LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
13/7-2017 10:02
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Altonaer FC 93 0 0 0 0 0 - 0 0
2. BSV Rehden 0 0 0 0 0 - 0 0
3. ETSV Weiche Flensburg 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Eintracht Braunschweig II 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Eintracht Norderstedt 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Eutin 08 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FC Germania Egestorf-Langreder 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FC Hansa Lüneburg 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Hamburger SV II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Hannover 96 II 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Lübeck 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Oldenburg 0 0 0 0 0 - 0 0
13. SSV Jeddeloh 0 0 0 0 0 - 0 0
14. SV Drochtersen/Assel 0 0 0 0 0 - 0 0
15. St. Pauli II 0 0 0 0 0 - 0 0
16. TSV Havelse 0 0 0 0 0 - 0 0
17. VfV Hildesheim 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Wolfsburg II 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
13/7-2017 10:02
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Altonaer FC 93 0 0 0 0 0 - 0 0
2. BSV Rehden 0 0 0 0 0 - 0 0
3. ETSV Weiche Flensburg 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Eintracht Braunschweig II 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Eintracht Norderstedt 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Eutin 08 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FC Germania Egestorf-Langreder 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FC Hansa Lüneburg 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Hamburger SV II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Hannover 96 II 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Lübeck 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Oldenburg 0 0 0 0 0 - 0 0
13. SSV Jeddeloh 0 0 0 0 0 - 0 0
14. SV Drochtersen/Assel 0 0 0 0 0 - 0 0
15. St. Pauli II 0 0 0 0 0 - 0 0
16. TSV Havelse 0 0 0 0 0 - 0 0
17. VfV Hildesheim 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Wolfsburg II 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
13/7-2017 10:02
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Altonaer FC 93 0 0 0 0 0 - 0 0
2. BSV Rehden 0 0 0 0 0 - 0 0
3. ETSV Weiche Flensburg 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Eintracht Braunschweig II 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Eintracht Norderstedt 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Eutin 08 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FC Germania Egestorf-Langreder 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FC Hansa Lüneburg 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Hamburger SV II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Hannover 96 II 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Lübeck 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Oldenburg 0 0 0 0 0 - 0 0
13. SSV Jeddeloh 0 0 0 0 0 - 0 0
14. SV Drochtersen/Assel 0 0 0 0 0 - 0 0
15. St. Pauli II 0 0 0 0 0 - 0 0
16. TSV Havelse 0 0 0 0 0 - 0 0
17. VfV Hildesheim 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Wolfsburg II 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
13/7-2017 10:02
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Altonaer FC 93 0 0 - -
2. BSV Rehden 0 0 - -
3. ETSV Weiche Flensburg 0 0 - -
4. Eintracht Braunschweig II 0 0 - -
5. Eintracht Norderstedt 0 0 - -
6. Eutin 08 0 0 - -
7. FC Germania Egestorf-Langreder 0 0 - -
8. FC Hansa Lüneburg 0 0 - -
9. Hamburger SV II 0 0 - -
10. Hannover 96 II 0 0 - -
11. Lübeck 0 0 - -
12. Oldenburg 0 0 - -
13. SSV Jeddeloh 0 0 - -
14. SV Drochtersen/Assel 0 0 - -
15. St. Pauli II 0 0 - -
16. TSV Havelse 0 0 - -
17. VfV Hildesheim 0 0 - -
18. Wolfsburg II 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
13/7-2017 10:02
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
13/7-2017 10:02
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Opdateret:
13/7-2017 10:02
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson

467913

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 18:00 Lübeck – Oldenburg
29.07.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – St. Pauli II
29.07.2017 16:00 SSV Jeddeloh – SV Drochtersen/Assel
29.07.2017 16:00 BSV Rehden – FC Hansa Lüneburg
30.07.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Hamburger SV II
30.07.2017 14:00 Altonaer FC 93 – TSV Havelse
30.07.2017 15:00 VfV Hildesheim – Wolfsburg II
30.07.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eutin 08

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:00 Eintracht Braunschweig II – FC Hansa Lüneburg
02.08.2017 19:30 Eintracht Norderstedt – Hannover 96 II

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Lübeck
05.08.2017 13:00 Wolfsburg II – SSV Jeddeloh
05.08.2017 13:00 Hannover 96 II – ETSV Weiche Flensburg
05.08.2017 13:00 Hamburger SV II – FC Germania Egestorf-Langreder
05.08.2017 15:00 Eutin 08 – VfV Hildesheim
05.08.2017 15:30 TSV Havelse – Eintracht Braunschweig II
06.08.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Norderstedt
06.08.2017 15:00 Oldenburg – BSV Rehden
06.08.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Altonaer FC 93

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Wolfsburg II
12.08.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – TSV Havelse
12.08.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Eutin 08
13.08.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Oldenburg
13.08.2017 15:00 VfV Hildesheim – Hamburger SV II
13.08.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – St. Pauli II

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 15:30 Eintracht Braunschweig II – Hannover 96 II

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 17:00 Lübeck – BSV Rehden

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 Oldenburg – Eintracht Braunschweig II
18.08.2017 19:30 Hannover 96 II – FC Germania Egestorf-Langreder
19.08.2017 12:00 Wolfsburg II – Lübeck
19.08.2017 15:00 Eutin 08 – SV Drochtersen/Assel
19.08.2017 16:00 BSV Rehden – Altonaer FC 93
20.08.2017 13:00 Hamburger SV II – SSV Jeddeloh
20.08.2017 14:00 St. Pauli II – VfV Hildesheim
20.08.2017 14:00 TSV Havelse – Eintracht Norderstedt
20.08.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – ETSV Weiche Flensburg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Hamburger SV II
26.08.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Oldenburg
26.08.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – BSV Rehden
26.08.2017 14:00 Lübeck – Altonaer FC 93
26.08.2017 15:00 Eutin 08 – Wolfsburg II
26.08.2017 16:00 SSV Jeddeloh – St. Pauli II
27.08.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Hansa Lüneburg
27.08.2017 17:00 FC Germania Egestorf-Langreder – TSV Havelse
28.08.2017 18:00 VfV Hildesheim – Hannover 96 II

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 13:00 Hannover 96 II – SSV Jeddeloh
02.09.2017 15:00 Eutin 08 – Lübeck
02.09.2017 16:00 BSV Rehden – ETSV Weiche Flensburg
03.09.2017 14:00 St. Pauli II – SV Drochtersen/Assel
03.09.2017 14:00 TSV Havelse – VfV Hildesheim
03.09.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – FC Germania Egestorf-Langreder
03.09.2017 15:00 Oldenburg – Eintracht Norderstedt

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Hannover 96 II
09.09.2017 12:00 Wolfsburg II – St. Pauli II
09.09.2017 13:00 Hamburger SV II – Eutin 08
09.09.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Altonaer FC 93
09.09.2017 16:00 SSV Jeddeloh – TSV Havelse
10.09.2017 13:30 Lübeck – Eintracht Braunschweig II
10.09.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – BSV Rehden
10.09.2017 15:00 VfV Hildesheim – FC Hansa Lüneburg
10.09.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Oldenburg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:00 Hamburger SV II – Lübeck
16.09.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – ETSV Weiche Flensburg
16.09.2017 15:30 Hannover 96 II – Wolfsburg II
16.09.2017 16:00 BSV Rehden – FC Germania Egestorf-Langreder
17.09.2017 14:00 St. Pauli II – Eutin 08
17.09.2017 14:00 TSV Havelse – SV Drochtersen/Assel
17.09.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Eintracht Norderstedt
17.09.2017 15:00 Oldenburg – VfV Hildesheim
17.09.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – SSV Jeddeloh

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 20:00 Hamburger SV II – Wolfsburg II
20.09.2017 17:15 Altonaer FC 93 – Eintracht Braunschweig II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:30 Lübeck – ETSV Weiche Flensburg
22.09.2017 20:00 SV Drochtersen/Assel – FC Hansa Lüneburg
23.09.2017 13:00 Wolfsburg II – TSV Havelse
23.09.2017 13:00 Hamburger SV II – St. Pauli II
23.09.2017 15:00 Eutin 08 – Hannover 96 II
23.09.2017 15:00 VfV Hildesheim – BSV Rehden
24.09.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Eintracht Braunschweig II
24.09.2017 15:00 SSV Jeddeloh – Oldenburg
24.09.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Altonaer FC 93

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 13:00 Hannover 96 II – Hamburger SV II
30.09.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Eintracht Norderstedt
30.09.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – FC Germania Egestorf-Langreder
30.09.2017 16:00 BSV Rehden – SSV Jeddeloh
01.10.2017 14:00 St. Pauli II – Lübeck
01.10.2017 14:00 TSV Havelse – Eutin 08
01.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – VfV Hildesheim
01.10.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Wolfsburg II
01.10.2017 15:00 Oldenburg – SV Drochtersen/Assel

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 13:00 Wolfsburg II – Oldenburg
07.10.2017 13:00 Hamburger SV II – TSV Havelse
07.10.2017 14:00 Lübeck – Eintracht Norderstedt
07.10.2017 15:00 Eutin 08 – FC Hansa Lüneburg
07.10.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Altonaer FC 93
08.10.2017 14:00 St. Pauli II – Hannover 96 II
08.10.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – BSV Rehden
08.10.2017 15:00 VfV Hildesheim – Eintracht Braunschweig II
08.10.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – ETSV Weiche Flensburg

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 Hannover 96 II – Lübeck
14.10.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – VfV Hildesheim
14.10.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – SSV Jeddeloh
14.10.2017 16:00 BSV Rehden – Wolfsburg II
15.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – SV Drochtersen/Assel
15.10.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Germania Egestorf-Langreder
15.10.2017 14:00 TSV Havelse – St. Pauli II
15.10.2017 15:00 Oldenburg – Eutin 08
15.10.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Hamburger SV II

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Braunschweig II
21.10.2017 13:00 Hannover 96 II – TSV Havelse
21.10.2017 13:00 Hamburger SV II – Oldenburg
21.10.2017 13:00 Wolfsburg II – Altonaer FC 93
21.10.2017 14:00 Lübeck – FC Germania Egestorf-Langreder
21.10.2017 15:00 Eutin 08 – BSV Rehden
21.10.2017 16:00 SSV Jeddeloh – ETSV Weiche Flensburg
22.10.2017 14:00 St. Pauli II – FC Hansa Lüneburg
22.10.2017 15:00 VfV Hildesheim – Eintracht Norderstedt

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – SV Drochtersen/Assel
28.10.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Wolfsburg II
28.10.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – VfV Hildesheim
28.10.2017 16:00 BSV Rehden – Hamburger SV II
29.10.2017 14:00 Oldenburg – St. Pauli II
29.10.2017 14:00 TSV Havelse – Lübeck
29.10.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Hannover 96 II
29.10.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – SSV Jeddeloh
29.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Eutin 08

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 13:00 Hamburger SV II – Altonaer FC 93
04.11.2017 13:00 Hannover 96 II – Oldenburg
04.11.2017 13:00 Wolfsburg II – ETSV Weiche Flensburg
04.11.2017 14:00 Lübeck – VfV Hildesheim
04.11.2017 14:00 TSV Havelse – FC Hansa Lüneburg
04.11.2017 15:00 Eutin 08 – Eintracht Braunschweig II
04.11.2017 16:00 SSV Jeddeloh – FC Germania Egestorf-Langreder
04.11.2017 17:00 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Norderstedt
05.11.2017 14:00 St. Pauli II – BSV Rehden

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 20:00 Lübeck – FC Hansa Lüneburg
11.11.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Eutin 08
11.11.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Hamburger SV II
11.11.2017 16:00 BSV Rehden – Hannover 96 II
12.11.2017 14:00 Altonaer FC 93 – St. Pauli II
12.11.2017 14:00 VfV Hildesheim – SSV Jeddeloh
12.11.2017 14:00 Oldenburg – TSV Havelse
12.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SV Drochtersen/Assel
12.11.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Wolfsburg II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 13:00 Hamburger SV II – ETSV Weiche Flensburg
18.11.2017 13:00 Hannover 96 II – Altonaer FC 93
18.11.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Oldenburg
18.11.2017 14:00 SSV Jeddeloh – Lübeck
18.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Wolfsburg II
18.11.2017 15:00 Eutin 08 – Eintracht Norderstedt
19.11.2017 14:00 TSV Havelse – BSV Rehden
19.11.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Braunschweig II
19.11.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – VfV Hildesheim

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:30 Lübeck – SV Drochtersen/Assel
25.11.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Hannover 96 II
25.11.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – TSV Havelse
25.11.2017 16:00 BSV Rehden – Oldenburg
25.11.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Wolfsburg II
26.11.2017 14:00 VfV Hildesheim – Eutin 08
26.11.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – St. Pauli II
26.11.2017 14:00 Altonaer FC 93 – FC Hansa Lüneburg
26.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hamburger SV II

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 13:00 Hamburger SV II – VfV Hildesheim
02.12.2017 13:00 Wolfsburg II – SV Drochtersen/Assel
02.12.2017 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Norderstedt
02.12.2017 15:00 Eutin 08 – SSV Jeddeloh
02.12.2017 16:00 BSV Rehden – Lübeck
03.12.2017 14:00 St. Pauli II – FC Germania Egestorf-Langreder
03.12.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Braunschweig II
03.12.2017 14:00 TSV Havelse – ETSV Weiche Flensburg
03.12.2017 14:00 Oldenburg – Altonaer FC 93

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 13:30 ETSV Weiche Flensburg – FC Hansa Lüneburg
09.12.2017 14:00 Lübeck – Wolfsburg II
09.12.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Oldenburg
09.12.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Hamburger SV II
10.12.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hannover 96 II
10.12.2017 14:00 VfV Hildesheim – St. Pauli II
10.12.2017 14:00 Altonaer FC 93 – BSV Rehden
10.12.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – TSV Havelse
10.12.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – Eutin 08

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 13:00 Hamburger SV II – Eintracht Norderstedt
03.02.2018 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Braunschweig II
03.02.2018 13:00 Wolfsburg II – VfV Hildesheim
03.02.2018 15:00 Eutin 08 – FC Germania Egestorf-Langreder
04.02.2018 14:00 St. Pauli II – ETSV Weiche Flensburg
04.02.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – BSV Rehden
04.02.2018 14:00 Oldenburg – Lübeck
04.02.2018 14:00 TSV Havelse – Altonaer FC 93
04.02.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – SSV Jeddeloh

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Hamburger SV II
10.02.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – St. Pauli II
10.02.2018 14:00 Lübeck – SSV Jeddeloh
10.02.2018 16:00 BSV Rehden – TSV Havelse
11.02.2018 14:00 VfV Hildesheim – SV Drochtersen/Assel
11.02.2018 14:00 Oldenburg – FC Hansa Lüneburg
11.02.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Eutin 08
11.02.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Hannover 96 II
11.02.2018 14:00 Wolfsburg II – FC Germania Egestorf-Langreder

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 13:00 Hannover 96 II – VfV Hildesheim
17.02.2018 13:00 Hamburger SV II – SV Drochtersen/Assel
17.02.2018 13:00 Wolfsburg II – Eutin 08
17.02.2018 16:00 BSV Rehden – Eintracht Braunschweig II
18.02.2018 14:00 TSV Havelse – FC Germania Egestorf-Langreder
18.02.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Norderstedt
18.02.2018 14:00 St. Pauli II – SSV Jeddeloh
18.02.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Lübeck
18.02.2018 14:00 Oldenburg – ETSV Weiche Flensburg

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2018 19:30 SV Drochtersen/Assel – St. Pauli II
24.02.2018 13:00 Wolfsburg II – Hamburger SV II
24.02.2018 13:30 ETSV Weiche Flensburg – BSV Rehden
24.02.2018 14:00 Lübeck – Eutin 08
24.02.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Altonaer FC 93
24.02.2018 16:00 SSV Jeddeloh – Hannover 96 II
25.02.2018 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – FC Hansa Lüneburg
25.02.2018 14:00 VfV Hildesheim – TSV Havelse
25.02.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Oldenburg

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 13:00 Hannover 96 II – SV Drochtersen/Assel
03.03.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Lübeck
03.03.2018 15:00 Eutin 08 – Hamburger SV II
03.03.2018 16:00 BSV Rehden – Eintracht Norderstedt
04.03.2018 14:00 Oldenburg – FC Germania Egestorf-Langreder
04.03.2018 14:00 TSV Havelse – SSV Jeddeloh
04.03.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – VfV Hildesheim
04.03.2018 14:00 St. Pauli II – Wolfsburg II
04.03.2018 14:00 Altonaer FC 93 – ETSV Weiche Flensburg

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 13:00 Wolfsburg II – Hannover 96 II
10.03.2018 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Eintracht Braunschweig II
10.03.2018 14:00 Lübeck – Hamburger SV II
10.03.2018 15:00 Eutin 08 – St. Pauli II
10.03.2018 16:00 SSV Jeddeloh – FC Hansa Lüneburg
11.03.2018 14:00 SV Drochtersen/Assel – TSV Havelse
11.03.2018 14:00 VfV Hildesheim – Oldenburg
11.03.2018 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – BSV Rehden
11.03.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Altonaer FC 93

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2018 19:30 ETSV Weiche Flensburg – Lübeck
17.03.2018 13:00 Hannover 96 II – Eutin 08
17.03.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Eintracht Norderstedt
17.03.2018 16:00 BSV Rehden – VfV Hildesheim
18.03.2018 14:00 Altonaer FC 93 – FC Germania Egestorf-Langreder
18.03.2018 14:00 St. Pauli II – Hamburger SV II
18.03.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – SV Drochtersen/Assel
18.03.2018 14:00 TSV Havelse – Wolfsburg II
18.03.2018 14:00 Oldenburg – SSV Jeddeloh

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 13:00 Hamburger SV II – Hannover 96 II
24.03.2018 13:00 Wolfsburg II – FC Hansa Lüneburg
24.03.2018 14:00 Lübeck – St. Pauli II
24.03.2018 15:00 Eutin 08 – TSV Havelse
24.03.2018 16:00 SSV Jeddeloh – BSV Rehden
25.03.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – ETSV Weiche Flensburg
25.03.2018 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Braunschweig II
25.03.2018 14:00 VfV Hildesheim – Altonaer FC 93
25.03.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – Oldenburg

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 13:00 Hannover 96 II – St. Pauli II
07.04.2018 13:30 ETSV Weiche Flensburg – FC Germania Egestorf-Langreder
07.04.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – VfV Hildesheim
07.04.2018 16:00 BSV Rehden – SV Drochtersen/Assel
08.04.2018 14:00 Altonaer FC 93 – SSV Jeddeloh
08.04.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Lübeck
08.04.2018 14:00 TSV Havelse – Hamburger SV II
08.04.2018 15:00 Oldenburg – Wolfsburg II
08.04.2018 15:00 FC Hansa Lüneburg – Eutin 08

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 13:00 Wolfsburg II – BSV Rehden
14.04.2018 13:00 Hamburger SV II – FC Hansa Lüneburg
14.04.2018 14:00 Lübeck – Hannover 96 II
14.04.2018 15:00 Eutin 08 – Oldenburg
14.04.2018 16:00 SSV Jeddeloh – Eintracht Braunschweig II
15.04.2018 14:00 St. Pauli II – TSV Havelse
15.04.2018 15:00 VfV Hildesheim – ETSV Weiche Flensburg
15.04.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – Altonaer FC 93
15.04.2018 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Norderstedt

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 13:30 ETSV Weiche Flensburg – SSV Jeddeloh
21.04.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – SV Drochtersen/Assel
21.04.2018 16:00 BSV Rehden – Eutin 08
22.04.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – VfV Hildesheim
22.04.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Wolfsburg II
22.04.2018 14:00 TSV Havelse – Hannover 96 II
22.04.2018 15:00 FC Hansa Lüneburg – St. Pauli II
22.04.2018 15:00 Oldenburg – Hamburger SV II
22.04.2018 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Lübeck

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 13:00 Hamburger SV II – BSV Rehden
28.04.2018 13:00 Wolfsburg II – Eintracht Braunschweig II
28.04.2018 13:00 Hannover 96 II – FC Hansa Lüneburg
28.04.2018 14:00 Lübeck – TSV Havelse
28.04.2018 15:00 Eutin 08 – Altonaer FC 93
28.04.2018 16:00 SSV Jeddeloh – Eintracht Norderstedt
29.04.2018 14:00 St. Pauli II – Oldenburg
29.04.2018 15:00 VfV Hildesheim – FC Germania Egestorf-Langreder
29.04.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – ETSV Weiche Flensburg

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 13:30 ETSV Weiche Flensburg – Wolfsburg II
05.05.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Eutin 08
05.05.2018 16:00 BSV Rehden – St. Pauli II
06.05.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – SV Drochtersen/Assel
06.05.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Hamburger SV II
06.05.2018 15:00 Oldenburg – Hannover 96 II
06.05.2018 15:00 FC Hansa Lüneburg – TSV Havelse
06.05.2018 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SSV Jeddeloh
06.05.2018 15:00 VfV Hildesheim – Lübeck

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 13:00 SV Drochtersen/Assel – FC Germania Egestorf-Langreder
12.05.2018 13:00 Wolfsburg II – Eintracht Norderstedt
12.05.2018 13:00 Eutin 08 – ETSV Weiche Flensburg
12.05.2018 13:00 St. Pauli II – Altonaer FC 93
12.05.2018 13:00 Hamburger SV II – Eintracht Braunschweig II
12.05.2018 13:00 Hannover 96 II – BSV Rehden
12.05.2018 13:00 FC Hansa Lüneburg – Lübeck
12.05.2018 13:00 SSV Jeddeloh – VfV Hildesheim
12.05.2018 13:00 TSV Havelse – Oldenburg
Advertisement

Turneringer i Tyskland