LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Venezuela
1. Division

Kampprogram for slutspillet

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
26.06.2017 01:00 Monagas SC – Caracas 1 – 0
02.07.2017 23:00 Caracas – Monagas SC 2 – 1

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 23:30 Deportivo La Guaira – Caracas 1 – 2
18.06.2017 02:00 Monagas SC – Carabobo FC 0 – 0
21.06.2017 23:05 Caracas – Deportivo La Guaira 5 – 5
22.06.2017 01:40 Carabobo FC – Monagas SC 1 – 1

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 21:00 Caracas – Deportivo Anzoategui 1 – 0
27.05.2017 23:00 Deportivo La Guaira – Deportivo Tachira 3 – 2
28.05.2017 22:00 Zulia – Deportivo Tachira 0 – 0
30.05.2017 01:00 Monagas SC – Zamora FC 3 – 1
31.05.2017 22:00 Deportivo Tachira – Zulia 0 – 0
04.06.2017 21:35 Aragua FC – Carabobo FC 1 – 0
11.06.2017 01:00 Zamora FC – Monagas SC 1 – 3
11.06.2017 23:00 Deportivo Tachira – Deportivo La Guaira 2 – 2
12.06.2017 01:30 Carabobo FC – Aragua FC 2 – 0
12.06.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Caracas 0 – 0

Gruppespillet

Primera DivisionKVUTMP
Mineros De Guayana 641110-413
Deportivo Tachira 64117-313
Caracas 64028-512
Deportivo Lara 63305-212
Metropolitanos FC 63218-411
Carabobo FC 63128-410
Monagas SC 63039-79
Deportivo La Guaira 630310-99
Atletico Socopo 62225-58
Estudiantes Merida 62228-98
Deportivo Zulia 62226-78
Deportivo Anzoategui 62225-68
Zulia 62047-106
Aragua FC 61325-86
Atletico Venezuela 61237-95
Trujillanos FC 61145-94
Portuguesa FC 61145-114
Zamora FC 60333-93
Primera Division AperturaKVUTMP
Deportivo Tachira 17106130-1536
Carabobo FC 17105236-1235
Zamora FC 1786326-1430
Deportivo Anzoategui 1777323-1328
Caracas 1777327-1928
Monagas SC 1768327-1926
Aragua FC 1767422-1825
Mineros De Guayana 1774632-3225
Deportivo La Guaira 1765623-1723
Zulia 1772828-3523
Atletico Venezuela 1763821-2821
Deportivo Lara 1754822-2419
Trujillanos FC 1747617-2119
Estudiantes Merida 1746716-2118
Metropolitanos FC 17431014-3215
Deportivo Zulia 17421117-3114
Atletico Socopo 17341015-2713
Portuguesa FC 17110610-2813
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 20:00 Zulia – Estudiantes Merida 1 – 2
28.01.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Atletico Socopo 4 – 1
28.01.2017 22:05 Deportivo Lara – Deportivo Zulia 1 – 0
29.01.2017 16:00 Atletico Venezuela – Metropolitanos FC 0 – 0
29.01.2017 20:00 Trujillanos FC – Deportivo Anzoategui 0 – 2
29.01.2017 22:00 Monagas SC – Caracas 1 – 1
29.01.2017 23:30 Zamora FC – Aragua FC 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Portuguesa FC – Atletico Venezuela 1 – 3
03.02.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Zulia 1 – 2
04.02.2017 20:00 Atletico Socopo – Deportivo Tachira 1 – 2
04.02.2017 20:00 Metropolitanos FC – Zamora FC 0 – 3
04.02.2017 22:00 Mineros De Guayana – Deportivo Lara 2 – 1
05.02.2017 16:05 Estudiantes Merida – Trujillanos FC 0 – 0
05.02.2017 20:00 Aragua FC – Monagas SC 0 – 0
07.02.2017 00:00 Caracas – Deportivo La Guaira 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 22:00 Deportivo Lara – Metropolitanos FC 2 – 0
11.02.2017 00:10 Zamora FC – Mineros De Guayana 1 – 1
11.02.2017 16:00 Aragua FC – Caracas 2 – 1
12.02.2017 16:00 Atletico Venezuela – Deportivo Tachira 1 – 2
12.02.2017 20:00 Deportivo Zulia – Deportivo Anzoategui 0 – 1
12.02.2017 20:00 Deportivo La Guaira – Estudiantes Merida 1 – 0
12.02.2017 21:00 Trujillanos FC – Atletico Socopo 1 – 2
12.02.2017 22:15 Monagas SC – Zulia 3 – 4
14.02.2017 00:00 Carabobo FC – Portuguesa FC 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Zulia – Deportivo Lara 2 – 2
18.02.2017 20:00 Atletico Socopo – Atletico Venezuela 1 – 2
18.02.2017 22:15 Mineros De Guayana – Trujillanos FC 4 – 1
19.02.2017 16:05 Estudiantes Merida – Monagas SC 0 – 0
19.02.2017 20:00 Deportivo Tachira – Deportivo La Guaira 2 – 2
19.02.2017 20:30 Portuguesa FC – Deportivo Zulia 0 – 3
19.02.2017 21:00 Metropolitanos FC – Aragua FC 0 – 2
19.02.2017 22:15 Deportivo Anzoategui – Carabobo FC 0 – 0
21.02.2017 00:00 Caracas – Zamora FC 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2017 21:00 Aragua FC – Deportivo Anzoategui 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2017 23:00 Deportivo Lara – Zamora FC 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 00:00 Deportivo La Guaira – Atletico Venezuela 2 – 1
25.02.2017 20:00 Deportivo Zulia – Zulia 1 – 3
25.02.2017 21:00 Monagas SC – Mineros De Guayana 4 – 3
25.02.2017 21:00 Metropolitanos FC – Caracas 1 – 1
26.02.2017 22:00 Trujillanos FC – Deportivo Tachira 0 – 0
27.02.2017 21:30 Deportivo Lara – Portuguesa FC 6 – 0
28.02.2017 00:00 Zamora FC – Estudiantes Merida 1 – 0
01.03.2017 00:10 Carabobo FC – Atletico Socopo 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 21:00 Deportivo La Guaira – Deportivo Lara 0 – 0
04.03.2017 22:00 Mineros De Guayana – Metropolitanos FC 2 – 1
05.03.2017 16:00 Estudiantes Merida – Aragua FC 1 – 1
05.03.2017 20:05 Portuguesa FC – Monagas SC 0 – 2
05.03.2017 21:00 Atletico Socopo – Deportivo Zulia 2 – 2
05.03.2017 22:00 Deportivo Tachira – Carabobo FC 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:05 Aragua FC – Zulia 5 – 0
11.03.2017 22:00 Deportivo Lara – Atletico Socopo 1 – 0
12.03.2017 00:10 Deportivo Zulia – Deportivo Tachira 1 – 2
12.03.2017 21:00 Trujillanos FC – Deportivo La Guaira 2 – 1
12.03.2017 21:05 Metropolitanos FC – Estudiantes Merida 3 – 1
12.03.2017 22:05 Caracas – Mineros De Guayana 1 – 1
12.03.2017 22:05 Carabobo FC – Atletico Venezuela 1 – 0
13.03.2017 00:05 Zamora FC – Portuguesa FC 6 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 21:05 Deportivo Anzoategui – Metropolitanos FC 0 – 1
19.03.2017 16:00 Atletico Venezuela – Deportivo Zulia 2 – 1
19.03.2017 16:00 Estudiantes Merida – Caracas 1 – 2
19.03.2017 20:00 Deportivo La Guaira – Carabobo FC 0 – 1
19.03.2017 20:00 Atletico Socopo – Monagas SC 0 – 2
19.03.2017 20:30 Portuguesa FC – Trujillanos FC 0 – 0
19.03.2017 22:00 Mineros De Guayana – Aragua FC 3 – 3
19.03.2017 22:00 Deportivo Tachira – Deportivo Lara 4 – 1
20.03.2017 00:00 Zulia – Zamora FC 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.03.2017 00:00 Deportivo Anzoategui – Zamora FC 2 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 00:05 Deportivo Tachira – Portuguesa FC 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 22:00 Monagas SC – Deportivo Anzoategui 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 22:00 Atletico Venezuela – Trujillanos FC 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2017 00:30 Zamora FC – Deportivo Zulia 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 17:00 Aragua FC – Portuguesa FC 1 – 1
01.04.2017 21:00 Deportivo Zulia – Deportivo La Guaira 1 – 0
01.04.2017 23:00 Deportivo Lara – Atletico Venezuela 2 – 3
02.04.2017 01:00 Monagas SC – Deportivo Tachira 1 – 1
02.04.2017 01:00 Metropolitanos FC – Zulia 1 – 0
02.04.2017 17:05 Estudiantes Merida – Mineros De Guayana 2 – 0
02.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Carabobo FC 1 – 1
02.04.2017 23:00 Caracas – Deportivo Anzoategui 2 – 2
03.04.2017 01:00 Zamora FC – Atletico Socopo 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 21:00 Deportivo Zulia – Carabobo FC 0 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 01:30 Zamora FC – Atletico Venezuela 4 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 23:00 Deportivo La Guaira – Zamora FC 0 – 0
09.04.2017 01:00 Deportivo Anzoategui – Estudiantes Merida 2 – 0
09.04.2017 17:00 Atletico Venezuela – Monagas SC 1 – 1
09.04.2017 21:00 Atletico Socopo – Metropolitanos FC 3 – 2
09.04.2017 21:35 Portuguesa FC – Caracas 1 – 1
09.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Deportivo Zulia 4 – 1
09.04.2017 23:00 Deportivo Tachira – Aragua FC 2 – 1
09.04.2017 23:10 Carabobo FC – Deportivo Lara 2 – 1
10.04.2017 01:10 Zulia – Mineros De Guayana 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 00:30 Zulia – Carabobo FC 1 – 5
15.04.2017 22:00 Deportivo Lara – Trujillanos FC 1 – 1
16.04.2017 17:00 Aragua FC – Deportivo Zulia 1 – 0
16.04.2017 17:10 Estudiantes Merida – Deportivo Tachira 1 – 4
16.04.2017 22:05 Monagas SC – Deportivo La Guaira 1 – 1
16.04.2017 22:05 Metropolitanos FC – Portuguesa FC 2 – 2
16.04.2017 22:15 Mineros De Guayana – Deportivo Anzoategui 4 – 4
16.04.2017 23:00 Caracas – Atletico Socopo 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 21:00 Deportivo Zulia – Monagas SC 2 – 1
22.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Zulia 3 – 0
23.04.2017 01:00 Carabobo FC – Aragua FC 3 – 0
23.04.2017 17:00 Atletico Venezuela – Mineros De Guayana 2 – 1
23.04.2017 21:00 Atletico Socopo – Deportivo Anzoategui 1 – 1
23.04.2017 21:30 Portuguesa FC – Estudiantes Merida 0 – 0
23.04.2017 23:00 Deportivo Tachira – Caracas 2 – 0
23.04.2017 23:00 Deportivo La Guaira – Metropolitanos FC 4 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 21:00 Metropolitanos FC – Trujillanos FC 1 – 0
26.04.2017 22:00 Aragua FC – Atletico Socopo 1 – 1
27.04.2017 01:00 Mineros De Guayana – Portuguesa FC 1 – 0
27.04.2017 01:00 Estudiantes Merida – Carabobo FC 2 – 3
27.04.2017 01:00 Deportivo Anzoategui – Deportivo Tachira 1 – 1
27.04.2017 23:00 Caracas – Atletico Venezuela 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 21:10 Deportivo Zulia – Metropolitanos FC 2 – 1
30.04.2017 17:00 Atletico Venezuela – Aragua FC 1 – 0
30.04.2017 21:00 Atletico Socopo – Estudiantes Merida 1 – 0
30.04.2017 21:30 Portuguesa FC – Zulia 1 – 1
30.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Monagas SC 0 – 0
30.04.2017 23:00 Deportivo Lara – Deportivo Anzoategui 0 – 2
01.05.2017 01:00 Carabobo FC – Caracas 1 – 2
01.05.2017 16:00 Atletico Socopo – Estudiantes Merida 0 – 2
01.05.2017 21:00 Deportivo La Guaira – Mineros De Guayana 3 – 1
01.05.2017 23:00 Deportivo Tachira – Zamora FC 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 00:30 Zulia – Caracas 3 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 23:00 Monagas SC – Carabobo FC 3 – 3
07.05.2017 01:00 Zulia – Atletico Venezuela 3 – 1
07.05.2017 17:00 Estudiantes Merida – Deportivo Lara 2 – 1
07.05.2017 17:00 Aragua FC – Deportivo La Guaira 2 – 1
07.05.2017 22:00 Caracas – Deportivo Zulia 4 – 1
07.05.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Portuguesa FC 0 – 0
07.05.2017 22:00 Metropolitanos FC – Deportivo Tachira 0 – 1
07.05.2017 23:00 Mineros De Guayana – Atletico Socopo 1 – 0
08.05.2017 23:05 Zamora FC – Trujillanos FC 2 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 00:30 Zulia – Deportivo La Guaira 1 – 3
12.05.2017 01:00 Monagas SC – Deportivo Lara 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 21:00 Deportivo Zulia – Estudiantes Merida 1 – 1
13.05.2017 21:00 Atletico Socopo – Zulia 2 – 1
13.05.2017 23:00 Deportivo Tachira – Mineros De Guayana 2 – 4
14.05.2017 17:05 Atletico Venezuela – Deportivo Anzoategui 1 – 3
14.05.2017 22:00 Trujillanos FC – Aragua FC 0 – 1
14.05.2017 22:00 Monagas SC – Metropolitanos FC 4 – 1
14.05.2017 23:00 Carabobo FC – Zamora FC 0 – 0
15.05.2017 00:00 Deportivo La Guaira – Portuguesa FC 1 – 1
18.05.2017 01:00 Deportivo Lara – Caracas 1 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 01:00 Carabobo FC – Mineros De Guayana 4 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 22:05 Zulia – Deportivo Tachira 0 – 3
21.05.2017 01:00 Zamora FC – Monagas SC 2 – 1
21.05.2017 17:10 Estudiantes Merida – Atletico Venezuela 1 – 1
21.05.2017 21:45 Portuguesa FC – Atletico Socopo 1 – 0
21.05.2017 22:05 Metropolitanos FC – Carabobo FC 0 – 5
21.05.2017 23:00 Aragua FC – Deportivo Lara 1 – 1
21.05.2017 23:00 Caracas – Trujillanos FC 4 – 0
21.05.2017 23:05 Mineros De Guayana – Deportivo Zulia 2 – 0
21.05.2017 23:05 Deportivo Anzoategui – Deportivo La Guaira 2 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2017 21:00 Deportivo Zulia – Deportivo Lara 0 – 0
15.07.2017 21:00 Portuguesa FC – Deportivo Tachira 0 – 1
15.07.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Trujillanos FC 2 – 1
16.07.2017 00:20 Caracas – Monagas SC 2 – 0
16.07.2017 17:00 Estudiantes Merida – Zulia 3 – 1
16.07.2017 21:00 Atletico Socopo – Deportivo La Guaira 2 – 1
16.07.2017 22:05 Aragua FC – Zamora FC 1 – 1
16.07.2017 22:05 Metropolitanos FC – Atletico Venezuela 1 – 1
16.07.2017 23:00 Mineros De Guayana – Carabobo FC 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 22:00 Monagas SC – Aragua FC 1 – 0
22.07.2017 22:00 Deportivo Lara – Mineros De Guayana 0 – 0
23.07.2017 00:15 Deportivo La Guaira – Caracas 2 – 0
23.07.2017 21:30 Zulia – Deportivo Anzoategui 0 – 1
23.07.2017 22:00 Atletico Venezuela – Portuguesa FC 1 – 2
23.07.2017 22:00 Trujillanos FC – Estudiantes Merida 0 – 1
23.07.2017 23:00 Deportivo Tachira – Atletico Socopo 0 – 0
24.07.2017 00:30 Zamora FC – Metropolitanos FC 0 – 2
24.07.2017 01:00 Carabobo FC – Deportivo Zulia 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Deportivo Zulia 0 – 1
05.08.2017 22:00 Zulia – Monagas SC 2 – 1
06.08.2017 01:45 Mineros De Guayana – Zamora FC 3 – 0
06.08.2017 17:00 Metropolitanos FC – Deportivo Lara 0 – 0
06.08.2017 21:00 Atletico Socopo – Trujillanos FC 1 – 2
06.08.2017 21:30 Portuguesa FC – Carabobo FC 0 – 0
06.08.2017 22:00 Estudiantes Merida – Deportivo La Guaira 1 – 3
06.08.2017 23:00 Deportivo Tachira – Atletico Venezuela 2 – 0
06.08.2017 23:00 Caracas – Aragua FC 3 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 21:00 Deportivo Zulia – Portuguesa FC 3 – 1
12.08.2017 23:00 Carabobo FC – Deportivo Anzoategui 2 – 0
12.08.2017 23:00 Aragua FC – Metropolitanos FC 2 – 1
13.08.2017 17:00 Deportivo La Guaira – Deportivo Tachira 2 – 1
13.08.2017 22:00 Trujillanos FC – Mineros De Guayana 0 – 2
13.08.2017 22:00 Atletico Venezuela – Atletico Socopo 0 – 1
13.08.2017 22:00 Deportivo Lara – Zulia 2 – 1
13.08.2017 22:30 Monagas SC – Estudiantes Merida 3 – 1
14.08.2017 01:00 Zamora FC – Caracas 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2017 21:10 Atletico Socopo – Carabobo FC 0 – 1
16.08.2017 21:30 Portuguesa FC – Deportivo Lara 1 – 2
16.08.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Aragua FC 0 – 0
16.08.2017 21:40 Zulia – Deportivo Zulia 2 – 1
16.08.2017 23:05 Atletico Venezuela – Deportivo La Guaira 4 – 2
17.08.2017 01:00 Mineros De Guayana – Monagas SC 1 – 0
17.08.2017 01:00 Estudiantes Merida – Zamora FC 0 – 0
17.08.2017 01:15 Caracas – Metropolitanos FC 0 – 2
17.08.2017 01:30 Deportivo Tachira – Trujillanos FC 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 21:00 Deportivo Zulia – Atletico Socopo 1 – 1
19.08.2017 22:00 Caracas – Zulia 2 – 1
19.08.2017 22:00 Deportivo Lara – Deportivo La Guaira 1 – 0
20.08.2017 01:00 Carabobo FC – Deportivo Tachira 0 – 1
20.08.2017 17:00 Aragua FC – Estudiantes Merida 2 – 2
20.08.2017 22:00 Metropolitanos FC – Mineros De Guayana 2 – 1
20.08.2017 22:00 Trujillanos FC – Atletico Venezuela 1 – 1
21.08.2017 00:30 Zamora FC – Deportivo Anzoategui 2 – 2
21.08.2017 00:30 Monagas SC – Portuguesa FC 4 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 21:00 Atletico Socopo – Deportivo Lara
26.08.2017 22:00 Atletico Venezuela – Carabobo FC
27.08.2017 21:30 Portuguesa FC – Zamora FC
27.08.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Monagas SC
27.08.2017 21:30 Zulia – Aragua FC
27.08.2017 22:00 Estudiantes Merida – Metropolitanos FC
27.08.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Trujillanos FC
27.08.2017 23:00 Deportivo Tachira – Deportivo Zulia
27.08.2017 23:00 Mineros De Guayana – Caracas

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 21:00 Deportivo Zulia – Atletico Venezuela
02.09.2017 23:00 Deportivo Lara – Deportivo Tachira
02.09.2017 23:00 Aragua FC – Mineros De Guayana
03.09.2017 22:00 Monagas SC – Atletico Socopo
03.09.2017 22:00 Trujillanos FC – Portuguesa FC
03.09.2017 22:00 Metropolitanos FC – Deportivo Anzoategui
03.09.2017 23:00 Caracas – Estudiantes Merida
03.09.2017 23:00 Carabobo FC – Deportivo La Guaira
04.09.2017 00:30 Zamora FC – Zulia

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 21:00 Atletico Socopo – Zamora FC
10.09.2017 21:30 Zulia – Metropolitanos FC
10.09.2017 21:30 Portuguesa FC – Aragua FC
10.09.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Caracas
10.09.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Deportivo Zulia
10.09.2017 23:00 Deportivo Tachira – Monagas SC
10.09.2017 23:00 Carabobo FC – Trujillanos FC
10.09.2017 23:00 Mineros De Guayana – Estudiantes Merida
11.09.2017 05:00 Atletico Venezuela – Deportivo Lara

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 21:00 Deportivo Zulia – Trujillanos FC
16.09.2017 23:00 Deportivo Lara – Carabobo FC
16.09.2017 23:00 Aragua FC – Deportivo Tachira
17.09.2017 22:00 Metropolitanos FC – Atletico Socopo
17.09.2017 22:00 Estudiantes Merida – Deportivo Anzoategui
17.09.2017 22:00 Monagas SC – Atletico Venezuela
17.09.2017 23:00 Caracas – Portuguesa FC
17.09.2017 23:00 Mineros De Guayana – Zulia
18.09.2017 00:30 Zamora FC – Deportivo La Guaira

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 21:00 Deportivo Zulia – Aragua FC
24.09.2017 17:00 Atletico Venezuela – Zamora FC
24.09.2017 21:00 Atletico Socopo – Caracas
24.09.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Mineros De Guayana
24.09.2017 21:30 Portuguesa FC – Metropolitanos FC
24.09.2017 22:00 Trujillanos FC – Deportivo Lara
24.09.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Monagas SC
24.09.2017 23:00 Deportivo Tachira – Estudiantes Merida
24.09.2017 23:00 Carabobo FC – Zulia

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 23:00 Aragua FC – Carabobo FC
01.10.2017 21:00 Monagas SC – Deportivo Zulia
01.10.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Atletico Socopo
01.10.2017 21:30 Zulia – Trujillanos FC
01.10.2017 22:00 Metropolitanos FC – Deportivo La Guaira
01.10.2017 22:00 Estudiantes Merida – Portuguesa FC
01.10.2017 23:00 Caracas – Deportivo Tachira
01.10.2017 23:00 Mineros De Guayana – Atletico Venezuela
02.10.2017 00:30 Zamora FC – Deportivo Lara

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2017 21:00 Deportivo Zulia – Zamora FC
04.10.2017 21:30 Portuguesa FC – Mineros De Guayana
04.10.2017 21:30 Atletico Socopo – Aragua FC
05.10.2017 01:00 Carabobo FC – Estudiantes Merida
05.10.2017 01:00 Trujillanos FC – Metropolitanos FC
05.10.2017 01:00 Deportivo Lara – Monagas SC
05.10.2017 01:00 Atletico Venezuela – Caracas
05.10.2017 01:00 Deportivo Tachira – Deportivo Anzoategui
05.10.2017 01:00 Deportivo La Guaira – Zulia

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 23:00 Aragua FC – Atletico Venezuela
08.10.2017 21:30 Zulia – Portuguesa FC
08.10.2017 21:30 Deportivo Anzoategui – Deportivo Lara
08.10.2017 22:00 Estudiantes Merida – Atletico Socopo
08.10.2017 22:00 Monagas SC – Trujillanos FC
08.10.2017 22:00 Metropolitanos FC – Deportivo Zulia
08.10.2017 23:00 Caracas – Carabobo FC
08.10.2017 23:00 Mineros De Guayana – Deportivo La Guaira
09.10.2017 00:30 Zamora FC – Deportivo Tachira

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 21:00 Deportivo Zulia – Caracas
14.10.2017 23:00 Deportivo Lara – Estudiantes Merida
15.10.2017 17:00 Atletico Venezuela – Zulia
15.10.2017 21:00 Atletico Socopo – Mineros De Guayana
15.10.2017 21:30 Portuguesa FC – Deportivo Anzoategui
15.10.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Aragua FC
15.10.2017 23:00 Carabobo FC – Monagas SC
15.10.2017 23:00 Deportivo Tachira – Metropolitanos FC
16.10.2017 00:30 Trujillanos FC – Zamora FC

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 22:00 Aragua FC – Trujillanos FC
22.10.2017 22:00 Mineros De Guayana – Deportivo Tachira
22.10.2017 22:00 Zulia – Atletico Socopo
22.10.2017 22:00 Metropolitanos FC – Monagas SC
22.10.2017 22:00 Caracas – Deportivo Lara
22.10.2017 22:00 Portuguesa FC – Deportivo La Guaira
22.10.2017 22:00 Estudiantes Merida – Deportivo Zulia
22.10.2017 22:00 Zamora FC – Carabobo FC
22.10.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Atletico Venezuela

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 22:00 Deportivo Tachira – Zulia
29.10.2017 22:00 Monagas SC – Zamora FC
29.10.2017 22:00 Atletico Socopo – Portuguesa FC
29.10.2017 22:00 Deportivo Zulia – Mineros De Guayana
29.10.2017 22:00 Carabobo FC – Metropolitanos FC
29.10.2017 22:00 Atletico Venezuela – Estudiantes Merida
29.10.2017 22:00 Trujillanos FC – Caracas
29.10.2017 22:00 Deportivo Lara – Aragua FC
29.10.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Deportivo Anzoategui
Advertisement