LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 15:51
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Fortuna Köln 5 4 1 0 12 - 2 13
2. Paderborn 5 4 1 0 15 - 7 13
3. Magdeburg 5 4 0 1 9 - 6 12
4. Werder Bremen II 5 3 2 0 7 - 1 11
5. Aalen 5 3 1 1 9 - 4 10
6. Hansa Rostock 5 3 1 1 7 - 2 10
7. Wehen 5 3 1 1 7 - 2 10
8. Sonnenhof Grossaspach 5 2 2 1 6 - 6 8
9. Preußen Münster 5 2 1 2 5 - 3 7
10. Meppen 5 2 1 2 9 - 8 7
11. Unterhaching 5 2 1 2 7 - 9 7
12. Chemnitz 5 1 2 2 6 - 8 5
13. Sportfreunde Lotte 5 1 1 3 6 - 8 4
14. Carl Zeiss Jena 5 1 1 3 3 - 8 4
15. Karlsruhe 5 1 1 3 6 - 12 4
16. Osnabruck 5 0 3 2 5 - 12 3
17. Hallescher FC 5 0 2 3 9 - 13 2
18. Würzburger Kickers 5 0 2 3 4 - 9 2
19. RW Erfurt 5 0 2 3 2 - 7 2
20. FSV Zwickau 5 0 2 3 2 - 9 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 6,80 136 2,72 21 (42,0 %) 14 (28,0 %) 15 (30,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 15:51
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Fortuna Köln 3 3 0 0 8 - 0 9
2. Paderborn 2 2 0 0 8 - 2 6
3. Magdeburg 2 2 0 0 5 - 1 6
4. Werder Bremen II 3 2 1 0 5 - 0 7
5. Aalen 2 2 0 0 5 - 1 6
6. Hansa Rostock 2 0 1 1 1 - 2 1
7. Wehen 2 2 0 0 2 - 0 6
8. Sonnenhof Grossaspach 3 2 1 0 6 - 1 7
9. Preußen Münster 3 1 0 2 3 - 2 3
10. Meppen 3 1 1 1 7 - 4 4
11. Unterhaching 2 1 1 0 5 - 4 4
12. Chemnitz 3 1 1 1 3 - 4 4
13. Sportfreunde Lotte 3 1 0 2 5 - 4 3
14. Carl Zeiss Jena 2 0 1 1 1 - 3 1
15. Karlsruhe 2 1 1 0 4 - 3 4
16. Osnabruck 2 0 1 1 3 - 7 1
17. Hallescher FC 3 0 1 2 5 - 8 1
18. Würzburger Kickers 3 0 1 2 1 - 5 1
19. RW Erfurt 3 0 1 2 1 - 3 1
20. FSV Zwickau 2 0 2 0 2 - 2 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 6,80 136 2,72 21 (42,0 %) 14 (28,0 %) 15 (30,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 15:51
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Fortuna Köln 2 1 1 0 4 - 2 4
2. Paderborn 3 2 1 0 7 - 5 7
3. Magdeburg 3 2 0 1 4 - 5 6
4. Werder Bremen II 2 1 1 0 2 - 1 4
5. Aalen 3 1 1 1 4 - 3 4
6. Hansa Rostock 3 3 0 0 6 - 0 9
7. Wehen 3 1 1 1 5 - 2 4
8. Sonnenhof Grossaspach 2 0 1 1 0 - 5 1
9. Preußen Münster 2 1 1 0 2 - 1 4
10. Meppen 2 1 0 1 2 - 4 3
11. Unterhaching 3 1 0 2 2 - 5 3
12. Chemnitz 2 0 1 1 3 - 4 1
13. Sportfreunde Lotte 2 0 1 1 1 - 4 1
14. Carl Zeiss Jena 3 1 0 2 2 - 5 3
15. Karlsruhe 3 0 0 3 2 - 9 0
16. Osnabruck 3 0 2 1 2 - 5 2
17. Hallescher FC 2 0 1 1 4 - 5 1
18. Würzburger Kickers 2 0 1 1 3 - 4 1
19. RW Erfurt 2 0 1 1 1 - 4 1
20. FSV Zwickau 3 0 0 3 0 - 7 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 6,80 136 2,72 21 (42,0 %) 14 (28,0 %) 15 (30,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 15:51
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Fortuna Köln 4 0 2,40 0,40
2. Paderborn 2 0 3,00 1,40
3. Magdeburg 2 0 1,80 1,20
4. Werder Bremen II 4 1 1,40 0,20
5. Aalen 2 2 1,80 0,80
6. Hansa Rostock 4 1 1,40 0,40
7. Wehen 4 1 1,40 0,40
8. Sonnenhof Grossaspach 3 3 1,20 1,20
9. Preußen Münster 2 2 1,00 0,60
10. Meppen 1 1 1,80 1,60
11. Unterhaching 0 2 1,40 1,80
12. Chemnitz 2 1 1,20 1,60
13. Sportfreunde Lotte 1 2 1,20 1,60
14. Carl Zeiss Jena 1 3 0,60 1,60
15. Karlsruhe 0 2 1,20 2,40
16. Osnabruck 1 3 1,00 2,40
17. Hallescher FC 0 1 1,80 2,60
18. Würzburger Kickers 0 2 0,80 1,80
19. RW Erfurt 0 3 0,40 1,40
20. FSV Zwickau 0 3 0,40 1,80
