:00 FC ŠTK 1914 – Zeleziarne Podbrezova 0 – 1
31.08.2013 16:00 Partizan Bardejov – Spartak Trnava B 1 – 1
31.08.2013 16:00 Duslo Sala – Tatran Presov 0 – 1
31.08.2013 19:30 Zemplin Michalovce – Senec 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2013 19:30 Senec – FC ŠTK 1914 2 – 0
07.09.2013 15:30 Partizan Bardejov – Zemplin Michalovce 1 – 0
07.09.2013 15:30 Zeleziarne Podbrezova – Duslo Sala 5 – 2
07.09.2013 15:30 Tatran Presov – Dubnica 2 – 0
07.09.2013 15:30 Spartak Trnava B – Liptovsky Mikulas 3 – 0
08.09.2013 15:30 FK Pohronie – Rimavska Sobota 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2013 15:30 Rimavska Sobota – Tatran Presov 1 – 0
14.09.2013 15:30 Dubnica – Zeleziarne Podbrezova 1 – 1
14.09.2013 15:30 Duslo Sala – Senec 1 – 1
14.09.2013 15:30 FC ŠTK 1914 – Partizan Bardejov 0 – 1
14.09.2013 15:30 Liptovsky Mikulas – FK Pohronie 0 – 3
14.09.2013 19:30 Zemplin Michalovce – Spartak Trnava B 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2013 19:30 Senec – Dubnica 0 – 0
21.09.2013 15:00 Tatran Presov – Liptovsky Mikulas 4 – 1
21.09.2013 15:00 Zeleziarne Podbrezova – Rimavska Sobota 2 – 0
21.09.2013 15:00 Partizan Bardejov – Duslo Sala 1 – 0
21.09.2013 19:30 Zemplin Michalovce – FC ŠTK 1914 3 – 0
22.09.2013 10:30 Spartak Trnava B – FK Pohronie 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2013 15:00 Liptovsky Mikulas – Zeleziarne Podbrezova 1 – 2
28.09.2013 15:00 Rimavska Sobota – Senec 2 – 1
28.09.2013 15:00 Dubnica – Partizan Bardejov 1 – 1
28.09.2013 15:00 Duslo Sala – Zemplin Michalovce 0 – 0
28.09.2013 15:00 FC ŠTK 1914 – Spartak Trnava B 2 – 1
29.09.2013 15:00 FK Pohronie – Tatran Presov 0 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2013 14:30 Duslo Sala – FC ŠTK 1914 2 – 1
05.10.2013 14:30 Dubnica – Zemplin Michalovce 1 – 2
05.10.2013 14:30 Rimavska Sobota – Partizan Bardejov 1 – 1
05.10.2013 14:30 Liptovsky Mikulas – Senec 0 – 0
06.10.2013 10:30 Spartak Trnava B – Tatran Presov 3 – 1
06.10.2013 14:30 FK Pohronie – Zeleziarne Podbrezova 1 – 6

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2013 17:30 Senec – FK Pohronie 1 – 3
12.10.2013 14:30 Zeleziarne Podbrezova – Tatran Presov 3 – 0
12.10.2013 14:30 Partizan Bardejov – Liptovsky Mikulas 5 – 2
12.10.2013 14:30 FC ŠTK 1914 – Dubnica 0 – 1
12.10.2013 14:30 Duslo Sala – Spartak Trnava B 1 – 2
12.10.2013 17:30 Zemplin Michalovce – Rimavska Sobota 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.10.2013 14:00 Dubnica – Duslo Sala 1 – 1
19.10.2013 14:00 Tatran Presov – Senec 0 – 0
19.10.2013 14:00 Rimavska Sobota – FC ŠTK 1914 0 – 0
19.10.2013 14:00 Liptovsky Mikulas – Zemplin Michalovce 1 – 1
20.10.2013 10:30 Spartak Trnava B – Zeleziarne Podbrezova 0 – 2
20.10.2013 14:00 FK Pohronie – Partizan Bardejov 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2013 17:30 Senec – Zeleziarne Podbrezova 1 – 1
26.10.2013 14:00 FC ŠTK 1914 – Liptovsky Mikulas 1 – 0
26.10.2013 14:00 Partizan Bardejov – Tatran Presov 1 – 0
26.10.2013 14:00 Dubnica – Spartak Trnava B 2 – 3
26.10.2013 14:00 Duslo Sala – Rimavska Sobota 1 – 0
26.10.2013 17:30 Zemplin Michalovce – FK Pohronie 6 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.11.2013 13:30 Rimavska Sobota – Dubnica 1 – 2
02.11.2013 13:30 Liptovsky Mikulas – Duslo Sala 1 – 0
02.11.2013 13:30 Tatran Presov – Zemplin Michalovce 1 – 0
02.11.2013 13:30 Zeleziarne Podbrezova – Partizan Bardejov 1 – 0
03.11.2013 10:30 Spartak Trnava B – Senec 2 – 2
03.11.2013 13:30 FK Pohronie – FC ŠTK 1914 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.11.2013 13:30 Rimavska Sobota – Spartak Trnava B 3 – 2
09.11.2013 13:30 Duslo Sala – FK Pohronie 2 – 1
09.11.2013 13:30 FC ŠTK 1914 – Tatran Presov 1 – 4
09.11.2013 13:30 Partizan Bardejov – Senec 1 – 0
09.11.2013 13:30 Dubnica – Liptovsky Mikulas 1 – 0
09.11.2013 17:30 Zemplin Michalovce – Zeleziarne Podbrezova 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2013 17:30 Senec – Zemplin Michalovce 2 – 0
16.11.2013 13:00 Zeleziarne Podbrezova – FC ŠTK 1914 3 – 0
16.11.2013 13:00 Tatran Presov – Duslo Sala 3 – 0
16.11.2013 13:00 Liptovsky Mikulas – Rimavska Sobota 2 – 3
17.11.2013 10:30 Spartak Trnava B – Partizan Bardejov 0 – 1
17.11.2013 13:00 FK Pohronie – Dubnica 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2013 13:00 Liptovsky Mikulas – Spartak Trnava B 2 – 5
23.11.2013 13:00 Dubnica – Tatran Presov 0 – 2
23.11.2013 13:00 Duslo Sala – Zeleziarne Podbrezova 0 – 1
23.11.2013 13:00 FC ŠTK 1914 – Senec 0 – 3
23.11.2013 13:00 Rimavska Sobota – FK Pohronie 1 – 0
23.11.2013 17:30 Zemplin Michalovce – Partizan Bardejov 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2013 17:30 Senec – Duslo Sala 2 – 1
30.11.2013 13:00 Partizan Bardejov – FC ŠTK 1914 3 – 0
30.11.2013 13:00 Zeleziarne Podbrezova – Dubnica 4 – 0
30.11.2013 13:00 Tatran Presov – Rimavska Sobota 1 – 0
01.12.2013 10:30 Spartak Trnava B – Zemplin Michalovce 3 – 3
01.12.2013 13:00 FK Pohronie – Liptovsky Mikulas 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2014 14:30 FC ŠTK 1914 – Zemplin Michalovce 2 – 2
08.03.2014 14:30 Dubnica – Senec 0 – 3
08.03.2014 14:30 Rimavska Sobota – Zeleziarne Podbrezova 1 – 2
08.03.2014 14:30 Liptovsky Mikulas – Tatran Presov 0 – 2
08.03.2014 14:30 Duslo Sala – Partizan Bardejov 0 – 0
09.03.2014 14:30 FK Pohronie – Spartak Trnava B 1 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2014 17:30 Senec – Rimavska Sobota 0 – 0
15.03.2014 14:30 Zeleziarne Podbrezova – Liptovsky Mikulas 1 – 0
15.03.2014 14:30 Partizan Bardejov – Dubnica 4 – 2
15.03.2014 14:30 Tatran Presov – FK Pohronie 1 – 1
15.03.2014 19:30 Zemplin Michalovce – Duslo Sala 2 – 0
16.03.2014 10:30 Spartak Trnava B – FC ŠTK 1914 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2014 17:30 Senec – Liptovsky Mikulas 2 – 1
22.03.2014 15:00 FC ŠTK 1914 – Duslo Sala 1 – 2
22.03.2014 15:00 Zeleziarne Podbrezova – FK Pohronie 2 – 1
22.03.2014 15:00 Tatran Presov – Spartak Trnava B 4 – 1
22.03.2014 15:00 Partizan Bardejov – Rimavska Sobota 0 – 0
22.03.2014 17:30 Zemplin Michalovce – Dubnica 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2014 15:00 Dubnica – FC ŠTK 1914 2 – 1
29.03.2014 15:00 Tatran Presov – Zeleziarne Podbrezova 0 – 1
29.03.2014 15:00 Liptovsky Mikulas – Partizan Bardejov 2 – 1
29.03.2014 15:00 Rimavska Sobota – Zemplin Michalovce 0 – 2
30.03.2014 10:30 Spartak Trnava B – Duslo Sala 4 – 4
30.03.2014 15:00 FK Pohronie – Senec 1 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2014 19:30 Senec – Tatran Presov 1 – 1
05.04.2014 15:30 Duslo Sala – Dubnica 0 – 1
05.04.2014 15:30 FC ŠTK 1914 – Rimavska Sobota 2 – 0
05.04.2014 15:30 Partizan Bardejov – FK Pohronie 2 – 1
05.04.2014 15:30 Zeleziarne Podbrezova – Spartak Trnava B 2 – 0
05.04.2014 17:30 Zemplin Michalovce – Liptovsky Mikulas 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2014 15:30 Rimavska Sobota – Duslo Sala 1 – 1
12.04.2014 15:30 Liptovsky Mikulas – FC ŠTK 1914 3 – 1
12.04.2014 15:30 Tatran Presov – Partizan Bardejov 2 – 1
12.04.2014 15:30 Zeleziarne Podbrezova – Senec 1 – 0
13.04.2014 10:30 Spartak Trnava B – Dubnica 1 – 2
13.04.2014 15:30 FK Pohronie – Zemplin Michalovce 1 – 3

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2014 19:30 Senec – Spartak Trnava B 2 – 2
19.04.2014 16:00 Partizan Bardejov – Zeleziarne Podbrezova 0 – 0
19.04.2014 16:00 FC ŠTK 1914 – FK Pohronie 2 – 3
19.04.2014 16:00 Duslo Sala – Liptovsky Mikulas 0 – 0
19.04.2014 16:00 Dubnica – Rimavska Sobota 1 – 2
19.04.2014 19:30 Zemplin Michalovce – Tatran Presov 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2014 19:30 Senec – Partizan Bardejov 0 – 1
26.04.2014 16:00 Liptovsky Mikulas – Dubnica 1 – 0
26.04.2014 16:00 Tatran Presov – FC ŠTK 1914 4 – 0
26.04.2014 16:00 Zeleziarne Podbrezova – Zemplin Michalovce 2 – 0
27.04.2014 10:30 Spartak Trnava B – Rimavska Sobota 2 – 4
27.04.2014 16:00 FK Pohronie – Duslo Sala 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2014 16:30 Partizan Bardejov – Spartak Trnava B 1 – 1
03.05.2014 16:30 FC ŠTK 1914 – Zeleziarne Podbrezova 0 – 2
03.05.2014 16:30 Duslo Sala – Tatran Presov 2 – 0
03.05.2014 16:30 Dubnica – FK Pohronie 2 – 1
03.05.2014 16:30 Rimavska Sobota – Liptovsky Mikulas 0 – 1
03.05.2014 19:30 Zemplin Michalovce – Senec 2 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2014 17:30 Senec – FC ŠTK 1914 0 – 1
10.05.2014 16:30 Partizan Bardejov – Zemplin Michalovce 2 – 1
10.05.2014 16:30 Zeleziarne Podbrezova – Duslo Sala 3 – 0
10.05.2014 16:30 Tatran Presov – Dubnica 5 – 0
11.05.2014 10:30 Spartak Trnava B – Liptovsky Mikulas 3 – 0
11.05.2014 16:30 FK Pohronie – Rimavska Sobota 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2014 17:00 Duslo Sala – Senec 0 – 1
17.05.2014 17:00 Liptovsky Mikulas – FK Pohronie 1 – 2
17.05.2014 17:00 Rimavska Sobota – Tatran Presov 1 – 2
17.05.2014 17:00 Dubnica – Zeleziarne Podbrezova 1 – 3
17.05.2014 17:00 FC ŠTK 1914 – Partizan Bardejov 0 – 2
17.05.2014 19:30 Zemplin Michalovce – Spartak Trnava B 2 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2014 16:30 Zeleziarne Podbrezova – Rimavska Sobota 3 – 1
25.05.2014 17:00 Zemplin Michalovce – FC ŠTK 1914 3 – 0
25.05.2014 17:00 Partizan Bardejov – Duslo Sala 1 – 2
25.05.2014 17:00 Senec – Dubnica 0 – 1
25.05.2014 17:00 Tatran Presov – Liptovsky Mikulas 1 – 1
25.05.2014 17:00 Spartak Trnava B – FK Pohronie 1 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2014 17:00 FC ŠTK 1914 – Spartak Trnava B 4 – 1
31.05.2014 17:00 Duslo Sala – Zemplin Michalovce 2 – 1
31.05.2014 17:00 Dubnica – Partizan Bardejov 1 – 7
31.05.2014 17:00 Rimavska Sobota – Senec 1 – 2
31.05.2014 17:00 Liptovsky Mikulas – Zeleziarne Podbrezova 0 – 4
31.05.2014 17:00 FK Pohronie – Tatran Presov 3 – 1
Advertisement

Turneringer i Slovakiet