LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/5-2017 15:57
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Køln 1904 34 23 3 8 91 - 42 72
2. Dortmund II 34 16 15 3 54 - 25 63
3. Gladbach II 34 17 11 6 71 - 42 62
4. Oberhausen 34 18 5 11 69 - 50 59
5. RW Essen 34 14 13 7 48 - 35 55
6. FC Köln II 34 15 6 13 59 - 54 51
7. Alemannia Aachen 34 16 11 7 51 - 39 50
8. Wattenscheid 34 14 8 12 51 - 44 50
9. Bonner SC 34 14 6 14 60 - 61 48
10. SV Rödinghausen 34 13 9 12 55 - 57 48
11. Wuppertal 34 10 12 12 47 - 47 42
12. Fortuna Düsseldorf II 34 10 11 13 44 - 51 41
13. SC Verl 34 9 13 12 37 - 49 40
14. SC Wiedenbrück 34 9 12 13 43 - 52 39
15. RW Ahlen 34 8 8 18 43 - 66 32
16. Schalke 04 II 34 8 6 20 32 - 48 30
17. TSG Sprockhövel 34 5 9 20 31 - 73 24
18. Sportfreunde Siegen 34 5 6 23 31 - 82 21
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 45,94 917 3,00 126 (41,2 %) 82 (26,8 %) 98 (32,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 15:57
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Køln 1904 17 12 1 4 48 - 18 37
2. Dortmund II 17 10 6 1 25 - 10 36
3. Gladbach II 17 7 7 3 37 - 23 28
4. Oberhausen 17 9 4 4 40 - 23 31
5. RW Essen 17 8 5 4 23 - 20 29
6. FC Köln II 17 7 3 7 24 - 24 24
7. Alemannia Aachen 17 10 3 4 30 - 18 33
8. Wattenscheid 17 8 4 5 28 - 17 28
9. Bonner SC 17 9 3 5 38 - 28 30
10. SV Rödinghausen 17 6 4 7 27 - 30 22
11. Wuppertal 17 6 7 4 28 - 18 25
12. Fortuna Düsseldorf II 17 8 4 5 29 - 23 28
13. SC Verl 17 5 7 5 18 - 17 22
14. SC Wiedenbrück 17 4 6 7 23 - 24 18
15. RW Ahlen 17 5 4 8 24 - 30 19
16. Schalke 04 II 17 5 3 9 19 - 24 18
17. TSG Sprockhövel 17 3 8 6 20 - 32 17
18. Sportfreunde Siegen 17 4 3 10 21 - 36 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 45,94 917 3,00 126 (41,2 %) 82 (26,8 %) 98 (32,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 15:57
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Køln 1904 17 11 2 4 43 - 24 35
2. Dortmund II 17 6 9 2 29 - 15 27
3. Gladbach II 17 10 4 3 34 - 19 34
4. Oberhausen 17 9 1 7 29 - 27 28
5. RW Essen 17 6 8 3 25 - 15 26
6. FC Köln II 17 8 3 6 35 - 30 27
7. Alemannia Aachen 17 6 8 3 21 - 21 26
8. Wattenscheid 17 6 4 7 23 - 27 22
9. Bonner SC 17 5 3 9 22 - 33 18
10. SV Rödinghausen 17 7 5 5 28 - 27 26
11. Wuppertal 17 4 5 8 19 - 29 17
12. Fortuna Düsseldorf II 17 2 7 8 15 - 28 13
13. SC Verl 17 4 6 7 19 - 32 18
14. SC Wiedenbrück 17 5 6 6 20 - 28 21
15. RW Ahlen 17 3 4 10 19 - 36 13
16. Schalke 04 II 17 3 3 11 13 - 24 12
17. TSG Sprockhövel 17 2 1 14 11 - 41 7
18. Sportfreunde Siegen 17 1 3 13 10 - 46 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 45,94 917 3,00 126 (41,2 %) 82 (26,8 %) 98 (32,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 15:57
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Viktoria Køln 1904 11 2 2,68 1,24
2. Dortmund II 16 6 1,59 0,74
3. Gladbach II 11 3 2,09 1,24
4. Oberhausen 7 8 2,03 1,47
5. RW Essen 11 10 1,41 1,03
6. FC Köln II 8 3 1,74 1,59
7. Alemannia Aachen 10 7 1,50 1,15
8. Wattenscheid 11 10 1,50 1,29
9. Bonner SC 9 8 1,76 1,79
10. SV Rödinghausen 6 6 1,62 1,68
11. Wuppertal 9 13 1,38 1,38
12. Fortuna Düsseldorf II 8 9 1,29 1,50
13. SC Verl 8 11 1,09 1,44
14. SC Wiedenbrück 9 8 1,26 1,53
15. RW Ahlen 7 9 1,26 1,94
16. Schalke 04 II 6 16 0,94 1,41
17. TSG Sprockhövel 7 14 0,91 2,15
18. Sportfreunde Siegen 3 14 0,91 2,41
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 45,94 917 3,00 126 (41,2 %) 82 (26,8 %) 98 (32,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 15:57
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 15:57
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
Opdateret:
20/5-2017 15:57
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson

339167

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:00 Wuppertal – Viktoria Køln 1904 3 – 3
30.07.2016 14:00 FC Köln II – Dortmund II 1 – 4
30.07.2016 14:00 Bonner SC – Fortuna Düsseldorf II 2 – 1
30.07.2016 14:00 Sportfreunde Siegen – Alemannia Aachen 0 – 1
30.07.2016 14:00 TSG Sprockhövel – SV Rödinghausen 0 – 0
30.07.2016 14:00 Oberhausen – RW Ahlen 0 – 4
30.07.2016 14:05 Wattenscheid – SC Verl 1 – 2
31.07.2016 14:00 SC Wiedenbrück – RW Essen 0 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 14:00 Schalke 04 II – FC Köln II 0 – 1
05.08.2016 19:30 RW Essen – Bonner SC 2 – 1
05.08.2016 19:30 SV Rödinghausen – SC Wiedenbrück 0 – 2
06.08.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Wuppertal 2 – 2
06.08.2016 14:00 SC Verl – Oberhausen 1 – 0
06.08.2016 14:00 Alemannia Aachen – Wattenscheid 0 – 1
06.08.2016 14:05 RW Ahlen – TSG Sprockhövel 5 – 0
06.08.2016 14:05 Dortmund II – Sportfreunde Siegen 2 – 0
06.08.2016 14:05 Viktoria Køln 1904 – Gladbach II 1 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2016 19:30 Viktoria Køln 1904 – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
09.08.2016 19:30 Sportfreunde Siegen – Schalke 04 II 1 – 2
09.08.2016 19:30 Wattenscheid – Dortmund II 1 – 1
09.08.2016 19:30 Oberhausen – Alemannia Aachen 0 – 2
09.08.2016 19:30 TSG Sprockhövel – SC Verl 2 – 2
09.08.2016 19:30 SC Wiedenbrück – RW Ahlen 5 – 1
09.08.2016 19:30 Bonner SC – SV Rödinghausen 3 – 2
09.08.2016 19:35 Wuppertal – RW Essen 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:00 SC Verl – SC Wiedenbrück 1 – 1
12.08.2016 19:00 Dortmund II – Oberhausen 1 – 0
13.08.2016 14:00 Alemannia Aachen – TSG Sprockhövel 0 – 0
13.08.2016 14:00 Schalke 04 II – Wattenscheid 0 – 2
13.08.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Gladbach II 0 – 1
13.08.2016 14:00 SV Rödinghausen – Wuppertal 1 – 2
13.08.2016 14:00 RW Essen – Viktoria Køln 1904 0 – 4
14.08.2016 14:00 FC Köln II – Sportfreunde Siegen 1 – 1
14.08.2016 15:00 Bonner SC – RW Ahlen 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 14:00 Wuppertal – RW Ahlen 4 – 0
20.08.2016 14:00 Oberhausen – Schalke 04 II 1 – 1
20.08.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Dortmund II 0 – 4
20.08.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Alemannia Aachen 0 – 0
20.08.2016 14:00 Bonner SC – SC Verl 1 – 0
20.08.2016 14:00 Gladbach II – Sportfreunde Siegen 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:05 Dortmund II – SC Wiedenbrück 2 – 0
26.08.2016 19:30 FC Köln II – Oberhausen 1 – 2
26.08.2016 19:30 Alemannia Aachen – Bonner SC 3 – 2
27.08.2016 14:00 RW Essen – Gladbach II 0 – 2
27.08.2016 14:00 Schalke 04 II – TSG Sprockhövel 2 – 0
27.08.2016 14:00 SV Rödinghausen – Fortuna Düsseldorf II 2 – 1
27.08.2016 14:00 SC Verl – Wuppertal 2 – 2
27.08.2016 14:05 RW Ahlen – Viktoria Køln 1904 1 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2016 18:30 Gladbach II – Schalke 04 II 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2016 20:15 Sportfreunde Siegen – Wattenscheid 3 – 4

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 19:30 RW Essen – SV Rödinghausen 0 – 1
03.09.2016 14:00 Oberhausen – Sportfreunde Siegen 7 – 1
03.09.2016 14:00 Gladbach II – Wattenscheid 4 – 2
03.09.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Schalke 04 II 1 – 2
03.09.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – RW Ahlen 1 – 0
03.09.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Verl 2 – 1
05.09.2016 20:15 Wuppertal – Alemannia Aachen 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:00 Alemannia Aachen – Viktoria Køln 1904 0 – 1
10.09.2016 14:00 Schalke 04 II – Bonner SC 0 – 5
10.09.2016 14:00 FC Köln II – SC Wiedenbrück 1 – 3
10.09.2016 14:00 SC Verl – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
10.09.2016 14:00 RW Ahlen – RW Essen 0 – 3
10.09.2016 14:05 Dortmund II – Wuppertal 0 – 0
10.09.2016 14:05 SV Rödinghausen – Gladbach II 1 – 2
10.09.2016 14:05 Sportfreunde Siegen – TSG Sprockhövel 4 – 1
11.09.2016 14:05 Wattenscheid – Oberhausen 5 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:30 RW Essen – SC Verl 2 – 0
17.09.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Sportfreunde Siegen 3 – 0
17.09.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Wattenscheid 0 – 2
17.09.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Alemannia Aachen 1 – 1
17.09.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Dortmund II 1 – 1
17.09.2016 14:00 Wuppertal – Schalke 04 II 0 – 2
17.09.2016 14:00 Bonner SC – FC Köln II 2 – 3
18.09.2016 14:00 Gladbach II – Oberhausen 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:30 Bonner SC – Dortmund II 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:30 Viktoria Køln 1904 – SV Rödinghausen 1 – 2
21.09.2016 19:40 Wattenscheid – FC Köln II 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 RW Ahlen – Gladbach II 0 – 2
24.09.2016 14:00 FC Köln II – Wuppertal 0 – 1
24.09.2016 14:00 Sportfreunde Siegen – Bonner SC 2 – 2
24.09.2016 14:00 Schalke 04 II – Viktoria Køln 1904 1 – 2
24.09.2016 14:00 Wattenscheid – SC Wiedenbrück 0 – 1
24.09.2016 14:00 Dortmund II – Fortuna Düsseldorf II 2 – 2
24.09.2016 14:00 Oberhausen – TSG Sprockhövel 2 – 1
24.09.2016 14:00 SC Verl – SV Rödinghausen 2 – 3
25.09.2016 14:00 Alemannia Aachen – RW Essen 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:30 SC Wiedenbrück – Oberhausen 0 – 2
01.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Alemannia Aachen 0 – 1
01.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – FC Köln II 2 – 4
01.10.2016 14:00 Wuppertal – Sportfreunde Siegen 4 – 1
01.10.2016 14:00 Bonner SC – Wattenscheid 2 – 3
01.10.2016 14:00 Gladbach II – TSG Sprockhövel 3 – 1
01.10.2016 14:10 RW Ahlen – SC Verl 1 – 2
01.10.2016 15:30 RW Essen – Dortmund II 1 – 1
02.10.2016 14:30 Fortuna Düsseldorf II – Schalke 04 II 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 14:00 FC Köln II – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0
07.10.2016 19:00 SC Verl – Gladbach II 0 – 2
07.10.2016 20:00 Sportfreunde Siegen – Viktoria Køln 1904 2 – 5
08.10.2016 14:00 Wattenscheid – Wuppertal 1 – 2
08.10.2016 14:00 Oberhausen – Bonner SC 5 – 1
08.10.2016 14:00 TSG Sprockhövel – SC Wiedenbrück 3 – 3
08.10.2016 14:00 Alemannia Aachen – RW Ahlen 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:15 SC Verl – Alemannia Aachen 1 – 1
14.10.2016 19:30 RW Ahlen – Dortmund II 1 – 4
14.10.2016 19:30 Gladbach II – SC Wiedenbrück 0 – 0
15.10.2016 14:00 Wuppertal – Oberhausen 2 – 1
15.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Wattenscheid 2 – 0
15.10.2016 14:00 RW Essen – FC Köln II 5 – 2
15.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Schalke 04 II 2 – 0
15.10.2016 14:00 Bonner SC – TSG Sprockhövel 0 – 2
16.10.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Sportfreunde Siegen 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:30 Sportfreunde Siegen – RW Essen 1 – 5
21.10.2016 19:35 Wattenscheid – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
22.10.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Wuppertal 1 – 1
22.10.2016 14:00 FC Köln II – SV Rödinghausen 0 – 3
22.10.2016 14:00 Oberhausen – Viktoria Køln 1904 0 – 2
22.10.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Bonner SC 1 – 3
22.10.2016 14:00 Alemannia Aachen – Gladbach II 2 – 4
22.10.2016 14:00 Dortmund II – SC Verl 2 – 0
23.10.2016 15:00 Schalke 04 II – RW Ahlen 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 19:30 TSG Sprockhövel – FC Köln II 0 – 5

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:30 Gladbach II – Bonner SC 1 – 2
28.10.2016 19:30 RW Essen – Wattenscheid 0 – 0
29.10.2016 14:00 Wuppertal – SC Wiedenbrück 1 – 1
29.10.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Oberhausen 1 – 2
29.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – TSG Sprockhövel 5 – 0
29.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Sportfreunde Siegen 3 – 0
29.10.2016 14:00 SC Verl – Schalke 04 II 2 – 1
29.10.2016 15:30 Alemannia Aachen – Dortmund II 0 – 1
30.10.2016 14:30 RW Ahlen – FC Köln II 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:00 Gladbach II – Dortmund II 2 – 2
05.11.2016 14:00 FC Köln II – SC Verl 2 – 0
05.11.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Fortuna Düsseldorf II 3 – 3
05.11.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Viktoria Køln 1904 1 – 5
05.11.2016 14:00 Bonner SC – Wuppertal 3 – 0
05.11.2016 14:05 Wattenscheid – SV Rödinghausen 1 – 1
06.11.2016 14:30 Schalke 04 II – Alemannia Aachen 2 – 1
06.11.2016 14:30 Sportfreunde Siegen – RW Ahlen 1 – 0
06.11.2016 15:30 Oberhausen – RW Essen 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:30 RW Essen – TSG Sprockhövel 3 – 2
12.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – Oberhausen 0 – 4
12.11.2016 14:00 Wuppertal – Gladbach II 0 – 0
12.11.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SC Wiedenbrück 1 – 2
12.11.2016 14:00 RW Ahlen – Wattenscheid 3 – 3
12.11.2016 14:00 SC Verl – Sportfreunde Siegen 2 – 0
12.11.2016 14:00 Alemannia Aachen – FC Köln II 3 – 2
12.11.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Bonner SC 5 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – RW Ahlen 2 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 Schalke 04 II – RW Essen 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 FC Köln II – Gladbach II 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2016 19:30 Dortmund II – SV Rödinghausen 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:30 Fortuna Düsseldorf II – Bonner SC 3 – 0
25.11.2016 19:30 RW Essen – SC Wiedenbrück 0 – 0
26.11.2016 14:00 SC Verl – Wattenscheid 1 – 1
26.11.2016 14:00 Dortmund II – FC Köln II 2 – 1
26.11.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Wuppertal 5 – 1
26.11.2016 14:00 RW Ahlen – Oberhausen 1 – 2
26.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – TSG Sprockhövel 2 – 1
26.11.2016 14:00 Schalke 04 II – Gladbach II 0 – 3
29.11.2016 20:15 Alemannia Aachen – Sportfreunde Siegen 4 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 FC Köln II – Schalke 04 II 2 – 1
03.12.2016 14:00 Gladbach II – Viktoria Køln 1904 4 – 1
03.12.2016 14:00 SC Wiedenbrück – SV Rödinghausen 1 – 1
03.12.2016 14:00 Oberhausen – SC Verl 7 – 1
03.12.2016 14:00 TSG Sprockhövel – RW Ahlen 0 – 0
04.12.2016 14:00 Bonner SC – RW Essen 1 – 2
04.12.2016 14:00 Wattenscheid – Alemannia Aachen 3 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Alemannia Aachen – Oberhausen 1 – 0
10.12.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Viktoria Køln 1904 1 – 1
10.12.2016 14:00 SV Rödinghausen – Bonner SC 3 – 2
10.12.2016 14:00 Gladbach II – FC Köln II 2 – 1
10.12.2016 14:00 Dortmund II – Wattenscheid 1 – 0
11.12.2016 14:00 Schalke 04 II – Sportfreunde Siegen 0 – 1
11.12.2016 15:30 RW Essen – Wuppertal 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:30 Fortuna Düsseldorf II – RW Essen 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Dortmund II – Schalke 04 II 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 19:00 Wuppertal – Fortuna Düsseldorf II 5 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:00 SC Verl – TSG Sprockhövel 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2017 14:00 FC Köln II – Bonner SC 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 19:00 SC Wiedenbrück – SC Verl 1 – 1
18.02.2017 14:00 Gladbach II – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0
18.02.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – RW Essen 2 – 1
18.02.2017 14:00 Wuppertal – SV Rödinghausen 4 – 1
18.02.2017 14:00 RW Ahlen – Bonner SC 1 – 1
19.02.2017 14:00 Wattenscheid – Schalke 04 II 2 – 1
19.02.2017 14:30 Sportfreunde Siegen – FC Köln II 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 FC Köln II – Wattenscheid 2 – 1
25.02.2017 14:00 RW Essen – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0
25.02.2017 14:00 RW Ahlen – Wuppertal 1 – 4
25.02.2017 14:00 Dortmund II – TSG Sprockhövel 4 – 1
25.02.2017 14:00 Alemannia Aachen – SC Wiedenbrück 3 – 1
25.02.2017 14:00 SC Verl – Bonner SC 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:30 Gladbach II – RW Essen 1 – 2
03.03.2017 19:30 Bonner SC – Alemannia Aachen 4 – 0
04.03.2017 14:00 Wuppertal – SC Verl 0 – 0
04.03.2017 14:00 Oberhausen – FC Köln II 3 – 1
04.03.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – RW Ahlen 3 – 1
04.03.2017 14:00 Wattenscheid – Sportfreunde Siegen 3 – 0
04.03.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Dortmund II 1 – 1
04.03.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SV Rödinghausen 4 – 3
04.03.2017 15:30 TSG Sprockhövel – Schalke 04 II 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:00 Schalke 04 II – SC Wiedenbrück 1 – 2
11.03.2017 14:00 SC Verl – Viktoria Køln 1904 1 – 2
11.03.2017 14:00 Alemannia Aachen – Wuppertal 1 – 0
11.03.2017 14:00 FC Köln II – TSG Sprockhövel 3 – 0
11.03.2017 14:00 SV Rödinghausen – RW Essen 1 – 1
11.03.2017 14:00 RW Ahlen – Fortuna Düsseldorf II 1 – 0
11.03.2017 14:00 Wattenscheid – Gladbach II 3 – 2
11.03.2017 14:05 Dortmund II – Bonner SC 2 – 0
11.03.2017 14:05 Sportfreunde Siegen – Oberhausen 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 19:00 TSG Sprockhövel – Alemannia Aachen 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 19:00 RW Ahlen – SC Wiedenbrück 4 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 19:30 Wuppertal – Dortmund II 1 – 0
18.03.2017 14:00 SC Wiedenbrück – FC Köln II 2 – 3
18.03.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Sportfreunde Siegen 2 – 0
18.03.2017 14:00 Gladbach II – SV Rödinghausen 1 – 2
18.03.2017 14:00 RW Essen – RW Ahlen 2 – 2
18.03.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SC Verl 2 – 3
19.03.2017 14:00 Bonner SC – Schalke 04 II 0 – 0
19.03.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Alemannia Aachen 1 – 2
21.03.2017 18:00 Oberhausen – Wattenscheid 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – FC Köln II 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 19:05 SC Verl – RW Essen 0 – 0
25.03.2017 14:00 Schalke 04 II – Wuppertal 4 – 2
25.03.2017 14:00 Dortmund II – Viktoria Køln 1904 2 – 3
25.03.2017 14:00 Wattenscheid – TSG Sprockhövel 2 – 0
25.03.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – SC Wiedenbrück 1 – 1
25.03.2017 14:00 Oberhausen – Gladbach II 3 – 1
26.03.2017 14:00 RW Ahlen – SV Rödinghausen 0 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 19:30 RW Essen – Alemannia Aachen 1 – 2
01.04.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Dortmund II 3 – 2
01.04.2017 14:00 Wuppertal – FC Köln II 1 – 3
01.04.2017 14:00 Bonner SC – Sportfreunde Siegen 4 – 2
01.04.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Oberhausen 2 – 3
01.04.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Schalke 04 II 2 – 0
01.04.2017 14:00 Gladbach II – RW Ahlen 4 – 0
01.04.2017 14:05 SV Rödinghausen – SC Verl 5 – 2
01.04.2017 14:10 SC Wiedenbrück – Wattenscheid 3 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 19:00 Alemannia Aachen – Fortuna Düsseldorf II 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 19:30 Sportfreunde Siegen – Dortmund II 0 – 4

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – Wuppertal 1 – 0
08.04.2017 14:00 FC Köln II – Viktoria Køln 1904 2 – 0
08.04.2017 14:00 Dortmund II – RW Essen 1 – 1
08.04.2017 14:00 Alemannia Aachen – SV Rödinghausen 4 – 1
08.04.2017 14:00 SC Verl – RW Ahlen 0 – 2
08.04.2017 14:00 Oberhausen – SC Wiedenbrück 3 – 1
08.04.2017 14:00 Wattenscheid – Bonner SC 3 – 0
08.04.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Gladbach II 1 – 3
09.04.2017 14:00 Schalke 04 II – Fortuna Düsseldorf II 4 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 19:30 Wuppertal – Wattenscheid 1 – 2
13.04.2017 19:30 Viktoria Køln 1904 – Sportfreunde Siegen 5 – 0
13.04.2017 19:30 RW Essen – Schalke 04 II 1 – 0
13.04.2017 19:30 Bonner SC – Oberhausen 2 – 5
13.04.2017 19:30 SC Wiedenbrück – TSG Sprockhövel 2 – 0
13.04.2017 19:30 Gladbach II – SC Verl 2 – 2
13.04.2017 19:30 SV Rödinghausen – Dortmund II 1 – 1
15.04.2017 14:00 RW Ahlen – Alemannia Aachen 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:00 SV Rödinghausen – Viktoria Køln 1904 0 – 4

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 19:30 Oberhausen – Dortmund II 0 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 19:00 SC Wiedenbrück – Gladbach II 1 – 1
21.04.2017 19:30 Alemannia Aachen – SC Verl 1 – 1
21.04.2017 19:30 Sportfreunde Siegen – Fortuna Düsseldorf II 0 – 3
22.04.2017 14:00 Wattenscheid – Viktoria Køln 1904 1 – 5
22.04.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Bonner SC 0 – 2
22.04.2017 15:30 Dortmund II – RW Ahlen 1 – 1
23.04.2017 15:30 Oberhausen – Wuppertal 2 – 0
23.04.2017 15:30 Schalke 04 II – SV Rödinghausen 1 – 1
24.04.2017 19:30 FC Köln II – RW Essen 1 – 3

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:30 RW Ahlen – Schalke 04 II 2 – 1
28.04.2017 19:30 Wuppertal – TSG Sprockhövel 0 – 1
29.04.2017 14:00 SV Rödinghausen – FC Köln II 2 – 2
29.04.2017 14:00 RW Essen – Sportfreunde Siegen 2 – 1
29.04.2017 14:05 SC Verl – Dortmund II 0 – 0
29.04.2017 14:05 Viktoria Køln 1904 – Oberhausen 5 – 1
29.04.2017 14:10 Gladbach II – Alemannia Aachen 3 – 3
29.04.2017 14:20 Bonner SC – SC Wiedenbrück 3 – 1
30.04.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Wattenscheid 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2017 19:30 Sportfreunde Siegen – Gladbach II 0 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:30 Oberhausen – Fortuna Düsseldorf II 1 – 1
05.05.2017 19:30 Wattenscheid – RW Essen 0 – 0
06.05.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Wuppertal 0 – 0
06.05.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Viktoria Køln 1904 3 – 2
06.05.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – SV Rödinghausen 1 – 1
06.05.2017 14:00 FC Köln II – RW Ahlen 4 – 2
06.05.2017 14:00 Schalke 04 II – SC Verl 0 – 0
06.05.2017 14:00 Bonner SC – Gladbach II 4 – 4
07.05.2017 14:00 Dortmund II – Alemannia Aachen 0 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2017 18:30 Schalke 04 II – Oberhausen 0 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 14:00 Alemannia Aachen – Schalke 04 II 3 – 2
13.05.2017 14:00 SC Verl – FC Köln II 1 – 1
13.05.2017 14:00 RW Ahlen – Sportfreunde Siegen 1 – 0
13.05.2017 14:00 SV Rödinghausen – Wattenscheid 2 – 2
13.05.2017 14:00 RW Essen – Oberhausen 3 – 2
13.05.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – TSG Sprockhövel 2 – 1
13.05.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Wiedenbrück 4 – 0
13.05.2017 14:00 Wuppertal – Bonner SC 0 – 0
13.05.2017 14:00 Dortmund II – Gladbach II 2 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 Bonner SC – Viktoria Køln 1904 2 – 0
20.05.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Fortuna Düsseldorf II 1 – 2
20.05.2017 14:00 TSG Sprockhövel – RW Essen 1 – 1
20.05.2017 14:00 Oberhausen – SV Rödinghausen 3 – 4
20.05.2017 14:00 Wattenscheid – RW Ahlen 0 – 0
20.05.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – SC Verl 1 – 2
20.05.2017 14:00 FC Köln II – Alemannia Aachen 1 – 2
20.05.2017 14:00 Schalke 04 II – Dortmund II 0 – 1
20.05.2017 14:00 Gladbach II – Wuppertal 4 – 2
Advertisement

Seneste kampe

Schalke 04 II
Dortmund II
0 – 1
20. maj 14:00
Færdig
Gladbach II
Wuppertal
4 – 2
20. maj 14:00
Færdig
FC Köln II
Alemannia Aachen
1 – 2
20. maj 14:00
Færdig
Sportfreunde Siegen
SC Verl
1 – 2
20. maj 14:00
Færdig
Wattenscheid
RW Ahlen
0 – 0
20. maj 14:00
Færdig
Oberhausen
SV Rödinghausen
3 – 4
20. maj 14:00
Færdig
TSG Sprockhövel
RW Essen
1 – 1
20. maj 14:00
Færdig
SC Wiedenbrück
Fortuna Düsseldorf II
1 – 2
20. maj 14:00
Færdig
Bonner SC
Viktoria Køln 1904
2 – 0
20. maj 14:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Tyskland