LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brommapojkarna 20 15 2 3 45 - 14 47
2. Dalkurd FF 20 13 4 3 43 - 14 43
3. Trelleborgs FF 20 10 5 5 38 - 23 35
4. Falkenbergs FF 20 9 7 4 35 - 24 34
5. Helsingborg 20 9 7 4 28 - 30 34
6. Östers IF 20 9 5 6 35 - 28 32
7. Degerfors 20 8 5 7 26 - 25 29
8. Örgryte 20 7 4 9 18 - 34 25
9. IFK Värnamo 20 6 5 9 30 - 29 23
10. GAIS 20 6 5 9 18 - 27 23
11. Varbergs BoIS FC 20 5 6 9 31 - 32 21
12. Syrianska 20 6 3 11 31 - 39 21
13. Norrby 20 6 3 11 28 - 43 21
14. Åtvidaberg 20 5 5 10 16 - 35 20
15. IK Frej Täby 20 5 4 11 27 - 36 19
16. Gefle 20 4 4 12 21 - 37 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 27,69 470 2,94 78 (48,8 %) 37 (23,1 %) 45 (28,1 %)
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brommapojkarna 10 9 0 1 24 - 6 27
2. Dalkurd FF 10 7 3 0 25 - 5 24
3. Trelleborgs FF 10 7 2 1 27 - 10 23
4. Falkenbergs FF 10 6 2 2 16 - 9 20
5. Helsingborg 10 6 3 1 15 - 10 21
6. Östers IF 10 5 2 3 19 - 12 17
7. Degerfors 10 6 1 3 17 - 9 19
8. Örgryte 11 6 2 3 14 - 12 20
9. IFK Värnamo 10 2 5 3 13 - 12 11
10. GAIS 9 4 3 2 9 - 7 15
11. Varbergs BoIS FC 10 5 3 2 25 - 14 18
12. Syrianska 11 5 1 5 21 - 22 16
13. Norrby 10 4 3 3 16 - 16 15
14. Åtvidaberg 9 1 4 4 8 - 17 7
15. IK Frej Täby 10 2 3 5 13 - 15 9
16. Gefle 10 3 0 7 12 - 20 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 27,69 470 2,94 78 (48,8 %) 37 (23,1 %) 45 (28,1 %)
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brommapojkarna 10 6 2 2 21 - 8 20
2. Dalkurd FF 10 6 1 3 18 - 9 19
3. Trelleborgs FF 10 3 3 4 11 - 13 12
4. Falkenbergs FF 10 3 5 2 19 - 15 14
5. Helsingborg 10 3 4 3 13 - 20 13
6. Östers IF 10 4 3 3 16 - 16 15
7. Degerfors 10 2 4 4 9 - 16 10
8. Örgryte 9 1 2 6 4 - 22 5
9. IFK Värnamo 10 4 0 6 17 - 17 12
10. GAIS 11 2 2 7 9 - 20 8
11. Varbergs BoIS FC 10 0 3 7 6 - 18 3
12. Syrianska 9 1 2 6 10 - 17 5
13. Norrby 10 2 0 8 12 - 27 6
14. Åtvidaberg 11 4 1 6 8 - 18 13
15. IK Frej Täby 10 3 1 6 14 - 21 10
16. Gefle 10 1 4 5 9 - 17 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 27,69 470 2,94 78 (48,8 %) 37 (23,1 %) 45 (28,1 %)
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Brommapojkarna 10 2 2,25 0,70
2. Dalkurd FF 10 4 2,15 0,70
3. Trelleborgs FF 3 6 1,90 1,15
4. Falkenbergs FF 4 2 1,75 1,20
5. Helsingborg 6 5 1,40 1,50
6. Östers IF 4 0 1,75 1,40
7. Degerfors 5 5 1,30 1,25
8. Örgryte 5 8 0,90 1,70
9. IFK Värnamo 4 5 1,50 1,45
10. GAIS 6 7 0,90 1,35
11. Varbergs BoIS FC 6 6 1,55 1,60
12. Syrianska 2 2 1,55 1,95
13. Norrby 2 7 1,40 2,15
14. Åtvidaberg 5 8 0,80 1,75
15. IK Frej Täby 4 6 1,35 1,80
16. Gefle 3 6 1,05 1,85
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
160 27,69 470 2,94 78 (48,8 %) 37 (23,1 %) 45 (28,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Richard Yarsuvat Dalkurd FF
14    Salif Jönsson Trelleborgs FF
10    Nicklas Savolainen Norrby
9    Kevin Kabran Brommapojkarna
9    Viktor Gyökeres Brommapojkarna
9    Gabriel Altemark-Vanneryr Varbergs BoIS FC
8    Viktor Götesson Falkenbergs FF
8    Deniz Hümmet Gefle
8    David Johannesson Östers IF
8    Charbel Georges Syrianska
7    Rawez Lawan Dalkurd FF
7    Sargon Abraham Degerfors
7    Shpetim Hasani Degerfors
7    Jesper Lange Helsingborg
7    Oke Akpoveta Helsingborg
7    Melvin Frithzell IFK Värnamo
7    Pär Cederqvist IFK Värnamo
7    Mattias Genc Syrianska
6    Ammar Ahmed Dalkurd FF
6    Ahmed Awad Dalkurd FF
6    Johan Oremo Gefle
6    Nsima Peter IK Frej Täby
6    Admir Bajrovic Östers IF
6    Mattias Mete Syrianska
5    Christopher Brandeborn Brommapojkarna
5    Gustav Sandberg-Magnusson Brommapojkarna
5    Markus Gustafsson Brommapojkarna
5    Tobias Englund Falkenbergs FF
5    Erik Pärsson Falkenbergs FF
5    Christoffer Carlsson Falkenbergs FF
5    Dida Rashidi IK Frej Täby
5    Pontus Åsbrink IK Frej Täby
5    Jonathan Levi Östers IF
5    Marcus Pode Trelleborgs FF
5    Dino Islamovic Trelleborgs FF
4    Mihlali Mayambela Degerfors
4    Marcus De Bruin Degerfors
4    Luka Mijaljevic GAIS
4    Simon Nilsson IFK Värnamo
4    Petar Petrovic IFK Värnamo
4    Joakim Runnemo IK Frej Täby
4    Adam Ståhl Norrby
4    Daniel Sliper Örgryte
4    Daniel Paulson Örgryte
4    Thomas Boakye Varbergs BoIS FC
4    Joakim Lindner Varbergs BoIS FC
3    Simon Helg Åtvidaberg
3    Simon Marklund Åtvidaberg
3    Erik Figueroa Brommapojkarna
3    Alibek Aliev GAIS
3    Dardan Rexhepi GAIS
3    Max Svensson Helsingborg
3    Oscar Johansson IFK Värnamo
3    Marcus Översjö Norrby
3    Prosper Kassim Norrby
3    Leonard Pllana Norrby
3    George Makdessi Syrianska
2    Isac Lidberg Åtvidaberg
2    Pekka Lagerblom Åtvidaberg
2    Emil Bellander Åtvidaberg
2    Jacob Ortmark Brommapojkarna
2    Luca Gerbino Polo Brommapojkarna
2    Robin Tranberg Dalkurd FF
2    Malkolm Moenza Dalkurd FF
2    Nikola Ladan Degerfors
2    Alexander Andersson Degerfors
2    David Svensson Falkenbergs FF
2    Andreas Peterson GAIS
2    Rene Makondele Gefle
2    Bajram Ajeti Gefle
2    Alexander Timossi Andersson Helsingborg
2    Surprise Helsingborg
2    Andreas Landgren Helsingborg
2    Philip Wiström IK Frej Täby
2    Patrik Pettersen Norrby
2    Gzim Istrefi Norrby
2    Abdelrahman Saidi Norrby
2    Martin Mutumba Örgryte
2    William Atashkadeh Örgryte
2    Johan Elmander Örgryte
2    Robin Östlind Östers IF
2    Karl-Johan Lindblad Östers IF
2    Lars Fuhre Östers IF
2    Fritiof Björkén Östers IF
2    Dragan Kapcevic Östers IF
2    Mario Vasilj Östers IF
2    Navid Nasseri Syrianska
2    Seth Hellberg Syrianska
2    Zoran Jovanovic Trelleborgs FF
2    Erik Andersson Trelleborgs FF
2    Kristian Haynes Trelleborgs FF
2    Mattias Håkansson Trelleborgs FF
2    Anton Tideman Trelleborgs FF
2    Alexander Blomqvist Trelleborgs FF
2    Peter Nyström Varbergs BoIS FC
2    Anton Liljenbäck Varbergs BoIS FC
2    Oliver Silverholt Varbergs BoIS FC
2    Karl Söderström Varbergs BoIS FC
1    Jon Birkfeldt Åtvidaberg
1    Samuel Holm Åtvidaberg
1    Björn Westerblad Åtvidaberg
1    Fredrik Holster Åtvidaberg
1    Tim Söderström Brommapojkarna
1    Carl Starfelt Brommapojkarna
1    Kyle Konwea Brommapojkarna
1    Johan Falkmar Brommapojkarna
1    Jack Lahne Brommapojkarna
1    Heradi Rashidi Dalkurd FF
1    Kutjim Bala Dalkurd FF
1    Mohammed Bangura Dalkurd FF
1    Yukiya Sugita Dalkurd FF
1    Amin Nazari Falkenbergs FF
1    Mahmut Özen Falkenbergs FF
1    Daniel Johansson Falkenbergs FF
1    Richard Donkor Falkenbergs FF
1    Johannes Vall Falkenbergs FF
1    Enock Kwakwa Falkenbergs FF
1    Edi Sylisufaj Falkenbergs FF
1    Dominic Chatto Falkenbergs FF
1    Per Karlsson Falkenbergs FF
1    Simon Silverholt GAIS
1    Steven Old GAIS
1    Carl Nyström GAIS
1    Dusan Djuric GAIS
1    Daniel Keat GAIS
1    Christian Ljungberg Gefle
1    Diego Montiel Gefle
1    Piotr Johansson Gefle
1    Martin Christensen Helsingborg
1    Monday Samuel Helsingborg
1    Lumala Abdu Helsingborg
1    Edwin Gyimah Helsingborg
1    Liridon Silka IFK Värnamo
1    Johan Andersson IFK Värnamo
1    Freddy Winst IFK Värnamo
1    Ryan Finley IFK Värnamo
1    Fredrik Lundgren IFK Värnamo
1    Rodrigo Saravia IK Frej Täby
1    Martin Falkeborn IK Frej Täby
1    Danilo Kuzmanovic IK Frej Täby
1    Lukas Sunesson IK Frej Täby
1    Alie Sesay IK Frej Täby
1    Jesper Brandt Norrby
1    Johan Hammar Örgryte
1    Petter Björlund Örgryte
1    Sebastian Carlsén Örgryte
1    Emil Skogh Örgryte
1    Sebastian Crona Östers IF
1    Elmin Nurkic Östers IF
1    Mattias Pavic Östers IF
1    Jonathan Drott Östers IF
1    Kevin Bisse Syrianska
1    Success Chimankpa Nwosu Syrianska
1    Mattias Liljestrand Syrianska
1    Nikola Gacesa Syrianska
1    Magnus Andersson Trelleborgs FF
1    Albin Nilsson Trelleborgs FF
1    Jakob Olsson Varbergs BoIS FC
1    Joel Palmqvist Varbergs BoIS FC
1    Elias Andersson Varbergs BoIS FC
1    Oliver Stanisic Varbergs BoIS FC
Vis hele listen
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
21/8-2017 20:49
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Helsingborg 95.132 4.757 71.349 7.135 23.783 2.378
2. GAIS 56.523 2.826 23.379 2.598 33.144 3.013
3. Östers IF 48.295 2.415 28.675 2.868 19.620 1.962
4. Örgryte 47.228 2.361 28.127 2.557 19.101 2.122
5. Falkenbergs FF 45.313 2.266 29.944 2.994 15.369 1.537
6. Degerfors 38.742 1.937 18.308 1.831 20.434 2.043
7. Trelleborgs FF 38.667 1.933 13.718 1.372 24.949 2.495
8. Åtvidaberg 38.367 1.918 17.223 1.914 21.144 1.922
9. Varbergs BoIS FC 37.687 1.884 18.825 1.883 18.862 1.886
10. Syrianska 33.587 1.679 14.014 1.274 19.573 2.175
11. Dalkurd FF 33.279 1.664 12.186 1.219 21.093 2.109
12. Gefle 32.478 1.624 12.270 1.227 20.208 2.021
13. Brommapojkarna 29.507 1.475 8.908 891 20.599 2.060
14. IFK Värnamo 28.997 1.450 12.120 1.212 16.877 1.688
15. Norrby 26.534 1.327 8.605 861 17.929 1.793
16. IK Frej Täby 25.066 1.253 10.050 1.005 15.016 1.502
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

432015

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Helsingborg – Trelleborgs FF 1 – 0
01.04.2017 18:05 Dalkurd FF – Brommapojkarna 0 – 0
02.04.2017 15:00 Falkenbergs FF – Östers IF 0 – 2
02.04.2017 15:00 Syrianska – Degerfors 2 – 3
02.04.2017 17:00 IFK Värnamo – Åtvidaberg 4 – 0
02.04.2017 17:00 IK Frej Täby – Gefle 2 – 2
02.04.2017 17:00 Norrby – GAIS 0 – 0
03.04.2017 19:00 Örgryte – Varbergs BoIS FC 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 19:00 Gefle – IFK Värnamo 2 – 5
08.04.2017 14:00 Degerfors – Norrby 2 – 0
08.04.2017 16:00 GAIS – Dalkurd FF 0 – 1
08.04.2017 16:00 Brommapojkarna – Örgryte 3 – 0
09.04.2017 14:00 Varbergs BoIS FC – Helsingborg 3 – 3
09.04.2017 17:00 Trelleborgs FF – Falkenbergs FF 2 – 2
10.04.2017 19:00 Åtvidaberg – IK Frej Täby 1 – 2
10.04.2017 19:05 Östers IF – Syrianska 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 17:00 Örgryte – Åtvidaberg 2 – 1
16.04.2017 15:00 Dalkurd FF – Varbergs BoIS FC 0 – 0
16.04.2017 17:00 Syrianska – GAIS 2 – 1
16.04.2017 17:00 Norrby – Trelleborgs FF 1 – 1
17.04.2017 15:00 IK Frej Täby – Östers IF 0 – 1
17.04.2017 15:00 Helsingborg – Gefle 1 – 1
17.04.2017 17:00 Falkenbergs FF – Degerfors 1 – 1
18.04.2017 19:00 IFK Värnamo – Brommapojkarna 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 19:00 Gefle – Syrianska 1 – 0
22.04.2017 16:00 GAIS – Helsingborg 0 – 0
22.04.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – IK Frej Täby 2 – 1
22.04.2017 16:00 Östers IF – Dalkurd FF 1 – 2
22.04.2017 18:00 Degerfors – IFK Värnamo 0 – 1
23.04.2017 15:00 Åtvidaberg – Falkenbergs FF 1 – 1
23.04.2017 17:00 Brommapojkarna – Norrby 3 – 0
24.04.2017 19:05 Trelleborgs FF – Örgryte 6 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 19:00 Falkenbergs FF – GAIS 1 – 2
29.04.2017 16:00 Dalkurd FF – Gefle 3 – 0
30.04.2017 15:00 IK Frej Täby – Brommapojkarna 1 – 3
30.04.2017 17:00 Syrianska – Varbergs BoIS FC 1 – 1
01.05.2017 15:00 Örgryte – Östers IF 1 – 1
01.05.2017 15:00 Norrby – Åtvidaberg 0 – 3
01.05.2017 17:00 Helsingborg – Degerfors 3 – 0
02.05.2017 19:00 IFK Värnamo – Trelleborgs FF 0 – 4

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 Brommapojkarna – Östers IF 4 – 1
05.05.2017 19:00 GAIS – IFK Värnamo 2 – 1
06.05.2017 14:00 Trelleborgs FF – Syrianska 1 – 1
06.05.2017 16:00 Degerfors – Dalkurd FF 3 – 1
07.05.2017 15:00 Varbergs BoIS FC – Norrby 2 – 0
07.05.2017 17:00 IK Frej Täby – Örgryte 2 – 2
08.05.2017 19:00 Åtvidaberg – Helsingborg 1 – 2
08.05.2017 19:00 Gefle – Falkenbergs FF 2 – 4

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 19:00 Örgryte – GAIS 0 – 0
12.05.2017 19:00 Syrianska – Åtvidaberg 3 – 0
13.05.2017 16:00 Falkenbergs FF – Brommapojkarna 2 – 1
13.05.2017 16:00 Helsingborg – IK Frej Täby 2 – 2
13.05.2017 18:00 Dalkurd FF – Trelleborgs FF 3 – 0
14.05.2017 15:00 Östers IF – Degerfors 1 – 1
14.05.2017 17:00 IFK Värnamo – Varbergs BoIS FC 0 – 0
15.05.2017 19:00 Norrby – Gefle 3 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 19:00 Brommapojkarna – Syrianska 2 – 1
17.05.2017 19:00 Örgryte – Falkenbergs FF 2 – 1
17.05.2017 19:00 Dalkurd FF – IFK Värnamo 3 – 1
17.05.2017 19:00 Degerfors – Åtvidaberg 1 – 2
17.05.2017 19:00 Varbergs BoIS FC – GAIS 7 – 1
17.05.2017 19:00 Trelleborgs FF – IK Frej Täby 2 – 1
18.05.2017 19:00 Helsingborg – Norrby 3 – 2
18.05.2017 19:00 Gefle – Östers IF 1 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 16:00 Åtvidaberg – Trelleborgs FF 1 – 1
20.05.2017 18:00 Brommapojkarna – Varbergs BoIS FC 3 – 0
21.05.2017 15:00 Falkenbergs FF – Dalkurd FF 2 – 0
21.05.2017 15:00 IK Frej Täby – Degerfors 0 – 0
21.05.2017 17:00 IFK Värnamo – Norrby 1 – 2
21.05.2017 17:00 Syrianska – Örgryte 2 – 0
22.05.2017 19:00 Östers IF – Helsingborg 1 – 2
23.05.2017 19:00 GAIS – Gefle 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 19:00 Örgryte – IFK Värnamo 2 – 0
27.05.2017 16:00 Norrby – IK Frej Täby 3 – 0
27.05.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Falkenbergs FF 3 – 5
27.05.2017 16:00 Dalkurd FF – Åtvidaberg 3 – 0
27.05.2017 18:00 Degerfors – GAIS 2 – 1
28.05.2017 15:00 Trelleborgs FF – Östers IF 4 – 1
28.05.2017 17:00 Gefle – Brommapojkarna 1 – 3
29.05.2017 19:00 Helsingborg – Syrianska 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 19:00 Åtvidaberg – Varbergs BoIS FC 2 – 1
03.06.2017 16:00 IFK Värnamo – IK Frej Täby 3 – 0
03.06.2017 16:00 Östers IF – Norrby 2 – 1
03.06.2017 16:00 Brommapojkarna – Degerfors 1 – 0
03.06.2017 18:00 Syrianska – Dalkurd FF 0 – 3
04.06.2017 15:00 Gefle – Örgryte 0 – 1
04.06.2017 17:00 Falkenbergs FF – Helsingborg 1 – 1
05.06.2017 19:00 GAIS – Trelleborgs FF 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 16:00 IK Frej Täby – Falkenbergs FF 2 – 0
10.06.2017 16:00 Degerfors – Gefle 2 – 0
10.06.2017 16:00 Norrby – Syrianska 1 – 1
10.06.2017 18:00 Varbergs BoIS FC – Trelleborgs FF 0 – 0
11.06.2017 15:00 GAIS – Åtvidaberg 0 – 1
11.06.2017 17:00 Östers IF – IFK Värnamo 1 – 2
12.06.2017 19:00 Helsingborg – Brommapojkarna 0 – 4
12.06.2017 19:00 Örgryte – Dalkurd FF 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 16:00 Brommapojkarna – GAIS 3 – 2
17.06.2017 16:00 Åtvidaberg – Östers IF 1 – 1
17.06.2017 16:00 IFK Värnamo – Falkenbergs FF 1 – 1
17.06.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Degerfors 4 – 0
17.06.2017 18:00 Syrianska – IK Frej Täby 4 – 2
18.06.2017 15:00 Dalkurd FF – Helsingborg 5 – 0
18.06.2017 17:00 Norrby – Örgryte 5 – 1
19.06.2017 19:00 Trelleborgs FF – Gefle 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.06.2017 19:00 Örgryte – Degerfors 1 – 2
25.06.2017 15:00 Gefle – Åtvidaberg 0 – 1
25.06.2017 17:00 Östers IF – Varbergs BoIS FC 5 – 2
25.06.2017 17:00 Falkenbergs FF – Syrianska 3 – 1
25.06.2017 17:00 IK Frej Täby – GAIS 0 – 1
26.06.2017 19:00 Dalkurd FF – Norrby 4 – 1
26.06.2017 19:00 IFK Värnamo – Helsingborg 1 – 1
26.06.2017 19:00 Trelleborgs FF – Brommapojkarna 3 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 16:00 Åtvidaberg – Brommapojkarna 0 – 5
22.07.2017 16:00 Degerfors – Trelleborgs FF 2 – 3
22.07.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Gefle 2 – 0
22.07.2017 16:00 Norrby – Falkenbergs FF 0 – 3
22.07.2017 18:00 Helsingborg – Örgryte 1 – 0
23.07.2017 15:00 IK Frej Täby – Dalkurd FF 0 – 3
23.07.2017 17:00 Syrianska – IFK Värnamo 1 – 5
24.07.2017 19:00 GAIS – Östers IF 2 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 Gefle – GAIS 2 – 1
29.07.2017 16:00 Syrianska – Helsingborg 1 – 2
29.07.2017 16:00 Trelleborgs FF – IFK Värnamo 2 – 1
29.07.2017 16:00 Brommapojkarna – IK Frej Täby 0 – 1
29.07.2017 18:00 Dalkurd FF – Degerfors 1 – 1
30.07.2017 17:30 Östers IF – Åtvidaberg 3 – 0
30.07.2017 19:00 Falkenbergs FF – Varbergs BoIS FC 2 – 1
31.07.2017 19:00 Örgryte – Norrby 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:00 Degerfors – Örgryte 3 – 0
05.08.2017 16:00 GAIS – Falkenbergs FF 1 – 1
05.08.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Östers IF 1 – 3
05.08.2017 16:00 Norrby – Helsingborg 3 – 2
05.08.2017 18:00 IK Frej Täby – Syrianska 2 – 3
06.08.2017 15:00 Åtvidaberg – Dalkurd FF 1 – 4
06.08.2017 17:00 IFK Värnamo – Gefle 2 – 2
06.08.2017 17:00 Brommapojkarna – Trelleborgs FF 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2017 19:00 Syrianska – Norrby 3 – 4
08.08.2017 19:00 Östers IF – GAIS 2 – 0
09.08.2017 19:00 Falkenbergs FF – IFK Värnamo 2 – 0
09.08.2017 19:00 Dalkurd FF – IK Frej Täby 3 – 2
09.08.2017 19:00 Örgryte – Brommapojkarna 0 – 2
09.08.2017 19:00 Gefle – Varbergs BoIS FC 2 – 0
10.08.2017 19:00 Trelleborgs FF – Degerfors 2 – 1
10.08.2017 19:00 Helsingborg – Åtvidaberg 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 Östers IF – Gefle 1 – 1
12.08.2017 18:00 GAIS – Syrianska 2 – 1
13.08.2017 15:00 Varbergs BoIS FC – Brommapojkarna 1 – 1
13.08.2017 17:00 IFK Värnamo – Dalkurd FF 1 – 1
14.08.2017 19:00 IK Frej Täby – Helsingborg 4 – 0
14.08.2017 19:00 Åtvidaberg – Örgryte 0 – 0
15.08.2017 19:00 Degerfors – Falkenbergs FF 1 – 1
15.08.2017 19:00 Trelleborgs FF – Norrby 5 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 Örgryte – IK Frej Täby 1 – 3
19.08.2017 16:00 Syrianska – Östers IF 2 – 1
19.08.2017 18:00 Degerfors – Varbergs BoIS FC 1 – 0
20.08.2017 15:00 Helsingborg – GAIS 1 – 0
20.08.2017 15:00 Brommapojkarna – IFK Värnamo 2 – 1
20.08.2017 17:00 Norrby – Dalkurd FF 0 – 3
20.08.2017 17:00 Falkenbergs FF – Åtvidaberg 2 – 0
21.08.2017 19:00 Gefle – Trelleborgs FF 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 IK Frej Täby – Norrby
26.08.2017 18:00 Dalkurd FF – Örgryte
27.08.2017 15:00 Varbergs BoIS FC – Syrianska
27.08.2017 17:00 Brommapojkarna – Falkenbergs FF
28.08.2017 19:00 Åtvidaberg – Gefle
28.08.2017 19:00 GAIS – Degerfors
28.08.2017 19:00 IFK Värnamo – Östers IF
29.08.2017 19:00 Trelleborgs FF – Helsingborg

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:00 Östers IF – IK Frej Täby
02.09.2017 16:00 Degerfors – Brommapojkarna
02.09.2017 18:00 Falkenbergs FF – Gefle
03.09.2017 15:00 Syrianska – Trelleborgs FF
04.09.2017 19:00 Norrby – Varbergs BoIS FC
04.09.2017 19:00 GAIS – Örgryte
04.09.2017 19:00 Åtvidaberg – IFK Värnamo
05.09.2017 19:00 Helsingborg – Dalkurd FF

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Degerfors – Östers IF
09.09.2017 16:00 IK Frej Täby – Åtvidaberg
09.09.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – IFK Värnamo
09.09.2017 18:00 Dalkurd FF – Falkenbergs FF
10.09.2017 15:00 Gefle – Norrby
10.09.2017 17:00 Örgryte – Syrianska
11.09.2017 19:00 Trelleborgs FF – GAIS
12.09.2017 19:00 Brommapojkarna – Helsingborg

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 16:00 Åtvidaberg – Syrianska
16.09.2017 18:00 Gefle – Dalkurd FF
17.09.2017 15:00 Falkenbergs FF – Örgryte
17.09.2017 17:00 IFK Värnamo – Degerfors
17.09.2017 17:00 Norrby – Brommapojkarna
18.09.2017 19:00 GAIS – IK Frej Täby
18.09.2017 19:00 Helsingborg – Varbergs BoIS FC
19.09.2017 19:00 Östers IF – Trelleborgs FF

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Degerfors – IK Frej Täby
23.09.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Dalkurd FF
23.09.2017 16:00 Brommapojkarna – Åtvidaberg
24.09.2017 15:00 Norrby – Östers IF
24.09.2017 15:00 Syrianska – Gefle
24.09.2017 17:00 Helsingborg – Falkenbergs FF
25.09.2017 19:00 IFK Värnamo – GAIS
26.09.2017 19:00 Örgryte – Trelleborgs FF

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:00 Falkenbergs FF – Norrby
30.09.2017 15:00 Östers IF – Örgryte
30.09.2017 16:00 IK Frej Täby – IFK Värnamo
30.09.2017 17:00 GAIS – Brommapojkarna
01.10.2017 15:00 Dalkurd FF – Syrianska
01.10.2017 17:00 Åtvidaberg – Degerfors
02.10.2017 19:00 Gefle – Helsingborg
02.10.2017 19:00 Trelleborgs FF – Varbergs BoIS FC

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 Norrby – Degerfors
14.10.2017 16:00 IK Frej Täby – Varbergs BoIS FC
14.10.2017 16:00 Dalkurd FF – Östers IF
15.10.2017 15:00 Åtvidaberg – GAIS
15.10.2017 17:00 Falkenbergs FF – Trelleborgs FF
16.10.2017 19:00 Örgryte – Gefle
16.10.2017 19:00 Helsingborg – IFK Värnamo
17.10.2017 19:00 Syrianska – Brommapojkarna

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:00 GAIS – Norrby
21.10.2017 14:00 Gefle – IK Frej Täby
21.10.2017 16:00 Degerfors – Helsingborg
21.10.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Örgryte
22.10.2017 15:00 Trelleborgs FF – Åtvidaberg
22.10.2017 17:00 Östers IF – Falkenbergs FF
23.10.2017 19:00 IFK Värnamo – Syrianska
24.10.2017 19:00 Brommapojkarna – Dalkurd FF

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 16:00 IK Frej Täby – Trelleborgs FF
28.10.2017 16:00 Dalkurd FF – GAIS
28.10.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Åtvidaberg
28.10.2017 16:00 Östers IF – Brommapojkarna
29.10.2017 15:00 Gefle – Degerfors
29.10.2017 17:00 Syrianska – Falkenbergs FF
30.10.2017 19:00 Norrby – IFK Värnamo
30.10.2017 19:00 Örgryte – Helsingborg

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 16:00 Helsingborg – Östers IF
04.11.2017 16:00 Åtvidaberg – Norrby
04.11.2017 16:00 GAIS – Varbergs BoIS FC
04.11.2017 16:00 Degerfors – Syrianska
04.11.2017 16:00 IFK Värnamo – Örgryte
04.11.2017 16:00 Trelleborgs FF – Dalkurd FF
04.11.2017 16:00 Brommapojkarna – Gefle
04.11.2017 16:00 Falkenbergs FF – IK Frej Täby
Advertisement

Seneste kampe

Gefle
Trelleborgs FF
1 – 2
21. august 19:00
Færdig
Falkenbergs FF
Åtvidaberg
2 – 0
20. august 17:00
Færdig
Norrby
Dalkurd FF
0 – 3
20. august 17:00
Færdig
Helsingborg
GAIS
1 – 0
20. august 15:00
Færdig
Brommapojkarna
IFK Värnamo
2 – 1
20. august 15:00
Færdig
Degerfors
Varbergs BoIS FC
1 – 0
19. august 18:00
Færdig
Syrianska
Östers IF
2 – 1
19. august 16:00
Færdig
Örgryte
IK Frej Täby
1 – 3
18. august 19:00
Færdig

Kommende kampe

IK Frej Täby
Norrby
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Dalkurd FF
Örgryte
vs
26. august 18:00
Ikke startet
Varbergs BoIS FC
Syrianska
vs
27. august 15:00
Ikke startet
Brommapojkarna
Falkenbergs FF
vs
27. august 17:00
Ikke startet
Åtvidaberg
Gefle
vs
28. august 19:00
Ikke startet
GAIS
Degerfors
vs
28. august 19:00
Ikke startet
IFK Värnamo
Östers IF
vs
28. august 19:00
Ikke startet
Trelleborgs FF
Helsingborg
vs
29. august 19:00
Ikke startet

Turneringer i Sverige