LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
23/8-2017 21:51
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kickers Offenbach 5 4 1 0 10 - 4 13
2. FCA Walldorf 5 3 1 1 11 - 5 10
3. Saarbrücken 5 3 1 1 11 - 5 10
4. Freiburg II 5 3 1 1 6 - 4 10
5. Eintracht Stadtallendorf 5 2 3 0 10 - 6 9
6. Mainz 05 II 5 2 2 1 9 - 4 8
7. St.Kickers 5 2 2 1 8 - 7 8
8. TSV Steinbach 4 2 1 1 9 - 5 7
9. Stuttgart II 5 1 4 0 12 - 11 7
10. Waldhof Mannheim 5 2 0 3 8 - 6 6
11. Wormatia Worms 4 2 0 2 6 - 7 6
12. Hoffenheim II 4 1 2 1 6 - 6 5
13. SV Röchling 5 1 1 3 11 - 17 4
14. Elversberg 5 0 3 2 1 - 6 3
15. FSV Frankfurt 4 1 0 3 2 - 11 3
16. Koblenz 5 0 2 3 5 - 8 2
17. Ulm 5 0 2 3 7 - 12 2
18. TSV Schott Mainz 4 0 1 3 4 - 13 1
19. Hessen Kassel 5 2 1 2 9 - 8 -2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 5,89 145 3,22 19 (42,2 %) 14 (31,1 %) 12 (26,7 %)
Opdateret:
23/8-2017 21:51
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kickers Offenbach 2 2 0 0 3 - 0 6
2. FCA Walldorf 2 2 0 0 8 - 1 6
3. Saarbrücken 2 2 0 0 6 - 1 6
4. Freiburg II 3 1 1 1 3 - 3 4
5. Eintracht Stadtallendorf 2 1 1 0 8 - 6 4
6. Mainz 05 II 3 1 1 1 4 - 2 4
7. St.Kickers 3 2 1 0 4 - 2 7
8. TSV Steinbach 2 1 1 0 6 - 2 4
9. Stuttgart II 2 1 1 0 5 - 4 4
10. Waldhof Mannheim 2 1 0 1 3 - 1 3
11. Wormatia Worms 2 1 0 1 4 - 5 3
12. Hoffenheim II 2 0 1 1 3 - 5 1
13. SV Röchling 3 1 1 1 8 - 9 4
14. Elversberg 3 0 2 1 1 - 3 2
15. FSV Frankfurt 2 1 0 1 2 - 2 3
16. Koblenz 2 0 1 1 2 - 3 1
17. Ulm 3 0 1 2 2 - 6 1
18. TSV Schott Mainz 2 0 1 1 2 - 4 1
19. Hessen Kassel 3 2 1 0 8 - 4 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 5,89 145 3,22 19 (42,2 %) 14 (31,1 %) 12 (26,7 %)
Opdateret:
23/8-2017 21:51
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kickers Offenbach 3 2 1 0 7 - 4 7
2. FCA Walldorf 3 1 1 1 3 - 4 4
3. Saarbrücken 3 1 1 1 5 - 4 4
4. Freiburg II 2 2 0 0 3 - 1 6
5. Eintracht Stadtallendorf 3 1 2 0 2 - 0 5
6. Mainz 05 II 2 1 1 0 5 - 2 4
7. St.Kickers 2 0 1 1 4 - 5 1
8. TSV Steinbach 2 1 0 1 3 - 3 3
9. Stuttgart II 3 0 3 0 7 - 7 3
10. Waldhof Mannheim 3 1 0 2 5 - 5 3
11. Wormatia Worms 2 1 0 1 2 - 2 3
12. Hoffenheim II 2 1 1 0 3 - 1 4
13. SV Röchling 2 0 0 2 3 - 8 0
14. Elversberg 2 0 1 1 0 - 3 1
15. FSV Frankfurt 2 0 0 2 0 - 9 0
16. Koblenz 3 0 1 2 3 - 5 1
17. Ulm 2 0 1 1 5 - 6 1
18. TSV Schott Mainz 2 0 0 2 2 - 9 0
19. Hessen Kassel 2 0 0 2 1 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 5,89 145 3,22 19 (42,2 %) 14 (31,1 %) 12 (26,7 %)
Opdateret:
23/8-2017 21:51
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Kickers Offenbach 2 0 2,00 0,80
2. FCA Walldorf 2 1 2,20 1,00
3. Saarbrücken 2 1 2,20 1,00
4. Freiburg II 2 2 1,20 0,80
5. Eintracht Stadtallendorf 3 2 2,00 1,20
6. Mainz 05 II 2 1 1,80 0,80
7. St.Kickers 1 0 1,60 1,40
8. TSV Steinbach 0 1 2,25 1,25
9. Stuttgart II 1 1 2,40 2,20
10. Waldhof Mannheim 1 1 1,60 1,20
11. Wormatia Worms 0 1 1,50 1,75
12. Hoffenheim II 1 1 1,50 1,50
13. SV Röchling 0 1 2,20 3,40
14. Elversberg 3 4 0,20 1,20
15. FSV Frankfurt 1 2 0,50 2,75
16. Koblenz 0 1 1,00 1,60
17. Ulm 1 1 1,40 2,40
18. TSV Schott Mainz 0 0 1,00 3,25
19. Hessen Kassel 0 1 1,80 1,60
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 5,89 145 3,22 19 (42,2 %) 14 (31,1 %) 12 (26,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/8-2017 21:51
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
23/8-2017 21:51
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Opdateret:
23/8-2017 21:51
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

467412

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 19:30 Ulm – Saarbrücken 1 – 4
29.07.2017 14:00 St.Kickers – Wormatia Worms 1 – 0
29.07.2017 14:00 Freiburg II – FCA Walldorf 0 – 0
29.07.2017 14:00 SV Röchling – Koblenz 3 – 2
29.07.2017 14:00 Elversberg – Eintracht Stadtallendorf 0 – 0
29.07.2017 14:00 Hoffenheim II – Kickers Offenbach 2 – 2
29.07.2017 14:00 TSV Steinbach – Stuttgart II 1 – 1
29.07.2017 14:10 Hessen Kassel – Waldhof Mannheim 2 – 1
30.07.2017 14:00 Mainz 05 II – FSV Frankfurt 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:00 St.Kickers – Koblenz 1 – 1
02.08.2017 19:00 Elversberg – Saarbrücken 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 Kickers Offenbach – TSV Steinbach 2 – 0
05.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – SV Röchling 5 – 3
05.08.2017 14:00 FCA Walldorf – St.Kickers 2 – 1
05.08.2017 14:00 Wormatia Worms – Mainz 05 II 1 – 4
05.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Hoffenheim II 1 – 3
06.08.2017 14:00 Saarbrücken – Hessen Kassel 3 – 1
06.08.2017 14:00 Koblenz – Freiburg II 1 – 2
06.08.2017 14:00 Stuttgart II – Ulm 5 – 4
07.08.2017 20:15 Waldhof Mannheim – Elversberg 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:30 TSV Steinbach – TSV Schott Mainz 5 – 1
12.08.2017 14:00 Mainz 05 II – FCA Walldorf 1 – 2
12.08.2017 14:00 FSV Frankfurt – Wormatia Worms 1 – 2
12.08.2017 14:00 Ulm – Kickers Offenbach 1 – 2
12.08.2017 14:00 Hessen Kassel – Stuttgart II 2 – 2
12.08.2017 14:00 Freiburg II – Eintracht Stadtallendorf 0 – 2
16.08.2017 19:05 SV Röchling – Waldhof Mannheim 1 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 Stuttgart II – Elversberg 0 – 0
18.08.2017 19:00 Hoffenheim II – TSV Steinbach 1 – 3
18.08.2017 19:00 FCA Walldorf – FSV Frankfurt 6 – 0
18.08.2017 19:00 Koblenz – Mainz 05 II 1 – 1
19.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Ulm 1 – 1
19.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – St.Kickers 3 – 3
19.08.2017 14:00 Saarbrücken – SV Röchling 3 – 0
20.08.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Freiburg II 0 – 1
20.08.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hessen Kassel 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 18:30 Ulm – Hoffenheim II 0 – 0
22.08.2017 19:00 Mainz 05 II – Eintracht Stadtallendorf 0 – 0
22.08.2017 19:30 Wormatia Worms – FCA Walldorf 3 – 1
23.08.2017 18:00 Freiburg II – Saarbrücken 3 – 1
23.08.2017 18:30 SV Röchling – Stuttgart II 4 – 4
23.08.2017 19:00 Elversberg – Kickers Offenbach 1 – 3
23.08.2017 19:00 FSV Frankfurt – Koblenz 1 – 0
23.08.2017 19:30 Hessen Kassel – TSV Schott Mainz 4 – 1
23.08.2017 19:30 St.Kickers – Waldhof Mannheim 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 Koblenz – Wormatia Worms
26.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – FSV Frankfurt
26.08.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Mainz 05 II
26.08.2017 14:00 TSV Steinbach – Ulm
27.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Elversberg
27.08.2017 14:00 Hoffenheim II – Hessen Kassel
27.08.2017 14:00 Kickers Offenbach – SV Röchling
27.08.2017 14:00 Saarbrücken – St.Kickers
27.08.2017 14:00 Stuttgart II – Freiburg II

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:00 Elversberg – Hoffenheim II
01.09.2017 19:00 FCA Walldorf – Koblenz
02.09.2017 14:00 FSV Frankfurt – Waldhof Mannheim
02.09.2017 14:00 Wormatia Worms – Eintracht Stadtallendorf
02.09.2017 14:00 Hessen Kassel – TSV Steinbach
02.09.2017 14:00 SV Röchling – TSV Schott Mainz
02.09.2017 14:00 Freiburg II – Kickers Offenbach
02.09.2017 15:30 St.Kickers – Stuttgart II
03.09.2017 14:00 Mainz 05 II – Saarbrücken

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 Waldhof Mannheim – Wormatia Worms
09.09.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Freiburg II
09.09.2017 14:00 TSV Steinbach – Elversberg
09.09.2017 14:00 Ulm – Hessen Kassel
09.09.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – FCA Walldorf
09.09.2017 14:00 Kickers Offenbach – St.Kickers
09.09.2017 14:00 Stuttgart II – Mainz 05 II
10.09.2017 14:00 Hoffenheim II – SV Röchling
10.09.2017 14:00 Saarbrücken – FSV Frankfurt

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2017 19:30 Wormatia Worms – Kickers Offenbach

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 FCA Walldorf – Waldhof Mannheim
16.09.2017 14:00 Mainz 05 II – Kickers Offenbach
16.09.2017 14:00 FSV Frankfurt – Stuttgart II
16.09.2017 14:00 Koblenz – Eintracht Stadtallendorf
16.09.2017 14:00 SV Röchling – TSV Steinbach
16.09.2017 14:00 St.Kickers – TSV Schott Mainz
16.09.2017 14:00 Elversberg – Ulm
17.09.2017 14:00 Freiburg II – Hoffenheim II
18.09.2017 20:15 Wormatia Worms – Saarbrücken

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 TSV Schott Mainz – Mainz 05 II
23.09.2017 14:00 Saarbrücken – FCA Walldorf
23.09.2017 14:00 Hessen Kassel – Elversberg
23.09.2017 14:00 Ulm – SV Röchling
23.09.2017 14:00 TSV Steinbach – Freiburg II
24.09.2017 14:00 Hoffenheim II – St.Kickers
24.09.2017 14:00 Stuttgart II – Wormatia Worms
25.09.2017 18:15 Kickers Offenbach – FSV Frankfurt
25.09.2017 20:15 Waldhof Mannheim – Koblenz

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2017 18:00 Mainz 05 II – Hoffenheim II
28.09.2017 19:00 Koblenz – Saarbrücken
29.09.2017 19:00 St.Kickers – TSV Steinbach
29.09.2017 19:00 FCA Walldorf – Stuttgart II
29.09.2017 19:30 FSV Frankfurt – TSV Schott Mainz
30.09.2017 14:00 SV Röchling – Hessen Kassel
30.09.2017 14:00 Freiburg II – Ulm
30.09.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Waldhof Mannheim

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 14:00 Hoffenheim II – FSV Frankfurt
03.10.2017 14:00 TSV Steinbach – Mainz 05 II
03.10.2017 14:00 Hessen Kassel – Freiburg II
03.10.2017 14:00 Elversberg – SV Röchling
03.10.2017 14:00 Kickers Offenbach – FCA Walldorf
03.10.2017 14:00 Stuttgart II – Koblenz
03.10.2017 14:00 Saarbrücken – Eintracht Stadtallendorf
03.10.2017 15:00 Ulm – St.Kickers
04.10.2017 19:00 TSV Schott Mainz – Wormatia Worms

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 19:00 FSV Frankfurt – TSV Steinbach
07.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Ulm
07.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Saarbrücken
07.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Stuttgart II
07.10.2017 14:00 FCA Walldorf – TSV Schott Mainz
08.10.2017 14:00 Wormatia Worms – Hoffenheim II
08.10.2017 14:00 Koblenz – Kickers Offenbach
08.10.2017 14:00 Freiburg II – Elversberg
09.10.2017 20:15 St.Kickers – Hessen Kassel

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 19:00 Hoffenheim II – FCA Walldorf
13.10.2017 19:30 Kickers Offenbach – Eintracht Stadtallendorf
14.10.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Koblenz
14.10.2017 14:00 TSV Steinbach – Wormatia Worms
14.10.2017 14:00 Ulm – FSV Frankfurt
14.10.2017 14:00 Hessen Kassel – Mainz 05 II
14.10.2017 14:00 Elversberg – St.Kickers
14.10.2017 14:00 SV Röchling – Freiburg II
14.10.2017 14:00 Stuttgart II – Waldhof Mannheim

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 14:00 FSV Frankfurt – Hessen Kassel
21.10.2017 14:00 FCA Walldorf – TSV Steinbach
21.10.2017 14:00 Koblenz – Hoffenheim II
21.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – TSV Schott Mainz
21.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Kickers Offenbach
21.10.2017 14:00 Saarbrücken – Stuttgart II
21.10.2017 14:00 St.Kickers – SV Röchling
21.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Elversberg
22.10.2017 14:00 Wormatia Worms – Ulm

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:00 Hessen Kassel – Wormatia Worms
27.10.2017 19:00 TSV Steinbach – Koblenz
27.10.2017 19:30 Elversberg – FSV Frankfurt
28.10.2017 14:00 Kickers Offenbach – Saarbrücken
28.10.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Waldhof Mannheim
28.10.2017 14:00 Hoffenheim II – Eintracht Stadtallendorf
28.10.2017 14:00 Ulm – FCA Walldorf
28.10.2017 14:00 SV Röchling – Mainz 05 II
28.10.2017 14:00 Freiburg II – St.Kickers

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2017 20:15 Wormatia Worms – Elversberg
31.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Freiburg II
31.10.2017 14:00 FSV Frankfurt – SV Röchling
31.10.2017 14:00 FCA Walldorf – Hessen Kassel
31.10.2017 14:00 Koblenz – Ulm
31.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – TSV Steinbach
31.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Hoffenheim II
31.10.2017 14:00 Saarbrücken – TSV Schott Mainz
31.10.2017 14:00 Stuttgart II – Kickers Offenbach

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Stuttgart II
04.11.2017 14:00 Hoffenheim II – Saarbrücken
04.11.2017 14:00 TSV Steinbach – Waldhof Mannheim
04.11.2017 14:00 Ulm – Eintracht Stadtallendorf
04.11.2017 14:00 Elversberg – FCA Walldorf
04.11.2017 14:00 SV Röchling – Wormatia Worms
04.11.2017 14:00 St.Kickers – Mainz 05 II
05.11.2017 14:00 Hessen Kassel – Koblenz
05.11.2017 14:00 Freiburg II – FSV Frankfurt

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 19:00 Eintracht Stadtallendorf – Hessen Kassel
11.11.2017 14:00 Wormatia Worms – Freiburg II
11.11.2017 14:00 FCA Walldorf – SV Röchling
11.11.2017 14:00 Koblenz – Elversberg
11.11.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Ulm
11.11.2017 14:00 Saarbrücken – TSV Steinbach
11.11.2017 14:00 Stuttgart II – Hoffenheim II
11.11.2017 14:00 Kickers Offenbach – TSV Schott Mainz
12.11.2017 14:00 FSV Frankfurt – St.Kickers

