LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
23/7-2017 17:22
Tyskland
Oberliga Bayern Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. DJK Ammerthal 2 2 0 0 9 - 0 6
2. Ansbach 3 2 0 1 8 - 2 6
3. Wurzburger 2 2 0 0 6 - 0 6
4. DJK Gebenbach 2 2 0 0 5 - 0 6
5. Würzburger Kickers II 2 2 0 0 6 - 3 6
6. SC Eltersdorf 2 2 0 0 5 - 3 6
7. SpVgg Weiden 2 1 1 0 4 - 3 4
8. Viktoria Aschaffenburg 1 1 0 0 4 - 0 3
9. TSV Aubstadt 2 1 0 1 2 - 5 3
10. FC Schweinfurt II 3 1 0 2 2 - 9 3
11. SV Erlenbach 2 0 1 1 2 - 3 1
12. FC Sand 2 0 1 1 1 - 2 1
13. TSV Grossbardorf 2 0 1 1 3 - 5 1
14. Jahn Forchheim 1 0 0 1 1 - 2 0
15. SpVgg Bayern Hof 2 0 0 2 2 - 6 0
16. FSV Erlangen-Bruck 2 0 0 2 2 - 7 0
17. FC Amberg 2 0 0 2 1 - 7 0
18. DJK Don Bosco Bamberg 2 0 0 2 0 - 6 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
18 2,89 63 3,50 9 (50,0 %) 2 (11,1 %) 7 (38,9 %)
Opdateret:
23/7-2017 17:22
Tyskland
Oberliga Bayern Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. DJK Ammerthal 1 1 0 0 3 - 0 3
2. Ansbach 2 1 0 1 5 - 2 3
3. Wurzburger 1 1 0 0 2 - 0 3
4. DJK Gebenbach 1 1 0 0 2 - 0 3
5. Würzburger Kickers II 1 1 0 0 3 - 2 3
6. SC Eltersdorf 1 1 0 0 3 - 2 3
7. SpVgg Weiden 1 1 0 0 1 - 0 3
8. Viktoria Aschaffenburg 1 1 0 0 4 - 0 3
9. TSV Aubstadt 1 1 0 0 2 - 1 3
10. FC Schweinfurt II 1 0 0 1 0 - 6 0
11. SV Erlenbach 1 0 0 1 1 - 2 0
12. FC Sand 1 0 1 0 1 - 1 1
13. TSV Grossbardorf 1 0 1 0 3 - 3 1
14. Jahn Forchheim 0 0 0 0 0 - 0 0
15. SpVgg Bayern Hof 1 0 0 1 0 - 3 0
16. FSV Erlangen-Bruck 1 0 0 1 0 - 4 0
17. FC Amberg 1 0 0 1 1 - 3 0
18. DJK Don Bosco Bamberg 1 0 0 1 0 - 3 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
18 2,89 63 3,50 9 (50,0 %) 2 (11,1 %) 7 (38,9 %)
Opdateret:
23/7-2017 17:22
Tyskland
Oberliga Bayern Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. DJK Ammerthal 1 1 0 0 6 - 0 3
2. Ansbach 1 1 0 0 3 - 0 3
3. Wurzburger 1 1 0 0 4 - 0 3
4. DJK Gebenbach 1 1 0 0 3 - 0 3
5. Würzburger Kickers II 1 1 0 0 3 - 1 3
6. SC Eltersdorf 1 1 0 0 2 - 1 3
7. SpVgg Weiden 1 0 1 0 3 - 3 1
8. Viktoria Aschaffenburg 0 0 0 0 0 - 0 0
9. TSV Aubstadt 1 0 0 1 0 - 4 0
10. FC Schweinfurt II 2 1 0 1 2 - 3 3
11. SV Erlenbach 1 0 1 0 1 - 1 1
12. FC Sand 1 0 0 1 0 - 1 0
13. TSV Grossbardorf 1 0 0 1 0 - 2 0
14. Jahn Forchheim 1 0 0 1 1 - 2 0
15. SpVgg Bayern Hof 1 0 0 1 2 - 3 0
16. FSV Erlangen-Bruck 1 0 0 1 2 - 3 0
17. FC Amberg 1 0 0 1 0 - 4 0
18. DJK Don Bosco Bamberg 1 0 0 1 0 - 3 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
18 2,89 63 3,50 9 (50,0 %) 2 (11,1 %) 7 (38,9 %)
Opdateret:
23/7-2017 17:22
Tyskland
Oberliga Bayern Nord (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. DJK Ammerthal 2 0 4,50 0,00
2. Ansbach 2 0 2,67 0,67
3. Wurzburger 2 0 3,00 0,00
4. DJK Gebenbach 2 0 2,50 0,00
5. Würzburger Kickers II 0 0 3,00 1,50
6. SC Eltersdorf 0 0 2,50 1,50
7. SpVgg Weiden 1 0 2,00 1,50
8. Viktoria Aschaffenburg 1 0 4,00 0,00
9. TSV Aubstadt 0 1 1,00 2,50
10. FC Schweinfurt II 0 2 0,67 3,00
11. SV Erlenbach 0 0 1,00 1,50
12. FC Sand 0 1 0,50 1,00
13. TSV Grossbardorf 0 1 1,50 2,50
14. Jahn Forchheim 0 0 1,00 2,00
15. SpVgg Bayern Hof 0 1 1,00 3,00
16. FSV Erlangen-Bruck 0 1 1,00 3,50
17. FC Amberg 0 1 0,50 3,50
18. DJK Don Bosco Bamberg 0 2 0,00 3,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
18 2,89 63 3,50 9 (50,0 %) 2 (11,1 %) 7 (38,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/7-2017 17:22
Tyskland
Oberliga Bayern Nord (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
23/7-2017 17:22
Tyskland
Oberliga Bayern Nord (34 runder)
Opdateret:
23/7-2017 17:22
Tyskland
Oberliga Bayern Nord (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

467347

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 19:00 SC Eltersdorf – FSV Erlangen-Bruck 3 – 2
15.07.2017 13:00 DJK Ammerthal – DJK Don Bosco Bamberg 3 – 0
15.07.2017 14:00 FC Amberg – Würzburger Kickers II 1 – 3
15.07.2017 15:00 Ansbach – TSV Aubstadt 4 – 0
15.07.2017 15:00 Wurzburger – FC Schweinfurt II 2 – 0
15.07.2017 16:00 TSV Grossbardorf – SpVgg Weiden 3 – 3
15.07.2017 16:00 FC Sand – SV Erlenbach 1 – 1
15.07.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – DJK Gebenbach 0 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.07.2017 18:30 Ansbach – FC Schweinfurt II 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – FC Amberg 4 – 0
21.07.2017 20:00 SpVgg Weiden – FC Sand 1 – 0
22.07.2017 14:00 SV Erlenbach – SC Eltersdorf 1 – 2
22.07.2017 14:00 Würzburger Kickers II – SpVgg Bayern Hof 3 – 2
22.07.2017 16:00 DJK Gebenbach – TSV Grossbardorf 2 – 0
22.07.2017 16:00 TSV Aubstadt – Jahn Forchheim 2 – 1
22.07.2017 16:00 FSV Erlangen-Bruck – Wurzburger 0 – 4
23.07.2017 15:00 FC Schweinfurt II – DJK Ammerthal 0 – 6
23.07.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Ansbach 0 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2017 18:30 FC Amberg – SpVgg Bayern Hof
26.07.2017 18:30 DJK Ammerthal – FSV Erlangen-Bruck
26.07.2017 18:30 Jahn Forchheim – DJK Don Bosco Bamberg
26.07.2017 18:30 Wurzburger – SV Erlenbach
26.07.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – TSV Aubstadt
26.07.2017 18:30 FC Sand – DJK Gebenbach
26.07.2017 18:30 TSV Grossbardorf – Würzburger Kickers II
26.07.2017 19:00 SC Eltersdorf – SpVgg Weiden

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:00 Würzburger Kickers II – FC Sand
29.07.2017 14:30 SV Erlenbach – DJK Ammerthal
29.07.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Viktoria Aschaffenburg
29.07.2017 16:00 TSV Aubstadt – FC Amberg
29.07.2017 16:00 DJK Gebenbach – SC Eltersdorf
29.07.2017 16:00 SpVgg Weiden – Wurzburger
29.07.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – TSV Grossbardorf
30.07.2017 14:00 FC Schweinfurt II – Jahn Forchheim
30.07.2017 16:00 FSV Erlangen-Bruck – Ansbach

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:30 Jahn Forchheim – FSV Erlangen-Bruck
04.08.2017 18:30 FC Sand – SpVgg Bayern Hof
04.08.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – FC Schweinfurt II
04.08.2017 18:30 DJK Ammerthal – SpVgg Weiden
04.08.2017 19:00 SC Eltersdorf – Würzburger Kickers II
05.08.2017 14:00 FC Amberg – TSV Grossbardorf
05.08.2017 15:00 Ansbach – SV Erlenbach
05.08.2017 15:00 Wurzburger – DJK Gebenbach
05.08.2017 16:00 TSV Aubstadt – DJK Don Bosco Bamberg

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:30 TSV Grossbardorf – FC Sand
11.08.2017 18:30 SpVgg Bayern Hof – SC Eltersdorf
12.08.2017 14:00 FSV Erlangen-Bruck – Viktoria Aschaffenburg
12.08.2017 14:00 Würzburger Kickers II – Wurzburger
12.08.2017 14:00 DJK Don Bosco Bamberg – FC Amberg
12.08.2017 15:00 FC Schweinfurt II – TSV Aubstadt
12.08.2017 16:00 DJK Gebenbach – DJK Ammerthal
12.08.2017 16:00 SpVgg Weiden – Ansbach
12.08.2017 16:00 SV Erlenbach – Jahn Forchheim

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 18:30 FC Amberg – FC Sand
15.08.2017 18:30 Ansbach – DJK Gebenbach
15.08.2017 18:30 Jahn Forchheim – SpVgg Weiden
15.08.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – SV Erlenbach
15.08.2017 18:30 TSV Aubstadt – FSV Erlangen-Bruck
15.08.2017 18:30 Wurzburger – SpVgg Bayern Hof
15.08.2017 18:30 DJK Don Bosco Bamberg – FC Schweinfurt II
15.08.2017 18:30 DJK Ammerthal – Würzburger Kickers II
15.08.2017 19:00 SC Eltersdorf – TSV Grossbardorf

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – DJK Ammerthal
18.08.2017 18:00 FC Sand – SC Eltersdorf
18.08.2017 19:30 SpVgg Weiden – Viktoria Aschaffenburg
19.08.2017 14:00 Würzburger Kickers II – Ansbach
19.08.2017 16:00 DJK Gebenbach – Jahn Forchheim
19.08.2017 16:00 SV Erlenbach – TSV Aubstadt
19.08.2017 16:00 TSV Grossbardorf – Wurzburger
19.08.2017 16:00 FC Schweinfurt II – FC Amberg
20.08.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – DJK Don Bosco Bamberg

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 Viktoria Aschaffenburg – DJK Gebenbach
26.08.2017 14:00 FC Amberg – SC Eltersdorf
26.08.2017 15:00 Jahn Forchheim – Würzburger Kickers II
26.08.2017 15:00 Wurzburger – FC Sand
26.08.2017 15:00 Ansbach – SpVgg Bayern Hof
26.08.2017 16:00 FC Schweinfurt II – FSV Erlangen-Bruck
26.08.2017 16:00 TSV Aubstadt – SpVgg Weiden
27.08.2017 15:00 DJK Ammerthal – TSV Grossbardorf
27.08.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – SV Erlenbach

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – Jahn Forchheim
01.09.2017 19:00 SpVgg Weiden – DJK Don Bosco Bamberg
02.09.2017 14:00 Würzburger Kickers II – Viktoria Aschaffenburg
02.09.2017 16:00 FC Sand – DJK Ammerthal
02.09.2017 16:00 SV Erlenbach – FC Schweinfurt II
02.09.2017 16:00 DJK Gebenbach – TSV Aubstadt
02.09.2017 16:00 TSV Grossbardorf – Ansbach
03.09.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – FC Amberg
03.09.2017 17:00 SC Eltersdorf – Wurzburger

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – SpVgg Bayern Hof
09.09.2017 14:00 FC Amberg – Wurzburger
09.09.2017 15:00 Ansbach – FC Sand
09.09.2017 15:00 Jahn Forchheim – TSV Grossbardorf
09.09.2017 16:00 TSV Aubstadt – Würzburger Kickers II
09.09.2017 16:00 FC Schweinfurt II – SpVgg Weiden
10.09.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – SV Erlenbach
10.09.2017 15:00 DJK Ammerthal – SC Eltersdorf
10.09.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – DJK Gebenbach

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 SpVgg Weiden – FSV Erlangen-Bruck
15.09.2017 19:00 SC Eltersdorf – Ansbach
16.09.2017 14:00 Würzburger Kickers II – DJK Don Bosco Bamberg
16.09.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – TSV Aubstadt
16.09.2017 15:00 Wurzburger – DJK Ammerthal
16.09.2017 16:00 SV Erlenbach – FC Amberg
16.09.2017 16:00 FC Sand – Jahn Forchheim
16.09.2017 16:00 DJK Gebenbach – FC Schweinfurt II
16.09.2017 16:00 TSV Grossbardorf – Viktoria Aschaffenburg

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Viktoria Aschaffenburg – FC Sand
23.09.2017 15:00 Ansbach – Wurzburger
23.09.2017 15:00 Jahn Forchheim – SC Eltersdorf
23.09.2017 16:00 FC Schweinfurt II – Würzburger Kickers II
23.09.2017 16:00 TSV Aubstadt – TSV Grossbardorf
23.09.2017 16:00 SV Erlenbach – SpVgg Weiden
24.09.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – DJK Gebenbach
24.09.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – SpVgg Bayern Hof
24.09.2017 17:30 FC Amberg – DJK Ammerthal

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:00 SpVgg Weiden – FC Amberg
29.09.2017 19:00 FC Sand – TSV Aubstadt
29.09.2017 19:30 SC Eltersdorf – Viktoria Aschaffenburg
30.09.2017 14:00 Würzburger Kickers II – FSV Erlangen-Bruck
30.09.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – FC Schweinfurt II
30.09.2017 15:00 DJK Ammerthal – Ansbach
30.09.2017 15:00 Wurzburger – Jahn Forchheim
30.09.2017 16:00 TSV Grossbardorf – DJK Don Bosco Bamberg
30.09.2017 16:00 DJK Gebenbach – SV Erlenbach

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 15:00 TSV Aubstadt – SC Eltersdorf
03.10.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – FC Sand
03.10.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – SpVgg Bayern Hof
03.10.2017 15:00 SpVgg Weiden – DJK Gebenbach
03.10.2017 15:00 Jahn Forchheim – DJK Ammerthal
03.10.2017 15:00 FC Amberg – Ansbach
03.10.2017 15:00 SV Erlenbach – Würzburger Kickers II
03.10.2017 17:00 Viktoria Aschaffenburg – Wurzburger
03.10.2017 17:00 FC Schweinfurt II – TSV Grossbardorf

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 19:00 SC Eltersdorf – DJK Don Bosco Bamberg
07.10.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – SV Erlenbach
07.10.2017 14:00 Würzburger Kickers II – SpVgg Weiden
07.10.2017 14:00 FC Amberg – DJK Gebenbach
07.10.2017 15:00 Wurzburger – TSV Aubstadt
07.10.2017 15:00 Ansbach – Jahn Forchheim
07.10.2017 16:00 FC Sand – FC Schweinfurt II
07.10.2017 16:00 TSV Grossbardorf – FSV Erlangen-Bruck
08.10.2017 15:00 DJK Ammerthal – Viktoria Aschaffenburg

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 19:00 SpVgg Weiden – SpVgg Bayern Hof
14.10.2017 15:00 TSV Aubstadt – DJK Ammerthal
14.10.2017 15:00 Viktoria Aschaffenburg – Ansbach
14.10.2017 15:00 DJK Gebenbach – Würzburger Kickers II
14.10.2017 15:00 Jahn Forchheim – FC Amberg
14.10.2017 16:00 SV Erlenbach – TSV Grossbardorf
15.10.2017 14:00 FC Schweinfurt II – SC Eltersdorf
15.10.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – FC Sand
15.10.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Wurzburger

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:00 SpVgg Weiden – TSV Grossbardorf
21.10.2017 14:00 DJK Gebenbach – SpVgg Bayern Hof
21.10.2017 14:00 Viktoria Aschaffenburg – Jahn Forchheim
21.10.2017 14:00 Würzburger Kickers II – FC Amberg
21.10.2017 15:00 SV Erlenbach – FC Sand
21.10.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – DJK Ammerthal
21.10.2017 15:00 FC Schweinfurt II – Wurzburger
21.10.2017 15:00 TSV Aubstadt – Ansbach
22.10.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – SC Eltersdorf

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 14:00 SC Eltersdorf – SV Erlenbach
28.10.2017 14:00 FC Amberg – Viktoria Aschaffenburg
28.10.2017 14:00 Jahn Forchheim – TSV Aubstadt
28.10.2017 14:00 Wurzburger – FSV Erlangen-Bruck
28.10.2017 14:00 FC Sand – SpVgg Weiden
28.10.2017 14:00 TSV Grossbardorf – DJK Gebenbach
28.10.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – Würzburger Kickers II
28.10.2017 14:00 Ansbach – DJK Don Bosco Bamberg
29.10.2017 14:00 DJK Ammerthal – FC Schweinfurt II

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2017 14:00 Jahn Forchheim – Viktoria Aschaffenburg

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 TSV Aubstadt – Viktoria Aschaffenburg
04.11.2017 14:00 DJK Gebenbach – FC Sand
04.11.2017 14:00 SpVgg Weiden – SC Eltersdorf
04.11.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – FC Amberg
04.11.2017 14:00 Würzburger Kickers II – TSV Grossbardorf
04.11.2017 16:00 SV Erlenbach – Wurzburger
05.11.2017 14:00 DJK Don Bosco Bamberg – Jahn Forchheim
05.11.2017 14:00 FSV Erlangen-Bruck – DJK Ammerthal
05.11.2017 14:00 FC Schweinfurt II – Ansbach

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 19:30 SC Eltersdorf – DJK Gebenbach
11.11.2017 14:00 Ansbach – FSV Erlangen-Bruck
11.11.2017 14:00 TSV Grossbardorf – SpVgg Bayern Hof
11.11.2017 14:00 FC Amberg – TSV Aubstadt
11.11.2017 14:00 Viktoria Aschaffenburg – DJK Don Bosco Bamberg
11.11.2017 14:00 Jahn Forchheim – FC Schweinfurt II
11.11.2017 14:00 FC Sand – Würzburger Kickers II
11.11.2017 14:00 Wurzburger – SpVgg Weiden
12.11.2017 14:00 DJK Ammerthal – SV Erlenbach

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 19:00 SpVgg Weiden – DJK Ammerthal
18.11.2017 14:00 TSV Grossbardorf – FC Amberg
18.11.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – FC Sand
18.11.2017 14:00 SV Erlenbach – Ansbach
18.11.2017 14:00 Würzburger Kickers II – SC Eltersdorf
18.11.2017 14:00 DJK Gebenbach – Wurzburger
19.11.2017 14:00 DJK Don Bosco Bamberg – TSV Aubstadt
19.11.2017 14:00 FSV Erlangen-Bruck – Jahn Forchheim
19.11.2017 14:00 FC Schweinfurt II – Viktoria Aschaffenburg

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:00 SC Eltersdorf – SpVgg Bayern Hof
25.11.2017 14:00 Ansbach – SpVgg Weiden
25.11.2017 14:00 FC Sand – TSV Grossbardorf
25.11.2017 14:00 FC Amberg – DJK Don Bosco Bamberg
25.11.2017 14:00 TSV Aubstadt – FC Schweinfurt II
25.11.2017 14:00 Wurzburger – Würzburger Kickers II
25.11.2017 14:00 Jahn Forchheim – SV Erlenbach
25.11.2017 14:00 Viktoria Aschaffenburg – FSV Erlangen-Bruck
26.11.2017 14:00 DJK Ammerthal – DJK Gebenbach

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.03.2018 19:00 SpVgg Weiden – Jahn Forchheim
10.03.2018 15:00 FC Sand – FC Amberg
10.03.2018 15:00 DJK Gebenbach – Ansbach
10.03.2018 15:00 Würzburger Kickers II – DJK Ammerthal
10.03.2018 15:00 SpVgg Bayern Hof – Wurzburger
10.03.2018 16:00 FC Schweinfurt II – DJK Don Bosco Bamberg
10.03.2018 16:00 TSV Grossbardorf – SC Eltersdorf
10.03.2018 16:00 SV Erlenbach – Viktoria Aschaffenburg
11.03.2018 16:00 FSV Erlangen-Bruck – TSV Aubstadt

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 14:00 FC Amberg – FC Schweinfurt II
17.03.2018 14:00 Viktoria Aschaffenburg – SpVgg Weiden
17.03.2018 15:00 Wurzburger – TSV Grossbardorf
17.03.2018 15:00 Ansbach – Würzburger Kickers II
17.03.2018 15:00 SC Eltersdorf – FC Sand
17.03.2018 16:00 Jahn Forchheim – DJK Gebenbach
17.03.2018 16:00 TSV Aubstadt – SV Erlenbach
18.03.2018 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – FSV Erlangen-Bruck
18.03.2018 15:00 DJK Ammerthal – SpVgg Bayern Hof

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 15:00 SpVgg Bayern Hof – Ansbach
24.03.2018 15:00 Würzburger Kickers II – Jahn Forchheim
24.03.2018 15:00 DJK Gebenbach – Viktoria Aschaffenburg
24.03.2018 15:00 FC Sand – Wurzburger
24.03.2018 15:00 SC Eltersdorf – FC Amberg
24.03.2018 16:00 SpVgg Weiden – TSV Aubstadt
24.03.2018 16:00 TSV Grossbardorf – DJK Ammerthal
25.03.2018 16:00 SV Erlenbach – DJK Don Bosco Bamberg
25.03.2018 16:00 FSV Erlangen-Bruck – FC Schweinfurt II

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 14:00 FC Amberg – FSV Erlangen-Bruck
31.03.2018 14:00 Viktoria Aschaffenburg – Würzburger Kickers II
31.03.2018 15:00 DJK Ammerthal – FC Sand
31.03.2018 15:00 Wurzburger – SC Eltersdorf
31.03.2018 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – SpVgg Weiden
31.03.2018 15:00 Ansbach – TSV Grossbardorf
31.03.2018 16:00 FC Schweinfurt II – SV Erlenbach
31.03.2018 16:00 Jahn Forchheim – SpVgg Bayern Hof
31.03.2018 16:00 TSV Aubstadt – DJK Gebenbach

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2018 19:00 SC Eltersdorf – DJK Ammerthal
06.04.2018 19:30 SpVgg Weiden – FC Schweinfurt II
07.04.2018 15:00 FC Sand – Ansbach
07.04.2018 15:00 SpVgg Bayern Hof – Viktoria Aschaffenburg
07.04.2018 15:00 DJK Gebenbach – DJK Don Bosco Bamberg
07.04.2018 15:00 Würzburger Kickers II – TSV Aubstadt
07.04.2018 15:00 Wurzburger – FC Amberg
07.04.2018 16:00 SV Erlenbach – FSV Erlangen-Bruck
07.04.2018 16:00 TSV Grossbardorf – Jahn Forchheim

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2018 18:30 Viktoria Aschaffenburg – TSV Grossbardorf
14.04.2018 14:00 FC Amberg – SV Erlenbach
14.04.2018 15:00 Ansbach – SC Eltersdorf
14.04.2018 16:00 FC Schweinfurt II – DJK Gebenbach
14.04.2018 16:00 Jahn Forchheim – FC Sand
14.04.2018 16:00 TSV Aubstadt – SpVgg Bayern Hof
15.04.2018 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Würzburger Kickers II
15.04.2018 15:00 DJK Ammerthal – Wurzburger
15.04.2018 16:00 FSV Erlangen-Bruck – SpVgg Weiden

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2018 19:00 SC Eltersdorf – Jahn Forchheim
21.04.2018 15:00 FC Sand – Viktoria Aschaffenburg
21.04.2018 15:00 SpVgg Bayern Hof – DJK Don Bosco Bamberg
21.04.2018 15:00 DJK Gebenbach – FSV Erlangen-Bruck
21.04.2018 15:00 Würzburger Kickers II – FC Schweinfurt II
21.04.2018 16:00 SpVgg Weiden – SV Erlenbach
21.04.2018 16:00 TSV Grossbardorf – TSV Aubstadt
21.04.2018 17:30 Wurzburger – Ansbach
22.04.2018 17:30 DJK Ammerthal – FC Amberg

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2018 18:30 Viktoria Aschaffenburg – SC Eltersdorf
28.04.2018 14:00 Ansbach – DJK Ammerthal
28.04.2018 14:00 FC Amberg – SpVgg Weiden
28.04.2018 16:00 Jahn Forchheim – Wurzburger
28.04.2018 16:00 TSV Aubstadt – FC Sand
28.04.2018 16:00 SV Erlenbach – DJK Gebenbach
28.04.2018 16:00 FC Schweinfurt II – SpVgg Bayern Hof
29.04.2018 15:00 FSV Erlangen-Bruck – Würzburger Kickers II
29.04.2018 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – TSV Grossbardorf

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2018 19:00 SC Eltersdorf – TSV Aubstadt
05.05.2018 15:00 Ansbach – FC Amberg
05.05.2018 15:00 Würzburger Kickers II – SV Erlenbach
05.05.2018 15:00 Wurzburger – Viktoria Aschaffenburg
05.05.2018 15:00 FC Sand – DJK Don Bosco Bamberg
05.05.2018 15:00 SpVgg Bayern Hof – FSV Erlangen-Bruck
05.05.2018 15:00 DJK Gebenbach – SpVgg Weiden
05.05.2018 16:00 TSV Grossbardorf – FC Schweinfurt II
06.05.2018 15:00 DJK Ammerthal – Jahn Forchheim

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 14:00 Viktoria Aschaffenburg – DJK Ammerthal
12.05.2018 14:00 FSV Erlangen-Bruck – TSV Grossbardorf
12.05.2018 14:00 DJK Don Bosco Bamberg – SC Eltersdorf
12.05.2018 14:00 TSV Aubstadt – Wurzburger
12.05.2018 14:00 Jahn Forchheim – Ansbach
12.05.2018 14:00 SpVgg Weiden – Würzburger Kickers II
12.05.2018 14:00 DJK Gebenbach – FC Amberg
12.05.2018 14:00 SV Erlenbach – SpVgg Bayern Hof
12.05.2018 16:00 FC Schweinfurt II – FC Sand

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2018 18:30 DJK Ammerthal – TSV Aubstadt
18.05.2018 18:30 TSV Grossbardorf – SV Erlenbach
18.05.2018 18:30 Wurzburger – DJK Don Bosco Bamberg
18.05.2018 18:30 SC Eltersdorf – FC Schweinfurt II
18.05.2018 18:30 FC Sand – FSV Erlangen-Bruck
18.05.2018 18:30 Würzburger Kickers II – DJK Gebenbach
18.05.2018 18:30 SpVgg Bayern Hof – SpVgg Weiden
18.05.2018 18:30 Ansbach – Viktoria Aschaffenburg
18.05.2018 18:30 FC Amberg – Jahn Forchheim
Advertisement

Seneste kampe

DJK Don Bosco Bamberg
Ansbach
0 – 3
23. juli 15:00
Færdig
FC Schweinfurt II
DJK Ammerthal
0 – 6
23. juli 15:00
Færdig
DJK Gebenbach
TSV Grossbardorf
2 – 0
22. juli 16:00
Færdig
FSV Erlangen-Bruck
Wurzburger
0 – 4
22. juli 16:00
Færdig
TSV Aubstadt
Jahn Forchheim
2 – 1
22. juli 16:00
Færdig
SV Erlenbach
SC Eltersdorf
1 – 2
22. juli 14:00
Færdig
Würzburger Kickers II
SpVgg Bayern Hof
3 – 2
22. juli 14:00
Færdig
SpVgg Weiden
FC Sand
1 – 0
21. juli 20:00
Færdig
Viktoria Aschaffenburg
FC Amberg
4 – 0
21. juli 18:30
Færdig

Kommende kampe

FC Amberg
SpVgg Bayern Hof
vs
25. juli 18:30
Ikke startet
DJK Ammerthal
FSV Erlangen-Bruck
vs
26. juli 18:30
Ikke startet
FC Sand
DJK Gebenbach
vs
26. juli 18:30
Ikke startet
Viktoria Aschaffenburg
TSV Aubstadt
vs
26. juli 18:30
Ikke startet
Jahn Forchheim
DJK Don Bosco Bamberg
vs
26. juli 18:30
Ikke startet
Wurzburger
SV Erlenbach
vs
26. juli 18:30
Ikke startet
TSV Grossbardorf
Würzburger Kickers II
vs
26. juli 18:30
Ikke startet
SC Eltersdorf
SpVgg Weiden
vs
26. juli 19:00
Ikke startet
Würzburger Kickers II
FC Sand
vs
29. juli 14:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland