LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement

Mest læste fodboldnyheder (24 timer)

Jens Stryger på vej til Serie A
Onsdag 23. august kl 10:03
Morten Knudsen ophæver med Inter
Onsdag 23. august kl 13:15
Sur Bilic giver Arnautovic en bøde
Onsdag 23. august kl 09:30
Tottenham henter Saints-reserve
Onsdag 23. august kl 15:08
Wayne Rooney stopper på landsholdet
Onsdag 23. august kl 14:16

Mest læste fodboldnyheder (7 dage)

FCK's albue-protest afvist af UEFA
Torsdag 17. august kl 15:08
Avis: FCK byder 18,5 mio. kr. på Zeca
Onsdag 23. august kl 06:39
Emre Mor skifter agent efter kollapset skifte
Tirsdag 22. august kl 07:55
Avis: Sviatchenko er klar på FCK-skifte
Søndag 20. august kl 08:57
Agent: Barca tilbød Agger kontrakt i 2013
Fredag 18. august kl 11:24
Sky: Barca byder på Coutinho for fjerde gang
Onsdag 23. august kl 08:12
FCK straffes: To hjemmekampe uden tilskuere
Tirsdag 22. august kl 11:20
Ramos: Dommerne bør gøre som i England
Mandag 21. august kl 09:30
Conte: Jeg tror på Andreas Christensen
Fredag 18. august kl 15:13
Jens Stryger på vej til Serie A
Onsdag 23. august kl 10:03
Esbjerg fB... Bunden nået...
08:51
Rønnow-agent bekræfter Forest-bud
08:50
FCK vandt forgæves og må nøjes med EL
08:50
Santander måske ude resten af 2017
08:50
Fredericia vendte 0-2 til sejr i Viborg
08:50
Santander måske ude resten af 2017
08:50
Santander måske ude resten af 2017
08:49
Nicolaj M. efter sejr: Vi skal spille klogere
08:48
Slagen Nagelsmann: Liverpool splittede os ad
08:48
Slagen Nagelsmann: Liverpool splittede os ad
08:48
Klopp: CL har betydning for transferplaner
08:47
Den generelle, neutrale Champions League-tråd
08:46
Ærgerlig Verbic: Vi manglede koncentration
08:46
FCK vandt forgæves og må nøjes med EL
08:45
FCK - ELendighed!
08:42
"Superliga tips 2017-2018"
08:42
Den generelle, neutrale Champions League-tråd
08:41
LIVERPOOL F.C.
08:41
LIVERPOOL F.C.
08:41
Premier League tipstråden 2017/2018
08:40
Overblik: De 32 hold i Champions League
08:40
Rønnow-agent bekræfter Forest-bud
08:38
Slagen Nagelsmann: Liverpool splittede os ad
08:38
FCK vandt forgæves og må nøjes med EL
08:34
Nicolaj M. efter sejr: Vi skal spille klogere
08:34
Torsdag den 24. august
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Skive – Esbjerg fB NordicBet Liga
20:00 FC Midtjylland – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation
20:45 Rosenborg – Ajax Europa League Kvalifikation
Fredag den 25. august
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 SønderjyskE – OB Superligaen Grundspil
20:15 Silkeborg – Hobro Superligaen Grundspil
20:45 Paris SG – Saint Etienne Ligue 1
20:45 Bristol City – Aston Villa Championship
Lørdag den 26. august
Kampstart Kanal Kamp Turnering
01:00 New York Red Bulls – New York City FC Major League Soccer
13:30 Bournemouth – Manchester City Premier League
15:00 FC Helsingør – Randers FC Superligaen Grundspil
16:00 Huddersfield – Southampton Premier League
17:30 AaB – AGF Superligaen Grundspil
18:15 Alaves – Barcelona La Liga
18:30 Manchester United – Leicester Premier League
20:15 Girona – Malaga La Liga
20:45 Roma – Inter Serie A
22:15 Las Palmas – Atletico Madrid La Liga
Søndag den 27. august
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:00 FC Midtjylland – Lyngby Superligaen Grundspil
13:45 Esbjerg fB – Nykøbing FC NordicBet Liga
16:00 Brøndby IF – AC Horsens Superligaen Grundspil
17:00 Liverpool – Arsenal Premier League
18:00 FC Nordsjælland – FC København Superligaen Grundspil
18:15 Eibar – Athletic Bilbao La Liga
20:15 Getafe – Sevilla La Liga
20:45 AC Milan – Cagliari Serie A
22:15 Real Madrid – Valencia La Liga
22:30 Montreal Impact – Toronto FC Major League Soccer
Mandag den 28. august
Kampstart Kanal Kamp Turnering
01:00 L.A. Galaxy – San Jose Earthquakes Major League Soccer
19:00 Vendsyssel – Viborg NordicBet Liga
Tirsdag den 29. august
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 VSK Aarhus – AGF DBU Pokalen
Torsdag den 31. august
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:45 Bulgarien – Sverige VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
20:45 Frankrig – Holland VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
20:45 Portugal – Færøerne VM Kvalifikation UEFA Gruppe B
23:00 Venezuela – Colombia VM Kvalifikation CONMEBOL
Fredag den 1. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
01:00 Uruguay – Argentina VM Kvalifikation CONMEBOL
02:45 Brasilien – Ecuador VM Kvalifikation CONMEBOL
04:15 Peru – Bolivia VM Kvalifikation CONMEBOL
18:00 Kasakhstan – Montenegro VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
20:45 Tjekkiet – Tyskland VM Kvalifikation UEFA Gruppe C
20:45 Danmark – Polen VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
20:45 Malta – England VM Kvalifikation UEFA Gruppe F
Lørdag den 2. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:30 Bradford – Bristol Rovers League 1
16:00 FC Roskilde – Vendsyssel NordicBet Liga
18:00 Georgien – Irland VM Kvalifikation UEFA Gruppe D
18:00 Finland – Island VM Kvalifikation UEFA Gruppe I
20:45 Wales – Østrig VM Kvalifikation UEFA Gruppe D
20:45 Spanien – Italien VM Kvalifikation UEFA Gruppe G
20:45 Ukraine – Tyrkiet VM Kvalifikation UEFA Gruppe I
Søndag den 3. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Hviderusland – Sverige VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
18:00 Holland – Bulgarien VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
18:00 Færøerne – Andorra VM Kvalifikation UEFA Gruppe B
20:45 Frankrig – Luxembourg VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
20:45 Ungarn – Portugal VM Kvalifikation UEFA Gruppe B
20:45 Grækenland – Belgien VM Kvalifikation UEFA Gruppe H
Mandag den 4. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Armenien – Danmark VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
20:45 Tyskland – Norge VM Kvalifikation UEFA Gruppe C
20:45 England – Slovakiet VM Kvalifikation UEFA Gruppe F
Tirsdag den 5. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:45 Irland – Serbien VM Kvalifikation UEFA Gruppe D
20:45 Italien – Israel VM Kvalifikation UEFA Gruppe G
20:45 Tyrkiet – Kroatien VM Kvalifikation UEFA Gruppe I
22:00 Bolivia – Chile VM Kvalifikation CONMEBOL
22:30 Colombia – Brasilien VM Kvalifikation CONMEBOL
23:00 Ecuador – Peru VM Kvalifikation CONMEBOL
Onsdag den 6. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
01:00 Paraguay – Uruguay VM Kvalifikation CONMEBOL
01:30 Argentina – Venezuela VM Kvalifikation CONMEBOL
Torsdag den 7. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:30 Viborg – AaB DBU Pokalen
Fredag den 8. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 AC Horsens – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
20:15 FC København – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
Lørdag den 9. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
16:00 AGF – Randers FC Superligaen Grundspil
Søndag den 10. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
14:00 Lyngby – FC Helsingør Superligaen Grundspil
16:00 Hobro – SønderjyskE Superligaen Grundspil
18:00 OB – Brøndby IF Superligaen Grundspil
20:00 Strømsgodset – Rosenborg Eliteserien
Mandag den 11. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 AaB – Silkeborg Superligaen Grundspil
Fredag den 15. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Silkeborg – OB Superligaen Grundspil
20:15 Randers FC – Lyngby Superligaen Grundspil
21:00 Eibar – Leganes La Liga
Lørdag den 16. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:00 Levante – Valencia La Liga
16:00 SønderjyskE – AC Horsens Superligaen Grundspil
Søndag den 17. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:00 FC Midtjylland – Hobro Superligaen Grundspil
16:00 FC Helsingør – FC København Superligaen Grundspil
18:00 Brøndby IF – AaB Superligaen Grundspil
18:30 Las Palmas – Athletic Bilbao La Liga
20:00 Rosenborg – Vålerenga Eliteserien
20:45 Real Sociedad – Real Madrid La Liga
Mandag den 18. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 FC Nordsjælland – AGF Superligaen Grundspil
21:00 Espanyol – Celta Vigo La Liga
Fredag den 22. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 FC Nordsjælland – SønderjyskE Superligaen Grundspil
Lørdag den 23. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:30 West Ham – Tottenham Premier League
16:00 AC Horsens – FC Helsingør Superligaen Grundspil
18:00 FC København – Silkeborg Superligaen Grundspil
18:30 Leicester – Liverpool Premier League
Søndag den 24. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
14:00 AaB – Lyngby Superligaen Grundspil
16:00 OB – Randers FC Superligaen Grundspil
18:00 Hobro – Brøndby IF Superligaen Grundspil
Mandag den 25. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 Lillestrøm – Rosenborg Eliteserien
19:00 AGF – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
Fredag den 29. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 FC Helsingør – AGF Superligaen Grundspil
20:15 Randers FC – AC Horsens Superligaen Grundspil
Lørdag den 30. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
16:00 Hobro – OB Superligaen Grundspil
Søndag den 1. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
12:00 Silkeborg – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
14:00 FC Midtjylland – AaB Superligaen Grundspil
16:00 Brøndby IF – SønderjyskE Superligaen Grundspil
18:00 Lyngby – FC København Superligaen Grundspil
20:00 Rosenborg – Sarpsborg 08 Eliteserien
Torsdag den 5. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:45 Montenegro – Danmark VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
Søndag den 8. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Danmark – Rumænien VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
Lørdag den 14. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
15:30 Tromsø – Rosenborg Eliteserien
Søndag den 22. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:00 Brann – Rosenborg Eliteserien
Mandag den 30. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 Rosenborg – Stabæk Eliteserien
Søndag den 5. november
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:00 Aalesund – Rosenborg Eliteserien
Søndag den 19. november
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Rosenborg – Viking Eliteserien
Søndag den 26. november
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Odd Ballklubb – Rosenborg Eliteserien