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 19:00 FSV Frankfurt – Mainz 05 II
17.11.2017 19:00 FCA Walldorf – Freiburg II
18.11.2017 14:00 Stuttgart II – TSV Steinbach
18.11.2017 14:00 Saarbrücken – Ulm
18.11.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Hessen Kassel
18.11.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Elversberg
18.11.2017 14:00 Koblenz – SV Röchling
18.11.2017 14:00 Wormatia Worms – St.Kickers
19.11.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hoffenheim II

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:00 Mainz 05 II – Wormatia Worms
25.11.2017 14:00 Hoffenheim II – TSV Schott Mainz
25.11.2017 14:00 St.Kickers – FCA Walldorf
25.11.2017 14:00 SV Röchling – Eintracht Stadtallendorf
25.11.2017 14:00 Elversberg – Waldhof Mannheim
25.11.2017 14:00 Hessen Kassel – Saarbrücken
25.11.2017 14:00 Ulm – Stuttgart II
25.11.2017 14:00 TSV Steinbach – Kickers Offenbach
26.11.2017 14:00 Freiburg II – Koblenz

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2017 19:00 FCA Walldorf – Mainz 05 II
01.12.2017 19:00 Wormatia Worms – FSV Frankfurt
02.12.2017 14:00 TSV Schott Mainz – TSV Steinbach
02.12.2017 14:00 Kickers Offenbach – Ulm
02.12.2017 14:00 Stuttgart II – Hessen Kassel
02.12.2017 14:00 Saarbrücken – Elversberg
02.12.2017 14:00 Waldhof Mannheim – SV Röchling
02.12.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Freiburg II
02.12.2017 14:00 Koblenz – St.Kickers

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2017 19:00 FSV Frankfurt – FCA Walldorf
09.12.2017 14:00 Ulm – TSV Schott Mainz
09.12.2017 14:00 TSV Steinbach – Hoffenheim II
09.12.2017 14:00 St.Kickers – Eintracht Stadtallendorf
09.12.2017 14:00 SV Röchling – Saarbrücken
09.12.2017 14:00 Elversberg – Stuttgart II
09.12.2017 14:00 Mainz 05 II – Koblenz
10.12.2017 14:00 Freiburg II – Waldhof Mannheim
10.12.2017 15:00 Hessen Kassel – Kickers Offenbach

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Mainz 05 II
10.02.2018 14:00 Koblenz – FSV Frankfurt
10.02.2018 14:00 FCA Walldorf – Wormatia Worms
10.02.2018 14:00 Hoffenheim II – Ulm
10.02.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Hessen Kassel
10.02.2018 14:00 Kickers Offenbach – Elversberg
10.02.2018 14:00 Stuttgart II – SV Röchling
10.02.2018 14:00 Saarbrücken – Freiburg II
10.02.2018 14:00 Waldhof Mannheim – St.Kickers

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 14:00 Elversberg – TSV Schott Mainz
17.02.2018 14:00 Hessen Kassel – Hoffenheim II
17.02.2018 14:00 Ulm – TSV Steinbach
17.02.2018 14:00 Wormatia Worms – Koblenz
17.02.2018 14:00 FSV Frankfurt – Eintracht Stadtallendorf
17.02.2018 14:00 Mainz 05 II – Waldhof Mannheim
17.02.2018 14:00 St.Kickers – Saarbrücken
17.02.2018 14:00 Freiburg II – Stuttgart II
17.02.2018 14:00 SV Röchling – Kickers Offenbach

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 14:00 Saarbrücken – Mainz 05 II
24.02.2018 14:00 Waldhof Mannheim – FSV Frankfurt
24.02.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Wormatia Worms
24.02.2018 14:00 Koblenz – FCA Walldorf
24.02.2018 14:00 TSV Steinbach – Hessen Kassel
24.02.2018 14:00 Hoffenheim II – Elversberg
24.02.2018 14:00 TSV Schott Mainz – SV Röchling
24.02.2018 14:00 Kickers Offenbach – Freiburg II
24.02.2018 14:00 Stuttgart II – St.Kickers

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 14:00 Freiburg II – TSV Schott Mainz
03.03.2018 14:00 SV Röchling – Hoffenheim II
03.03.2018 14:00 Elversberg – TSV Steinbach
03.03.2018 14:00 Hessen Kassel – Ulm
03.03.2018 14:00 FCA Walldorf – Eintracht Stadtallendorf
03.03.2018 14:00 Wormatia Worms – Waldhof Mannheim
03.03.2018 14:00 FSV Frankfurt – Saarbrücken
03.03.2018 14:00 Mainz 05 II – Stuttgart II
03.03.2018 14:00 St.Kickers – Kickers Offenbach

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 14:00 Kickers Offenbach – Mainz 05 II
10.03.2018 14:00 Stuttgart II – FSV Frankfurt
10.03.2018 14:00 Saarbrücken – Wormatia Worms
10.03.2018 14:00 Waldhof Mannheim – FCA Walldorf
10.03.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Koblenz
10.03.2018 14:00 Ulm – Elversberg
10.03.2018 14:00 TSV Steinbach – SV Röchling
10.03.2018 14:00 Hoffenheim II – Freiburg II
10.03.2018 14:00 TSV Schott Mainz – St.Kickers

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 14:00 Mainz 05 II – TSV Schott Mainz
17.03.2018 14:00 St.Kickers – Hoffenheim II
17.03.2018 14:00 Freiburg II – TSV Steinbach
17.03.2018 14:00 SV Röchling – Ulm
17.03.2018 14:00 Elversberg – Hessen Kassel
17.03.2018 14:00 Koblenz – Waldhof Mannheim
17.03.2018 14:00 FCA Walldorf – Saarbrücken
17.03.2018 14:00 Wormatia Worms – Stuttgart II
17.03.2018 14:00 FSV Frankfurt – Kickers Offenbach

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 14:00 Hoffenheim II – Mainz 05 II
24.03.2018 14:00 TSV Schott Mainz – FSV Frankfurt
24.03.2018 14:00 Kickers Offenbach – Wormatia Worms
24.03.2018 14:00 Stuttgart II – FCA Walldorf
24.03.2018 14:00 Saarbrücken – Koblenz
24.03.2018 14:00 Waldhof Mannheim – Eintracht Stadtallendorf
24.03.2018 14:00 Hessen Kassel – SV Röchling
24.03.2018 14:00 Ulm – Freiburg II
24.03.2018 14:00 TSV Steinbach – St.Kickers

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2018 19:00 Wormatia Worms – TSV Schott Mainz
28.03.2018 19:00 FSV Frankfurt – Hoffenheim II
28.03.2018 19:00 Mainz 05 II – TSV Steinbach
28.03.2018 19:00 St.Kickers – Ulm
28.03.2018 19:00 Freiburg II – Hessen Kassel
28.03.2018 19:00 SV Röchling – Elversberg
28.03.2018 19:00 Eintracht Stadtallendorf – Saarbrücken
28.03.2018 19:00 Koblenz – Stuttgart II
28.03.2018 19:00 FCA Walldorf – Kickers Offenbach

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 14:00 Ulm – Mainz 05 II
31.03.2018 14:00 TSV Steinbach – FSV Frankfurt
31.03.2018 14:00 Hoffenheim II – Wormatia Worms
31.03.2018 14:00 TSV Schott Mainz – FCA Walldorf
31.03.2018 14:00 Kickers Offenbach – Koblenz
31.03.2018 14:00 Stuttgart II – Eintracht Stadtallendorf
31.03.2018 14:00 Saarbrücken – Waldhof Mannheim
31.03.2018 14:00 Elversberg – Freiburg II
31.03.2018 14:00 Hessen Kassel – St.Kickers

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 14:00 Koblenz – TSV Schott Mainz
07.04.2018 14:00 FCA Walldorf – Hoffenheim II
07.04.2018 14:00 Wormatia Worms – TSV Steinbach
07.04.2018 14:00 FSV Frankfurt – Ulm
07.04.2018 14:00 Mainz 05 II – Hessen Kassel
07.04.2018 14:00 St.Kickers – Elversberg
07.04.2018 14:00 Freiburg II – SV Röchling
07.04.2018 14:00 Waldhof Mannheim – Stuttgart II
07.04.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Kickers Offenbach

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 14:00 Elversberg – Mainz 05 II
14.04.2018 14:00 Hessen Kassel – FSV Frankfurt
14.04.2018 14:00 Ulm – Wormatia Worms
14.04.2018 14:00 TSV Steinbach – FCA Walldorf
14.04.2018 14:00 Hoffenheim II – Koblenz
14.04.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Eintracht Stadtallendorf
14.04.2018 14:00 Kickers Offenbach – Waldhof Mannheim
14.04.2018 14:00 Stuttgart II – Saarbrücken
14.04.2018 14:00 SV Röchling – St.Kickers

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 14:00 Waldhof Mannheim – TSV Schott Mainz
21.04.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Hoffenheim II
21.04.2018 14:00 Koblenz – TSV Steinbach
21.04.2018 14:00 FCA Walldorf – Ulm
21.04.2018 14:00 Wormatia Worms – Hessen Kassel
21.04.2018 14:00 FSV Frankfurt – Elversberg
21.04.2018 14:00 Mainz 05 II – SV Röchling
21.04.2018 14:00 St.Kickers – Freiburg II
21.04.2018 14:00 Saarbrücken – Kickers Offenbach

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 14:00 Freiburg II – Mainz 05 II
28.04.2018 14:00 SV Röchling – FSV Frankfurt
28.04.2018 14:00 Elversberg – Wormatia Worms
28.04.2018 14:00 Hessen Kassel – FCA Walldorf
28.04.2018 14:00 Ulm – Koblenz
28.04.2018 14:00 TSV Steinbach – Eintracht Stadtallendorf
28.04.2018 14:00 Hoffenheim II – Waldhof Mannheim
28.04.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Saarbrücken
28.04.2018 14:00 Kickers Offenbach – Stuttgart II

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 14:00 Stuttgart II – TSV Schott Mainz
05.05.2018 14:00 Saarbrücken – Hoffenheim II
05.05.2018 14:00 Waldhof Mannheim – TSV Steinbach
05.05.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Ulm
05.05.2018 14:00 Koblenz – Hessen Kassel
05.05.2018 14:00 FCA Walldorf – Elversberg
05.05.2018 14:00 Wormatia Worms – SV Röchling
05.05.2018 14:00 FSV Frankfurt – Freiburg II
05.05.2018 14:00 Mainz 05 II – St.Kickers

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 14:00 Freiburg II – Wormatia Worms
12.05.2018 14:00 SV Röchling – FCA Walldorf
12.05.2018 14:00 Elversberg – Koblenz
12.05.2018 14:00 Hessen Kassel – Eintracht Stadtallendorf
12.05.2018 14:00 Ulm – Waldhof Mannheim
12.05.2018 14:00 TSV Steinbach – Saarbrücken
12.05.2018 14:00 Hoffenheim II – Stuttgart II
12.05.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Kickers Offenbach
12.05.2018 14:00 St.Kickers – FSV Frankfurt
Advertisement

Seneste kampe

Hessen Kassel
TSV Schott Mainz
4 – 1
23. august 19:30
Færdig
St.Kickers
Waldhof Mannheim
2 – 1
23. august 19:30
Færdig
FSV Frankfurt
Koblenz
1 – 0
23. august 19:00
Færdig
Elversberg
Kickers Offenbach
1 – 3
23. august 19:00
Færdig
SV Röchling
Stuttgart II
4 – 4
23. august 18:30
Færdig
Freiburg II
Saarbrücken
3 – 1
23. august 18:00
Færdig
Wormatia Worms
FCA Walldorf
3 – 1
22. august 19:30
Færdig
Mainz 05 II
Eintracht Stadtallendorf
0 – 0
22. august 19:00
Færdig
Ulm
Hoffenheim II
0 – 0
22. august 18:30
Færdig
Kickers Offenbach
Hessen Kassel
1 – 0
20. august 14:00
Færdig

Kommende kampe

Koblenz
Wormatia Worms
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Waldhof Mannheim
Mainz 05 II
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Eintracht Stadtallendorf
FSV Frankfurt
vs
26. august 14:00
Ikke startet
TSV Steinbach
Ulm
vs
26. august 14:00
Ikke startet
TSV Schott Mainz
Elversberg
vs
27. august 14:00
Ikke startet
Hoffenheim II
Hessen Kassel
vs
27. august 14:00
Ikke startet
Kickers Offenbach
SV Röchling
vs
27. august 14:00
Ikke startet
Saarbrücken
St.Kickers
vs
27. august 14:00
Ikke startet
Stuttgart II
Freiburg II
vs
27. august 14:00
Ikke startet
FCA Walldorf
Koblenz
vs
1. september 19:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland