LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maribor 35 20 10 5 62 - 30 70
2. Ol Ljubljana 35 16 9 10 48 - 35 57
3. Gorica 35 15 12 8 47 - 39 57
4. Domzale 35 16 8 11 62 - 41 56
5. NK Celje 35 14 10 11 44 - 38 52
6. Koper 35 12 14 9 43 - 39 50
7. Rudar Velenje 35 10 10 15 49 - 53 40
8. Krsko Posavje 35 8 15 12 39 - 49 39
9. Aluminij 35 9 11 15 38 - 51 38
10. Radomlje 35 1 9 25 23 - 80 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 47,10 455 2,60 69 (39,4 %) 54 (30,9 %) 52 (29,7 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maribor 17 13 2 2 32 - 9 41
2. Ol Ljubljana 17 8 4 5 23 - 18 28
3. Gorica 18 8 7 3 26 - 18 31
4. Domzale 17 12 2 3 39 - 17 38
5. NK Celje 18 6 8 4 19 - 18 26
6. Koper 17 8 4 5 24 - 19 28
7. Rudar Velenje 17 3 8 6 21 - 24 17
8. Krsko Posavje 18 4 8 6 18 - 19 20
9. Aluminij 18 7 6 5 24 - 24 27
10. Radomlje 18 0 5 13 14 - 49 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 47,10 455 2,60 69 (39,4 %) 54 (30,9 %) 52 (29,7 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maribor 18 7 8 3 30 - 21 29
2. Ol Ljubljana 18 8 5 5 25 - 17 29
3. Gorica 17 7 5 5 21 - 21 26
4. Domzale 18 4 6 8 23 - 24 18
5. NK Celje 17 8 2 7 25 - 20 26
6. Koper 18 4 10 4 19 - 20 22
7. Rudar Velenje 18 7 2 9 28 - 29 23
8. Krsko Posavje 17 4 7 6 21 - 30 19
9. Aluminij 17 2 5 10 14 - 27 11
10. Radomlje 17 1 4 12 9 - 31 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 47,10 455 2,60 69 (39,4 %) 54 (30,9 %) 52 (29,7 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Maribor 16 4 1,77 0,86
2. Ol Ljubljana 11 7 1,37 1,00
3. Gorica 7 10 1,34 1,11
4. Domzale 12 7 1,77 1,17
5. NK Celje 10 7 1,26 1,09
6. Koper 13 9 1,23 1,11
7. Rudar Velenje 6 11 1,40 1,51
8. Krsko Posavje 10 8 1,11 1,40
9. Aluminij 9 16 1,09 1,46
10. Radomlje 2 17 0,66 2,29
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 47,10 455 2,60 69 (39,4 %) 54 (30,9 %) 52 (29,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
Mål    Spiller Klub
17    John Mary Rudar Velenje
16    Dominik Glavina Rudar Velenje
15    Luka Zahovic Maribor
14    Miran Burgic Gorica
13    Filip Dangubic Krsko Posavje
13    Dalibor Volas NK Celje
11    Milivoje Novakovic Maribor
9    Ziga Skoflek Aluminij
9    Tavares Maribor
9    Dare Vrsic Maribor
9    Leon Benko Ol Ljubljana
8    Marko Alvir Domzale
8    Slobodan Vuk Domzale
7    Lovro Bizjak Aluminij
7    Miha Zajc Ol Ljubljana
6    Blaz Kramer Aluminij
6    Dejan Zigon Gorica
6    Rifet Kapic Gorica
6    Senijad Ibricic Koper
6    Marko Nunic Radomlje
5    Josip Zeba Aluminij
5    Jure Balkovec Domzale
5    Sandi Arcon Gorica
5    Matej Pucko Koper
5    Miljan Skrbic Krsko Posavje
5    Martin Kramaric Krsko Posavje
5    Sunny Omoregie Maribor
5    Lovre Cirjak NK Celje
5    Matej Podlogar NK Celje
5    Blessing Eleke Ol Ljubljana
4    Ivan Firer Domzale
4    Gaber Dobrovoljc Domzale
4    Amedej Vetrih Domzale
4    Jan Repas Domzale
4    Sandi Krizman Koper
4    Ruben Belima Koper
4    Courage Pekuson Koper
4    Ibrahim Arafat Mensah Krsko Posavje
4    Irfan Hadzic NK Celje
4    Etien Velikonja Ol Ljubljana
4    Danijel Miskic Ol Ljubljana
4    Rok Kronaveter Ol Ljubljana
4    Bojan Vrucina Rudar Velenje
3    Zan Majer Domzale
3    Juninho Domzale
3    Lucas Mario Horvat Domzale
3    Luka Vekic Koper
3    Tonci Mujan Krsko Posavje
3    Nermin Haljeta Krsko Posavje
3    Marko Suler Maribor
3    Aleks Pihler Maribor
3    Amar Rahmanovic NK Celje
3    Kristijan Sipek Radomlje
3    Mitja Lotric Rudar Velenje
2    Francesco Tahiraj Aluminij
2    Vedran Mesec Aluminij
2    Mihael Rebernik Aluminij
2    Benjamin Morel Domzale
2    Denis Halilovic Domzale
2    Antonio Mance Domzale
2    Elvis Bratanovic Domzale
2    Jure Matjasic Domzale
2    Tine Kavcic Gorica
2    Miha Gregoric Gorica
2    Bede Amarachi Osuji Gorica
2    Andrija Filipovic Gorica
2    Andrej Kotnik Gorica
2    Zlatan Muslimovic Koper
2    Nermin Hodzic Koper
2    Toni Datkovic Koper
2    Jan Andrejasic Koper
2    Nikola Gataric Krsko Posavje
2    Jucie Lupeta NK Celje
2    Nino Pungarsek NK Celje
2    Lovro Cvek NK Celje
2    Issah Abass Ol Ljubljana
2    Dejan Kelhar Ol Ljubljana
2    Andraz Kirm Ol Ljubljana
2    Ricardo Alves Ol Ljubljana
2    Kingsley Boateng Ol Ljubljana
2    Luka Gajic Radomlje
2    Igor Barukcic Radomlje
2    Tin Karamatic Radomlje
2    Filip Jankovic Radomlje
2    Jean-Claude Billong Rudar Velenje
2    Darko Zec Rudar Velenje
1    Matic Vrbanec Aluminij
1    Derrick Mensah Aluminij
1    Nemanja Jaksic Aluminij
1    Robert Kurez Aluminij
1    Dejan Krljanovic Aluminij
1    Petar Franjic Domzale
1    Matija Sirok Domzale
1    Alen Ozbolt Domzale
1    Miha Blazic Domzale
1    Zan Zuzek Domzale
1    Rok Grudina Gorica
1    Tilen Nagode Gorica
1    Jaka Kolenc Gorica
1    Matija Boben Gorica
1    Jaka Stromajer Koper
1    In-Hyeok Park Koper
1    Theofanis Tsandaris Koper
1    Kevin Kokorovic Koper
1    Danijel Pranjic Koper
1    Matic Paljk Koper
1    Damjan Vuklisevic Krsko Posavje
1    Klemen Sturm Krsko Posavje
1    David Bucar Krsko Posavje
1    Sintayehu Sallalich Maribor
1    Dino Hotic Maribor
1    Gregor Bajde Maribor
1    Damjan Bohar Maribor
1    Marwan Kabha Maribor
1    Luka Belic NK Celje
1    Goran Cvijanovic NK Celje
1    Marin Glavas NK Celje
1    Elvedin Dzinic NK Celje
1    Damir Hadzic NK Celje
1    Jure Travner NK Celje
1    Janez Pisek NK Celje
1    Julius Gibrilla Wobay Ol Ljubljana
1    Alexandru Cretu Ol Ljubljana
1    Rok Baskera Ol Ljubljana
1    Antonio Mlinar Ol Ljubljana
1    Liridon Osmanaj Radomlje
1    Marko Kovjenic Radomlje
1    Dusan Stoiljkovic Radomlje
1    Josip Balic Radomlje
1    Rok Jazbec Radomlje
1    Luka Cerar Radomlje
1    Anze Pisek Rudar Velenje
1    Stjepan Babic Rudar Velenje
1    Marko Iharos Rudar Velenje
1    Klemen Bolha Rudar Velenje
1    Damir Grgic Rudar Velenje
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
Opdateret:
21/5-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

338359

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.07.2016 18:15 Rudar Velenje – Krsko Posavje 1 – 1
16.07.2016 20:15 Ol Ljubljana – NK Celje 1 – 0
17.07.2016 18:15 Gorica – Aluminij 2 – 0
17.07.2016 18:15 Domzale – Radomlje 2 – 0
17.07.2016 20:15 Maribor – Koper 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2016 18:00 NK Celje – Gorica 1 – 0
23.07.2016 18:15 Koper – Aluminij 1 – 0
23.07.2016 20:15 Radomlje – Ol Ljubljana 0 – 2
24.07.2016 18:15 Krsko Posavje – Domzale 1 – 1
24.07.2016 20:15 Maribor – Rudar Velenje 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 20:15 Gorica – Radomlje 2 – 1
30.07.2016 20:15 Rudar Velenje – Koper 2 – 0
31.07.2016 18:15 Aluminij – NK Celje 2 – 4
31.07.2016 20:15 Domzale – Maribor 2 – 2
01.08.2016 20:15 Ol Ljubljana – Krsko Posavje 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 18:15 Krsko Posavje – Gorica 1 – 0
06.08.2016 18:15 Radomlje – Aluminij 2 – 2
06.08.2016 20:15 Koper – NK Celje 2 – 1
07.08.2016 18:15 Rudar Velenje – Domzale 0 – 2
08.08.2016 20:20 Maribor – Ol Ljubljana 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:15 NK Celje – Radomlje 0 – 0
13.08.2016 17:55 Gorica – Maribor 2 – 1
13.08.2016 20:15 Domzale – Koper 2 – 0
14.08.2016 17:30 Aluminij – Krsko Posavje 3 – 0
14.08.2016 20:15 Ol Ljubljana – Rudar Velenje 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 18:15 Koper – Radomlje 3 – 0
20.08.2016 18:15 Rudar Velenje – Gorica 1 – 2
20.08.2016 20:20 Domzale – Ol Ljubljana 1 – 3
21.08.2016 18:15 Krsko Posavje – NK Celje 1 – 0
21.08.2016 20:15 Maribor – Aluminij 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:05 Radomlje – Krsko Posavje 2 – 2
26.08.2016 20:15 Gorica – Domzale 3 – 1
27.08.2016 20:15 Ol Ljubljana – Koper 0 – 1
28.08.2016 17:00 Aluminij – Rudar Velenje 0 – 3
28.08.2016 20:15 NK Celje – Maribor 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:15 Domzale – Aluminij 2 – 0
10.09.2016 18:15 Rudar Velenje – NK Celje 1 – 3
10.09.2016 20:15 Maribor – Radomlje 4 – 0
10.09.2016 20:15 Koper – Krsko Posavje 1 – 0
11.09.2016 16:55 Ol Ljubljana – Gorica 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 NK Celje – Domzale 2 – 1
17.09.2016 18:15 Radomlje – Rudar Velenje 2 – 2
17.09.2016 20:15 Krsko Posavje – Maribor 1 – 2
18.09.2016 16:00 Aluminij – Ol Ljubljana 0 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 16:00 Aluminij – Gorica 0 – 0
21.09.2016 18:15 NK Celje – Ol Ljubljana 0 – 1
21.09.2016 18:15 Radomlje – Domzale 0 – 5
21.09.2016 18:20 Krsko Posavje – Rudar Velenje 1 – 0
21.09.2016 20:20 Koper – Maribor 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 18:15 Gorica – NK Celje 0 – 1
24.09.2016 18:15 Domzale – Krsko Posavje 5 – 0
24.09.2016 20:15 Ol Ljubljana – Radomlje 2 – 0
25.09.2016 15:00 Aluminij – Koper 0 – 0
25.09.2016 16:55 Rudar Velenje – Maribor 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 18:15 Gorica – Koper 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 NK Celje – Aluminij 1 – 0
01.10.2016 18:00 Koper – Rudar Velenje 1 – 4
01.10.2016 20:15 Maribor – Domzale 3 – 1
02.10.2016 16:55 Krsko Posavje – Ol Ljubljana 1 – 2
02.10.2016 19:00 Radomlje – Gorica 2 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:00 Gorica – Krsko Posavje 1 – 1
15.10.2016 15:00 Aluminij – Radomlje 2 – 1
15.10.2016 17:00 Domzale – Rudar Velenje 3 – 1
15.10.2016 20:30 Ol Ljubljana – Maribor 1 – 3
16.10.2016 16:55 NK Celje – Koper 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Radomlje – NK Celje 0 – 3
22.10.2016 16:00 Krsko Posavje – Aluminij 2 – 2
22.10.2016 18:00 Koper – Domzale 1 – 3
22.10.2016 20:20 Maribor – Gorica 1 – 0
23.10.2016 16:55 Rudar Velenje – Ol Ljubljana 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:00 NK Celje – Krsko Posavje 0 – 3
29.10.2016 20:15 Ol Ljubljana – Domzale 1 – 0
30.10.2016 14:00 Aluminij – Maribor 0 – 0
30.10.2016 16:00 Radomlje – Koper 1 – 3
30.10.2016 18:00 Gorica – Rudar Velenje 1 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Rudar Velenje – Aluminij 0 – 0
05.11.2016 18:00 Domzale – Gorica 5 – 0
05.11.2016 20:15 Maribor – NK Celje 2 – 0
06.11.2016 15:00 Krsko Posavje – Radomlje 1 – 1
06.11.2016 16:55 Koper – Ol Ljubljana 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 NK Celje – Rudar Velenje 4 – 0
19.11.2016 16:00 Krsko Posavje – Koper 0 – 0
19.11.2016 20:15 Gorica – Ol Ljubljana 1 – 1
20.11.2016 14:00 Aluminij – Domzale 0 – 4
20.11.2016 16:55 Radomlje – Maribor 0 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 17:00 Rudar Velenje – Radomlje 2 – 0
26.11.2016 16:00 Domzale – NK Celje 2 – 1
26.11.2016 18:00 Koper – Gorica 0 – 0
26.11.2016 20:15 Maribor – Krsko Posavje 4 – 0
27.11.2016 16:55 Ol Ljubljana – Aluminij 3 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 16:00 Rudar Velenje – Krsko Posavje 2 – 2
30.11.2016 16:00 Gorica – Aluminij 3 – 0
30.11.2016 18:00 Domzale – Radomlje 0 – 2
30.11.2016 18:00 Ol Ljubljana – NK Celje 2 – 1
30.11.2016 20:15 Maribor – Koper 4 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 NK Celje – Gorica 1 – 1
03.12.2016 16:00 Koper – Aluminij 1 – 0
03.12.2016 20:15 Maribor – Rudar Velenje 1 – 0
04.12.2016 14:00 Krsko Posavje – Domzale 0 – 0
04.12.2016 16:55 Radomlje – Ol Ljubljana 1 – 4

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 12:00 Aluminij – NK Celje 2 – 1
10.12.2016 14:00 Gorica – Radomlje 1 – 1
10.12.2016 16:05 Rudar Velenje – Koper 2 – 2
10.12.2016 16:55 Domzale – Maribor 3 – 2
11.12.2016 16:55 Ol Ljubljana – Krsko Posavje 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 15:00 Radomlje – Aluminij 0 – 3
25.02.2017 16:00 Rudar Velenje – Domzale 1 – 1
25.02.2017 20:20 Maribor – Ol Ljubljana 1 – 0
26.02.2017 15:00 Krsko Posavje – Gorica 1 – 2
26.02.2017 16:55 Koper – NK Celje 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 NK Celje – Radomlje 1 – 0
04.03.2017 17:00 Domzale – Koper 0 – 1
05.03.2017 15:00 Aluminij – Krsko Posavje 1 – 1
05.03.2017 16:55 Ol Ljubljana – Rudar Velenje 2 – 4
07.03.2017 16:00 Gorica – Maribor 2 – 4

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Rudar Velenje – Gorica 1 – 3
11.03.2017 18:00 Koper – Radomlje 4 – 1
11.03.2017 20:15 Maribor – Aluminij 4 – 1
12.03.2017 15:00 Krsko Posavje – NK Celje 2 – 3
12.03.2017 16:55 Domzale – Ol Ljubljana 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Gorica – Domzale 3 – 1
18.03.2017 18:00 Radomlje – Krsko Posavje 0 – 2
18.03.2017 20:15 NK Celje – Maribor 1 – 1
19.03.2017 15:00 Aluminij – Rudar Velenje 3 – 0
19.03.2017 16:55 Ol Ljubljana – Koper 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 18:00 Koper – Krsko Posavje 0 – 2
29.03.2017 17:00 Rudar Velenje – NK Celje 1 – 2
29.03.2017 18:00 Domzale – Aluminij 2 – 1
29.03.2017 19:30 Maribor – Radomlje 1 – 0
29.03.2017 20:15 Ol Ljubljana – Gorica 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 NK Celje – Domzale 1 – 1
01.04.2017 18:00 Gorica – Koper 0 – 0
01.04.2017 20:20 Krsko Posavje – Maribor 1 – 1
02.04.2017 16:00 Aluminij – Ol Ljubljana 2 – 1
02.04.2017 18:00 Radomlje – Rudar Velenje 1 – 5

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Krsko Posavje – Rudar Velenje 1 – 2
08.04.2017 18:00 Radomlje – Domzale 1 – 1
08.04.2017 20:20 Koper – Maribor 2 – 2
09.04.2017 15:00 Aluminij – Gorica 1 – 2
09.04.2017 16:55 NK Celje – Ol Ljubljana 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 18:00 Gorica – NK Celje 1 – 1
15.04.2017 20:15 Rudar Velenje – Maribor 0 – 1
17.04.2017 16:00 Aluminij – Koper 2 – 2
17.04.2017 18:00 Domzale – Krsko Posavje 5 – 3
17.04.2017 20:15 Ol Ljubljana – Radomlje 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 Radomlje – Gorica 1 – 2
22.04.2017 17:00 NK Celje – Aluminij 1 – 0
22.04.2017 18:00 Koper – Rudar Velenje 1 – 0
22.04.2017 20:15 Maribor – Domzale 1 – 0
23.04.2017 16:55 Krsko Posavje – Ol Ljubljana 0 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 20:00 Domzale – Rudar Velenje 3 – 0
29.04.2017 18:00 Gorica – Krsko Posavje 0 – 0
29.04.2017 20:30 Ol Ljubljana – Maribor 0 – 0
30.04.2017 15:00 Aluminij – Radomlje 3 – 1
30.04.2017 16:55 NK Celje – Koper 2 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Krsko Posavje – Aluminij 1 – 1
06.05.2017 16:00 Radomlje – NK Celje 0 – 1
06.05.2017 18:00 Koper – Domzale 3 – 0
06.05.2017 20:15 Maribor – Gorica 2 – 2
07.05.2017 16:55 Rudar Velenje – Ol Ljubljana 4 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 17:00 Radomlje – Koper 0 – 4
12.05.2017 19:00 NK Celje – Krsko Posavje 1 – 2
13.05.2017 18:00 Gorica – Rudar Velenje 2 – 1
13.05.2017 20:15 Ol Ljubljana – Domzale 3 – 1
14.05.2017 16:55 Aluminij – Maribor 3 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 18:00 Krsko Posavje – Radomlje 2 – 0
16.05.2017 20:20 Koper – Ol Ljubljana 1 – 1
17.05.2017 17:00 Domzale – Gorica 1 – 1
17.05.2017 18:00 Rudar Velenje – Aluminij 2 – 2
17.05.2017 20:15 Maribor – NK Celje 0 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 16:55 Krsko Posavje – Koper 1 – 1
21.05.2017 16:55 Aluminij – Domzale 0 – 0
21.05.2017 16:55 Radomlje – Maribor 1 – 1
21.05.2017 16:55 NK Celje – Rudar Velenje 1 – 1
21.05.2017 16:55 Gorica – Ol Ljubljana 1 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 16:55 Koper – Gorica
27.05.2017 16:55 Maribor – Krsko Posavje
27.05.2017 16:55 Rudar Velenje – Radomlje
27.05.2017 16:55 Domzale – NK Celje
27.05.2017 16:55 Ol Ljubljana – Aluminij
Advertisement

Seneste kampe

Aluminij
Domzale
0 – 0
21. maj 16:55
Færdig
Radomlje
Maribor
1 – 1
21. maj 16:55
Færdig
NK Celje
Rudar Velenje
1 – 1
21. maj 16:55
Færdig
Gorica
Ol Ljubljana
1 – 0
21. maj 16:55
Færdig
Krsko Posavje
Koper
1 – 1
21. maj 16:55
Færdig

Kommende kampe

Koper
Gorica
vs
27. maj 16:55
Ikke startet
Maribor
Krsko Posavje
vs
27. maj 16:55
Ikke startet
Rudar Velenje
Radomlje
vs
27. maj 16:55
Ikke startet
Domzale
NK Celje
vs
27. maj 16:55
Ikke startet
Ol Ljubljana
Aluminij
vs
27. maj 16:55
Ikke startet