LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/5-2017 18:54
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Slavia Prag 29 19 9 1 61 - 22 66
2. Viktoria Plzen 29 19 7 3 45 - 21 64
3. Sparta Prag 29 16 8 5 46 - 25 56
4. Mladá Boleslav 29 13 10 6 47 - 33 49
5. Teplice 29 13 9 7 38 - 24 48
6. Zlin 29 10 8 11 32 - 35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38 - 35 37
8. Jablonec 29 8 12 9 41 - 38 36
9. Liberec 29 9 9 11 27 - 28 36
10. Karvina 29 9 7 13 39 - 47 34
11. FC Zbrojovka Brno 29 6 14 9 32 - 41 32
12. Slovacko 29 6 13 10 28 - 37 31
13. Bohemians 1905 29 7 7 15 22 - 38 28
14. Vysocina Jihlava 29 6 9 14 26 - 45 27
15. Hradec Kralove 29 7 3 19 28 - 51 24
16. Pribram 29 6 4 19 29 - 59 22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 39,25 579 2,50 99 (42,7 %) 68 (29,3 %) 65 (28,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:54
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Slavia Prag 14 9 5 0 24 - 9 32
2. Viktoria Plzen 14 10 3 1 27 - 11 33
3. Sparta Prag 15 12 2 1 31 - 11 38
4. Mladá Boleslav 15 6 6 3 23 - 14 24
5. Teplice 14 7 4 3 18 - 10 25
6. Zlin 15 4 5 6 16 - 22 17
7. Dukla Praha 15 7 2 6 24 - 16 23
8. Jablonec 15 6 6 3 29 - 18 24
9. Liberec 14 6 7 1 21 - 10 25
10. Karvina 14 6 4 4 22 - 16 22
11. FC Zbrojovka Brno 15 4 8 3 17 - 16 20
12. Slovacko 14 3 7 4 13 - 16 16
13. Bohemians 1905 15 6 1 8 14 - 18 19
14. Vysocina Jihlava 15 5 5 5 18 - 19 20
15. Hradec Kralove 14 3 2 9 10 - 20 11
16. Pribram 14 5 1 8 18 - 28 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 39,25 579 2,50 99 (42,7 %) 68 (29,3 %) 65 (28,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:54
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Slavia Prag 15 10 4 1 37 - 13 34
2. Viktoria Plzen 15 9 4 2 18 - 10 31
3. Sparta Prag 14 4 6 4 15 - 14 18
4. Mladá Boleslav 14 7 4 3 24 - 19 25
5. Teplice 15 6 5 4 20 - 14 23
6. Zlin 14 6 3 5 16 - 13 21
7. Dukla Praha 14 3 5 6 14 - 19 14
8. Jablonec 14 2 6 6 12 - 20 12
9. Liberec 15 3 2 10 6 - 18 11
10. Karvina 15 3 3 9 17 - 31 12
11. FC Zbrojovka Brno 14 2 6 6 15 - 25 12
12. Slovacko 15 3 6 6 15 - 21 15
13. Bohemians 1905 14 1 6 7 8 - 20 9
14. Vysocina Jihlava 14 1 4 9 8 - 26 7
15. Hradec Kralove 15 4 1 10 18 - 31 13
16. Pribram 15 1 3 11 11 - 31 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 39,25 579 2,50 99 (42,7 %) 68 (29,3 %) 65 (28,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:54
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Slavia Prag 12 1 2,10 0,76
2. Viktoria Plzen 15 5 1,55 0,72
3. Sparta Prag 13 7 1,59 0,86
4. Mladá Boleslav 9 3 1,62 1,14
5. Teplice 14 6 1,31 0,83
6. Zlin 8 12 1,10 1,21
7. Dukla Praha 8 9 1,31 1,21
8. Jablonec 8 10 1,41 1,31
9. Liberec 11 12 0,93 0,97
10. Karvina 6 10 1,34 1,62
11. FC Zbrojovka Brno 10 10 1,10 1,41
12. Slovacko 8 10 0,97 1,28
13. Bohemians 1905 9 13 0,76 1,31
14. Vysocina Jihlava 6 11 0,90 1,55
15. Hradec Kralove 6 13 0,97 1,76
16. Pribram 3 14 1,00 2,03
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 39,25 579 2,50 99 (42,7 %) 68 (29,3 %) 65 (28,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 18:54
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Milan Skoda Slavia Prag
15    David Lafata Sparta Prag
12    Muris Mesanovic Slavia Prag
10    Michal Skoda FC Zbrojovka Brno
10    Michael Krmencik Viktoria Plzen
9    Jan Chramosta Mladá Boleslav
9    Davis Ikaunieks Vysocina Jihlava
8    Golgol Mebrahtu Mladá Boleslav
8    Tomas Pilik Pribram
8    Martin Fillo Teplice
7    Jan Holenda Dukla Praha
7    Jakub Reznicek FC Zbrojovka Brno
7    Ondrej Mihalik Jablonec
7    Lukas Budinsky Karvina
7    Tomas Wagner Karvina
7    Jaromir Zmrhal Slavia Prag
7    David Vanecek Teplice
7    Marek Bakos Viktoria Plzen
6    Peter Olayinka Dukla Praha
6    Mirzad Mehanovic Jablonec
6    Martin Dolezal Jablonec
6    Josef Sural Sparta Prag
6    Lukas Hejda Viktoria Plzen
6    Tomas Horava Viktoria Plzen
6    Haris Harba Zlin
5    Jan Pazler Hradec Kralove
5    Tomas Prikryl Mladá Boleslav
5    Jan Rezek Pribram
5    Michael Ngadeu-Ngadjui Slavia Prag
5    Tomas Zajic Slovacko
5    Albiach Néstor Sparta Prag
5    Jakub Hora Teplice
5    Dame Diop Zlin
4    Petr Schwarz Hradec Kralove
4    Tomas Malinsky Hradec Kralove
4    Marek Janecka Karvina
4    Daniel Bartl Liberec
4    Ubong Ekpai Liberec
4    Lukas Magera Mladá Boleslav
4    Stanislav Tecl Slavia Prag
4    Antonin Barak Slavia Prag
4    Marek Havlik Slovacko
4    Borek Dockal Sparta Prag
4    Matej Pulkrab Sparta Prag
4    Marek Cervenka Teplice
4    Petr Hronek Vysocina Jihlava
4    Pavel Dvorak Vysocina Jihlava
3    Dominik Masek Bohemians 1905
3    Patrik Brandner Dukla Praha
3    Jakub Prichystal FC Zbrojovka Brno
3    Michal Travnik Jablonec
3    Jaroslav Divis Jablonec
3    Jan Sisler Karvina
3    Pavol Jurco Karvina
3    Filip Panak Karvina
3    Radek Voltr Liberec
3    Milan Baros Liberec
3    Nikolai Komlichenko Liberec
3    Radim Breite Liberec
3    Roman Potocny Liberec
3    Milan Kerbr Liberec
3    Petr Mares Mladá Boleslav
3    Lukas Zeleznik Mladá Boleslav
3    Douglas da Silva Mladá Boleslav
3    Jan Suchan Pribram
3    Ruslan Mingazov Slavia Prag
3    Josef Husbauer Slavia Prag
3    Michal Frydrych Slavia Prag
3    Jan Navratil Slovacko
3    Francis Kone Kouassi Slovacko
3    Vaclav Kadlec Sparta Prag
3    Vyacheslav Karavaev Sparta Prag
3    Michal Kadlec Sparta Prag
3    Jan Vosahlik Teplice
3    Michal Jerabek Teplice
3    Andreas Ivanschitz Viktoria Plzen
3    Michal Duris Viktoria Plzen
3    Jakub Jugas Zlin
3    Jean-David Beauguel Zlin
2    Martin Hasek Bohemians 1905
2    Daniel Krch Bohemians 1905
2    Tomas Berger Bohemians 1905
2    Miroslav Markovic Bohemians 1905
2    Evgeni Kabayev Bohemians 1905
2    Milan Havel Bohemians 1905
2    Michal Smid Bohemians 1905
2    Lukas Stetina Dukla Praha
2    Branislav Milosevic Dukla Praha
2    Ondrej Kusnir Dukla Praha
2    Boris Tashchi FC Zbrojovka Brno
2    Pavel Zavadil FC Zbrojovka Brno
2    Jan Polak FC Zbrojovka Brno
2    Jakub Sipek Hradec Kralove
2    Lukas Hulka Hradec Kralove
2    Ladislav Martan Hradec Kralove
2    Pavel Cerny Hradec Kralove
2    Jakub Povazanec Jablonec
2    Vit Benes Jablonec
2    Adam Zrelak Jablonec
2    Pavel Dreksa Karvina
2    Mihailo Jovanovic Karvina
2    Erik Puchel Karvina
2    Jan Kalabiska Karvina
2    Jan Mikula Liberec
2    Martin Kouril Liberec
2    Jakub Rada Mladá Boleslav
2    Stanislav Klobasa Mladá Boleslav
2    Jaroslav Tregler Pribram
2    Jan Sykora Slavia Prag
2    Gino van Kessel Slavia Prag
2    Vlastimil Danicek Slovacko
2    Martin Frydek Sparta Prag
2    Lukas Julis Sparta Prag
2    Tomas Kucera Teplice
2    Milan Petrzela Viktoria Plzen
2    Tomas Hajek Viktoria Plzen
2    Tomas Poznar Viktoria Plzen
2    Jan Kopic Viktoria Plzen
2    Lukas Zoubele Vysocina Jihlava
2    Michal Rabusic Vysocina Jihlava
2    Vukadin Vukadinovic Zlin
2    Josef Hnanicek Zlin
2    Marko Jordan Zlin
2    Lukas Holik Zlin
2    Milos Kopecny Zlin
1    Martin Dostal Bohemians 1905
1    Milan Jirasek Bohemians 1905
1    Tomas Cizek Bohemians 1905
1    Jakub Podany Dukla Praha
1    Zinedin Mustedanagic Dukla Praha
1    Aldin Cajic Dukla Praha
1    Michal Smejkal Dukla Praha
1    Jan Juroska Dukla Praha
1    Frederik Bilovsky Dukla Praha
1    Stepan Kores Dukla Praha
1    Dominik Preisler Dukla Praha
1    Emmanuel Edmond Dukla Praha
1    Michal Bezpalec Dukla Praha
1    Marek Hanousek Dukla Praha
1    Milan Lutonsky FC Zbrojovka Brno
1    Petr Pavlik FC Zbrojovka Brno
1    Lukas Vrastil FC Zbrojovka Brno
1    Jan Mudra Hradec Kralove
1    Milan Cerny Hradec Kralove
1    Jiri Janousek Hradec Kralove
1    Adam Vlkanova Hradec Kralove
1    Tomas Holes Hradec Kralove
1    Marek Plasil Hradec Kralove
1    Jaroslav Zeleny Jablonec
1    Vojtech Kubista Jablonec
1    Martin Pospisil Jablonec
1    Petr Jiracek Jablonec
1    Ludek Pernica Jablonec
1    Pavel Eismann Karvina
1    Libor Holik Karvina
1    Patrik Dressler Karvina
1    Jan Hosek Karvina
1    Petr Galuska Karvina
1    Zdenek Folprecht Liberec
1    Egon Vuch Liberec
1    Vladislav Levin Mladá Boleslav
1    Jan Kysela Mladá Boleslav
1    Ladislav Takacs Mladá Boleslav
1    Adam Janos Mladá Boleslav
1    Marek Matejovsky Mladá Boleslav
1    Jakub Necas Mladá Boleslav
1    Tomas Fabian Mladá Boleslav
1    Zdenek Linhart Pribram
1    Tomas Majtan Pribram
1    Josef Divisek Pribram
1    Pavel Pilik Pribram
1    Stepan Kacafirek Pribram
1    Ajdin Mahmutovic Pribram
1    Martin Jiranek Pribram
1    Simon Deli Slavia Prag
1    Jiri Bilek Slavia Prag
1    Jaroslav Mihalik Slavia Prag
1    Michael Lüftner Slavia Prag
1    Jan Boril Slavia Prag
1    Eldar Civic Slovacko
1    Tomas Tok Slovacko
1    Tomas Rada Slovacko
1    Veliche Shumulikoski Slovacko
1    Filip Hlupik Slovacko
1    Tomas Kosut Slovacko
1    Benjamin Tetteh Slovacko
1    David Hovorka Sparta Prag
1    Ales Cermak Sparta Prag
1    Daniel Holzer Sparta Prag
1    Tiemoko Konate Sparta Prag
1    Ondrej Mazuch Sparta Prag
1    Alois Hycka Teplice
1    Admir Ljevakovic Teplice
1    Tomas Vondrasek Teplice
1    Nivaldo Teplice
1    Jan Kovarik Viktoria Plzen
1    Jakub Hromada Viktoria Plzen
1    Patrik Hrosovsky Viktoria Plzen
1    Jozef Urblik Vysocina Jihlava
1    Jakub Fulnek Vysocina Jihlava
1    Marin Popovic Vysocina Jihlava
1    Yani Urdinov Vysocina Jihlava
1    David Stipek Zlin
1    Robert Bartolomeu Zlin
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 18:54
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
Opdateret:
20/5-2017 18:54
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

338172

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:00 Dukla Praha – Teplice 0 – 1
30.07.2016 15:00 Vysocina Jihlava – Viktoria Plzen 1 – 2
30.07.2016 17:00 Zlin – Pribram 2 – 0
30.07.2016 17:00 Jablonec – Karvina 5 – 3
30.07.2016 20:15 Sparta Prag – Slovacko 3 – 2
31.07.2016 16:30 Mladá Boleslav – Liberec 3 – 0
31.07.2016 17:00 Bohemians 1905 – Hradec Kralove 0 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 17:00 Karvina – FC Zbrojovka Brno 1 – 1
06.08.2016 17:00 Hradec Kralove – Jablonec 1 – 2
06.08.2016 17:00 Slovacko – Dukla Praha 2 – 2
07.08.2016 14:30 Viktoria Plzen – Bohemians 1905 1 – 1
07.08.2016 17:00 Liberec – Vysocina Jihlava 1 – 1
07.08.2016 17:00 Pribram – Mladá Boleslav 0 – 1
07.08.2016 19:00 Teplice – Sparta Prag 0 – 0
08.08.2016 18:00 Slavia Prag – Zlin 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:00 Pribram – Viktoria Plzen 0 – 3
13.08.2016 17:00 Zlin – Liberec 2 – 1
13.08.2016 17:00 Jablonec – Slovacko 2 – 2
13.08.2016 17:05 Mladá Boleslav – Karvina 1 – 2
13.08.2016 17:15 FC Zbrojovka Brno – Teplice 0 – 0
13.08.2016 20:05 Bohemians 1905 – Sparta Prag 0 – 2
14.08.2016 17:05 Dukla Praha – Hradec Kralove 3 – 0
14.08.2016 19:30 Vysocina Jihlava – Slavia Prag 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:35 Teplice – Mladá Boleslav 1 – 2
20.08.2016 16:00 Slovacko – Bohemians 1905 2 – 0
20.08.2016 16:00 Hradec Kralove – Vysocina Jihlava 1 – 0
20.08.2016 16:05 Karvina – Dukla Praha 2 – 1
20.08.2016 18:30 Viktoria Plzen – Zlin 0 – 2
21.08.2016 15:00 Slavia Prag – Pribram 3 – 0
21.08.2016 17:00 Liberec – FC Zbrojovka Brno 0 – 0
21.08.2016 19:30 Sparta Prag – Jablonec 3 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Teplice 0 – 2
26.08.2016 18:00 Mladá Boleslav – Hradec Kralove 2 – 0
26.08.2016 20:15 Bohemians 1905 – Jablonec 2 – 0
27.08.2016 18:00 FC Zbrojovka Brno – Slovacko 1 – 0
28.08.2016 17:00 Dukla Praha – Sparta Prag 0 – 2
28.08.2016 17:00 Pribram – Liberec 0 – 1
28.08.2016 19:30 Viktoria Plzen – Slavia Prag 3 – 1
29.08.2016 18:00 Zlin – Karvina 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Slovacko – Zlin 1 – 3
10.09.2016 15:00 Sparta Prag – Mladá Boleslav 2 – 2
10.09.2016 17:00 Hradec Kralove – Pribram 2 – 0
10.09.2016 17:00 Karvina – Vysocina Jihlava 3 – 0
10.09.2016 20:15 Liberec – Viktoria Plzen 1 – 2
11.09.2016 15:00 Bohemians 1905 – FC Zbrojovka Brno 3 – 0
11.09.2016 17:00 Jablonec – Dukla Praha 1 – 1
11.09.2016 18:15 Teplice – Slavia Prag 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:00 Dukla Praha – Bohemians 1905 4 – 1
17.09.2016 16:00 Pribram – Teplice 3 – 2
17.09.2016 16:00 Mladá Boleslav – Slovacko 3 – 0
17.09.2016 16:00 FC Zbrojovka Brno – Hradec Kralove 1 – 1
17.09.2016 19:15 Vysocina Jihlava – Jablonec 1 – 1
18.09.2016 18:00 Viktoria Plzen – Karvina 2 – 0
19.09.2016 17:00 Zlin – Sparta Prag 1 – 1
19.09.2016 18:30 Slavia Prag – Liberec 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 20:15 Jablonec – Mladá Boleslav 1 – 2
24.09.2016 15:00 Dukla Praha – FC Zbrojovka Brno 4 – 2
24.09.2016 16:30 Hradec Kralove – Zlin 0 – 2
24.09.2016 17:00 Slovacko – Vysocina Jihlava 1 – 1
24.09.2016 18:00 Bohemians 1905 – Pribram 1 – 0
24.09.2016 20:15 Teplice – Viktoria Plzen 0 – 1
25.09.2016 15:30 Sparta Prag – Slavia Prag 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Bohemians 1905 0 – 2
01.10.2016 15:30 Mladá Boleslav – Dukla Praha 1 – 0
01.10.2016 17:00 Zlin – Jablonec 2 – 2
01.10.2016 17:00 Pribram – Slovacko 0 – 1
01.10.2016 20:05 Slavia Prag – Karvina 1 – 0
02.10.2016 14:30 FC Zbrojovka Brno – Sparta Prag 3 – 3
02.10.2016 17:05 Liberec – Teplice 2 – 0
02.10.2016 20:00 Viktoria Plzen – Hradec Kralove 4 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:15 Bohemians 1905 – Mladá Boleslav 1 – 3
15.10.2016 15:00 Karvina – Pribram 2 – 0
15.10.2016 15:00 Hradec Kralove – Slavia Prag 0 – 3
15.10.2016 17:00 Teplice – Zlin 2 – 0
15.10.2016 17:00 Jablonec – FC Zbrojovka Brno 1 – 2
15.10.2016 17:00 Dukla Praha – Liberec 0 – 0
15.10.2016 20:15 Slovacko – Viktoria Plzen 1 – 1
16.10.2016 15:00 Sparta Prag – Vysocina Jihlava 3 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.10.2016 18:00 FC Zbrojovka Brno – Slavia Prag 1 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Dukla Praha 1 – 1
21.10.2016 20:15 Zlin – Bohemians 1905 1 – 1
22.10.2016 15:00 Pribram – Jablonec 2 – 4
22.10.2016 17:00 Karvina – Teplice 1 – 4
22.10.2016 17:00 Mladá Boleslav – FC Zbrojovka Brno 3 – 3
22.10.2016 20:05 Slavia Prag – Slovacko 1 – 0
23.10.2016 14:00 Liberec – Hradec Kralove 2 – 0
23.10.2016 18:00 Viktoria Plzen – Sparta Prag 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 17:00 Karvina – Liberec 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:00 Sparta Prag – Pribram 4 – 0
29.10.2016 17:00 Slovacko – Teplice 1 – 1
29.10.2016 17:00 FC Zbrojovka Brno – Vysocina Jihlava 1 – 1
29.10.2016 20:15 Mladá Boleslav – Zlin 1 – 2
30.10.2016 14:30 Hradec Kralove – Karvina 3 – 4
30.10.2016 15:05 Jablonec – Slavia Prag 0 – 0
30.10.2016 15:30 Bohemians 1905 – Liberec 2 – 1
30.10.2016 18:30 Dukla Praha – Viktoria Plzen 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Mladá Boleslav 2 – 1
05.11.2016 15:00 Zlin – FC Zbrojovka Brno 2 – 1
05.11.2016 17:00 Pribram – Dukla Praha 3 – 1
05.11.2016 17:00 Teplice – Hradec Kralove 0 – 1
05.11.2016 20:05 Slavia Prag – Bohemians 1905 1 – 1
06.11.2016 15:00 Liberec – Sparta Prag 0 – 0
06.11.2016 17:00 Karvina – Slovacko 0 – 1
06.11.2016 19:15 Viktoria Plzen – Jablonec 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Zlin 1 – 3
18.11.2016 20:25 Dukla Praha – Slavia Prag 1 – 2
19.11.2016 15:00 Bohemians 1905 – Teplice 0 – 1
19.11.2016 15:00 Slovacko – Hradec Kralove 1 – 3
19.11.2016 15:00 Mladá Boleslav – Viktoria Plzen 0 – 0
19.11.2016 15:00 FC Zbrojovka Brno – Pribram 2 – 2
19.11.2016 18:15 Jablonec – Liberec 3 – 0
20.11.2016 15:00 Sparta Prag – Karvina 3 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 15:00 Karvina – Bohemians 1905 3 – 0
26.11.2016 15:00 Slavia Prag – Mladá Boleslav 2 – 1
26.11.2016 15:00 Zlin – Dukla Praha 0 – 1
26.11.2016 15:00 Pribram – Vysocina Jihlava 0 – 0
26.11.2016 18:15 Teplice – Jablonec 1 – 0
27.11.2016 13:00 Hradec Kralove – Sparta Prag 1 – 2
27.11.2016 14:00 Liberec – Slovacko 2 – 2
27.11.2016 18:30 Viktoria Plzen – FC Zbrojovka Brno 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:15 Zlin – Slavia Prag 0 – 4
03.12.2016 15:00 Vysocina Jihlava – Liberec 1 – 0
03.12.2016 15:00 FC Zbrojovka Brno – Karvina 1 – 1
03.12.2016 15:00 Sparta Prag – Teplice 2 – 1
04.12.2016 13:30 Dukla Praha – Slovacko 2 – 3
04.12.2016 15:05 Mladá Boleslav – Pribram 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 15:30 Teplice – FC Zbrojovka Brno 1 – 1
18.02.2017 15:30 Slovacko – Jablonec 0 – 0
18.02.2017 16:45 Slavia Prag – Vysocina Jihlava 2 – 0
18.02.2017 18:45 Viktoria Plzen – Pribram 1 – 0
19.02.2017 14:00 Karvina – Mladá Boleslav 1 – 1
19.02.2017 14:05 Hradec Kralove – Dukla Praha 0 – 2
19.02.2017 17:30 Sparta Prag – Bohemians 1905 1 – 0
20.02.2017 17:00 Liberec – Zlin 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:00 Vysocina Jihlava – Hradec Kralove 3 – 1
25.02.2017 13:30 Dukla Praha – Karvina 0 – 0
25.02.2017 16:00 FC Zbrojovka Brno – Liberec 1 – 0
25.02.2017 16:30 Bohemians 1905 – Slovacko 0 – 0
25.02.2017 17:00 Zlin – Viktoria Plzen 0 – 0
25.02.2017 19:15 Pribram – Slavia Prag 1 – 8
26.02.2017 17:30 Jablonec – Sparta Prag 3 – 1
27.02.2017 17:00 Mladá Boleslav – Teplice 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 Teplice – Vysocina Jihlava 1 – 0
04.03.2017 15:00 Slovacko – FC Zbrojovka Brno 0 – 0
04.03.2017 15:00 Jablonec – Bohemians 1905 0 – 0
04.03.2017 16:00 Hradec Kralove – Mladá Boleslav 0 – 0
04.03.2017 18:00 Sparta Prag – Dukla Praha 1 – 0
05.03.2017 15:00 Liberec – Pribram 2 – 1
05.03.2017 16:00 Slavia Prag – Viktoria Plzen 1 – 0
05.03.2017 18:05 Karvina – Zlin 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 15:00 Dukla Praha – Jablonec 1 – 0
11.03.2017 15:00 Zlin – Slovacko 1 – 1
11.03.2017 15:00 Pribram – Hradec Kralove 1 – 0
11.03.2017 15:05 Vysocina Jihlava – Karvina 2 – 4
11.03.2017 15:30 FC Zbrojovka Brno – Bohemians 1905 0 – 0
11.03.2017 17:45 Viktoria Plzen – Liberec 1 – 0
12.03.2017 15:30 Mladá Boleslav – Sparta Prag 1 – 0
12.03.2017 17:30 Slavia Prag – Teplice 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 17:00 Jablonec – Hradec Kralove 2 – 1
15.03.2017 17:00 Bohemians 1905 – Viktoria Plzen 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:15 Sparta Prag – Zlin 0 – 0
18.03.2017 15:00 Teplice – Pribram 3 – 0
18.03.2017 16:30 Liberec – Slavia Prag 1 – 1
18.03.2017 20:15 Slovacko – Mladá Boleslav 2 – 1
19.03.2017 15:00 Jablonec – Vysocina Jihlava 5 – 0
19.03.2017 15:05 Hradec Kralove – FC Zbrojovka Brno 0 – 0
19.03.2017 16:30 Karvina – Viktoria Plzen 2 – 3
19.03.2017 17:00 Bohemians 1905 – Dukla Praha 1 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:15 Mladá Boleslav – Jablonec 0 – 0
01.04.2017 15:00 Liberec – Karvina 2 – 0
01.04.2017 17:00 Pribram – Bohemians 1905 1 – 0
01.04.2017 17:00 Zlin – Hradec Kralove 1 – 3
01.04.2017 17:00 Vysocina Jihlava – Slovacko 0 – 0
01.04.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Dukla Praha 0 – 0
01.04.2017 20:15 Viktoria Plzen – Teplice 2 – 2
02.04.2017 17:30 Slavia Prag – Sparta Prag 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 Dukla Praha – Mladá Boleslav 1 – 2
07.04.2017 20:15 Hradec Kralove – Viktoria Plzen 0 – 1
08.04.2017 17:00 Bohemians 1905 – Vysocina Jihlava 1 – 0
08.04.2017 17:00 Slovacko – Pribram 1 – 0
08.04.2017 18:15 Teplice – Liberec 3 – 1
08.04.2017 20:15 Karvina – Slavia Prag 1 – 2
09.04.2017 15:00 Jablonec – Zlin 2 – 0
09.04.2017 17:30 Sparta Prag – FC Zbrojovka Brno 3 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 15:00 FC Zbrojovka Brno – Jablonec 2 – 0
15.04.2017 17:00 Pribram – Karvina 4 – 2
15.04.2017 17:00 Zlin – Teplice 0 – 2
15.04.2017 17:30 Mladá Boleslav – Bohemians 1905 1 – 1
15.04.2017 20:15 Vysocina Jihlava – Sparta Prag 1 – 0
16.04.2017 15:00 Liberec – Dukla Praha 3 – 1
16.04.2017 18:15 Viktoria Plzen – Slovacko 2 – 0
17.04.2017 17:30 Slavia Prag – Hradec Kralove 4 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 18:00 Dukla Praha – Vysocina Jihlava 4 – 1
21.04.2017 20:15 Slovacko – Slavia Prag 0 – 2
22.04.2017 17:00 Hradec Kralove – Liberec 0 – 1
22.04.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Mladá Boleslav 2 – 3
22.04.2017 17:00 Teplice – Karvina 1 – 0
22.04.2017 17:30 Bohemians 1905 – Zlin 0 – 2
23.04.2017 13:20 Jablonec – Pribram 2 – 4
23.04.2017 17:30 Sparta Prag – Viktoria Plzen 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 Vysocina Jihlava – FC Zbrojovka Brno 3 – 0
28.04.2017 20:15 Pribram – Sparta Prag 1 – 2
29.04.2017 17:00 Zlin – Mladá Boleslav 1 – 2
29.04.2017 20:15 Viktoria Plzen – Dukla Praha 2 – 0
30.04.2017 17:00 Teplice – Slovacko 2 – 2
30.04.2017 17:00 Karvina – Hradec Kralove 4 – 2
30.04.2017 17:30 Slavia Prag – Jablonec 1 – 1
01.05.2017 17:30 Liberec – Bohemians 1905 4 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:00 Dukla Praha – Pribram 3 – 1
06.05.2017 14:00 Jablonec – Viktoria Plzen 2 – 2
06.05.2017 19:00 Slovacko – Karvina 1 – 1
06.05.2017 19:00 Bohemians 1905 – Slavia Prag 1 – 3
07.05.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Zlin 2 – 0
07.05.2017 17:00 Sparta Prag – Liberec 1 – 0
07.05.2017 17:00 Hradec Kralove – Teplice 0 – 2
07.05.2017 19:00 Mladá Boleslav – Vysocina Jihlava 3 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:15 Viktoria Plzen – Mladá Boleslav 3 – 3
12.05.2017 20:15 Karvina – Sparta Prag 1 – 1
13.05.2017 15:00 Pribram – FC Zbrojovka Brno 2 – 3
13.05.2017 16:30 Liberec – Jablonec 1 – 1
13.05.2017 17:00 Zlin – Vysocina Jihlava 0 – 3
13.05.2017 17:00 Hradec Kralove – Slovacko 2 – 1
13.05.2017 18:45 Slavia Prag – Dukla Praha 2 – 2
14.05.2017 18:30 Teplice – Bohemians 1905 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 17:00 Vysocina Jihlava – Pribram 1 – 1
20.05.2017 17:00 Mladá Boleslav – Slavia Prag 1 – 2
20.05.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Viktoria Plzen 0 – 1
20.05.2017 17:00 Dukla Praha – Zlin 1 – 0
20.05.2017 17:00 Jablonec – Teplice 0 – 0
20.05.2017 17:00 Bohemians 1905 – Karvina 2 – 0
20.05.2017 17:00 Sparta Prag – Hradec Kralove 3 – 2
20.05.2017 17:00 Slovacko – Liberec 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 17:00 Slavia Prag – FC Zbrojovka Brno
27.05.2017 17:00 Viktoria Plzen – Vysocina Jihlava
27.05.2017 17:00 Pribram – Zlin
27.05.2017 17:00 Slovacko – Sparta Prag
27.05.2017 17:00 Hradec Kralove – Bohemians 1905
27.05.2017 17:00 Teplice – Dukla Praha
27.05.2017 17:00 Karvina – Jablonec
27.05.2017 17:00 Liberec – Mladá Boleslav
Advertisement

Seneste kampe

Bohemians 1905
Karvina
2 – 0
20. maj 17:00
Færdig
Vysocina Jihlava
Pribram
1 – 1
20. maj 17:00
Færdig
Slovacko
Liberec
0 – 1
20. maj 17:00
Færdig
Sparta Prag
Hradec Kralove
3 – 2
20. maj 17:00
Færdig
Jablonec
Teplice
0 – 0
20. maj 17:00
Færdig
Dukla Praha
Zlin
1 – 0
20. maj 17:00
Færdig
FC Zbrojovka Brno
Viktoria Plzen
0 – 1
20. maj 17:00
Færdig
Mladá Boleslav
Slavia Prag
1 – 2
20. maj 17:00
Færdig

Kommende kampe

Karvina
Jablonec
vs
27. maj 17:00
Ikke startet
Teplice
Dukla Praha
vs
27. maj 17:00
Ikke startet
Hradec Kralove
Bohemians 1905
vs
27. maj 17:00
Ikke startet
Slovacko
Sparta Prag
vs
27. maj 17:00
Ikke startet
Pribram
Zlin
vs
27. maj 17:00
Ikke startet
Viktoria Plzen
Vysocina Jihlava
vs
27. maj 17:00
Ikke startet
Slavia Prag
FC Zbrojovka Brno
vs
27. maj 17:00
Ikke startet
Liberec
Mladá Boleslav
vs
27. maj 17:00
Ikke startet

Turneringer i Tjekkiet