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 6,80 136 2,72 21 (42,0 %) 14 (28,0 %) 15 (30,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 15:51
Tyskland
3. Liga (38 runder)
Mål    Spiller Klub
5    Benjamin Girth Meppen
4    Sven Michel Paderborn
4    Ben Zolinski Paderborn
3    Marcel Bär Aalen
3    Daniel Frahn Chemnitz
3    Benjamin Pintol Hallescher FC
3    Petar Sliskovic Hallescher FC
3    Soufian Benyamina Hansa Rostock
3    Anton Fink Karlsruhe
3    Michel Niemeyer Magdeburg
3    Stephan Hain Unterhaching
3    Rafael Kazior Werder Bremen II
2    Gerrit Wegkamp Aalen
2    Matthias Morys Aalen
2    Robin Scheu Fortuna Köln
2    Hamdi Dahmani Fortuna Köln
2    Hilal El-Helwe Hallescher FC
2    Oliver Hüsing Hansa Rostock
2    Philip Türpitz Magdeburg
2    Dennis Srbeny Paderborn
2    Adriano Grimaldi Preußen Münster
2    Andre Dej Sportfreunde Lotte
2    Hamadi Al Ghaddioui Sportfreunde Lotte
2    Stefan Schimmer Unterhaching
2    Sascha Bigalke Unterhaching
2    Levent Aycicek Werder Bremen II
1    Maximilian Welzmüller Aalen
1    Torben Rehfeldt Aalen
1    Timmy Thiele Carl Zeiss Jena
1    David Tuma Carl Zeiss Jena
1    Jan Löhmannsröben Carl Zeiss Jena
1    Björn Kluft Chemnitz
1    Florian Hansch Chemnitz
1    Laurin von Piechowski Chemnitz
1    Okan Adil Kurt Fortuna Köln
1    Daniel Keita-Ruel Fortuna Köln
1    Manuel Pulido Fortuna Köln
1    Bernard Kyere-Mensah Fortuna Köln
1    Lars Bender Fortuna Köln
1    Markus Pazurek Fortuna Köln
1    Ronny Garbuschewski FSV Zwickau
1    Ronny König FSV Zwickau
1    Braydon Manu Hallescher FC
1    Marcel Ziemer Hansa Rostock
1    Bryan Henning Hansa Rostock
1    Dominik Stroh-Engel Karlsruhe
1    Kai Bülow Karlsruhe
1    David Pisot Karlsruhe
1    Felix Lohkemper Magdeburg
1    Tobias Schwede Magdeburg
1    Richard Weil Magdeburg
1    Andreas Ludwig Magdeburg
1    Max Kremer Meppen
1    Thilo Leugers Meppen
1    Nico Granatowski Meppen
1    Martin Wagner Meppen
1    Marcos Alvarez Osnabruck
1    Jules Reimerink Osnabruck
1    Halil Savran Osnabruck
1    Tim Danneberg Osnabruck
1    Steffen Tigges Osnabruck
1    Christian Strohdiek Paderborn
1    Massih Wassey Paderborn
1    Marc Vucinovic Paderborn
1    Koen van der Biezen Paderborn
1    Robin Krausse Paderborn
1    Martin Kobylanski Preußen Münster
1    Jeron Al-Hazaimeh Preußen Münster
1    Michele Rizzi Preußen Münster
1    Berkay Tolga Dabanli RW Erfurt
1    Florian Neuhold RW Erfurt
1    Michael Vitzthum Sonnenhof Großaspach
1    Pascal Sohm Sonnenhof Großaspach
1    Sebastian Schiek Sonnenhof Großaspach
1    Özgur Özdemir Sonnenhof Großaspach
1    Daniel Hägele Sonnenhof Großaspach
1    Joseph-Claude Gyau Sonnenhof Großaspach
1    Kevin Freiberger Sportfreunde Lotte
1    Marcus Piossek Sportfreunde Lotte
1    Steven Ruprecht Wehen
1    Sören Reddemann Wehen
1    David Blacha Wehen
1    Patrick Funk Wehen
1    Alf Mintzel Wehen
1    Manuel Schäffler Wehen
1    Stephan Andrist Wehen
1    Thore Jacobsen Werder Bremen II
1    Leon Jensen Werder Bremen II
1    Patrick Göbel Würzburger Kickers
1    Björn Jopek Würzburger Kickers
1    Dominic Baumann Würzburger Kickers
1    Enis Bytyqi Würzburger Kickers
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 15:51
Tyskland
3. Liga (38 runder)
Opdateret:
20/8-2017 15:51
Tyskland
3. Liga (38 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

467493

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 20:30 Karlsruhe – Osnabruck 2 – 2
22.07.2017 14:00 Werder Bremen II – Unterhaching 3 – 0
22.07.2017 14:00 RW Erfurt – Preußen Münster 1 – 1
22.07.2017 14:00 Fortuna Köln – Aalen 1 – 0
22.07.2017 14:00 Hallescher FC – Paderborn 4 – 4
22.07.2017 14:05 Meppen – Würzburger Kickers 2 – 2
22.07.2017 14:05 Wehen – Carl Zeiss Jena 1 – 0
22.07.2017 14:05 Sportfreunde Lotte – Hansa Rostock 0 – 2
23.07.2017 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Magdeburg 4 – 1
23.07.2017 14:05 Chemnitz – FSV Zwickau 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 19:00 Osnabruck – Wehen 0 – 4
28.07.2017 19:00 Unterhaching – Karlsruhe 3 – 2
29.07.2017 14:00 Aalen – Hallescher FC 2 – 1
29.07.2017 14:00 FSV Zwickau – Sportfreunde Lotte 1 – 1
29.07.2017 14:05 Preußen Münster – Meppen 3 – 0
29.07.2017 14:05 Magdeburg – RW Erfurt 3 – 0
29.07.2017 14:05 Hansa Rostock – Sonnenhof Grossaspach 0 – 0
29.07.2017 14:05 Paderborn – Chemnitz 3 – 2
29.07.2017 14:05 Carl Zeiss Jena – Fortuna Köln 0 – 2
30.07.2017 14:00 Würzburger Kickers – Werder Bremen II 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2017 19:00 Wehen – Unterhaching 1 – 0
01.08.2017 19:00 Hallescher FC – Carl Zeiss Jena 0 – 2
01.08.2017 19:00 Sportfreunde Lotte – Paderborn 1 – 2
01.08.2017 19:00 Sonnenhof Grossaspach – FSV Zwickau 2 – 0
01.08.2017 19:00 RW Erfurt – Hansa Rostock 0 – 1
02.08.2017 19:00 Meppen – Magdeburg 1 – 2
02.08.2017 19:00 Würzburger Kickers – Preußen Münster 0 – 1
02.08.2017 19:00 Werder Bremen II – Karlsruhe 2 – 0
02.08.2017 19:00 Fortuna Köln – Osnabruck 3 – 0
02.08.2017 19:00 Chemnitz – Aalen 2 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:00 FSV Zwickau – RW Erfurt 1 – 1
05.08.2017 14:00 Karlsruhe – Wehen 2 – 1
05.08.2017 14:00 Preußen Münster – Werder Bremen II 0 – 1
05.08.2017 14:00 Hansa Rostock – Meppen 1 – 2
05.08.2017 14:00 Paderborn – Sonnenhof Grossaspach 5 – 0
05.08.2017 14:00 Aalen – Sportfreunde Lotte 3 – 0
05.08.2017 14:05 Carl Zeiss Jena – Chemnitz 1 – 1
05.08.2017 14:05 Unterhaching – Fortuna Köln 2 – 2
06.08.2017 14:00 Magdeburg – Würzburger Kickers 2 – 1
06.08.2017 14:00 Osnabruck – Hallescher FC 3 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 Fortuna Köln – Karlsruhe 4 – 0
18.08.2017 19:00 Meppen – FSV Zwickau 4 – 0
19.08.2017 14:00 Hallescher FC – Unterhaching 1 – 2
19.08.2017 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Aalen 0 – 0
19.08.2017 14:00 Werder Bremen II – Wehen 0 – 0
19.08.2017 14:00 RW Erfurt – Paderborn 0 – 1
19.08.2017 14:05 Preußen Münster – Magdeburg 0 – 1
19.08.2017 14:05 Chemnitz – Osnabruck 0 – 0
20.08.2017 14:00 Würzburger Kickers – Hansa Rostock 0 – 3
20.08.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Carl Zeiss Jena 4 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:00 Paderborn – Meppen
26.08.2017 14:00 Unterhaching – Chemnitz
26.08.2017 14:00 Karlsruhe – Hallescher FC
26.08.2017 14:00 Wehen – Fortuna Köln
26.08.2017 14:00 Magdeburg – Werder Bremen II
26.08.2017 14:00 Aalen – RW Erfurt
26.08.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Sonnenhof Grossaspach
26.08.2017 14:00 Osnabruck – Sportfreunde Lotte
27.08.2017 14:00 Hansa Rostock – Preußen Münster
27.08.2017 14:00 FSV Zwickau – Würzburger Kickers

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Preußen Münster – FSV Zwickau
08.09.2017 19:00 Werder Bremen II – Fortuna Köln
09.09.2017 14:00 Würzburger Kickers – Paderborn
09.09.2017 14:00 Magdeburg – Hansa Rostock
09.09.2017 14:00 Hallescher FC – Wehen
09.09.2017 14:00 Chemnitz – Karlsruhe
09.09.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Unterhaching
09.09.2017 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Osnabruck
09.09.2017 14:00 RW Erfurt – Carl Zeiss Jena
10.09.2017 14:00 Meppen – Aalen

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 FSV Zwickau – Magdeburg
15.09.2017 19:00 Wehen – Chemnitz
15.09.2017 19:00 Osnabruck – RW Erfurt
16.09.2017 14:00 Aalen – Würzburger Kickers
16.09.2017 14:00 Unterhaching – Sonnenhof Grossaspach
16.09.2017 14:00 Karlsruhe – Sportfreunde Lotte
16.09.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Meppen
16.09.2017 14:00 Fortuna Köln – Hallescher FC
16.09.2017 14:00 Hansa Rostock – Werder Bremen II
16.09.2017 14:00 Paderborn – Preußen Münster

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 19:00 Magdeburg – Paderborn
19.09.2017 19:00 Hansa Rostock – FSV Zwickau
19.09.2017 19:00 Sportfreunde Lotte – Wehen
19.09.2017 19:00 Sonnenhof Grossaspach – Karlsruhe
19.09.2017 19:00 Werder Bremen II – Hallescher FC
20.09.2017 18:30 Meppen – Osnabruck
20.09.2017 19:00 RW Erfurt – Unterhaching
20.09.2017 19:00 Preußen Münster – Aalen
20.09.2017 19:00 Würzburger Kickers – Carl Zeiss Jena
20.09.2017 19:00 Chemnitz – Fortuna Köln

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 Paderborn – Hansa Rostock
23.09.2017 14:00 Unterhaching – Meppen
23.09.2017 14:00 Wehen – Sonnenhof Grossaspach
23.09.2017 14:00 Fortuna Köln – Sportfreunde Lotte
23.09.2017 14:00 Hallescher FC – Chemnitz
23.09.2017 14:00 FSV Zwickau – Werder Bremen II
23.09.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Preußen Münster
23.09.2017 14:00 Osnabruck – Würzburger Kickers
24.09.2017 14:00 Aalen – Magdeburg
24.09.2017 14:00 Karlsruhe – RW Erfurt

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 14:00 Magdeburg – Carl Zeiss Jena
30.09.2017 14:00 Preußen Münster – Osnabruck
30.09.2017 14:00 Würzburger Kickers – Unterhaching
30.09.2017 14:00 Meppen – Karlsruhe
30.09.2017 14:00 Hansa Rostock – Aalen
30.09.2017 14:00 FSV Zwickau – Paderborn
30.09.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Hallescher FC
30.09.2017 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Fortuna Köln
30.09.2017 14:00 RW Erfurt – Wehen
30.09.2017 14:00 Werder Bremen II – Chemnitz

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 Fortuna Köln – RW Erfurt
14.10.2017 14:00 Wehen – Meppen
14.10.2017 14:00 Karlsruhe – Würzburger Kickers
14.10.2017 14:00 Unterhaching – Preußen Münster
14.10.2017 14:00 Hallescher FC – Sonnenhof Grossaspach
14.10.2017 14:00 Chemnitz – Sportfreunde Lotte
14.10.2017 14:00 Paderborn – Werder Bremen II
14.10.2017 14:00 Aalen – FSV Zwickau
14.10.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Hansa Rostock
14.10.2017 14:00 Osnabruck – Magdeburg

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 14:00 Magdeburg – Unterhaching
21.10.2017 14:00 Preußen Münster – Karlsruhe
21.10.2017 14:00 Würzburger Kickers – Wehen
21.10.2017 14:00 Meppen – Fortuna Köln
21.10.2017 14:00 Hansa Rostock – Osnabruck
21.10.2017 14:00 FSV Zwickau – Carl Zeiss Jena
21.10.2017 14:00 Paderborn – Aalen
21.10.2017 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Chemnitz
21.10.2017 14:00 RW Erfurt – Hallescher FC
21.10.2017 14:00 Werder Bremen II – Sportfreunde Lotte

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 14:00 Fortuna Köln – Würzburger Kickers
28.10.2017 14:00 Wehen – Preußen Münster
28.10.2017 14:00 Karlsruhe – Magdeburg
28.10.2017 14:00 Unterhaching – Hansa Rostock
28.10.2017 14:00 Hallescher FC – Meppen
28.10.2017 14:00 Chemnitz – RW Erfurt
28.10.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Sonnenhof Grossaspach
28.10.2017 14:00 Aalen – Werder Bremen II
28.10.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Paderborn
28.10.2017 14:00 Osnabruck – FSV Zwickau

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 Magdeburg – Wehen
04.11.2017 14:00 Preußen Münster – Fortuna Köln
04.11.2017 14:00 Würzburger Kickers – Hallescher FC
04.11.2017 14:00 Meppen – Chemnitz
04.11.2017 14:00 Hansa Rostock – Karlsruhe
04.11.2017 14:00 FSV Zwickau – Unterhaching
04.11.2017 14:00 Paderborn – Osnabruck
04.11.2017 14:00 Aalen – Carl Zeiss Jena
04.11.2017 14:00 RW Erfurt – Sportfreunde Lotte
04.11.2017 14:00 Werder Bremen II – Sonnenhof Grossaspach

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 14:00 Fortuna Köln – Magdeburg
18.11.2017 14:00 Wehen – Hansa Rostock
18.11.2017 14:00 Karlsruhe – FSV Zwickau
18.11.2017 14:00 Unterhaching – Paderborn
18.11.2017 14:00 Hallescher FC – Preußen Münster
18.11.2017 14:00 Chemnitz – Würzburger Kickers
18.11.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Meppen
18.11.2017 14:00 Sonnenhof Grossaspach – RW Erfurt
18.11.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Werder Bremen II
18.11.2017 14:00 Osnabruck – Aalen

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 14:00 Magdeburg – Hallescher FC
25.11.2017 14:00 Preußen Münster – Chemnitz
25.11.2017 14:00 Würzburger Kickers – Sportfreunde Lotte
25.11.2017 14:00 Meppen – Sonnenhof Grossaspach
25.11.2017 14:00 Hansa Rostock – Fortuna Köln
25.11.2017 14:00 FSV Zwickau – Wehen
25.11.2017 14:00 Paderborn – Karlsruhe
25.11.2017 14:00 Aalen – Unterhaching
25.11.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Osnabruck
25.11.2017 14:00 Werder Bremen II – RW Erfurt

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 14:00 Fortuna Köln – FSV Zwickau
02.12.2017 14:00 Wehen – Paderborn
02.12.2017 14:00 Karlsruhe – Aalen
02.12.2017 14:00 Unterhaching – Carl Zeiss Jena
02.12.2017 14:00 Hallescher FC – Hansa Rostock
02.12.2017 14:00 Chemnitz – Magdeburg
02.12.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Preußen Münster
02.12.2017 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Würzburger Kickers
02.12.2017 14:00 RW Erfurt – Meppen
02.12.2017 14:00 Werder Bremen II – Osnabruck

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 14:00 Magdeburg – Sportfreunde Lotte
09.12.2017 14:00 Preußen Münster – Sonnenhof Grossaspach
09.12.2017 14:00 Würzburger Kickers – RW Erfurt
09.12.2017 14:00 Meppen – Werder Bremen II
09.12.2017 14:00 Hansa Rostock – Chemnitz
09.12.2017 14:00 FSV Zwickau – Hallescher FC
09.12.2017 14:00 Paderborn – Fortuna Köln
09.12.2017 14:00 Aalen – Wehen
09.12.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Karlsruhe
09.12.2017 14:00 Osnabruck – Unterhaching

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 14:00 Aalen – Fortuna Köln
16.12.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – Wehen
16.12.2017 14:00 Osnabruck – Karlsruhe
16.12.2017 14:00 Würzburger Kickers – Meppen
16.12.2017 14:00 Paderborn – Hallescher FC
16.12.2017 14:00 FSV Zwickau – Chemnitz
16.12.2017 14:00 Hansa Rostock – Sportfreunde Lotte
16.12.2017 14:00 Magdeburg – Sonnenhof Grossaspach
16.12.2017 14:00 Preußen Münster – RW Erfurt
16.12.2017 14:00 Unterhaching – Werder Bremen II

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2018 14:00 RW Erfurt – Magdeburg
20.01.2018 14:00 Meppen – Preußen Münster
20.01.2018 14:00 Werder Bremen II – Würzburger Kickers
20.01.2018 14:00 Karlsruhe – Unterhaching
20.01.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Hansa Rostock
20.01.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – FSV Zwickau
20.01.2018 14:00 Chemnitz – Paderborn
20.01.2018 14:00 Hallescher FC – Aalen
20.01.2018 14:00 Fortuna Köln – Carl Zeiss Jena
20.01.2018 14:00 Wehen – Osnabruck

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2018 14:00 Osnabruck – Fortuna Köln
27.01.2018 14:00 Unterhaching – Wehen
27.01.2018 14:00 Preußen Münster – Würzburger Kickers
27.01.2018 14:00 Magdeburg – Meppen
27.01.2018 14:00 Carl Zeiss Jena – Hallescher FC
27.01.2018 14:00 Aalen – Chemnitz
27.01.2018 14:00 Paderborn – Sportfreunde Lotte
27.01.2018 14:00 FSV Zwickau – Sonnenhof Grossaspach
27.01.2018 14:00 Hansa Rostock – RW Erfurt
27.01.2018 14:00 Karlsruhe – Werder Bremen II

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 14:00 Würzburger Kickers – Magdeburg
03.02.2018 14:00 Werder Bremen II – Preußen Münster
03.02.2018 14:00 Wehen – Karlsruhe
03.02.2018 14:00 Fortuna Köln – Unterhaching
03.02.2018 14:00 Meppen – Hansa Rostock
03.02.2018 14:00 RW Erfurt – FSV Zwickau
03.02.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Paderborn
03.02.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – Aalen
03.02.2018 14:00 Chemnitz – Carl Zeiss Jena
03.02.2018 14:00 Hallescher FC – Osnabruck

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 14:00 Karlsruhe – Fortuna Köln
10.02.2018 14:00 Magdeburg – Preußen Münster
10.02.2018 14:00 Hansa Rostock – Würzburger Kickers
10.02.2018 14:00 FSV Zwickau – Meppen
10.02.2018 14:00 Unterhaching – Hallescher FC
10.02.2018 14:00 Osnabruck – Chemnitz
10.02.2018 14:00 Carl Zeiss Jena – Sportfreunde Lotte
10.02.2018 14:00 Aalen – Sonnenhof Grossaspach
10.02.2018 14:00 Paderborn – RW Erfurt
10.02.2018 14:00 Wehen – Werder Bremen II

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 14:00 Werder Bremen II – Magdeburg
17.02.2018 14:00 Fortuna Köln – Wehen
17.02.2018 14:00 Hallescher FC – Karlsruhe
17.02.2018 14:00 Chemnitz – Unterhaching
17.02.2018 14:00 Preußen Münster – Hansa Rostock
17.02.2018 14:00 Würzburger Kickers – FSV Zwickau
17.02.2018 14:00 Meppen – Paderborn
17.02.2018 14:00 RW Erfurt – Aalen
17.02.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Carl Zeiss Jena
17.02.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – Osnabruck

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 14:00 Hansa Rostock – Magdeburg
24.02.2018 14:00 FSV Zwickau – Preußen Münster
24.02.2018 14:00 Paderborn – Würzburger Kickers
24.02.2018 14:00 Aalen – Meppen
24.02.2018 14:00 Wehen – Hallescher FC
24.02.2018 14:00 Karlsruhe – Chemnitz
24.02.2018 14:00 Unterhaching – Sportfreunde Lotte
24.02.2018 14:00 Osnabruck – Sonnenhof Grossaspach
24.02.2018 14:00 Carl Zeiss Jena – RW Erfurt
24.02.2018 14:00 Fortuna Köln – Werder Bremen II

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 14:00 Hallescher FC – Fortuna Köln
03.03.2018 14:00 Chemnitz – Wehen
03.03.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – Karlsruhe
03.03.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Unterhaching
03.03.2018 14:00 Werder Bremen II – Hansa Rostock
03.03.2018 14:00 Magdeburg – FSV Zwickau
03.03.2018 14:00 Preußen Münster – Paderborn
03.03.2018 14:00 Würzburger Kickers – Aalen
03.03.2018 14:00 Meppen – Carl Zeiss Jena
03.03.2018 14:00 RW Erfurt – Osnabruck

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2018 14:00 Paderborn – Magdeburg
07.03.2018 14:00 Aalen – Preußen Münster
07.03.2018 14:00 Carl Zeiss Jena – Würzburger Kickers
07.03.2018 14:00 Osnabruck – Meppen
07.03.2018 14:00 FSV Zwickau – Hansa Rostock
07.03.2018 14:00 Fortuna Köln – Chemnitz
07.03.2018 14:00 Wehen – Sportfreunde Lotte
07.03.2018 14:00 Karlsruhe – Sonnenhof Grossaspach
07.03.2018 14:00 Unterhaching – RW Erfurt
07.03.2018 14:00 Hallescher FC – Werder Bremen II

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – Fortuna Köln
10.03.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Wehen
10.03.2018 14:00 RW Erfurt – Karlsruhe
10.03.2018 14:00 Meppen – Unterhaching
10.03.2018 14:00 Chemnitz – Hallescher FC
10.03.2018 14:00 Werder Bremen II – FSV Zwickau
10.03.2018 14:00 Hansa Rostock – Paderborn
10.03.2018 14:00 Magdeburg – Aalen
10.03.2018 14:00 Preußen Münster – Carl Zeiss Jena
10.03.2018 14:00 Würzburger Kickers – Osnabruck

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 14:00 Carl Zeiss Jena – Magdeburg
17.03.2018 14:00 Osnabruck – Preußen Münster
17.03.2018 14:00 Unterhaching – Würzburger Kickers
17.03.2018 14:00 Karlsruhe – Meppen
17.03.2018 14:00 Aalen – Hansa Rostock
17.03.2018 14:00 Paderborn – FSV Zwickau
17.03.2018 14:00 Hallescher FC – Sportfreunde Lotte
17.03.2018 14:00 Fortuna Köln – Sonnenhof Grossaspach
17.03.2018 14:00 Wehen – RW Erfurt
17.03.2018 14:00 Chemnitz – Werder Bremen II

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 14:00 RW Erfurt – Fortuna Köln
24.03.2018 14:00 Meppen – Wehen
24.03.2018 14:00 Würzburger Kickers – Karlsruhe
24.03.2018 14:00 Preußen Münster – Unterhaching
24.03.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Hallescher FC
24.03.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – Chemnitz
24.03.2018 14:00 Werder Bremen II – Paderborn
24.03.2018 14:00 FSV Zwickau – Aalen
24.03.2018 14:00 Hansa Rostock – Carl Zeiss Jena
24.03.2018 14:00 Magdeburg – Osnabruck

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 14:00 Unterhaching – Magdeburg
31.03.2018 14:00 Karlsruhe – Preußen Münster
31.03.2018 14:00 Wehen – Würzburger Kickers
31.03.2018 14:00 Fortuna Köln – Meppen
31.03.2018 14:00 Osnabruck – Hansa Rostock
31.03.2018 14:00 Carl Zeiss Jena – FSV Zwickau
31.03.2018 14:00 Aalen – Paderborn
31.03.2018 14:00 Chemnitz – Sonnenhof Grossaspach
31.03.2018 14:00 Hallescher FC – RW Erfurt
31.03.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – Werder Bremen II

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 14:00 Würzburger Kickers – Fortuna Köln
07.04.2018 14:00 Preußen Münster – Wehen
07.04.2018 14:00 Magdeburg – Karlsruhe
07.04.2018 14:00 Hansa Rostock – Unterhaching
07.04.2018 14:00 Meppen – Hallescher FC
07.04.2018 14:00 RW Erfurt – Chemnitz
07.04.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Sportfreunde Lotte
07.04.2018 14:00 Werder Bremen II – Aalen
07.04.2018 14:00 Paderborn – Carl Zeiss Jena
07.04.2018 14:00 FSV Zwickau – Osnabruck

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 14:00 Wehen – Magdeburg
14.04.2018 14:00 Fortuna Köln – Preußen Münster
14.04.2018 14:00 Hallescher FC – Würzburger Kickers
14.04.2018 14:00 Chemnitz – Meppen
14.04.2018 14:00 Karlsruhe – Hansa Rostock
14.04.2018 14:00 Unterhaching – FSV Zwickau
14.04.2018 14:00 Osnabruck – Paderborn
14.04.2018 14:00 Carl Zeiss Jena – Aalen
14.04.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – RW Erfurt
14.04.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Werder Bremen II

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 14:00 Magdeburg – Fortuna Köln
21.04.2018 14:00 Hansa Rostock – Wehen
21.04.2018 14:00 FSV Zwickau – Karlsruhe
21.04.2018 14:00 Paderborn – Unterhaching
21.04.2018 14:00 Preußen Münster – Hallescher FC
21.04.2018 14:00 Würzburger Kickers – Chemnitz
21.04.2018 14:00 Meppen – Sportfreunde Lotte
21.04.2018 14:00 RW Erfurt – Sonnenhof Grossaspach
21.04.2018 14:00 Werder Bremen II – Carl Zeiss Jena
21.04.2018 14:00 Aalen – Osnabruck

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 14:00 Hallescher FC – Magdeburg
28.04.2018 14:00 Chemnitz – Preußen Münster
28.04.2018 14:00 Sportfreunde Lotte – Würzburger Kickers
28.04.2018 14:00 Sonnenhof Grossaspach – Meppen
28.04.2018 14:00 Fortuna Köln – Hansa Rostock
28.04.2018 14:00 Wehen – FSV Zwickau
28.04.2018 14:00 Karlsruhe – Paderborn
28.04.2018 14:00 Unterhaching – Aalen
28.04.2018 14:00 Osnabruck – Carl Zeiss Jena
28.04.2018 14:00 RW Erfurt – Werder Bremen II

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 13:30 FSV Zwickau – Fortuna Köln
05.05.2018 13:30 Paderborn – Wehen
05.05.2018 13:30 Aalen – Karlsruhe
05.05.2018 13:30 Carl Zeiss Jena – Unterhaching
05.05.2018 13:30 Hansa Rostock – Hallescher FC
05.05.2018 13:30 Magdeburg – Chemnitz
05.05.2018 13:30 Preußen Münster – Sportfreunde Lotte
05.05.2018 13:30 Würzburger Kickers – Sonnenhof Grossaspach
05.05.2018 13:30 Meppen – RW Erfurt
05.05.2018 13:30 Osnabruck – Werder Bremen II

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 13:30 RW Erfurt – Würzburger Kickers
12.05.2018 13:30 Sonnenhof Grossaspach – Preußen Münster
12.05.2018 13:30 Sportfreunde Lotte – Magdeburg
12.05.2018 13:30 Chemnitz – Hansa Rostock
12.05.2018 13:30 Hallescher FC – FSV Zwickau
12.05.2018 13:30 Fortuna Köln – Paderborn
12.05.2018 13:30 Wehen – Aalen
12.05.2018 13:30 Karlsruhe – Carl Zeiss Jena
12.05.2018 13:30 Unterhaching – Osnabruck
12.05.2018 13:30 Werder Bremen II – Meppen
Advertisement

Seneste kampe

Sportfreunde Lotte
Carl Zeiss Jena
4 – 0
20. august 14:00
Færdig
Würzburger Kickers
Hansa Rostock
0 – 3
20. august 14:00
Færdig
Chemnitz
Osnabruck
0 – 0
19. august 14:05
Færdig
Preußen Münster
Magdeburg
0 – 1
19. august 14:05
Færdig
Hallescher FC
Unterhaching
1 – 2
19. august 14:00
Færdig
Sonnenhof Grossaspach
Aalen
0 – 0
19. august 14:00
Færdig
Werder Bremen II
Wehen
0 – 0
19. august 14:00
Færdig
RW Erfurt
Paderborn
0 – 1
19. august 14:00
Færdig
Fortuna Köln
Karlsruhe
4 – 0
18. august 19:00
Færdig
Meppen
FSV Zwickau
4 – 0
18. august 19:00
Færdig

Kommende kampe

Paderborn
Meppen
vs
25. august 19:00
Ikke startet
Osnabruck
Sportfreunde Lotte
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Unterhaching
Chemnitz
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Karlsruhe
Hallescher FC
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Wehen
Fortuna Köln
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Magdeburg
Werder Bremen II
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Aalen
RW Erfurt
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Carl Zeiss Jena
Sonnenhof Grossaspach
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Hansa Rostock
Preußen Münster
vs
27. august 14:00
Ikke startet
FSV Zwickau
Würzburger Kickers
vs
27. august 14:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland