LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Uruguay
Primera Division

Gruppespillet

AperturaKVUTMP
Defensor Sporting 15113125-1336
Nacional 15112226-1535
Club Atletico Penarol 1577129-1228
Cerro 1574426-1825
Boston River 1572621-1523
Montevideo Wanderers 1571726-2422
Rampla Juniors 1563620-2321
Danubio 1547417-1619
El Tanque Sisley 1561820-2919
River Plate 1546514-1718
Fenix 1544721-2016
Racing 1543816-2315
Liverpool FC 1536614-2315
Juventud de las Piedras 1535719-2414
Plaza Colonia 1535716-2214
Sud America 15231018-349
IntermedioKVUTMP
Boston River 00000-00
Cerro 00000-00
Club Atletico Penarol 00000-00
Danubio 00000-00
Defensor Sporting 00000-00
El Tanque Sisley 00000-00
Fenix 00000-00
Juventud de las Piedras 00000-00
Liverpool FC 00000-00
Montevideo Wanderers 00000-00
Nacional 00000-00
Plaza Colonia 00000-00
Racing 00000-00
Rampla Juniors 00000-00
River Plate 00000-00
Sud America 00000-00
Mesterskabs-playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 21:00 Cerro – Racing 1 – 0
04.02.2017 21:00 Sud America – Fenix 0 – 2
05.02.2017 00:00 Juventud de las Piedras – Nacional 0 – 1
05.02.2017 21:00 Danubio – Montevideo Wanderers 0 – 0
05.02.2017 21:00 Defensor Sporting – Rampla Juniors 1 – 0
05.02.2017 21:00 River Plate – Liverpool FC 1 – 1
05.02.2017 21:05 Plaza Colonia – Boston River 0 – 0
05.02.2017 21:30 Club Atletico Penarol – El Tanque Sisley 4 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 21:00 Defensor Sporting – Cerro 1 – 1
11.02.2017 21:00 Fenix – Juventud de las Piedras 1 – 1
11.02.2017 21:00 Liverpool FC – Club Atletico Penarol 0 – 0
11.02.2017 23:30 El Tanque Sisley – Racing 3 – 2
12.02.2017 21:00 Montevideo Wanderers – Plaza Colonia 3 – 1
12.02.2017 21:00 Boston River – River Plate 2 – 0
12.02.2017 21:00 Rampla Juniors – Sud America 0 – 0
13.02.2017 00:00 Nacional – Danubio 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 21:00 Juventud de las Piedras – Rampla Juniors 2 – 2
18.02.2017 21:00 Danubio – Fenix 4 – 4
18.02.2017 21:00 Racing – Liverpool FC 1 – 1
19.02.2017 00:00 Plaza Colonia – Nacional 0 – 1
19.02.2017 21:00 Sud America – Defensor Sporting 1 – 2
19.02.2017 21:00 River Plate – Montevideo Wanderers 1 – 2
19.02.2017 21:00 Cerro – El Tanque Sisley 4 – 3
20.02.2017 00:00 Club Atletico Penarol – Boston River 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 00:15 Defensor Sporting – Juventud de las Piedras 2 – 1
25.02.2017 20:30 Boston River – Racing 0 – 1
25.02.2017 21:00 Sud America – Cerro 0 – 6
25.02.2017 21:00 Montevideo Wanderers – Club Atletico Penarol 0 – 4
26.02.2017 21:00 Liverpool FC – El Tanque Sisley 1 – 2
26.02.2017 21:00 Fenix – Plaza Colonia 4 – 1
26.02.2017 21:00 Rampla Juniors – Danubio 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 20:30 River Plate – Fenix 0 – 0
04.03.2017 20:30 Juventud de las Piedras – Sud America 2 – 2
04.03.2017 20:30 Cerro – Liverpool FC 2 – 1
05.03.2017 20:05 Plaza Colonia – Rampla Juniors 0 – 1
05.03.2017 20:30 El Tanque Sisley – Boston River 1 – 0
05.03.2017 20:30 Danubio – Defensor Sporting 0 – 2
05.03.2017 20:30 Racing – Montevideo Wanderers 0 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 20:30 Rampla Juniors – River Plate 3 – 0
11.03.2017 20:30 Sud America – Danubio 2 – 2
11.03.2017 20:30 Fenix – Club Atletico Penarol 2 – 2
12.03.2017 20:30 Montevideo Wanderers – El Tanque Sisley 1 – 2
12.03.2017 20:30 Boston River – Liverpool FC 3 – 1
12.03.2017 20:30 Juventud de las Piedras – Cerro 1 – 1
12.03.2017 20:35 Defensor Sporting – Plaza Colonia 1 – 3
13.03.2017 00:00 Nacional – Racing 3 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 20:30 Danubio – Juventud de las Piedras 1 – 0
18.03.2017 20:30 Liverpool FC – Montevideo Wanderers 0 – 4
18.03.2017 20:45 Cerro – Boston River 2 – 0
19.03.2017 00:00 El Tanque Sisley – Nacional 0 – 1
19.03.2017 20:30 River Plate – Defensor Sporting 0 – 1
19.03.2017 20:30 Racing – Fenix 1 – 0
19.03.2017 20:30 Plaza Colonia – Sud America 2 – 3
20.03.2017 00:00 Club Atletico Penarol – Rampla Juniors 3 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 20:30 Fenix – El Tanque Sisley 2 – 1
25.03.2017 20:35 Montevideo Wanderers – Boston River 2 – 1
25.03.2017 20:35 Rampla Juniors – Racing 0 – 3
25.03.2017 20:35 Defensor Sporting – Club Atletico Penarol 2 – 2
26.03.2017 21:30 Nacional – Liverpool FC 3 – 0
26.03.2017 21:30 Sud America – River Plate 1 – 2
26.03.2017 21:30 Juventud de las Piedras – Plaza Colonia 0 – 2
26.03.2017 21:30 Danubio – Cerro 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 21:05 Nacional – River Plate 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 21:00 Plaza Colonia – Danubio 0 – 0
01.04.2017 21:00 Liverpool FC – Fenix 2 – 1
01.04.2017 22:00 Club Atletico Penarol – Sud America 4 – 0
02.04.2017 00:30 Boston River – Nacional 3 – 1
02.04.2017 21:00 River Plate – Juventud de las Piedras 2 – 1
02.04.2017 21:00 Racing – Defensor Sporting 0 – 0
02.04.2017 21:00 El Tanque Sisley – Rampla Juniors 2 – 0
02.04.2017 22:05 Cerro – Montevideo Wanderers 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 01:30 Club Atletico Penarol – Nacional 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 21:00 Defensor Sporting – El Tanque Sisley 3 – 0
08.04.2017 21:00 Fenix – Boston River 1 – 2
09.04.2017 00:00 Juventud de las Piedras – Club Atletico Penarol 0 – 2
09.04.2017 21:00 Danubio – River Plate 0 – 0
09.04.2017 21:00 Sud America – Racing 3 – 1
09.04.2017 21:00 Rampla Juniors – Liverpool FC 2 – 2
09.04.2017 23:30 Plaza Colonia – Cerro 2 – 2
10.04.2017 00:30 Nacional – Montevideo Wanderers 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 21:00 Montevideo Wanderers – Fenix 0 – 2
15.04.2017 21:00 Racing – Juventud de las Piedras 0 – 2
15.04.2017 21:00 Cerro – Nacional 1 – 3
15.04.2017 21:00 River Plate – Plaza Colonia 3 – 1
16.04.2017 21:00 Boston River – Rampla Juniors 4 – 0
16.04.2017 21:00 Liverpool FC – Defensor Sporting 0 – 1
16.04.2017 21:00 El Tanque Sisley – Sud America 2 – 1
17.04.2017 00:30 Club Atletico Penarol – Danubio 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 20:30 Juventud de las Piedras – El Tanque Sisley 3 – 0
22.04.2017 20:30 Danubio – Racing 1 – 0
22.04.2017 20:30 River Plate – Cerro 1 – 0
22.04.2017 21:00 Plaza Colonia – Club Atletico Penarol 1 – 1
23.04.2017 20:30 Sud America – Liverpool FC 1 – 2
23.04.2017 20:30 Defensor Sporting – Boston River 1 – 0
23.04.2017 20:30 Rampla Juniors – Montevideo Wanderers 4 – 3
23.04.2017 21:00 Fenix – Nacional 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 20:30 Cerro – Fenix 1 – 0
29.04.2017 20:30 Liverpool FC – Juventud de las Piedras 2 – 2
29.04.2017 20:30 Boston River – Sud America 1 – 0
30.04.2017 00:00 Club Atletico Penarol – River Plate 1 – 1
30.04.2017 20:30 Montevideo Wanderers – Defensor Sporting 2 – 3
30.04.2017 20:30 El Tanque Sisley – Danubio 2 – 4
30.04.2017 20:30 Racing – Plaza Colonia 2 – 2
30.04.2017 23:00 Nacional – Rampla Juniors 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 20:30 Rampla Juniors – Fenix 2 – 1
06.05.2017 20:30 River Plate – Racing 1 – 2
06.05.2017 20:30 Plaza Colonia – El Tanque Sisley 1 – 0
06.05.2017 20:30 Danubio – Liverpool FC 0 – 0
06.05.2017 20:30 Defensor Sporting – Nacional 3 – 2
07.05.2017 20:30 Sud America – Montevideo Wanderers 1 – 2
07.05.2017 20:30 Juventud de las Piedras – Boston River 2 – 5
07.05.2017 23:00 Club Atletico Penarol – Cerro 1 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 20:30 Fenix – Defensor Sporting 1 – 2
13.05.2017 20:30 Montevideo Wanderers – Juventud de las Piedras 1 – 2
13.05.2017 20:30 Nacional – Sud America 4 – 3
14.05.2017 20:00 Boston River – Danubio 0 – 3
14.05.2017 20:30 El Tanque Sisley – River Plate 2 – 2
14.05.2017 20:30 Racing – Club Atletico Penarol 1 – 3
14.05.2017 20:30 Liverpool FC – Plaza Colonia 1 – 0
14.05.2017 20:30 Cerro – Rampla Juniors 1 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 20:30 Plaza Colonia – Rampla Juniors
27.05.2017 20:30 Liverpool FC – Boston River
27.05.2017 20:30 Defensor Sporting – El Tanque Sisley
28.05.2017 00:00 Club Atletico Penarol – Fenix
28.05.2017 20:30 Juventud de las Piedras – Montevideo Wanderers
28.05.2017 20:30 Cerro – Racing
28.05.2017 20:30 Sud America – Danubio
29.05.2017 00:00 Nacional – River Plate

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 19:00 Boston River – Club Atletico Penarol
04.06.2017 19:00 Fenix – Liverpool FC
04.06.2017 19:00 El Tanque Sisley – Plaza Colonia
04.06.2017 19:00 River Plate – Sud America
04.06.2017 19:00 Rampla Juniors – Defensor Sporting
04.06.2017 19:00 Montevideo Wanderers – Cerro
04.06.2017 19:00 Racing – Juventud de las Piedras
04.06.2017 19:00 Danubio – Nacional

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.06.2017 19:00 Plaza Colonia – Fenix
11.06.2017 19:00 Defensor Sporting – Boston River
11.06.2017 19:00 Nacional – Montevideo Wanderers
11.06.2017 19:00 Juventud de las Piedras – River Plate
11.06.2017 19:00 Cerro – Danubio
11.06.2017 19:00 Sud America – Racing
11.06.2017 19:00 Club Atletico Penarol – Rampla Juniors
11.06.2017 19:00 Liverpool FC – El Tanque Sisley

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2017 19:00 Juventud de las Piedras – Sud America
18.06.2017 19:00 Racing – Nacional
18.06.2017 19:00 Danubio – Montevideo Wanderers
18.06.2017 19:00 River Plate – Cerro
18.06.2017 19:00 Fenix – Defensor Sporting
18.06.2017 19:00 Rampla Juniors – Boston River
18.06.2017 19:00 El Tanque Sisley – Club Atletico Penarol
18.06.2017 19:00 Liverpool FC – Plaza Colonia

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 19:00 Nacional – Juventud de las Piedras
25.06.2017 19:00 Montevideo Wanderers – River Plate
25.06.2017 19:00 Danubio – Racing
25.06.2017 19:00 Cerro – Sud America
25.06.2017 19:00 Defensor Sporting – Liverpool FC
25.06.2017 19:00 Boston River – El Tanque Sisley
25.06.2017 19:00 Rampla Juniors – Fenix
25.06.2017 19:00 Club Atletico Penarol – Plaza Colonia

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.07.2017 19:00 Juventud de las Piedras – Cerro
02.07.2017 19:00 Sud America – Nacional
02.07.2017 19:00 El Tanque Sisley – Rampla Juniors
02.07.2017 19:00 Fenix – Boston River
02.07.2017 19:00 River Plate – Danubio
02.07.2017 19:00 Liverpool FC – Club Atletico Penarol
02.07.2017 19:00 Plaza Colonia – Defensor Sporting
02.07.2017 19:00 Racing – Montevideo Wanderers

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.07.2017 19:00 Racing – River Plate
09.07.2017 19:00 Danubio – Juventud de las Piedras
09.07.2017 19:00 Montevideo Wanderers – Sud America
09.07.2017 19:00 Club Atletico Penarol – Defensor Sporting
09.07.2017 19:00 Fenix – El Tanque Sisley
09.07.2017 19:00 Rampla Juniors – Liverpool FC
09.07.2017 19:00 Boston River – Plaza Colonia
09.07.2017 19:00 Cerro – Nacional
Advertisement

Turneringer i Uruguay