LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levante 39 24 9 6 53 - 28 81
2. Girona 39 20 9 10 63 - 40 69
3. Getafe 39 17 13 9 48 - 39 64
4. Tenerife 39 14 18 7 45 - 34 60
5. Cadiz 39 15 15 9 50 - 35 60
6. Valladolid 39 16 9 14 50 - 45 57
7. Huesca 39 14 14 11 50 - 42 56
8. Real Oviedo 39 15 10 14 42 - 43 55
9. Lugo 39 13 13 13 48 - 48 52
10. Sevilla Atletico 39 13 13 13 51 - 50 52
11. Reus 39 12 15 12 28 - 27 51
12. Rayo Vallecano 39 13 10 16 40 - 40 49
13. Zaragoza 39 12 12 15 48 - 49 48
14. UCAM Murcia 39 11 15 13 41 - 46 48
15. Numancia 39 11 15 13 40 - 47 48
16. Cordoba 39 11 13 15 34 - 48 46
17. Almeria 39 12 9 18 41 - 45 45
18. Alcorcon 39 11 11 17 27 - 40 44
19. Gimnastic 39 9 16 14 42 - 50 43
20. Mallorca 39 9 15 15 37 - 45 42
21. Elche 39 11 9 19 47 - 58 42
22. Mirandes 39 8 13 18 36 - 62 37
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
429 52,23 961 2,24 199 (46,4 %) 138 (32,2 %) 92 (21,4 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levante 19 16 3 0 30 - 11 51
2. Girona 20 12 5 3 39 - 20 41
3. Getafe 20 12 7 1 30 - 13 43
4. Tenerife 20 10 9 1 25 - 13 39
5. Cadiz 20 9 8 3 26 - 13 35
6. Valladolid 19 10 5 4 25 - 16 35
7. Huesca 19 10 4 5 33 - 20 34
8. Real Oviedo 20 12 5 3 27 - 12 41
9. Lugo 20 10 3 7 26 - 22 33
10. Sevilla Atletico 19 9 8 2 34 - 21 35
11. Reus 20 6 9 5 16 - 15 27
12. Rayo Vallecano 20 10 7 3 28 - 14 37
13. Zaragoza 19 8 5 6 26 - 21 29
14. UCAM Murcia 20 7 6 7 24 - 22 27
15. Numancia 20 8 7 5 19 - 17 31
16. Cordoba 19 8 6 5 18 - 18 30
17. Almeria 19 9 6 4 30 - 18 33
18. Alcorcon 19 9 5 5 20 - 14 32
19. Gimnastic 19 5 9 5 22 - 20 24
20. Mallorca 19 7 9 3 19 - 16 30
21. Elche 19 6 6 7 26 - 30 24
22. Mirandes 20 6 6 8 22 - 30 24
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
429 52,23 961 2,24 199 (46,4 %) 138 (32,2 %) 92 (21,4 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levante 20 8 6 6 23 - 17 30
2. Girona 19 8 4 7 24 - 20 28
3. Getafe 19 5 6 8 18 - 26 21
4. Tenerife 19 4 9 6 20 - 21 21
5. Cadiz 19 6 7 6 24 - 22 25
6. Valladolid 20 6 4 10 25 - 29 22
7. Huesca 20 4 10 6 17 - 22 22
8. Real Oviedo 19 3 5 11 15 - 31 14
9. Lugo 19 3 10 6 22 - 26 19
10. Sevilla Atletico 20 4 5 11 17 - 29 17
11. Reus 19 6 6 7 12 - 12 24
12. Rayo Vallecano 19 3 3 13 12 - 26 12
13. Zaragoza 20 4 7 9 22 - 28 19
14. UCAM Murcia 19 4 9 6 17 - 24 21
15. Numancia 19 3 8 8 21 - 30 17
16. Cordoba 20 3 7 10 16 - 30 16
17. Almeria 20 3 3 14 11 - 27 12
18. Alcorcon 20 2 6 12 7 - 26 12
19. Gimnastic 20 4 7 9 20 - 30 19
20. Mallorca 20 2 6 12 18 - 29 12
21. Elche 20 5 3 12 21 - 28 18
22. Mirandes 19 2 7 10 14 - 32 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
429 52,23 961 2,24 199 (46,4 %) 138 (32,2 %) 92 (21,4 %)
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Levante 19 7 1,36 0,72
2. Girona 14 8 1,62 1,03
3. Getafe 15 9 1,23 1,00
4. Tenerife 15 11 1,15 0,87
5. Cadiz 14 11 1,28 0,90
6. Valladolid 12 11 1,28 1,15
7. Huesca 13 12 1,28 1,08
8. Real Oviedo 16 13 1,08 1,10
9. Lugo 10 7 1,23 1,23
10. Sevilla Atletico 9 9 1,31 1,28
11. Reus 16 15 0,72 0,69
12. Rayo Vallecano 15 13 1,03 1,03
13. Zaragoza 10 10 1,23 1,26
14. UCAM Murcia 11 12 1,05 1,18
15. Numancia 11 15 1,03 1,21
16. Cordoba 10 11 0,87 1,23
17. Almeria 10 20 1,05 1,15
18. Alcorcon 16 20 0,69 1,03
19. Gimnastic 8 14 1,08 1,28
20. Mallorca 12 12 0,95 1,15
21. Elche 6 12 1,21 1,49
22. Mirandes 4 14 0,92 1,59
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
429 52,23 961 2,24 199 (46,4 %) 138 (32,2 %) 92 (21,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Mål    Spiller Klub
22    Roger Levante
22    Joselu Lugo
21    Angel Rodriguez Zaragoza
18    Jorge Molina Getafe
17    Alfredo Ortuno Cadiz
16    Toche Real Oviedo
14    Quique Almeria
14    Samuele Longo Girona
14    Jona UCAM Murcia
14    Raul de Tomas Valladolid
13    Ivi Lopez Sevilla Atletico
12    Nino Elche
12    Amath Tenerife
12    Jose Arnaiz Valladolid
11    Rodri Cordoba
10    David Rodriguez Alcorcon
10    Samuel Saiz Huesca
10    Jason Levante
10    Brandon Mallorca
10    Marc Gual Sevilla Atletico
9    Francisco Sandaza Girona
9    Iker Guarrotxena Mirandes
9    Manu del Moral Numancia
9    Juan Villar Valladolid
8    Fidel Chaves Almeria
8    Antonio Rodriguez Almeria
8    Cristian Portu Girona
8    Pablo Valcarce Numancia
8    Javi Guerra Rayo Vallecano
8    Anthony Lozano Tenerife
7    Salva Sanchez Cadiz
7    Borja Garcia Girona
7    Borja Lazaro Huesca
7    Gonzalo Melero Huesca
7    Alvaro Vadillo Huesca
7    Miguel Linares Real Oviedo
7    Mayor Reus
7    Fran Carbia Reus
6    Jesus Imaz Cadiz
6    Sergio Tejera Gimnastic
6    Ruben Alcaraz Girona
6    Alfonso Pedraza Lugo
6    Junior Lago Mallorca
6    Dejan Lekic Mallorca
6    Urko Mateos Vera Mirandes
6    Adrian Embarba Rayo Vallecano
6    Manu Lanzarote Zaragoza
5    Aitor Garcia Cadiz
5    Alejandro Alfaro Cordoba
5    Guillermo Elche
5    Ikechukwu Uche Gimnastic
5    David Ferreiro Huesca
5    Patrick Ebert Rayo Vallecano
5    Manucho Rayo Vallecano
5    Suso Santana Tenerife
5    Jaime Mata Valladolid
4    Alvaro Garcia Cadiz
4    Borja Valle Elche
4    Pelayo Elche
4    Francisco Portillo Getafe
4    Alejandro Faurlin Getafe
4    Juan Delgado Gimnastic
4    Juan Muniz Gimnastic
4    Achille Emana Gimnastic
4    Pedro Alcala Girona
4    Alexander Gonzalez Huesca
4    Jose Campana Levante
4    Juan Munoz Levante
4    Thierry Moutinho Mallorca
4    Maikel Mesa Mirandes
4    Julio Alvarez Numancia
4    Alex Moreno Rayo Vallecano
4    Ramon Folch Reus
4    Antonio Cotan Sevilla Atletico
4    Jose Angel Carrillo Sevilla Atletico
4    Aaron Niguez Tenerife
4    Tito UCAM Murcia
3    David Navarro Alcorcon
3    Khalifa Sankaré Cadiz
3    Ager Aketxe Cadiz
3    Juli Cordoba
3    José Caro Cordoba
3    Alex Fernandez Elche
3    Javier Matilla Elche
3    Chuli Getafe
3    Daniel Pacheco Getafe
3    Manu Barreiro Gimnastic
3    Alex Lopez Gimnastic
3    Vinicius Araujo Huesca
3    Chema Levante
3    Jose Luis Morales Levante
3    Antonio Campillo Lugo
3    Inigo Eguaras Mirandes
3    Marc Mateu Numancia
3    Dani Calvo Numancia
3    Borja Dominguez Real Oviedo
3    David Costas Real Oviedo
3    David Querol Reus
3    Borja Lasso Sevilla Atletico
3    Alejandro Pozo Sevilla Atletico
3    Aitor Sanz Tenerife
3    Cristo Gonzalez Tenerife
3    Juan Jose Collantes UCAM Murcia
3    Juan Gongora UCAM Murcia
3    Michel Herrero Valladolid
3    Joan Jordán Valladolid
3    Jean Marie Dongou Zaragoza
2    Lucien Owona Alcorcon
2    Oscar Plano Alcorcon
2    Ximo Navarro Almeria
2    Kalu Uche Almeria
2    Ramon Azeez Almeria
2    Borja Fernandez Almeria
2    Daniel Guiza Cadiz
2    Rafidine Abdullah Cadiz
2    Gorka Santamaria Cadiz
2    Hector Rodas Cordoba
2    Sasa Markovic Cordoba
2    Pedro Rios Cordoba
2    Pablo Hervias Elche
2    Sergio Pelegrin Elche
2    Alvaro Jimenez Getafe
2    Paul Viorel Anton Getafe
2    Stephane Emana Gimnastic
2    Bruno Perone Gimnastic
2    Jean-Luc Gbayara Assoubre Gimnastic
2    Juanpe Girona
2    Jonas Ramalho Girona
2    Cristian Herrera Girona
2    Pere Pons Riera Girona
2    Alex Granell Girona
2    Carlos David Huesca
2    Juanjo Camacho Huesca
2    Jefferson Lerma Levante
2    Sergio Postigo Levante
2    Victor Casadesus Levante
2    Pablo Nicolas Caballero Lugo
2    Jordi Calavera Lugo
2    Marcelo Djalo Lugo
2    Fernando Seoane Lugo
2    Ignasi Miquel Lugo
2    Ion Ansotegui Mallorca
2    Antonio Raillo Mallorca
2    Juan Emmanuel Culio Mallorca
2    Pedro Martin Mirandes
2    Marco Sangalli Mirandes
2    Alex Ortiz Mirandes
2    Nestor Salinas Mirandes
2    Alvaro Bustos Mirandes
2    Nacho Numancia
2    Unai Medina Numancia
2    Inigo Ruiz de Galarreta Numancia
2    Jairo Morillas Numancia
2    Antonio Amaya Rayo Vallecano
2    Miku Rayo Vallecano
2    Ernesto Galan Rayo Vallecano
2    Jonathan Pereira Real Oviedo
2    Hector Verdes Real Oviedo
2    Edgar Reus
2    Curro Sanchez Sevilla Atletico
2    Federico San Emeterio Sevilla Atletico
2    Haythem Jouini Tenerife
2    Omar Perdomo Tenerife
2    Ivan Salvador UCAM Murcia
2    Juan Delgado UCAM Murcia
2    Nono UCAM Murcia
2    Natalio Lorenzo UCAM Murcia
2    Javier Ros Zaragoza
2    Leandro Cabrera Zaragoza
2    Edu Garcia Zaragoza
1    Foued Kadir Alcorcon
1    Federico Vega Alcorcon
1    Carlos Lorens Bellvis Alcorcon
1    Daniel Toribio Alcorcon
1    Alvaro Gimenez Alcorcon
1    Victor Perez Alcorcon
1    Pablo Pérez Alcorcon
1    Ivi Alcorcon
1    Marko Bakic Alcorcon
1    Jorge Garcia Morcillo Almeria
1    Gaspar Panadero Almeria
1    Francisco Velez Almeria
1    Aridane Umpierrez Cadiz
1    Jon Ander Cadiz
1    Eddy Israfilov Cadiz
1    Nico Hidalgo Cadiz
1    Luso Cordoba
1    Javi Galan Cordoba
1    Guillermo Donoso Cordoba
1    Federico Piovaccari Cordoba
1    Fabián Elche
1    Albert Dorca Elche
1    Hugo Fraile Martinez Elche
1    Pedro Elche
1    Javier Noblejas Elche
1    Jose Angel Elche
1    Dominique Malonga Elche
1    Roberto Correa Elche
1    Armando Lozano Elche
1    Emiliano Buendia Getafe
1    Cala Getafe
1    Nicolas Ezequiel Gorosito Getafe
1    Mehdi Lacen Getafe
1    Facundo Andres Castillon Getafe
1    Stefan Scepovic Getafe
1    Francisco Molinero Getafe
1    Miguel Angel Cordero Gimnastic
1    Cristian Lobato Gimnastic
1    Xavi Molina Gimnastic
1    Moha Gimnastic
1    Daisuke Suzuki Gimnastic
1    Jose Carlos Gimnastic
1    Luismi Gimnastic
1    Sebastian Coris Girona
1    Kiko Girona
1    Juan Nunez Aguilera Huesca
1    Nagore Huesca
1    Rober Suarez Levante
1    Natxo Insa Levante
1    Rafael Martins Levante
1    Paco Montanes Levante
1    Yelko Pino Lugo
1    Igor Martinez Lugo
1    Carlos Pita Lugo
1    Carlos Hernandez Lugo
1    Fede Vico Lugo
1    Juan Rodriguez Mallorca
1    Juan Dominguez Lamas Mallorca
1    Oscar Diaz Mallorca
1    Carlos Moreno Mirandes
1    Fofo Mirandes
1    Alex Garcia Mirandes
1    Fran Cruz Mirandes
1    Inigo Perez Numancia
1    Alexander Callens Numancia
1    Francisco Regalon Numancia
1    Alberto Escasi Numancia
1    Santi Comesana Rayo Vallecano
1    Roberto Trashorras Rayo Vallecano
1    Franco Cristaldo Rayo Vallecano
1    Fran Beltran Rayo Vallecano
1    Alhassane Bangoura Rayo Vallecano
1    Michu Real Oviedo
1    Saul Berjon Real Oviedo
1    Carlos De Pena Real Oviedo
1    Jon Erice Real Oviedo
1    Nando Garcia Real Oviedo
1    Néstor Susaeta Real Oviedo
1    Varela Real Oviedo
1    Lucas Torro Real Oviedo
1    Christian Fernandez Real Oviedo
1    David Haro Reus
1    Jorge Diaz Reus
1    Srdjan Babic Reus
1    Ricardo Vaz Reus
1    Alberto Benito Reus
1    Cristian Gonzalez Sevilla Atletico
1    Carlos Fernandez Sevilla Atletico
1    David Carmona Sevilla Atletico
1    Diego Gonzalez Sevilla Atletico
1    Yan Brice Eteki Sevilla Atletico
1    Bernardo Sevilla Atletico
1    German Sanchez Tenerife
1    Alberto Jimenez Tenerife
1    Raul Camara Tenerife
1    Carlos Ruiz Tenerife
1    Fran Perez UCAM Murcia
1    Vullnet Basha UCAM Murcia
1    Pere Milla UCAM Murcia
1    David Morillas UCAM Murcia
1    Alex Lopez Valladolid
1    Igor Lichnovsky Valladolid
1    Cani Zaragoza
1    Jose Enrique Zaragoza
1    Marcelo Silva Zaragoza
1    Edu Bedia Zaragoza
1    Jorge Casado Zaragoza
1    Jorge Pombo Zaragoza
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Klub Fordeling G R T
Gimnastic11911130
Almeria1175122
Huesca1126118
Getafe1078115
Mirandes987105
Sevilla Atletico987105
Rayo Vallecano1014105
Mallorca968104
Tenerife1002102
Real Oviedo984102
Girona965101
Lugo95398
Alcorcon90797
Elche91596
Cordoba89594
Zaragoza86793
Cadiz85691
UCAM Murcia83790
Levante83487
Numancia75883
Reus78482
Valladolid68371
Total20651262191
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
21/5-2017 18:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Cadiz 5.180 5.180 0 0 5.180 5.180
2. Gimnastic 5.180 5.180 5.180 5.180 0 0
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

339962

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 Mirandes – Getafe 1 – 1
19.08.2016 22:00 Almeria – Cadiz 1 – 1
20.08.2016 19:00 Alcorcon – Huesca 0 – 0
20.08.2016 19:00 Mallorca – Reus 0 – 1
20.08.2016 19:00 Elche – Rayo Vallecano 2 – 1
20.08.2016 21:00 Cordoba – Tenerife 1 – 0
21.08.2016 19:00 Numancia – Levante 0 – 1
21.08.2016 19:00 Gimnastic – Lugo 2 – 2
21.08.2016 21:00 Sevilla Atletico – Girona 3 – 3
21.08.2016 22:30 Valladolid – Real Oviedo 1 – 0
22.08.2016 20:00 Zaragoza – UCAM Murcia 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:00 Getafe – Numancia 0 – 0
26.08.2016 22:00 Tenerife – Sevilla Atletico 1 – 1
27.08.2016 19:00 Real Oviedo – Almeria 2 – 0
27.08.2016 19:00 Reus – Mirandes 1 – 1
27.08.2016 19:00 Girona – Elche 3 – 1
27.08.2016 21:00 Lugo – Zaragoza 3 – 3
28.08.2016 19:00 Huesca – Gimnastic 1 – 1
28.08.2016 19:00 UCAM Murcia – Cordoba 1 – 1
28.08.2016 19:00 Levante – Alcorcon 2 – 0
28.08.2016 21:00 Rayo Vallecano – Valladolid 0 – 0
28.08.2016 22:30 Cadiz – Mallorca 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 20:00 Sevilla Atletico – UCAM Murcia 1 – 1
02.09.2016 21:00 Cordoba – Lugo 3 – 3
03.09.2016 16:00 Mirandes – Cadiz 3 – 2
03.09.2016 18:00 Valladolid – Girona 2 – 1
03.09.2016 18:00 Almeria – Rayo Vallecano 3 – 0
03.09.2016 18:00 Getafe – Reus 1 – 1
03.09.2016 20:00 Elche – Tenerife 3 – 1
04.09.2016 16:00 Numancia – Alcorcon 1 – 1
04.09.2016 18:00 Gimnastic – Levante 1 – 1
04.09.2016 20:00 Mallorca – Real Oviedo 0 – 0
04.09.2016 20:30 Zaragoza – Huesca 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Lugo – Sevilla Atletico 1 – 0
10.09.2016 18:00 Reus – Numancia 1 – 1
10.09.2016 18:00 Tenerife – Valladolid 1 – 0
10.09.2016 20:00 Levante – Zaragoza 4 – 2
11.09.2016 12:00 Rayo Vallecano – Mallorca 1 – 0
11.09.2016 16:00 Real Oviedo – Mirandes 0 – 0
11.09.2016 18:00 Alcorcon – Gimnastic 1 – 0
11.09.2016 18:00 UCAM Murcia – Elche 1 – 1
11.09.2016 18:00 Huesca – Cordoba 3 – 0
11.09.2016 18:00 Cadiz – Getafe 3 – 0
11.09.2016 20:00 Girona – Almeria 3 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Numancia – Gimnastic 1 – 0
17.09.2016 18:00 Valladolid – UCAM Murcia 0 – 1
17.09.2016 18:00 Elche – Lugo 0 – 3
17.09.2016 18:00 Reus – Cadiz 1 – 0
17.09.2016 18:00 Cordoba – Levante 1 – 0
17.09.2016 20:00 Zaragoza – Alcorcon 2 – 0
18.09.2016 12:00 Almeria – Tenerife 0 – 1
18.09.2016 16:00 Mirandes – Rayo Vallecano 2 – 1
18.09.2016 18:00 Sevilla Atletico – Huesca 2 – 0
18.09.2016 18:00 Getafe – Real Oviedo 2 – 1
18.09.2016 20:00 Mallorca – Girona 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:00 Alcorcon – Cordoba 0 – 1
20.09.2016 20:00 Lugo – Valladolid 1 – 0
20.09.2016 22:00 Cadiz – Numancia 1 – 0
20.09.2016 22:00 Gimnastic – Zaragoza 0 – 0
21.09.2016 20:00 Levante – Sevilla Atletico 1 – 0
21.09.2016 20:00 Huesca – Elche 0 – 3
21.09.2016 22:00 UCAM Murcia – Almeria 4 – 0
22.09.2016 20:00 Girona – Mirandes 1 – 1
22.09.2016 20:00 Rayo Vallecano – Getafe 2 – 0
22.09.2016 20:00 Real Oviedo – Reus 0 – 1
22.09.2016 22:00 Tenerife – Mallorca 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Sevilla Atletico – Alcorcon 1 – 1
24.09.2016 18:00 Almeria – Lugo 0 – 0
24.09.2016 18:00 Valladolid – Huesca 1 – 2
24.09.2016 18:00 Cordoba – Gimnastic 2 – 0
24.09.2016 20:00 Elche – Levante 0 – 1
25.09.2016 12:00 Cadiz – Real Oviedo 0 – 2
25.09.2016 16:00 Mirandes – Tenerife 3 – 2
25.09.2016 18:00 Numancia – Zaragoza 2 – 1
25.09.2016 18:00 Getafe – Girona 0 – 2
25.09.2016 18:00 Mallorca – UCAM Murcia 0 – 0
25.09.2016 20:00 Reus – Rayo Vallecano 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Huesca – Almeria 2 – 0
01.10.2016 18:00 Gimnastic – Sevilla Atletico 1 – 1
01.10.2016 18:00 Alcorcon – Elche 1 – 0
01.10.2016 18:00 Lugo – Mallorca 3 – 1
01.10.2016 19:30 Zaragoza – Cordoba 1 – 1
02.10.2016 12:00 UCAM Murcia – Mirandes 2 – 2
02.10.2016 16:00 Girona – Reus 1 – 0
02.10.2016 17:45 Levante – Valladolid 3 – 2
02.10.2016 18:00 Tenerife – Getafe 0 – 0
02.10.2016 18:00 Real Oviedo – Numancia 2 – 2
02.10.2016 20:00 Rayo Vallecano – Cadiz 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 16:00 Reus – Tenerife 0 – 0
08.10.2016 18:00 Numancia – Cordoba 1 – 1
08.10.2016 18:00 Getafe – UCAM Murcia 2 – 0
08.10.2016 18:00 Valladolid – Alcorcon 2 – 0
08.10.2016 18:00 Elche – Gimnastic 4 – 4
08.10.2016 20:00 Sevilla Atletico – Zaragoza 2 – 1
09.10.2016 12:00 Real Oviedo – Rayo Vallecano 2 – 0
09.10.2016 16:00 Mirandes – Lugo 2 – 2
09.10.2016 18:00 Almeria – Levante 2 – 2
09.10.2016 18:00 Mallorca – Huesca 3 – 0
09.10.2016 18:00 Cadiz – Girona 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Lugo – Getafe 0 – 1
15.10.2016 18:00 Girona – Real Oviedo 0 – 0
15.10.2016 18:00 Alcorcon – Almeria 0 – 0
15.10.2016 18:00 Huesca – Mirandes 3 – 0
15.10.2016 20:00 Levante – Mallorca 2 – 1
16.10.2016 12:00 Zaragoza – Elche 1 – 3
16.10.2016 16:00 Cordoba – Sevilla Atletico 0 – 1
16.10.2016 18:00 UCAM Murcia – Reus 0 – 2
16.10.2016 18:00 Gimnastic – Valladolid 1 – 2
16.10.2016 18:00 Rayo Vallecano – Numancia 3 – 3
16.10.2016 20:00 Tenerife – Cadiz 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Elche – Cordoba 1 – 1
22.10.2016 18:00 Numancia – Sevilla Atletico 1 – 2
22.10.2016 18:00 Reus – Lugo 2 – 1
22.10.2016 18:00 Getafe – Huesca 1 – 1
22.10.2016 20:00 Rayo Vallecano – Girona 1 – 0
23.10.2016 12:00 Mallorca – Alcorcon 1 – 0
23.10.2016 12:00 Valladolid – Zaragoza 0 – 0
23.10.2016 16:00 Almeria – Gimnastic 3 – 0
23.10.2016 18:00 Mirandes – Levante 0 – 3
23.10.2016 18:00 Cadiz – UCAM Murcia 2 – 2
23.10.2016 20:00 Real Oviedo – Tenerife 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Huesca – Reus 2 – 1
29.10.2016 18:00 Zaragoza – Almeria 2 – 1
29.10.2016 18:00 Tenerife – Rayo Vallecano 3 – 2
29.10.2016 20:00 Cordoba – Valladolid 1 – 1
30.10.2016 12:00 Girona – Numancia 3 – 0
30.10.2016 12:00 Sevilla Atletico – Elche 2 – 0
30.10.2016 16:00 Lugo – Cadiz 0 – 1
30.10.2016 18:00 UCAM Murcia – Real Oviedo 0 – 1
30.10.2016 18:00 Alcorcon – Mirandes 1 – 0
30.10.2016 18:00 Gimnastic – Mallorca 2 – 2
30.10.2016 20:00 Levante – Getafe 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Cadiz – Huesca 1 – 0
05.11.2016 18:00 Valladolid – Sevilla Atletico 2 – 0
05.11.2016 18:00 Rayo Vallecano – UCAM Murcia 0 – 1
05.11.2016 18:00 Girona – Tenerife 1 – 1
05.11.2016 20:00 Mallorca – Zaragoza 2 – 2
06.11.2016 12:00 Mirandes – Gimnastic 0 – 1
06.11.2016 16:00 Numancia – Elche 2 – 2
06.11.2016 18:00 Almeria – Cordoba 3 – 1
06.11.2016 18:00 Real Oviedo – Lugo 1 – 1
06.11.2016 18:00 Getafe – Alcorcon 1 – 0
06.11.2016 20:00 Reus – Levante 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 20:00 Cordoba – Mallorca 0 – 2
12.11.2016 13:00 Elche – Valladolid 2 – 0
12.11.2016 16:00 Huesca – Real Oviedo 4 – 0
12.11.2016 16:00 Gimnastic – Getafe 1 – 0
12.11.2016 18:00 Alcorcon – Reus 1 – 0
12.11.2016 18:00 Tenerife – Numancia 1 – 1
12.11.2016 18:30 Levante – Cadiz 0 – 0
13.11.2016 12:00 Lugo – Rayo Vallecano 1 – 0
13.11.2016 16:00 Sevilla Atletico – Almeria 1 – 0
13.11.2016 18:00 UCAM Murcia – Girona 0 – 1
13.11.2016 20:00 Zaragoza – Mirandes 2 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:00 Almeria – Elche 2 – 1
19.11.2016 16:00 Numancia – Valladolid 2 – 1
19.11.2016 18:00 Mallorca – Sevilla Atletico 2 – 2
19.11.2016 18:00 Real Oviedo – Levante 2 – 0
19.11.2016 20:00 Girona – Lugo 3 – 1
20.11.2016 12:00 Reus – Gimnastic 1 – 0
20.11.2016 16:00 Getafe – Zaragoza 1 – 0
20.11.2016 18:00 Rayo Vallecano – Huesca 2 – 2
20.11.2016 18:00 Cadiz – Alcorcon 4 – 1
20.11.2016 18:00 Tenerife – UCAM Murcia 2 – 1
20.11.2016 20:00 Mirandes – Cordoba 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 20:00 Gimnastic – Cadiz 1 – 0
26.11.2016 16:00 Lugo – Tenerife 1 – 3
26.11.2016 18:00 UCAM Murcia – Numancia 3 – 2
26.11.2016 18:00 Alcorcon – Real Oviedo 5 – 1
26.11.2016 18:00 Valladolid – Almeria 0 – 0
26.11.2016 20:00 Zaragoza – Reus 2 – 2
27.11.2016 12:00 Elche – Mallorca 1 – 0
27.11.2016 16:00 Huesca – Girona 1 – 2
27.11.2016 18:00 Sevilla Atletico – Mirandes 1 – 0
27.11.2016 18:00 Cordoba – Getafe 1 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:00 Getafe – Sevilla Atletico 2 – 0
03.12.2016 18:15 UCAM Murcia – Lugo 1 – 2
03.12.2016 18:15 Numancia – Almeria 1 – 0
03.12.2016 18:15 Mirandes – Elche 1 – 0
03.12.2016 20:00 Cadiz – Zaragoza 3 – 0
04.12.2016 12:00 Girona – Levante 2 – 1
04.12.2016 12:00 Rayo Vallecano – Alcorcon 2 – 0
04.12.2016 16:00 Real Oviedo – Gimnastic 1 – 0
04.12.2016 18:00 Tenerife – Huesca 1 – 1
04.12.2016 18:00 Mallorca – Valladolid 0 – 3
04.12.2016 20:00 Reus – Cordoba 1 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:00 Sevilla Atletico – Reus 0 – 1
10.12.2016 16:00 Gimnastic – Rayo Vallecano 0 – 1
10.12.2016 18:00 Huesca – UCAM Murcia 5 – 2
10.12.2016 18:00 Elche – Getafe 2 – 2
10.12.2016 20:00 Levante – Tenerife 1 – 0
11.12.2016 12:00 Almeria – Mallorca 2 – 1
11.12.2016 16:00 Cordoba – Cadiz 1 – 3
11.12.2016 18:00 Alcorcon – Girona 2 – 1
11.12.2016 18:00 Valladolid – Mirandes 5 – 0
11.12.2016 18:00 Lugo – Numancia 3 – 1
11.12.2016 20:00 Zaragoza – Real Oviedo 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 20:45 Levante – Rayo Vallecano 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:00 Reus – Elche 0 – 1
17.12.2016 16:00 Getafe – Valladolid 3 – 1
17.12.2016 18:00 Tenerife – Alcorcon 2 – 0
17.12.2016 18:00 Real Oviedo – Cordoba 1 – 2
17.12.2016 18:00 Lugo – Huesca 1 – 1
17.12.2016 20:00 Girona – Gimnastic 4 – 2
18.12.2016 18:00 Mirandes – Almeria 2 – 1
18.12.2016 18:00 Rayo Vallecano – Zaragoza 1 – 2
18.12.2016 18:00 Numancia – Mallorca 3 – 1
18.12.2016 20:00 Cadiz – Sevilla Atletico 4 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.01.2017 16:00 Valladolid – Reus 1 – 0
06.01.2017 16:00 Almeria – Getafe 0 – 1
06.01.2017 18:00 Numancia – Huesca 0 – 0
06.01.2017 18:00 Mallorca – Mirandes 2 – 0
07.01.2017 18:00 Levante – Lugo 1 – 0
07.01.2017 20:00 Cordoba – Rayo Vallecano 0 – 0
08.01.2017 12:00 Alcorcon – UCAM Murcia 0 – 0
08.01.2017 16:00 Gimnastic – Tenerife 1 – 1
08.01.2017 18:00 Zaragoza – Girona 0 – 2
08.01.2017 18:00 Elche – Cadiz 2 – 3
08.01.2017 20:00 Sevilla Atletico – Real Oviedo 5 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.01.2017 20:00 UCAM Murcia – Levante 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 20:00 Cadiz – Valladolid 0 – 1
14.01.2017 16:00 Rayo Vallecano – Sevilla Atletico 1 – 1
14.01.2017 18:00 UCAM Murcia – Gimnastic 1 – 1
14.01.2017 18:00 Mirandes – Numancia 0 – 3
14.01.2017 18:00 Real Oviedo – Elche 2 – 1
14.01.2017 20:00 Tenerife – Zaragoza 1 – 0
15.01.2017 12:00 Getafe – Mallorca 1 – 1
15.01.2017 16:00 Reus – Almeria 1 – 0
15.01.2017 18:00 Huesca – Levante 0 – 2
15.01.2017 18:00 Lugo – Alcorcon 1 – 0
15.01.2017 20:00 Girona – Cordoba 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 16:00 Real Oviedo – Valladolid 1 – 0
21.01.2017 18:00 Huesca – Alcorcon 0 – 1
21.01.2017 18:00 Lugo – Gimnastic 2 – 3
21.01.2017 18:00 Tenerife – Cordoba 2 – 0
21.01.2017 18:00 Rayo Vallecano – Elche 1 – 1
21.01.2017 20:00 UCAM Murcia – Zaragoza 1 – 0
22.01.2017 12:00 Levante – Numancia 1 – 0
22.01.2017 16:00 Reus – Mallorca 1 – 1
22.01.2017 18:00 Getafe – Mirandes 1 – 1
22.01.2017 18:05 Girona – Sevilla Atletico 2 – 0
22.01.2017 20:00 Cadiz – Almeria 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:00 Elche – Girona 1 – 0
28.01.2017 16:00 Sevilla Atletico – Tenerife 0 – 0
28.01.2017 18:00 Mirandes – Reus 1 – 1
28.01.2017 18:00 Alcorcon – Levante 2 – 0
28.01.2017 18:00 Gimnastic – Huesca 0 – 0
28.01.2017 20:00 Valladolid – Rayo Vallecano 2 – 1
29.01.2017 12:00 Numancia – Getafe 2 – 0
29.01.2017 16:00 Cordoba – UCAM Murcia 1 – 1
29.01.2017 18:00 Mallorca – Cadiz 0 – 0
29.01.2017 18:00 Almeria – Real Oviedo 3 – 0
29.01.2017 20:00 Zaragoza – Lugo 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 UCAM Murcia – Sevilla Atletico 1 – 0
04.02.2017 16:00 Alcorcon – Numancia 2 – 3
04.02.2017 18:00 Tenerife – Elche 2 – 0
04.02.2017 18:00 Lugo – Cordoba 1 – 0
04.02.2017 18:00 Cadiz – Mirandes 2 – 1
04.02.2017 20:00 Huesca – Zaragoza 2 – 3
05.02.2017 12:00 Real Oviedo – Mallorca 2 – 1
05.02.2017 16:00 Rayo Vallecano – Almeria 1 – 0
05.02.2017 18:00 Levante – Gimnastic 2 – 1
05.02.2017 18:00 Reus – Getafe 1 – 1
05.02.2017 20:00 Girona – Valladolid 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:00 Sevilla Atletico – Lugo 1 – 1
11.02.2017 16:00 Almeria – Girona 0 – 0
11.02.2017 18:00 Gimnastic – Alcorcon 1 – 1
11.02.2017 18:00 Zaragoza – Levante 0 – 1
11.02.2017 20:00 Getafe – Cadiz 3 – 2
12.02.2017 12:00 Cordoba – Huesca 0 – 2
12.02.2017 16:00 Valladolid – Tenerife 0 – 0
12.02.2017 18:00 Elche – UCAM Murcia 1 – 1
12.02.2017 18:00 Mirandes – Real Oviedo 0 – 2
12.02.2017 18:00 Numancia – Reus 1 – 0
12.02.2017 20:00 Mallorca – Rayo Vallecano 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Lugo – Elche 1 – 2
18.02.2017 16:00 UCAM Murcia – Valladolid 1 – 3
18.02.2017 18:00 Levante – Cordoba 3 – 1
18.02.2017 18:00 Tenerife – Almeria 1 – 0
18.02.2017 18:00 Gimnastic – Numancia 2 – 0
18.02.2017 20:00 Girona – Mallorca 1 – 0
19.02.2017 12:00 Huesca – Sevilla Atletico 2 – 1
19.02.2017 16:00 Cadiz – Reus 0 – 0
19.02.2017 18:00 Real Oviedo – Getafe 2 – 1
19.02.2017 18:00 Rayo Vallecano – Mirandes 1 – 2
19.02.2017 20:00 Alcorcon – Zaragoza 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:00 Reus – Real Oviedo 1 – 1
25.02.2017 16:00 Cordoba – Alcorcon 1 – 0
25.02.2017 18:00 Elche – Huesca 1 – 1
25.02.2017 18:00 Mirandes – Girona 0 – 2
25.02.2017 18:00 Mallorca – Tenerife 1 – 4
25.02.2017 20:00 Getafe – Rayo Vallecano 1 – 0
26.02.2017 12:00 Numancia – Cadiz 0 – 3
26.02.2017 16:00 Almeria – UCAM Murcia 2 – 3
26.02.2017 18:00 Valladolid – Lugo 1 – 1
26.02.2017 18:00 Sevilla Atletico – Levante 1 – 1
26.02.2017 20:00 Zaragoza – Gimnastic 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 21:00 Tenerife – Mirandes 1 – 1
04.03.2017 16:00 Alcorcon – Sevilla Atletico 0 – 0
04.03.2017 18:00 Rayo Vallecano – Reus 0 – 0
04.03.2017 18:00 Girona – Getafe 5 – 1
04.03.2017 20:00 Real Oviedo – Cadiz 2 – 1
05.03.2017 12:00 UCAM Murcia – Mallorca 1 – 1
05.03.2017 16:00 Huesca – Valladolid 1 – 0
05.03.2017 18:00 Lugo – Almeria 1 – 2
05.03.2017 18:00 Levante – Elche 2 – 1
05.03.2017 18:00 Gimnastic – Cordoba 2 – 1
05.03.2017 20:00 Zaragoza – Numancia 3 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 20:00 Elche – Alcorcon 0 – 0
11.03.2017 16:00 Mallorca – Lugo 1 – 1
11.03.2017 18:00 Mirandes – UCAM Murcia 1 – 1
11.03.2017 18:00 Valladolid – Levante 0 – 4
11.03.2017 18:00 Numancia – Real Oviedo 0 – 0
11.03.2017 20:30 Cordoba – Zaragoza 2 – 1
12.03.2017 12:00 Almeria – Huesca 0 – 0
12.03.2017 16:00 Sevilla Atletico – Gimnastic 2 – 2
12.03.2017 18:00 Reus – Girona 1 – 2
12.03.2017 18:00 Cadiz – Rayo Vallecano 1 – 0
12.03.2017 20:30 Getafe – Tenerife 2 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 Gimnastic – Elche 1 – 3
18.03.2017 16:00 Cordoba – Numancia 0 – 0
18.03.2017 18:00 UCAM Murcia – Getafe 2 – 0
18.03.2017 18:00 Lugo – Mirandes 2 – 1
18.03.2017 18:00 Huesca – Mallorca 2 – 1
18.03.2017 20:30 Zaragoza – Sevilla Atletico 1 – 2
19.03.2017 12:00 Levante – Almeria 1 – 0
19.03.2017 16:00 Alcorcon – Valladolid 1 – 2
19.03.2017 17:00 Tenerife – Reus 0 – 1
19.03.2017 18:00 Girona – Cadiz 1 – 2
19.03.2017 20:30 Rayo Vallecano – Real Oviedo 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Valladolid – Gimnastic 1 – 2
25.03.2017 18:00 Almeria – Alcorcon 3 – 1
25.03.2017 18:00 Numancia – Rayo Vallecano 0 – 0
25.03.2017 20:30 Mallorca – Levante 1 – 1
25.03.2017 20:45 Real Oviedo – Girona 2 – 0
26.03.2017 12:00 Getafe – Lugo 2 – 0
26.03.2017 16:00 Cadiz – Tenerife 0 – 1
26.03.2017 18:00 Mirandes – Huesca 1 – 3
26.03.2017 18:00 Reus – UCAM Murcia 0 – 0
26.03.2017 18:00 Sevilla Atletico – Cordoba 1 – 0
26.03.2017 20:30 Elche – Zaragoza 0 – 3

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:00 Alcorcon – Mallorca 1 – 0
01.04.2017 16:00 Levante – Mirandes 2 – 1
01.04.2017 18:00 Huesca – Getafe 0 – 0
01.04.2017 18:00 UCAM Murcia – Cadiz 1 – 1
01.04.2017 20:30 Girona – Rayo Vallecano 1 – 3
02.04.2017 12:00 Gimnastic – Almeria 0 – 1
02.04.2017 16:00 Lugo – Reus 1 – 0
02.04.2017 18:00 Tenerife – Real Oviedo 1 – 0
02.04.2017 18:00 Cordoba – Elche 1 – 0
02.04.2017 20:30 Zaragoza – Valladolid 1 – 1
03.04.2017 20:00 Sevilla Atletico – Numancia 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 20:00 Mirandes – Alcorcon 2 – 0
08.04.2017 16:00 Mallorca – Gimnastic 0 – 0
08.04.2017 18:00 Getafe – Levante 2 – 0
08.04.2017 18:00 Cadiz – Lugo 1 – 1
08.04.2017 20:30 Rayo Vallecano – Tenerife 1 – 1
09.04.2017 12:00 Valladolid – Cordoba 2 – 1
09.04.2017 16:00 Elche – Sevilla Atletico 3 – 2
09.04.2017 18:00 Reus – Huesca 0 – 1
09.04.2017 18:00 Real Oviedo – UCAM Murcia 2 – 0
09.04.2017 18:00 Numancia – Girona 0 – 2
09.04.2017 20:30 Almeria – Zaragoza 2 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Elche – Numancia 1 – 3
15.04.2017 18:00 Tenerife – Girona 3 – 3
15.04.2017 18:00 Gimnastic – Mirandes 4 – 1
15.04.2017 20:30 Huesca – Cadiz 1 – 1
16.04.2017 12:00 Sevilla Atletico – Valladolid 6 – 2
16.04.2017 16:00 Alcorcon – Getafe 0 – 3
16.04.2017 18:00 UCAM Murcia – Rayo Vallecano 0 – 1
16.04.2017 18:00 Cordoba – Almeria 1 – 0
16.04.2017 18:00 Lugo – Real Oviedo 2 – 1
16.04.2017 20:30 Zaragoza – Mallorca 1 – 0
17.04.2017 20:00 Levante – Reus 0 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 Real Oviedo – Huesca 1 – 1
22.04.2017 16:00 Valladolid – Elche 2 – 1
22.04.2017 18:00 Getafe – Gimnastic 1 – 1
22.04.2017 18:00 Rayo Vallecano – Lugo 2 – 0
22.04.2017 18:00 Cadiz – Levante 1 – 1
22.04.2017 20:30 Girona – UCAM Murcia 1 – 2
23.04.2017 12:00 Numancia – Tenerife 1 – 1
23.04.2017 16:00 Mirandes – Zaragoza 0 – 1
23.04.2017 16:00 Mallorca – Cordoba 1 – 1
23.04.2017 18:00 Almeria – Sevilla Atletico 2 – 1
23.04.2017 18:00 Reus – Alcorcon 0 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 20:00 Elche – Almeria 2 – 3
29.04.2017 16:00 UCAM Murcia – Tenerife 1 – 0
29.04.2017 18:00 Valladolid – Numancia 1 – 1
29.04.2017 18:00 Levante – Real Oviedo 1 – 0
29.04.2017 20:30 Zaragoza – Getafe 1 – 2
30.04.2017 12:00 Alcorcon – Cadiz 0 – 2
30.04.2017 16:00 Lugo – Girona 1 – 2
30.04.2017 18:00 Cordoba – Mirandes 1 – 1
30.04.2017 20:00 Sevilla Atletico – Mallorca 2 – 3
01.05.2017 17:00 Huesca – Rayo Vallecano 2 – 0
01.05.2017 19:00 Gimnastic – Reus 0 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Real Oviedo – Alcorcon 0 – 1
06.05.2017 16:00 Mallorca – Elche 1 – 0
06.05.2017 18:00 Numancia – UCAM Murcia 1 – 0
06.05.2017 18:00 Rayo Vallecano – Levante 2 – 1
06.05.2017 20:30 Girona – Huesca 3 – 1
07.05.2017 13:00 Tenerife – Lugo 2 – 1
07.05.2017 16:00 Mirandes – Sevilla Atletico 0 – 1
07.05.2017 18:00 Cadiz – Gimnastic 0 – 0
07.05.2017 18:00 Getafe – Cordoba 2 – 0
07.05.2017 18:00 Almeria – Valladolid 0 – 3
07.05.2017 20:30 Reus – Zaragoza 1 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:00 Sevilla Atletico – Getafe 2 – 1
12.05.2017 21:00 Zaragoza – Cadiz 1 – 1
13.05.2017 13:00 Valladolid – Mallorca 2 – 1
13.05.2017 16:15 Elche – Mirandes 0 – 1
13.05.2017 16:15 Huesca – Tenerife 2 – 2
13.05.2017 18:00 Levante – Girona 2 – 1
13.05.2017 18:30 Almeria – Numancia 2 – 0
13.05.2017 18:30 Alcorcon – Rayo Vallecano 2 – 0
13.05.2017 18:30 Cordoba – Reus 1 – 0
13.05.2017 20:45 Gimnastic – Real Oviedo 2 – 2
14.05.2017 12:00 Lugo – UCAM Murcia 0 – 0

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 20:00 Rayo Vallecano – Gimnastic 2 – 0
19.05.2017 21:00 Getafe – Elche 2 – 0
20.05.2017 19:00 Girona – Alcorcon 0 – 0
20.05.2017 19:00 Reus – Sevilla Atletico 2 – 1
20.05.2017 19:00 UCAM Murcia – Huesca 3 – 1
20.05.2017 19:00 Mallorca – Almeria 1 – 0
20.05.2017 19:00 Tenerife – Levante 0 – 0
20.05.2017 21:00 Cadiz – Cordoba 1 – 1
20.05.2017 21:00 Real Oviedo – Zaragoza 0 – 0
21.05.2017 12:00 Mirandes – Valladolid 2 – 2
21.05.2017 17:05 Numancia – Lugo 0 – 1

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 20:00 Levante – UCAM Murcia
27.05.2017 16:00 Huesca – Lugo
27.05.2017 18:00 Almeria – Mirandes
27.05.2017 18:00 Valladolid – Getafe
27.05.2017 18:00 Sevilla Atletico – Cadiz
28.05.2017 12:00 Alcorcon – Tenerife
28.05.2017 16:00 Zaragoza – Rayo Vallecano
28.05.2017 18:00 Mallorca – Numancia
28.05.2017 18:00 Gimnastic – Girona
28.05.2017 18:00 Elche – Reus
28.05.2017 20:30 Cordoba – Real Oviedo

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 17:00 Mirandes – Mallorca
04.06.2017 17:00 Lugo – Levante
04.06.2017 17:00 UCAM Murcia – Alcorcon
04.06.2017 17:00 Tenerife – Gimnastic
04.06.2017 17:00 Girona – Zaragoza
04.06.2017 17:00 Rayo Vallecano – Cordoba
04.06.2017 17:00 Real Oviedo – Sevilla Atletico
04.06.2017 17:00 Cadiz – Elche
04.06.2017 17:00 Reus – Valladolid
04.06.2017 17:00 Getafe – Almeria
04.06.2017 17:00 Huesca – Numancia

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.06.2017 17:00 Cordoba – Girona
11.06.2017 17:00 Zaragoza – Tenerife
11.06.2017 17:00 Gimnastic – UCAM Murcia
11.06.2017 17:00 Alcorcon – Lugo
11.06.2017 17:00 Sevilla Atletico – Rayo Vallecano
11.06.2017 17:00 Elche – Real Oviedo
11.06.2017 17:00 Valladolid – Cadiz
11.06.2017 17:00 Almeria – Reus
11.06.2017 17:00 Mallorca – Getafe
11.06.2017 17:00 Levante – Huesca
11.06.2017 17:00 Numancia – Mirandes
Advertisement

Seneste kampe

Numancia
Lugo
0 – 1
21. maj 17:05
Færdig
Mirandes
Valladolid
2 – 2
21. maj 12:00
Færdig
Cadiz
Cordoba
1 – 1
20. maj 21:00
Færdig
Real Oviedo
Zaragoza
0 – 0
20. maj 21:00
Færdig
Mallorca
Almeria
1 – 0
20. maj 19:00
Færdig
Reus
Sevilla Atletico
2 – 1
20. maj 19:00
Færdig
UCAM Murcia
Huesca
3 – 1
20. maj 19:00
Færdig
Girona
Alcorcon
0 – 0
20. maj 19:00
Færdig
Tenerife
Levante
0 – 0
20. maj 19:00
Færdig
Getafe
Elche
2 – 0
19. maj 21:00
Færdig
Rayo Vallecano
Gimnastic
2 – 0
19. maj 20:00
Færdig

Kommende kampe

Levante
UCAM Murcia
vs
26. maj 20:00
Ikke startet
Huesca
Lugo
vs
27. maj 16:00
Ikke startet
Almeria
Mirandes
vs
27. maj 18:00
Ikke startet
Valladolid
Getafe
vs
27. maj 18:00
Ikke startet
Sevilla Atletico
Cadiz
vs
27. maj 18:00
Ikke startet
Alcorcon
Tenerife
vs
28. maj 12:00
Ikke startet
Zaragoza
Rayo Vallecano
vs
28. maj 16:00
Ikke startet
Gimnastic
Girona
vs
28. maj 18:00
Ikke startet
Elche
Reus
vs
28. maj 18:00
Ikke startet
Mallorca
Numancia
vs
28. maj 18:00
Ikke startet
Cordoba
Real Oviedo
vs
28. maj 20:30
Ikke startet

Turneringer i Spanien