LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/5-2017 19:24
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zilina 29 22 4 3 78 - 25 70
2. Slovan Bratislava 29 17 3 9 51 - 33 54
3. Ruzomberok 29 14 7 8 53 - 38 49
4. Podbrezova 29 12 9 8 34 - 27 45
5. Trencin 29 13 5 11 49 - 48 44
6. Dunajská Streda 29 10 12 7 37 - 32 42
7. Spartak Trnava 29 11 7 11 31 - 36 40
8. Zemplin Michalovce 29 8 5 16 34 - 52 29
9. FK Senica 30 7 7 16 25 - 35 28
10. Zlate Moravce 29 5 7 17 28 - 52 22
11. Tatran Presov 29 3 10 16 17 - 59 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 40,18 437 2,73 77 (48,1 %) 38 (23,8 %) 45 (28,1 %)
Opdateret:
19/5-2017 19:24
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zilina 14 13 1 0 50 - 12 40
2. Slovan Bratislava 15 11 2 2 29 - 15 35
3. Ruzomberok 15 10 4 1 35 - 15 34
4. Podbrezova 15 6 5 4 20 - 16 23
5. Trencin 15 9 3 3 31 - 18 30
6. Dunajská Streda 14 6 6 2 19 - 15 24
7. Spartak Trnava 15 6 2 7 16 - 16 20
8. Zemplin Michalovce 13 5 3 5 17 - 15 18
9. FK Senica 15 4 4 7 12 - 14 16
10. Zlate Moravce 14 4 3 7 16 - 21 15
11. Tatran Presov 15 3 5 7 11 - 24 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 40,18 437 2,73 77 (48,1 %) 38 (23,8 %) 45 (28,1 %)
Opdateret:
19/5-2017 19:24
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zilina 15 9 3 3 28 - 13 30
2. Slovan Bratislava 14 6 1 7 22 - 18 19
3. Ruzomberok 14 4 3 7 18 - 23 15
4. Podbrezova 14 6 4 4 14 - 11 22
5. Trencin 14 4 2 8 18 - 30 14
6. Dunajská Streda 15 4 6 5 18 - 17 18
7. Spartak Trnava 14 5 5 4 15 - 20 20
8. Zemplin Michalovce 16 3 2 11 17 - 37 11
9. FK Senica 15 3 3 9 13 - 21 12
10. Zlate Moravce 15 1 4 10 12 - 31 7
11. Tatran Presov 14 0 5 9 6 - 35 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 40,18 437 2,73 77 (48,1 %) 38 (23,8 %) 45 (28,1 %)
Opdateret:
19/5-2017 19:24
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Zilina 14 3 2,69 0,86
2. Slovan Bratislava 10 6 1,76 1,14
3. Ruzomberok 9 4 1,83 1,31
4. Podbrezova 15 11 1,17 0,93
5. Trencin 6 10 1,69 1,66
6. Dunajská Streda 12 10 1,28 1,10
7. Spartak Trnava 13 12 1,07 1,24
8. Zemplin Michalovce 8 12 1,17 1,79
9. FK Senica 12 15 0,83 1,17
10. Zlate Moravce 6 12 0,97 1,79
11. Tatran Presov 5 17 0,59 2,03
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 40,18 437 2,73 77 (48,1 %) 38 (23,8 %) 45 (28,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/5-2017 19:24
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
Mål    Spiller Klub
19    Filip Hlohovsky Zilina
18    Seydouba Soumah Slovan Bratislava
14    Rangelo Janga Trencin
14    Michal Skvarka Zilina
13    Jakub Mares Ruzomberok
10    Pavol Safranko Dunajská Streda
10    Tamas Priskin Slovan Bratislava
9    Yusuf Otubanjo Zilina
8    Erik Pacinda Dunajská Streda
8    Nikolas Spalek Zilina
7    Endy Opoku Bernadina Podbrezova
7    Igor Zofcak Zemplin Michalovce
6    Milos Lacny Ruzomberok
6    Jan Maslo Ruzomberok
6    Lubos Kolar Spartak Myjava
6    Ndip Tambe Spartak Trnava
6    Erik Jirka Spartak Trnava
6    Jakub Paur Trencin
6    Denis Vavro Zilina
5    Kristopher Vida Dunajská Streda
5    Michal Breznanik Podbrezova
5    Miroslav Viazanko Podbrezova
5    Peter Gal-Andrezly Ruzomberok
5    Erik Daniel Ruzomberok
5    Martin Chrien Ruzomberok
5    Musefiu Ashiru Tatran Presov
5    Emmanuel Mensah Zemplin Michalovce
5    Nermin Haskic Zilina
5    Peter Oravik Zlate Moravce
4    Jose Lopez FK Senica
4    Pablo Joaquin Podio Podbrezova
4    Michal Fasko Ruzomberok
4    Tomas Dubek Ruzomberok
4    Mitchell Schet Slovan Bratislava
4    Tomas Kona Slovan Bratislava
4    Joeri de Kamps Slovan Bratislava
4    Aleksandar Cavric Slovan Bratislava
4    Ivan Schranz Spartak Trnava
4    Emir Halilovic Spartak Trnava
4    Aliko Bala Trencin
4    David Skutka Zemplin Michalovce
4    Miroslav Kacer Zilina
4    Samuel Mraz Zilina
4    Martin Valovcan Zlate Moravce
4    Damian Baris Zlate Moravce
3    Peter Stepanovsky Dunajská Streda
3    Pape Macou Sarr Dunajská Streda
3    Akos Szarka Dunajská Streda
3    Milos Kratochvil FK Senica
3    Alan Kovac FK Senica
3    Anton Sloboda Spartak Trnava
3    Erik Streno Tatran Presov
3    Lukas Kubus Tatran Presov
3    Antonio Mance Trencin
3    Jamie Lawrence Trencin
3    Giorgi Beridze Trencin
3    Martin Koscelnik Zemplin Michalovce
3    Stanislav Danko Zemplin Michalovce
3    Kristian Kushta Zemplin Michalovce
3    Filip Kasa Zilina
3    Lukas Janosik Zilina
3    Ramil Sheydaev Zilina
2    Marin Ljubicic Dunajská Streda
2    Eric Davis Dunajská Streda
2    Guillermo Andres FK Senica
2    Michael Ranko FK Senica
2    Daniel Turyna FK Senica
2    Robert Pillar FK Senica
2    Kamil Kuzma Podbrezova
2    Matus Mikus Podbrezova
2    Matej Kochan Podbrezova
2    Peter Maslo Ruzomberok
2    Kristian Kolcak Ruzomberok
2    Frantisek Kubik Slovan Bratislava
2    Filip Orsula Slovan Bratislava
2    Peter Sladek Spartak Myjava
2    Vladimir Kukol Spartak Myjava
2    Ivan Ostojic Spartak Myjava
2    Martin Mikovic Spartak Trnava
2    Boris Godal Spartak Trnava
2    Matus Conka Spartak Trnava
2    Peter Katona Tatran Presov
2    David Lesko Tatran Presov
2    Milan Kvocera Trencin
2    Desley Ubbink Trencin
2    Dominik Kunca Zemplin Michalovce
2    Filip Serecin Zemplin Michalovce
2    Jakub Holubek Zilina
2    Pepe Guilavogui Zlate Moravce
2    Martin Boszorad Zlate Moravce
1    Noe Achille Kwin Amban Dunajská Streda
1    Marko Zivkovic Dunajská Streda
1    Jakub Kosorin Dunajská Streda
1    Zoltan Kontar Dunajská Streda
1    Zsolt Nemeth Dunajská Streda
1    Valerijs Sabala Dunajská Streda
1    Lubomir Michalik Dunajská Streda
1    Branislav Luptak Dunajská Streda
1    Filip Blazek FK Senica
1    Tomas Brigant FK Senica
1    David Brezina FK Senica
1    Adam Pajer FK Senica
1    Adrian Kopicar FK Senica
1    Patrik Vajda Podbrezova
1    Lubos Kupcik Podbrezova
1    Robert Polievka Podbrezova
1    Jan Krivak Podbrezova
1    Matus Turna Podbrezova
1    Marek Sapara Ruzomberok
1    Martin Nagy Ruzomberok
1    Stefan Gerec Ruzomberok
1    Milan Rundic Slovan Bratislava
1    Vukan Savicevic Slovan Bratislava
1    Richard Lasik Slovan Bratislava
1    Ruben Ligeon Slovan Bratislava
1    Lesley de Sa Slovan Bratislava
1    Robert Vittek Slovan Bratislava
1    Vernon De Marco Slovan Bratislava
1    Stefan Pekar Spartak Myjava
1    Jaroslav Machovec Spartak Myjava
1    Denis Duga Spartak Myjava
1    Frederik Bilovsky Spartak Myjava
1    Eder Araujo Spartak Trnava
1    Matej Oravec Spartak Trnava
1    Babatounde Bello Spartak Trnava
1    Ivan Hladik Spartak Trnava
1    Matus Paukner Spartak Trnava
1    Kubilay Yilmaz Spartak Trnava
1    Jakub Rolinc Tatran Presov
1    Jakub Bartek Tatran Presov
1    Mojmir Trebunak Tatran Presov
1    Reuben Gabriel Trencin
1    Samuel Kalu Trencin
1    Christopher Udeh Trencin
1    Ibrahim Rabiu Trencin
1    Cchung-Jao Jin Trencin
1    Issa Adekunle Trencin
1    Uche Nwofor Trencin
1    Abdul Zubairu Trencin
1    Lukas Skovajsa Trencin
1    Ivan Kotora Zemplin Michalovce
1    Milan Simcak Zemplin Michalovce
1    Jakub Gric Zemplin Michalovce
1    Martin Regali Zemplin Michalovce
1    Oliver Podhorin Zemplin Michalovce
1    Ivan Santiago Diaz Zilina
1    Robert Mazan Zilina
1    Eugeniu Cociuc Zilina
1    Ewerton Zlate Moravce
1    Kouakou Privat Yao Zlate Moravce
1    Tihomir Kostadinov Zlate Moravce
1    Samir Nurkovic Zlate Moravce
1    Michal Pinter Zlate Moravce
1    Jozef Rejdovian Zlate Moravce
1    Marek Kuzma Zlate Moravce
1    Miroslav Sedlak Zlate Moravce
1    Karol Karlik Zlate Moravce
1    Jesus Konsimbal Zlate Moravce
1    Milovan Kapor Zlate Moravce
Vis hele listen
Opdateret:
19/5-2017 19:24
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
Opdateret:
19/5-2017 19:24
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

339797

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.07.2016 19:00 Ruzomberok – Tatran Presov 1 – 0
16.07.2016 19:00 Zlate Moravce – Spartak Myjava 1 – 2
16.07.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Trencin 2 – 1
17.07.2016 19:00 Podbrezova – Spartak Trnava 1 – 1
17.07.2016 19:00 FK Senica – Slovan Bratislava 0 – 1
17.07.2016 19:30 Zilina – Dunajská Streda 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 19:00 Zilina – Ruzomberok 3 – 2
23.07.2016 19:00 Podbrezova – Spartak Myjava 0 – 0
23.07.2016 19:00 Trencin – FK Senica 3 – 0
24.07.2016 19:00 Slovan Bratislava – Zlate Moravce 3 – 2
24.07.2016 19:00 Spartak Trnava – Dunajská Streda 2 – 1
24.07.2016 20:20 Tatran Presov – Zemplin Michalovce 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 19:00 Zilina – Tatran Presov 4 – 0
30.07.2016 19:00 Zlate Moravce – Trencin 3 – 0
30.07.2016 19:00 FK Senica – Zemplin Michalovce 2 – 0
31.07.2016 17:00 Podbrezova – Slovan Bratislava 2 – 0
31.07.2016 19:00 Ruzomberok – Spartak Trnava 1 – 1
02.08.2016 19:00 Dunajská Streda – Spartak Myjava 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 19:00 Spartak Myjava – Ruzomberok 1 – 3
06.08.2016 19:00 Slovan Bratislava – Dunajská Streda 3 – 2
06.08.2016 19:00 Trencin – Podbrezova 0 – 1
06.08.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Zlate Moravce 0 – 0
06.08.2016 19:00 Tatran Presov – FK Senica 0 – 4
07.08.2016 19:00 Spartak Trnava – Zilina 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 19:00 Zlate Moravce – FK Senica 0 – 1
13.08.2016 19:00 Podbrezova – Zemplin Michalovce 1 – 0
13.08.2016 19:00 Dunajská Streda – Trencin 2 – 3
13.08.2016 19:00 Ruzomberok – Slovan Bratislava 3 – 2
13.08.2016 19:00 Zilina – Spartak Myjava 1 – 0
13.08.2016 19:00 Spartak Trnava – Tatran Presov 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 19:00 Tatran Presov – Zlate Moravce 1 – 0
20.08.2016 19:00 FK Senica – Podbrezova 0 – 1
20.08.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Dunajská Streda 1 – 0
20.08.2016 19:00 Spartak Myjava – Spartak Trnava 1 – 1
20.08.2016 19:00 Slovan Bratislava – Zilina 1 – 0
21.08.2016 19:00 Trencin – Ruzomberok 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2016 19:00 Dunajská Streda – FK Senica 0 – 0
27.08.2016 19:00 Podbrezova – Zlate Moravce 1 – 1
27.08.2016 19:00 Spartak Trnava – Slovan Bratislava 0 – 0
27.08.2016 19:00 Ruzomberok – Zemplin Michalovce 4 – 0
28.08.2016 19:00 Zilina – Trencin 4 – 0
28.08.2016 19:00 Spartak Myjava – Tatran Presov 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 17:00 Trencin – Spartak Trnava 3 – 3
10.09.2016 19:00 Slovan Bratislava – Spartak Myjava 1 – 2
10.09.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Zilina 0 – 2
10.09.2016 19:00 FK Senica – Ruzomberok 1 – 1
10.09.2016 19:00 Zlate Moravce – Dunajská Streda 1 – 1
10.09.2016 19:00 Tatran Presov – Podbrezova 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 17:00 Zilina – FK Senica 4 – 2
17.09.2016 19:00 Dunajská Streda – Podbrezova 0 – 0
17.09.2016 19:00 Ruzomberok – Zlate Moravce 6 – 1
17.09.2016 19:00 Spartak Trnava – Zemplin Michalovce 2 – 3
17.09.2016 19:00 Spartak Myjava – Trencin 1 – 0
17.09.2016 20:00 Slovan Bratislava – Tatran Presov 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 17:00 Trencin – Slovan Bratislava 2 – 1
24.09.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Spartak Myjava 3 – 2
24.09.2016 19:00 FK Senica – Spartak Trnava 0 – 1
24.09.2016 19:00 Zlate Moravce – Zilina 0 – 2
24.09.2016 19:00 Podbrezova – Ruzomberok 3 – 1
24.09.2016 19:00 Tatran Presov – Dunajská Streda 0 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 17:00 Ruzomberok – Dunajská Streda 2 – 2
01.10.2016 17:00 Zilina – Podbrezova 1 – 0
01.10.2016 17:00 Spartak Trnava – Zlate Moravce 1 – 0
01.10.2016 17:00 Spartak Myjava – FK Senica 2 – 0
01.10.2016 17:00 Slovan Bratislava – Zemplin Michalovce 3 – 1
02.10.2016 17:35 Trencin – Tatran Presov 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Trencin 2 – 0
15.10.2016 17:00 Spartak Myjava – Zlate Moravce 2 – 0
15.10.2016 17:00 Spartak Trnava – Podbrezova 0 – 2
15.10.2016 17:00 Tatran Presov – Ruzomberok 2 – 1
15.10.2016 20:30 Dunajská Streda – Zilina 0 – 6
16.10.2016 17:30 Slovan Bratislava – FK Senica 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 17:00 Ruzomberok – Zilina 0 – 2
22.10.2016 17:00 Spartak Myjava – Podbrezova 0 – 2
22.10.2016 17:00 Zlate Moravce – Slovan Bratislava 1 – 5
22.10.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Tatran Presov 2 – 2
22.10.2016 20:30 FK Senica – Trencin 1 – 2
23.10.2016 17:30 Spartak Trnava – Dunajská Streda 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 17:00 Zemplin Michalovce – FK Senica 0 – 0
29.10.2016 17:00 Spartak Trnava – Ruzomberok 0 – 1
29.10.2016 17:00 Spartak Myjava – Dunajská Streda 1 – 2
29.10.2016 17:00 Trencin – Zlate Moravce 2 – 0
30.10.2016 15:20 Slovan Bratislava – Podbrezova 2 – 0
30.10.2016 17:30 Tatran Presov – Zilina 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 17:00 Podbrezova – Trencin 2 – 1
05.11.2016 17:00 FK Senica – Tatran Presov 0 – 0
05.11.2016 17:00 Ruzomberok – Spartak Myjava 0 – 0
05.11.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Zlate Moravce 5 – 1
06.11.2016 15:20 Slovan Bratislava – Dunajská Streda 1 – 0
06.11.2016 17:30 Zilina – Spartak Trnava 7 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 17:00 FK Senica – Zlate Moravce 1 – 3
19.11.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Podbrezova 1 – 3
19.11.2016 17:00 Tatran Presov – Spartak Trnava 1 – 3
19.11.2016 17:00 Dunajská Streda – Trencin 2 – 0
20.11.2016 15:25 Spartak Myjava – Zilina 1 – 2
20.11.2016 17:30 Slovan Bratislava – Ruzomberok 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 17:00 Zlate Moravce – Tatran Presov 3 – 0
26.11.2016 17:00 Podbrezova – FK Senica 2 – 0
26.11.2016 17:00 Dunajská Streda – Zemplin Michalovce 2 – 1
26.11.2016 17:05 Zilina – Slovan Bratislava 2 – 1
27.11.2016 15:20 Ruzomberok – Trencin 3 – 3
27.11.2016 17:30 Spartak Trnava – Spartak Myjava 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 17:00 Zilina – Trencin 3 – 0
03.12.2016 17:00 Zlate Moravce – Podbrezova 2 – 0
03.12.2016 17:00 FK Senica – Dunajská Streda 1 – 1
03.12.2016 17:00 Tatran Presov – Spartak Myjava 1 – 1
04.12.2016 15:25 Slovan Bratislava – Spartak Trnava 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Podbrezova – Tatran Presov 1 – 1
10.12.2016 17:00 Dunajská Streda – Zlate Moravce 1 – 0
10.12.2016 17:00 Ruzomberok – FK Senica 2 – 1
10.12.2016 17:00 Spartak Myjava – Slovan Bratislava 1 – 1
11.12.2016 15:20 Zilina – Zemplin Michalovce 7 – 1
11.12.2016 17:30 Spartak Trnava – Trencin 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 17:00 Trencin – Spartak Myjava 0 – 0
18.02.2017 17:00 FK Senica – Zilina 2 – 0
18.02.2017 17:00 Podbrezova – Dunajská Streda 0 – 0
19.02.2017 15:20 Tatran Presov – Slovan Bratislava 0 – 2
19.02.2017 17:35 Zlate Moravce – Ruzomberok 1 – 1
21.02.2017 17:00 Zemplin Michalovce – Spartak Trnava 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Dunajská Streda – Tatran Presov 5 – 0
25.02.2017 17:00 Slovan Bratislava – Trencin 4 – 3
25.02.2017 17:00 Spartak Myjava – Zemplin Michalovce 0 – 0
25.02.2017 17:05 Spartak Trnava – FK Senica 0 – 1
26.02.2017 15:20 Ruzomberok – Podbrezova 0 – 0
26.02.2017 17:30 Zilina – Zlate Moravce 4 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2017 17:00 Zemplin Michalovce – Ruzomberok 1 – 3

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Dunajská Streda – Ruzomberok 1 – 1
04.03.2017 17:00 Zlate Moravce – Spartak Trnava 0 – 0
04.03.2017 17:00 FK Senica – Spartak Myjava 0 – 0
04.03.2017 17:00 Tatran Presov – Trencin 1 – 2
05.03.2017 15:20 Podbrezova – Zilina 2 – 2
05.03.2017 17:30 Slovan Bratislava – Zemplin Michalovce 3 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:30 Dunajská Streda – Zilina 2 – 2
11.03.2017 17:00 FK Senica – Slovan Bratislava 0 – 1
11.03.2017 17:00 Zlate Moravce – Spartak Myjava 0 – 0
11.03.2017 17:00 Ruzomberok – Tatran Presov 5 – 0
12.03.2017 15:20 Trencin – Zemplin Michalovce 4 – 1
12.03.2017 17:30 Podbrezova – Spartak Trnava 0 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 15:00 Zilina – Ruzomberok 3 – 1
18.03.2017 17:00 Tatran Presov – Zemplin Michalovce 2 – 2
18.03.2017 17:00 Spartak Myjava – Podbrezova 0 – 0
18.03.2017 17:05 Slovan Bratislava – Zlate Moravce 1 – 1
19.03.2017 15:20 Dunajská Streda – Spartak Trnava 0 – 0
19.03.2017 17:30 Trencin – FK Senica 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 15:30 Podbrezova – Slovan Bratislava 2 – 3
01.04.2017 17:00 FK Senica – Zemplin Michalovce 1 – 0
01.04.2017 17:00 Zlate Moravce – Trencin 0 – 2
01.04.2017 17:00 Dunajská Streda – Spartak Myjava 0 – 0
02.04.2017 15:20 Ruzomberok – Spartak Trnava 1 – 0
02.04.2017 17:30 Zilina – Tatran Presov 3 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 17:00 Tatran Presov – FK Senica 1 – 0
08.04.2017 15:30 Dunajská Streda – Slovan Bratislava 1 – 0
08.04.2017 17:00 Zlate Moravce – Zemplin Michalovce 1 – 2
08.04.2017 17:00 Spartak Myjava – Ruzomberok 0 – 0
09.04.2017 15:20 Spartak Trnava – Zilina 1 – 2
09.04.2017 17:30 Trencin – Podbrezova 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 14:30 Trencin – Dunajská Streda 0 – 1
15.04.2017 15:00 Podbrezova – Zemplin Michalovce 1 – 4
15.04.2017 15:05 Zlate Moravce – FK Senica 2 – 1
15.04.2017 17:00 Zilina – Spartak Myjava 0 – 0
16.04.2017 15:20 Ruzomberok – Slovan Bratislava 2 – 1
16.04.2017 17:30 Spartak Trnava – Tatran Presov 4 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 15:30 Trencin – Ruzomberok 2 – 1
22.04.2017 19:00 Spartak Myjava – Spartak Trnava 0 – 0
22.04.2017 19:00 Zemplin Michalovce – Dunajská Streda 1 – 2
23.04.2017 15:20 Slovan Bratislava – Zilina 0 – 1
23.04.2017 17:30 FK Senica – Podbrezova 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 17:20 Spartak Trnava – Slovan Bratislava 0 – 3
26.04.2017 19:00 Podbrezova – Zlate Moravce 2 – 0
26.04.2017 19:00 Ruzomberok – Zemplin Michalovce 3 – 1
26.04.2017 19:00 Spartak Myjava – Tatran Presov 0 – 0
27.04.2017 18:00 Dunajská Streda – FK Senica 1 – 0
28.04.2017 18:00 Trencin – Zilina 2 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 18:00 Tatran Presov – Zlate Moravce 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 19:00 Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0 – 0
06.05.2017 19:00 Zemplin Michalovce – Zilina 0 – 1
06.05.2017 19:00 FK Senica – Ruzomberok 1 – 2
06.05.2017 19:00 Tatran Presov – Podbrezova 0 – 2
07.05.2017 15:20 Trencin – Spartak Trnava 3 – 4
07.05.2017 17:30 Zlate Moravce – Dunajská Streda 1 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:00 Slovan Bratislava – Tatran Presov 3 – 1
13.05.2017 19:00 Ruzomberok – Zlate Moravce 2 – 1
13.05.2017 19:00 Zilina – FK Senica 3 – 2
13.05.2017 19:00 Spartak Trnava – Zemplin Michalovce 1 – 0
13.05.2017 19:00 Spartak Myjava – Trencin 0 – 0
14.05.2017 14:20 Dunajská Streda – Podbrezova 2 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 17:30 Trencin – Slovan Bratislava 3 – 2
19.05.2017 17:30 FK Senica – Spartak Trnava 1 – 0
19.05.2017 17:30 Zlate Moravce – Zilina 1 – 4
19.05.2017 17:30 Podbrezova – Ruzomberok 0 – 1
19.05.2017 17:30 Tatran Presov – Dunajská Streda 1 – 1
19.05.2017 19:00 Zemplin Michalovce – Spartak Myjava 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 17:30 Trencin – Tatran Presov
27.05.2017 17:30 Zemplin Michalovce – Slovan Bratislava
27.05.2017 17:30 Spartak Trnava – Zlate Moravce
27.05.2017 17:30 Zilina – Podbrezova
27.05.2017 17:30 Ruzomberok – Dunajská Streda
27.05.2017 19:00 Spartak Myjava – FK Senica 0 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Zemplin Michalovce
Spartak Myjava
0 – 0
19. maj 19:00
Aflyst
Tatran Presov
Dunajská Streda
1 – 1
19. maj 17:30
Færdig
Trencin
Slovan Bratislava
3 – 2
19. maj 17:30
Færdig
FK Senica
Spartak Trnava
1 – 0
19. maj 17:30
Færdig
Zlate Moravce
Zilina
1 – 4
19. maj 17:30
Færdig
Podbrezova
Ruzomberok
0 – 1
19. maj 17:30
Færdig

Kommende kampe

Zemplin Michalovce
Slovan Bratislava
vs
27. maj 17:30
Ikke startet
Trencin
Tatran Presov
vs
27. maj 17:30
Ikke startet
Spartak Trnava
Zlate Moravce
vs
27. maj 17:30
Ikke startet
Zilina
Podbrezova
vs
27. maj 17:30
Ikke startet
Ruzomberok
Dunajská Streda
vs
27. maj 17:30
Ikke startet

Turneringer i Slovakiet