LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 15:25
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cottbus 4 4 0 0 16 - 1 12
2. Lokomotive Leipzig 4 3 1 0 7 - 2 10
3. Oberlausitz Neugersdorf 4 2 2 0 10 - 5 8
4. ZFC Meuselwitz 4 2 1 1 8 - 7 7
5. Babelsberg 4 2 1 1 3 - 2 7
6. Hertha Berlin II 4 2 0 2 5 - 6 6
7. Budissa Bautzen 4 2 0 2 3 - 6 6
8. FC Viktoria 1889 Berlin 3 1 2 0 7 - 5 5
9. Wacker Nordhausen 4 1 2 1 4 - 2 5
10. Germania Halberstadt 4 1 2 1 5 - 6 5
11. Berliner AK 07 4 1 2 1 7 - 9 5
12. BFC Dynamo 3 1 1 1 5 - 3 4
13. FSV Union Fuerstenwalde 4 1 1 2 6 - 6 4
14. VSG Altglienicke 4 1 1 2 3 - 4 4
15. TSG Neustrelitz 4 1 0 3 4 - 10 3
16. BSG Chemie Leipzig 4 1 0 3 1 - 7 3
17. VfB Auerbach 4 0 2 2 3 - 8 2
18. FSV Luckenwalde 4 0 0 4 4 - 12 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 101 2,89 16 (45,7 %) 9 (25,7 %) 10 (28,6 %)
Opdateret:
20/8-2017 15:25
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cottbus 2 2 0 0 8 - 1 6
2. Lokomotive Leipzig 2 1 1 0 4 - 2 4
3. Oberlausitz Neugersdorf 2 2 0 0 6 - 1 6
4. ZFC Meuselwitz 2 2 0 0 5 - 2 6
5. Babelsberg 2 2 0 0 3 - 1 6
6. Hertha Berlin II 2 1 0 1 2 - 4 3
7. Budissa Bautzen 2 2 0 0 2 - 0 6
8. FC Viktoria 1889 Berlin 1 0 1 0 2 - 2 1
9. Wacker Nordhausen 2 1 1 0 4 - 1 4
10. Germania Halberstadt 2 0 1 1 3 - 5 1
11. Berliner AK 07 2 1 1 0 5 - 4 4
12. BFC Dynamo 2 0 1 1 1 - 2 1
13. FSV Union Fuerstenwalde 2 0 1 1 2 - 4 1
14. VSG Altglienicke 2 0 1 1 1 - 2 1
15. TSG Neustrelitz 2 1 0 1 2 - 5 3
16. BSG Chemie Leipzig 2 1 0 1 1 - 1 3
17. VfB Auerbach 2 0 1 1 1 - 5 1
18. FSV Luckenwalde 2 0 0 2 1 - 6 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 101 2,89 16 (45,7 %) 9 (25,7 %) 10 (28,6 %)
Opdateret:
20/8-2017 15:25
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cottbus 2 2 0 0 8 - 0 6
2. Lokomotive Leipzig 2 2 0 0 3 - 0 6
3. Oberlausitz Neugersdorf 2 0 2 0 4 - 4 2
4. ZFC Meuselwitz 2 0 1 1 3 - 5 1
5. Babelsberg 2 0 1 1 0 - 1 1
6. Hertha Berlin II 2 1 0 1 3 - 2 3
7. Budissa Bautzen 2 0 0 2 1 - 6 0
8. FC Viktoria 1889 Berlin 2 1 1 0 5 - 3 4
9. Wacker Nordhausen 2 0 1 1 0 - 1 1
10. Germania Halberstadt 2 1 1 0 2 - 1 4
11. Berliner AK 07 2 0 1 1 2 - 5 1
12. BFC Dynamo 1 1 0 0 4 - 1 3
13. FSV Union Fuerstenwalde 2 1 0 1 4 - 2 3
14. VSG Altglienicke 2 1 0 1 2 - 2 3
15. TSG Neustrelitz 2 0 0 2 2 - 5 0
16. BSG Chemie Leipzig 2 0 0 2 0 - 6 0
17. VfB Auerbach 2 0 1 1 2 - 3 1
18. FSV Luckenwalde 2 0 0 2 3 - 6 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 101 2,89 16 (45,7 %) 9 (25,7 %) 10 (28,6 %)
Opdateret:
20/8-2017 15:25
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Cottbus 3 0 4,00 0,25
2. Lokomotive Leipzig 3 1 1,75 0,50
3. Oberlausitz Neugersdorf 1 0 2,50 1,25
4. ZFC Meuselwitz 1 0 2,00 1,75
5. Babelsberg 2 2 0,75 0,50
6. Hertha Berlin II 2 0 1,25 1,50
7. Budissa Bautzen 2 1 0,75 1,50
8. FC Viktoria 1889 Berlin 1 0 2,33 1,67
9. Wacker Nordhausen 2 2 1,00 0,50
10. Germania Halberstadt 1 1 1,25 1,50
11. Berliner AK 07 0 1 1,75 2,25
12. BFC Dynamo 1 1 1,67 1,00
13. FSV Union Fuerstenwalde 0 2 1,50 1,50
14. VSG Altglienicke 0 2 0,75 1,00
15. TSG Neustrelitz 0 2 1,00 2,50
16. BSG Chemie Leipzig 1 3 0,25 1,75
17. VfB Auerbach 0 1 0,75 2,00
18. FSV Luckenwalde 0 1 1,00 3,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 101 2,89 16 (45,7 %) 9 (25,7 %) 10 (28,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 15:25
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 15:25
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Opdateret:
20/8-2017 15:25
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson

467603

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 12:00 BSG Chemie Leipzig – Lokomotive Leipzig 0 – 1
30.07.2017 11:15 Oberlausitz Neugersdorf – Budissa Bautzen 3 – 0
30.07.2017 13:00 VSG Altglienicke – VfB Auerbach 1 – 1
30.07.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Cottbus 0 – 4
30.07.2017 13:30 Babelsberg – Hertha Berlin II 2 – 1
30.07.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Berliner AK 07 2 – 2
30.07.2017 13:30 FSV Luckenwalde – BFC Dynamo 1 – 4
30.07.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Germania Halberstadt 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 18:00 VfB Auerbach – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
02.08.2017 18:00 ZFC Meuselwitz – VSG Altglienicke 1 – 0
02.08.2017 18:00 Germania Halberstadt – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
02.08.2017 18:00 Hertha Berlin II – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 4
02.08.2017 18:30 Berliner AK 07 – FSV Luckenwalde 2 – 1
02.08.2017 18:30 Budissa Bautzen – TSG Neustrelitz 1 – 0
02.08.2017 19:30 Cottbus – BSG Chemie Leipzig 5 – 0
03.08.2017 19:30 Lokomotive Leipzig – Babelsberg 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – ZFC Meuselwitz 3 – 1
05.08.2017 13:00 TSG Neustrelitz – VfB Auerbach 2 – 1
05.08.2017 13:30 Cottbus – Budissa Bautzen 3 – 1
05.08.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Berliner AK 07 3 – 0
05.08.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Hertha Berlin II 0 – 2
06.08.2017 13:00 VSG Altglienicke – Germania Halberstadt 0 – 1
06.08.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Lokomotive Leipzig 0 – 2
06.08.2017 13:45 BSG Chemie Leipzig – Babelsberg 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 18:00 FC Viktoria 1889 Berlin – ZFC Meuselwitz 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 19:00 BFC Dynamo – Wacker Nordhausen 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 Babelsberg – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 0
18.08.2017 19:00 Germania Halberstadt – Oberlausitz Neugersdorf 3 – 3
19.08.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Luckenwalde 4 – 2
20.08.2017 13:30 Budissa Bautzen – BSG Chemie Leipzig 1 – 0
20.08.2017 13:30 VfB Auerbach – Cottbus 0 – 4
20.08.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – TSG Neustrelitz 4 – 2
20.08.2017 13:30 BFC Dynamo – VSG Altglienicke 1 – 2
20.08.2017 13:30 Berliner AK 07 – FC Viktoria 1889 Berlin 3 – 3
20.08.2017 13:30 Hertha Berlin II – Wacker Nordhausen 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – BFC Dynamo

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:00 TSG Neustrelitz – Germania Halberstadt
25.08.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Lokomotive Leipzig
26.08.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Hertha Berlin II
26.08.2017 13:30 VSG Altglienicke – Berliner AK 07
26.08.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – FSV Union Fuerstenwalde
27.08.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – BFC Dynamo
27.08.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Babelsberg
27.08.2017 13:30 Budissa Bautzen – VfB Auerbach
27.08.2017 13:30 Cottbus – ZFC Meuselwitz

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Hertha Berlin II – VSG Altglienicke
08.09.2017 19:00 BFC Dynamo – TSG Neustrelitz
09.09.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – FC Viktoria 1889 Berlin
10.09.2017 13:30 Babelsberg – Wacker Nordhausen
10.09.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FSV Luckenwalde
10.09.2017 13:30 VfB Auerbach – BSG Chemie Leipzig
10.09.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Budissa Bautzen
10.09.2017 13:30 Germania Halberstadt – Cottbus
10.09.2017 13:30 Berliner AK 07 – Oberlausitz Neugersdorf

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 TSG Neustrelitz – Berliner AK 07
15.09.2017 19:00 Budissa Bautzen – Germania Halberstadt
16.09.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Babelsberg
16.09.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – FSV Luckenwalde
17.09.2017 13:00 VSG Altglienicke – Lokomotive Leipzig
17.09.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Hertha Berlin II
17.09.2017 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Union Fuerstenwalde
17.09.2017 13:30 VfB Auerbach – ZFC Meuselwitz
17.09.2017 13:30 Cottbus – BFC Dynamo

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 Babelsberg – VSG Altglienicke
22.09.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – Oberlausitz Neugersdorf
22.09.2017 19:00 BFC Dynamo – Budissa Bautzen
22.09.2017 19:00 Hertha Berlin II – TSG Neustrelitz
22.09.2017 19:30 FSV Luckenwalde – Wacker Nordhausen
23.09.2017 13:30 Berliner AK 07 – Cottbus
24.09.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin
24.09.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – BSG Chemie Leipzig
24.09.2017 13:30 Germania Halberstadt – VfB Auerbach

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Lokomotive Leipzig
01.10.2017 13:30 Cottbus – Hertha Berlin II
01.10.2017 13:30 Budissa Bautzen – Berliner AK 07
01.10.2017 13:30 VfB Auerbach – BFC Dynamo
01.10.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Germania Halberstadt
01.10.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Luckenwalde
01.10.2017 13:30 VSG Altglienicke – FSV Union Fuerstenwalde
01.10.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Babelsberg
01.10.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Wacker Nordhausen

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 18:00 Hertha Berlin II – Budissa Bautzen
03.10.2017 18:00 Lokomotive Leipzig – Cottbus
03.10.2017 18:00 BFC Dynamo – ZFC Meuselwitz
03.10.2017 18:00 Babelsberg – TSG Neustrelitz
03.10.2017 18:00 FSV Luckenwalde – VSG Altglienicke
03.10.2017 18:00 Wacker Nordhausen – FC Viktoria 1889 Berlin
03.10.2017 18:00 FSV Union Fuerstenwalde – Oberlausitz Neugersdorf
03.10.2017 18:00 Germania Halberstadt – BSG Chemie Leipzig
03.10.2017 18:00 Berliner AK 07 – VfB Auerbach

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 13:30 VSG Altglienicke – Wacker Nordhausen
15.10.2017 13:30 Cottbus – Babelsberg
15.10.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – FC Viktoria 1889 Berlin
15.10.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Luckenwalde
15.10.2017 13:30 Germania Halberstadt – BFC Dynamo
15.10.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Berliner AK 07
15.10.2017 13:30 VfB Auerbach – Hertha Berlin II
15.10.2017 13:30 TSG Neustrelitz – FSV Union Fuerstenwalde
15.10.2017 13:30 Budissa Bautzen – Lokomotive Leipzig

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 13:30 Berliner AK 07 – Germania Halberstadt
22.10.2017 13:30 Hertha Berlin II – ZFC Meuselwitz
22.10.2017 13:30 Babelsberg – Budissa Bautzen
22.10.2017 13:30 BFC Dynamo – BSG Chemie Leipzig
22.10.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – VSG Altglienicke
22.10.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Oberlausitz Neugersdorf
22.10.2017 13:30 FSV Luckenwalde – TSG Neustrelitz
22.10.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Cottbus
22.10.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – VfB Auerbach

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 13:30 Germania Halberstadt – Hertha Berlin II
29.10.2017 13:30 BFC Dynamo – Berliner AK 07
29.10.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Wacker Nordhausen
29.10.2017 13:30 Cottbus – FSV Luckenwalde
29.10.2017 13:30 Budissa Bautzen – FSV Union Fuerstenwalde
29.10.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – VSG Altglienicke
29.10.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Lokomotive Leipzig
29.10.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FC Viktoria 1889 Berlin
29.10.2017 13:30 VfB Auerbach – Babelsberg

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Germania Halberstadt
05.11.2017 13:30 Hertha Berlin II – BFC Dynamo
05.11.2017 13:30 Berliner AK 07 – BSG Chemie Leipzig
05.11.2017 13:30 VSG Altglienicke – Oberlausitz Neugersdorf
05.11.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – TSG Neustrelitz
05.11.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Cottbus
05.11.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Budissa Bautzen
05.11.2017 13:30 Babelsberg – ZFC Meuselwitz
05.11.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – VfB Auerbach

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 13:30 Berliner AK 07 – Hertha Berlin II
19.11.2017 13:30 BFC Dynamo – Lokomotive Leipzig
19.11.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Oberlausitz Neugersdorf
19.11.2017 13:30 Germania Halberstadt – Babelsberg
19.11.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – FSV Union Fuerstenwalde
19.11.2017 13:30 VfB Auerbach – FSV Luckenwalde
19.11.2017 13:30 Budissa Bautzen – Wacker Nordhausen
19.11.2017 13:30 Cottbus – FC Viktoria 1889 Berlin
19.11.2017 13:30 TSG Neustrelitz – VSG Altglienicke

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – TSG Neustrelitz
26.11.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Hertha Berlin II
26.11.2017 13:30 VSG Altglienicke – Cottbus
26.11.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Budissa Bautzen
26.11.2017 13:30 Wacker Nordhausen – VfB Auerbach
26.11.2017 13:30 FSV Luckenwalde – ZFC Meuselwitz
26.11.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Germania Halberstadt
26.11.2017 13:30 Babelsberg – BFC Dynamo
26.11.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Berliner AK 07

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 13:30 TSG Neustrelitz – BSG Chemie Leipzig
03.12.2017 13:30 Cottbus – Oberlausitz Neugersdorf
03.12.2017 13:30 Budissa Bautzen – VSG Altglienicke
03.12.2017 13:30 VfB Auerbach – FC Viktoria 1889 Berlin
03.12.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Wacker Nordhausen
03.12.2017 13:30 Germania Halberstadt – FSV Luckenwalde
03.12.2017 13:30 BFC Dynamo – FSV Union Fuerstenwalde
03.12.2017 13:30 Berliner AK 07 – Babelsberg
03.12.2017 13:30 Hertha Berlin II – Lokomotive Leipzig

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 13:30 Cottbus – TSG Neustrelitz
10.12.2017 13:30 Hertha Berlin II – Babelsberg
10.12.2017 13:30 Berliner AK 07 – FSV Union Fuerstenwalde
10.12.2017 13:30 BFC Dynamo – FSV Luckenwalde
10.12.2017 13:30 Germania Halberstadt – Wacker Nordhausen
10.12.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – FC Viktoria 1889 Berlin
10.12.2017 13:30 VfB Auerbach – VSG Altglienicke
10.12.2017 13:30 Budissa Bautzen – Oberlausitz Neugersdorf
10.12.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – BSG Chemie Leipzig

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2017 13:30 Babelsberg – Lokomotive Leipzig
17.12.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Cottbus
17.12.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Budissa Bautzen
17.12.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – VfB Auerbach
17.12.2017 13:30 VSG Altglienicke – ZFC Meuselwitz
17.12.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Germania Halberstadt
17.12.2017 13:30 Wacker Nordhausen – BFC Dynamo
17.12.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Berliner AK 07
17.12.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Hertha Berlin II

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2018 13:30 VfB Auerbach – TSG Neustrelitz
04.02.2018 13:30 Budissa Bautzen – Cottbus
04.02.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Union Fuerstenwalde
04.02.2018 13:30 Hertha Berlin II – FSV Luckenwalde
04.02.2018 13:30 Berliner AK 07 – Wacker Nordhausen
04.02.2018 13:30 BFC Dynamo – FC Viktoria 1889 Berlin
04.02.2018 13:30 Germania Halberstadt – VSG Altglienicke
04.02.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – Oberlausitz Neugersdorf
04.02.2018 13:30 Babelsberg – BSG Chemie Leipzig

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2018 13:30 FSV Luckenwalde – Lokomotive Leipzig
11.02.2018 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Babelsberg
11.02.2018 13:30 BSG Chemie Leipzig – Budissa Bautzen
11.02.2018 13:30 Cottbus – VfB Auerbach
11.02.2018 13:30 TSG Neustrelitz – ZFC Meuselwitz
11.02.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Germania Halberstadt
11.02.2018 13:30 VSG Altglienicke – BFC Dynamo
11.02.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Berliner AK 07
11.02.2018 13:30 Wacker Nordhausen – Hertha Berlin II

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2018 13:30 Germania Halberstadt – TSG Neustrelitz
18.02.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – Cottbus
18.02.2018 13:30 VfB Auerbach – Budissa Bautzen
18.02.2018 13:30 Babelsberg – FSV Luckenwalde
18.02.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – Wacker Nordhausen
18.02.2018 13:30 Hertha Berlin II – FC Viktoria 1889 Berlin
18.02.2018 13:30 Berliner AK 07 – VSG Altglienicke
18.02.2018 13:30 BFC Dynamo – Oberlausitz Neugersdorf
18.02.2018 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – BSG Chemie Leipzig

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Lokomotive Leipzig
25.02.2018 13:30 Wacker Nordhausen – Babelsberg
25.02.2018 13:30 FSV Luckenwalde – FSV Union Fuerstenwalde
25.02.2018 13:30 BSG Chemie Leipzig – VfB Auerbach
25.02.2018 13:30 Budissa Bautzen – ZFC Meuselwitz
25.02.2018 13:30 Cottbus – Germania Halberstadt
25.02.2018 13:30 TSG Neustrelitz – BFC Dynamo
25.02.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Berliner AK 07
25.02.2018 13:30 VSG Altglienicke – Hertha Berlin II

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2018 13:30 Berliner AK 07 – TSG Neustrelitz
04.03.2018 13:30 BFC Dynamo – Cottbus
04.03.2018 13:30 Germania Halberstadt – Budissa Bautzen
04.03.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – VfB Auerbach
04.03.2018 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Wacker Nordhausen
04.03.2018 13:30 Babelsberg – FC Viktoria 1889 Berlin
04.03.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – VSG Altglienicke
04.03.2018 13:30 Hertha Berlin II – Oberlausitz Neugersdorf
04.03.2018 13:30 FSV Luckenwalde – BSG Chemie Leipzig

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Lokomotive Leipzig
11.03.2018 13:30 VSG Altglienicke – Babelsberg
11.03.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Union Fuerstenwalde
11.03.2018 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Luckenwalde
11.03.2018 13:30 BSG Chemie Leipzig – ZFC Meuselwitz
11.03.2018 13:30 VfB Auerbach – Germania Halberstadt
11.03.2018 13:30 Budissa Bautzen – BFC Dynamo
11.03.2018 13:30 Cottbus – Berliner AK 07
11.03.2018 13:30 TSG Neustrelitz – Hertha Berlin II

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – TSG Neustrelitz
18.03.2018 13:30 Hertha Berlin II – Cottbus
18.03.2018 13:30 Berliner AK 07 – Budissa Bautzen
18.03.2018 13:30 BFC Dynamo – VfB Auerbach
18.03.2018 13:30 Germania Halberstadt – ZFC Meuselwitz
18.03.2018 13:30 FSV Luckenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin
18.03.2018 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – VSG Altglienicke
18.03.2018 13:30 Babelsberg – Oberlausitz Neugersdorf
18.03.2018 13:30 Wacker Nordhausen – BSG Chemie Leipzig

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2018 13:30 Cottbus – Lokomotive Leipzig
01.04.2018 13:30 TSG Neustrelitz – Babelsberg
01.04.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Union Fuerstenwalde
01.04.2018 13:30 VSG Altglienicke – FSV Luckenwalde
01.04.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Wacker Nordhausen
01.04.2018 13:30 BSG Chemie Leipzig – Germania Halberstadt
01.04.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – BFC Dynamo
01.04.2018 13:30 VfB Auerbach – Berliner AK 07
01.04.2018 13:30 Budissa Bautzen – Hertha Berlin II

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2018 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – TSG Neustrelitz
08.04.2018 13:30 Babelsberg – Cottbus
08.04.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – Budissa Bautzen
08.04.2018 13:30 Hertha Berlin II – VfB Auerbach
08.04.2018 13:30 Berliner AK 07 – ZFC Meuselwitz
08.04.2018 13:30 BFC Dynamo – Germania Halberstadt
08.04.2018 13:30 Wacker Nordhausen – VSG Altglienicke
08.04.2018 13:30 FSV Luckenwalde – Oberlausitz Neugersdorf
08.04.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – BSG Chemie Leipzig

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2018 13:30 VfB Auerbach – Lokomotive Leipzig
15.04.2018 13:30 Budissa Bautzen – Babelsberg
15.04.2018 13:30 Cottbus – FSV Union Fuerstenwalde
15.04.2018 13:30 TSG Neustrelitz – FSV Luckenwalde
15.04.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Wacker Nordhausen
15.04.2018 13:30 VSG Altglienicke – FC Viktoria 1889 Berlin
15.04.2018 13:30 BSG Chemie Leipzig – BFC Dynamo
15.04.2018 13:30 Germania Halberstadt – Berliner AK 07
15.04.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – Hertha Berlin II

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2018 18:00 Wacker Nordhausen – TSG Neustrelitz
18.04.2018 18:00 FSV Luckenwalde – Cottbus
18.04.2018 18:00 FSV Union Fuerstenwalde – Budissa Bautzen
18.04.2018 18:00 Babelsberg – VfB Auerbach
18.04.2018 18:00 Lokomotive Leipzig – ZFC Meuselwitz
18.04.2018 18:00 Hertha Berlin II – Germania Halberstadt
18.04.2018 18:00 Berliner AK 07 – BFC Dynamo
18.04.2018 18:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Oberlausitz Neugersdorf
18.04.2018 18:00 VSG Altglienicke – BSG Chemie Leipzig

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2018 13:30 Germania Halberstadt – Lokomotive Leipzig
22.04.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – Babelsberg
22.04.2018 13:30 VfB Auerbach – FSV Union Fuerstenwalde
22.04.2018 13:30 Budissa Bautzen – FSV Luckenwalde
22.04.2018 13:30 Cottbus – Wacker Nordhausen
22.04.2018 13:30 TSG Neustrelitz – FC Viktoria 1889 Berlin
22.04.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – VSG Altglienicke
22.04.2018 13:30 BSG Chemie Leipzig – Berliner AK 07
22.04.2018 13:30 BFC Dynamo – Hertha Berlin II

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2018 13:30 VSG Altglienicke – TSG Neustrelitz
29.04.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Cottbus
29.04.2018 13:30 Wacker Nordhausen – Budissa Bautzen
29.04.2018 13:30 FSV Luckenwalde – VfB Auerbach
29.04.2018 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – ZFC Meuselwitz
29.04.2018 13:30 Babelsberg – Germania Halberstadt
29.04.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – BFC Dynamo
29.04.2018 13:30 Hertha Berlin II – Berliner AK 07
29.04.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – BSG Chemie Leipzig

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2018 13:30 Berliner AK 07 – Lokomotive Leipzig
06.05.2018 13:30 BFC Dynamo – Babelsberg
06.05.2018 13:30 Germania Halberstadt – FSV Union Fuerstenwalde
06.05.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – FSV Luckenwalde
06.05.2018 13:30 VfB Auerbach – Wacker Nordhausen
06.05.2018 13:30 Budissa Bautzen – FC Viktoria 1889 Berlin
06.05.2018 13:30 Cottbus – VSG Altglienicke
06.05.2018 13:30 TSG Neustrelitz – Oberlausitz Neugersdorf
06.05.2018 13:30 Hertha Berlin II – BSG Chemie Leipzig

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Cottbus
12.05.2018 13:30 VSG Altglienicke – Budissa Bautzen
12.05.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – VfB Auerbach
12.05.2018 13:30 Wacker Nordhausen – ZFC Meuselwitz
12.05.2018 13:30 FSV Luckenwalde – Germania Halberstadt
12.05.2018 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – BFC Dynamo
12.05.2018 13:30 Babelsberg – Berliner AK 07
12.05.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – Hertha Berlin II
12.05.2018 13:30 BSG Chemie Leipzig – TSG Neustrelitz
Advertisement

Seneste kampe

Hertha Berlin II
Wacker Nordhausen
1 – 0
20. august 13:30
Færdig
Budissa Bautzen
BSG Chemie Leipzig
1 – 0
20. august 13:30
Færdig
Berliner AK 07
FC Viktoria 1889 Berlin
3 – 3
20. august 13:30
Færdig
VfB Auerbach
Cottbus
0 – 4
20. august 13:30
Færdig
ZFC Meuselwitz
TSG Neustrelitz
4 – 2
20. august 13:30
Færdig
BFC Dynamo
VSG Altglienicke
1 – 2
20. august 13:30
Færdig
Lokomotive Leipzig
FSV Luckenwalde
4 – 2
19. august 13:30
Færdig
Germania Halberstadt
Oberlausitz Neugersdorf
3 – 3
18. august 19:00
Færdig
Babelsberg
FSV Union Fuerstenwalde
1 – 0
18. august 19:00
Færdig

Kommende kampe

FC Viktoria 1889 Berlin
BFC Dynamo
vs
23. august 19:00
Ikke startet
Wacker Nordhausen
Lokomotive Leipzig
vs
25. august 19:00
Ikke startet
TSG Neustrelitz
Germania Halberstadt
vs
25. august 19:00
Ikke startet
BSG Chemie Leipzig
FSV Union Fuerstenwalde
vs
26. august 13:30
Ikke startet
VSG Altglienicke
Berliner AK 07
vs
26. august 13:30
Ikke startet
FC Viktoria 1889 Berlin
Hertha Berlin II
vs
26. august 13:30
Ikke startet
Oberlausitz Neugersdorf
BFC Dynamo
vs
27. august 13:00
Ikke startet
Cottbus
ZFC Meuselwitz
vs
27. august 13:30
Ikke startet
Budissa Bautzen
VfB Auerbach
vs
27. august 13:30
Ikke startet

Turneringer i Tyskland